Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 20:41   #21
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
S tobom čovjek može raspravljati, debatirati. S onima bez svoga "ja" ne možeš ništa. Voditi monolog.
A to je razlika. Znao sam da je negdje zaj_b.

Kod moje je porodice kurslus, jer svi imamo JA.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:29   #22
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam. Parazitizam.

Al mislim da to nije to jer ja parazitiram a imam svoje misljenje, ali jesam se ko navedeni okacio na druge osobe, porodicu svoju.

Mozda neki oblik parazitizma.
Parazit je definitivno, ali nema veze sa mišljenjem.

To ti je kao da tebi jedan frend priča protiv drugog, a ovaj drugi protiv prvog. Sa svakim se slažeš i olajavaš onog koji nije tu, i živiš na račun onog kod kojeg ti je trenutno ok.

Malo kompliciraniji oblik parazita u kombinaciji sa bezličnosti ?

Usput se još stvaraju razna paranoična stanja jer je osoba sklona čuti samo ono što joj paše, izvući iz konteksta neki detalj i stvorit konstrukciju nepostojeće situacije koja je naravno protiv ovog kojeg ne parazitira, te se olajavanjem ulaguje ovom kojeg koristi. Ali naravno ovom "negativnom" se žali na ovog kojeg iskorištava i glumi žrtvu u svemu tome.



My mind is hurt
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 01:12   #23
Nesto ko sponzorusa, samo sto olajava. :]
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:17   #24
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Nesto ko sponzorusa, samo sto olajava. :]
Dobar!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 04:14   #25
Imati svoj stav je drzati se necega pa cak I da placamo visoku cijenu I namucimo se posteno ali ce nas pravilan stav dovesti do unutrasnjeg mira.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 09:42   #26
Vecina danasnjih fejs-instagram-snapchat posvudunjara su osobe bez svojeg JA. Jer im broj lajkova oznacava tko su sto su.
Uzmimo za primjer banalnu situaciju.
Momak se oblaci:
1.kombinacija mu se svidja, ali nije pobrao mnogo lajkova i srcedrapajucih komentara
2.kombinacija mu je li-la, ali je super ostalima=to je njegov izbor.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:47   #27
Moja žena nema svoje "ja" - sa svima dobra, nasmijana, sve odobrava i sa svima se slaže. Kad se makne, olajava sve iza leđa! :klap:
Bolje prolazi nego ja koji sam uvijek buntovan i idem protiv struje.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:55   #28
Jao ti koji su si sa svima dobri i koji uče to da si sa svima trebaš biti dobar. Znam jednu takvu osobu a razlog je taj da se nikome ne zamjeri ili se ne želi reći što misli pa se onda sa suprotnom stranom složi i nađe kompromis tamo gdje ga nema . Tako ima čitav niz lažnih prijatelja za koje ima sluha ali nema sluha za svoje najbliže. Evo primjera,idemo autom doma i spaze ga prijatelji i on obavezno mora doći do njih iako idemo doma i nakon što sam ja rekao da hoću doma on prvo mene odveze doma gdje i on živi i nakon toga se vrača natrag do ovih koji su ga spazili tako da se nikome nije zamjerio,svi sretni i zadovoljni Uspije se dati isprovocirati na svakakvu glupost koja ga navodi da nema svoje ja tipa da se suosjeća sa time kao zvao sam te a nisi htio doći.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 00:53   #29
Još uvijek imam problema s tim. Počelo je od puberteta. Vezivanje uz neke ideologije, pa stil glazbe, način oblačenja vršnjaka kojima sam se divio. Danas mi se sve to skupa gadi. Primijetio sam da mi se psihičko stanje pogoršavalo kad bi se nalazio u stanjima između odabranog identiteta ( f42.1). Još uvijek muku mučim sa usklađivanjem vlastite preosjetljivosti sa zahtjevima poslovnog svijeta. Imao sam ogroman problem u komunikaciji. Teški sam introvert. Ali boli me briga. Ono što sam naučio je skoncentrirati se na posao i zanemarivati tuđe mišljenje. Najveći problem mi je bio upravo bolesna potreba za prihvaćenosti. Trudim je se riješiti. I da vratio sam se hobijima koje obožavam makar ih moja generacija Nebi niti primirisala upravo zbog toga sam ih jedno vrijeme odbacio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:56   #30
Ne podnosim ljude bez "kičme". Poznam par takvih ljudi.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:52   #31
Svatko ima svoje misljenje, pa i oni za koje mislite da ga nemaju. Vas je problem sto niste shvatili sto ljude motivira.

Ja imam misljenje o svemu. Medjutim, za vecinu ljudi me boli briga i ne mislim da se trebam opravdavati. Ne smatram potrebnim uvjeravati ikoga da je ili nije u pravu. Da nesto jest ili da nesto nije, osim ako nisam osobno iz nekog razloga investiran u problem.

Nisam uvijek bio takav. Nekada sam mislio da je bitno biti u pravu, gotovo pod svaku cijenu. Jer ako si u pravu, u pravu si a ako nisi, nisi. Danas mislim da mi se zivo jebe, da prostite.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.