Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 09:08   #1
Volite li svoju zemlju ?

Odmah na početku,koja bi bila vaša definicija istog ?

Jednom je jedan čovjek rekao (za kojeg su rekli da mrzi svoju zemlju) da plaćanje poreza i sl. je biti dobar građanin.

Dok za voljeti svoju zemlju znači da želi samo ono što je pravedno i dobro.

Iskreno,nije mi loše,dapače unazad neko vrijeme mi je odlično ovdje,ali putovanjima u zapdni svijet,pto poslovno,što privatno,opet su se javili oni osjećaji koliko je ovo loša zemlja.Ne mislim kao zemlja,nego kao država.

Gadi mi se sve ovdje,ovaj narod,politika...SVE

Mislio sam da rješavanjem financija će biti bolje,a baš je gore.

Želim otići što dalje i ne uložiti ovdje više ništa,gadno je to reći,ali gadi mi se više sve.

Kako vi stojite po tom pitanju
Tomgold is offline  
Old 26.04.2017., 09:19   #2
Granice su medju zemljama postavljene na bizaran nacin. Za mene je covjek ako je covjek bitan, ako ima ljudske osobine i vrijednosti...bez obzira na narod, vjeru, spol, omiljeni klub.

Osobno, nekoc sam djelomicno volio Hrvatsku, volio sam i jos neke pretezno slavenske zemlje..u smislu navijanja u sportovima i tako to.

Danas vidim kolko su te podjele bizarne i stetne. Pozitivne slicnosti nas spajaju, a pozitivne razlicitosti obogacuju. Ima nas svakakvih na ovom planetu, a cenzura kojom smo bili i kojom smo i jos izlozeni {u nekim stvarima malo manje nego prije, a u mnogima vise nego prije} ta cenzura utjrcala i utjece na mnoge lokalne i globalne probleme i zato se i dogadjaju robotizirani stilovi zivota koji nemaju nekog trajnijeg smisla.
Drzava kao drzava , kakva god da je, imat ce svoje zakone i potrebe
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 26.04.2017., 09:29   #3
što znači voljeti svoju zemlju? voljeti Dunav samo dok teče kroz Hrvatsku? Voljeti Dinaru samo sa naše strane? ne, ne volim samo našu zemlju. volim cijeli svijet i dobre ljude. njih, kao i loših ima svugdje.
weever is offline  
Old 26.04.2017., 09:43   #4
zemlja mi je najdrazi planet .. jedini na kojem sam bio i nemogu zamisliti da zivim bilo gdje drugje

steta sto zivim u periodu nacizma, fasizma i ostalih debilana ljudske kreativnosti ali jos me nisu lincovali, sakatili, zatvarali (na duze od sati :zubo), otimali clanove obitelji, ubijali clanove obitelji, prijetili clanovima obitelji . dobro malo su meni ali nista strasno .. nisu me porali jer nikad nisam imao nista sto bi netko zelio ukrasti .. dobro temeljna ljudska prava nisam nikada dozivio i sta sad .. nisam bio prisiljen na rad (prisilni rad) nisam morao raditi za ubojice, zlostavljace .. robovlasnike ..

malo korupcije i licemjerja je dobro za karakter pojedinca .. malo da se ocelicih .. sta je to prema crnoj smrti ili crkvenoj inkviziciji

a ljubav?! .. .. ljubav se ne nalazi u zemlji nego iznad zemlje iznad svega onoga sto unistava ljubav
F.A.Q is offline  
Old 26.04.2017., 09:50   #5
Faq..to je to...u dlaku u crtu....a ima i nesto u onoj..sto te vise gaze, to si jaci
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 26.04.2017., 10:07   #6
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Odmah na početku,koja bi bila vaša definicija istog ?

Jednom je jedan čovjek rekao (za kojeg su rekli da mrzi svoju zemlju) da plaćanje poreza i sl. je biti dobar građanin.

Dok za voljeti svoju zemlju znači da želi samo ono što je pravedno i dobro.

Iskreno,nije mi loše,dapače unazad neko vrijeme mi je odlično ovdje,ali putovanjima u zapdni svijet,pto poslovno,što privatno,opet su se javili oni osjećaji koliko je ovo loša zemlja.Ne mislim kao zemlja,nego kao država.

Gadi mi se sve ovdje,ovaj narod,politika...SVE

Mislio sam da rješavanjem financija će biti bolje,a baš je gore.

Želim otići što dalje i ne uložiti ovdje više ništa,gadno je to reći,ali gadi mi se više sve.

Kako vi stojite po tom pitanju

Uzorni( placam poreze ) gradanin sam dviju drzava ,svaka ima svoje prednosti i nedostatke .
Ne zamaram se politikom ,mentalitetom,nit se busam u prsa mi Hrvati niti masem sa USA flag . Ako tako razmisljas nigdi ti nece biti dobro .Ne kuzim zasto, ako zelis otic ne odes?Bar danas je to lako ,imas samo jedan zivot apsurdno ga je provest negdi di ti se sve gadi .
Iz osobnog iskustva ako covjek nije zadovoljan sa sobom nije bitno gdje zivi .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Old 26.04.2017., 10:20   #7
Ne volim.
drumforce is offline  
Old 26.04.2017., 10:27   #8
Volim, baš je ovih dana okopavam da posadim paradajz.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 26.04.2017., 10:35   #9
ovo je Psihologija. pokusajte se makar praviti da razumijete sto bi to otprilike moglo biti i da necemo bas sve pustati da egzistira, jer eto u nekoj konacnici sve bi se moglo objasnjavati tom strukom. zao mi je, ali nece ici. hvala na paznji i ugodan dan zelim.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 26.04.2017. at 10:52.
Azz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.