Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 17:21   #81
EVo još jednog dokaza kako je izgledao pravi "TITANiC"-ispričavam se na malo većoj slici - ali ovdje je to KRucijalno - da se lijepo vidi da je zadnja gornja terasa pravog TITANiCA-gotovo otvorena, a na dnu mora je OLYMPICOVA Sa "PROzORIMA".Ovo su Novine iz 1912....

bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:53   #82
Pa ti stvarno ne znaš o čemu pišeš i što pišeš.
Prvo, ovo je crtež, ne fotografija.
Drugo, na crtežu je krma broda, ne pramac. Čime samo potvrđuješ da NEMAŠ POJMA što je krma, što je pramac broda, gdje je naprijed, gdje nazad i da se onomad nisi prevario već da stvarno nemaš blage veze s vezom.

Ajd više, počni od temelja pa onda raspravljaj. Do tad... trolaj negdje drugdje i napumpvaj broj postova na nekom dječjem chatu. Nije priča o brodovima za tebe.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 21:51   #83
Samo da dopunim uvazenog kolegu #montyzg. Radi se o ilustraciji na temelju slobodne interpretacije dogadjaja crtaca koji nije ima previse podataka o brodolomu. Titanic nije udario provom ravno u santu nego ju je zakacio desnom bocnom stranom ispod razine mora.
Ili zelis reci da je i to neistina. Da su ga mozda potopili namjerno izazvanom eksplozijom u staroj kotlovnici?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 23:40   #84
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Prvo, ovo je crtež, ne fotografija.
e krepala sam od smijeha jos i kak se zaletio tak ravno u santu, ajme novine su i tada bile dramaticne

al ajde malo smo strogi prema njemu. pocinjem se lagano ufuravati u temu

Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 23:47   #85
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
e krepala sam od smijeha jos i kak se zaletio tak ravno u santu, ajme novine su i tada bile dramaticne

al ajde malo smo strogi prema njemu. pocinjem se lagano ufuravati u temu

Samo se nemoj previše ufurati jer je na lijevoj slici prova (pramac, prednji dio broda), a na desnoj krma (stražnji dio broda). Nisu za uspoređivanje, a još manje za donošenje zaključaka.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 23:49   #86
e vidis, razmisljala sam o tome. stvar ti je u tome da je u pitanju crtez i da mozda u situaciji na crtezu je santa ta koja se zabila u brod. sta ti onda znas sad koji je prednji, a koji zadnji dio. pogotovo zato jer je prednji dio vjesto skriven u santi tako da se sa sigurnoscu ne moze niti znati.

malo bas citam i gledam videe i tak. u svakom slucaju, koji god da je potonuo, bas je jezivo to sve. biti tako usred oceana zatvoren na brodu koji tone i nemocan da napravis ista po pitanju toga.

a sto se dogodilo s pravim titanicom onda? mislim u pitanju je brod od ne znam kolko tona. ako je bila u pitanju neka novcana prevara puno vise su izgubili na tome sto su se morali rijesit maltene gotovog broda od ... 45.000 tona?!?!

Zadnje uređivanje Xayah : 03.09.2017. at 00:02.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:14   #87
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
e vidis, razmisljala sam o tome. stvar ti je u tome da je u pitanju crtez i da mozda u situaciji na crtezu je santa ta koja se zabila u brod. sta ti onda znas sad koji je prednji, a koji zadnji dio. pogotovo zato jer je prednji dio vjesto skriven u santi tako da se sa sigurnoscu ne moze niti znati.

malo bas citam i gledam videe i tak. u svakom slucaju, koji god da je potonuo, bas je jezivo to sve. biti tako usred oceana zatvoren na brodu koji tone i nemocan da napravis ista po pitanju toga.

a sto se dogodilo s pravim titanicom onda? mislim u pitanju je brod od ne znam kolko tona. ako je bila u pitanju neka novcana prevara puno vise su izgubili na tome sto su se morali rijesit maltene gotovog broda od ... 45.000 tona?!?!
Nema nikakve veze što je to zadnji kraj broda- radi se o prozorima tj.obliku prozora na etažama broda. Lijepo se vidi da je zadnji kat otvorenog tipa -da nema prozora a na brodu pod morem su gore veliki kockasti prozori kakve je imao "Olympic" prije preimenovanja. Pitaš što se dogodilo sa pravim "Titanicom"? Pa preimenovan je u "Olympic"(zamijenjena su imena brodova) te 1912. i uspješno je plovio pod tim imenom do umirovljenja (1937.god.). pošto je pravi "Olympic" imao čak 6 sudara a vozio ga je kapetan Smith (isto kao i Titanica)-dakle postao je nepopravljiv i nesiguran za daljnju eksploataciju, nitko ga nije više htio osigurati i trebalo ga se riješiti. Njegovu ulogu je preuzeo potpuno novi TITANIC, a za potrganu kantu koja je potonula su uzeli 100 milijuna dolara od osiguranja.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:35   #88
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Samo da dopunim uvazenog kolegu #montyzg. Radi se o ilustraciji na temelju slobodne interpretacije dogadjaja crtaca koji nije ima previse podataka o brodolomu. Titanic nije udario provom ravno u santu nego ju je zakacio desnom bocnom stranom ispod razine mora.
Ili zelis reci da je i to neistina. Da su ga mozda potopili namjerno izazvanom eksplozijom u staroj kotlovnici?
Vas dvojica bi trebali imati u vidu da su novine izašle odmah po potonuću kad se još nisu niti znali pravi podaci niti je provedena bilo kakva istraga. Nema apsolutno nikakve veze što se radi o crtežu-crtač je očigledno jako dobro znao kako izgleda TITANiC, za razliku od vas dvojice. A imate i prave slike koje "kAo" ne vidite. Ma daj beš.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:10   #89
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Vas dvojica bi trebali imati u vidu da su novine izašle odmah po potonuću kad se još nisu niti znali pravi podaci niti je provedena bilo kakva istraga. Nema apsolutno nikakve veze što se radi o crtežu-crtač je očigledno jako dobro znao kako izgleda TITANiC, za razliku od vas dvojice. A imate i prave slike koje "kAo" ne vidite. Ma daj beš.
Kako ti znaš što je crtač znao? Prvo si pogriješio jer si tvrdio da se radi o slici (znači fotografiji, jer ovo nije slika nego crtež).
Crtač je ilustrirao svoje viđenje sudara. Koje je potpuno pogrešno.
Zašto crtač nije mogao ancrtati Titanica po uzoru na Britanica ako je imao neku fotku Britanica, a znao je da su gotovo slični. Crtaču je bilo bitno da je brod velik (nije bitno koliko niti su mu bitni omjeri), da je udario u santu (bez obzira kako i gdje) te da ima 4 visoka dimnjaka (a oba to imaju).
Zar ne misliš da bi osiguravajuća društva tako lako pristala isplatiti ogromnu odštetu bez temeljite provjere?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:34   #90
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Nema nikakve veze što je to zadnji kraj broda- radi se o prozorima tj.obliku prozora na etažama broda. Lijepo se vidi da je zadnji kat otvorenog tipa -da nema prozora a na brodu pod morem su gore veliki kockasti prozori kakve je imao "Olympic" prije preimenovanja. Pitaš što se dogodilo sa pravim "Titanicom"? Pa preimenovan je u "Olympic"(zamijenjena su imena brodova) te 1912. i uspješno je plovio pod tim imenom do umirovljenja (1937.god.). pošto je pravi "Olympic" imao čak 6 sudara a vozio ga je kapetan Smith (isto kao i Titanica)-dakle postao je nepopravljiv i nesiguran za daljnju eksploataciju, nitko ga nije više htio osigurati i trebalo ga se riješiti. Njegovu ulogu je preuzeo potpuno novi TITANIC, a za potrganu kantu koja je potonula su uzeli 100 milijuna dolara od osiguranja.
Kad su se ti sudari dogodili?

Olympic je prvu plovidbu imao 14.6.1911, Titanic je udario santu 14.4.1912.
Razlika je 305 dana, ili 10 mjeseci.
Ti tvrdis da je u tih 305 dana Olympic imao 6 sudara, i bio 6 puta popravljan?

Sudario se s krstaricom Hawke 20.9.1911, popravljen je (koristena je i desna osovina propelera s Titanica, ne i sam propeler) i vracen u plovidbu vise od dva mjeseca kasnije, 30.11.1911.
Jedan propeler je ostecen (i to onaj s lijeve strane broda) 24.2.1912, popravljen 4.3.1912.

Cak i ako gubitak propelera racunamo kao sudar, gdje su jos 4 sudara u tih 305 dana?
Netko je to morao zabiljeziti, pogotovo zato sto su to, po tvojim rijecima, bili sudari koji su brod ucinili nepopravljivim!

Olympic je 1918 potopio podmornicu U-103, te se sudario u New Yorku 1924 i 1933.

Ili kako sam kazes i sam sebe nesvjesno proglasavas trolom, "pravi" Olympic je imao 6 sudara, nikakva zamjena se nije dogodila.

Takodjer primjeti da je lijevi propeler na Olympicu zamijenjen.
Ovaj na slikama s brojem 401 je ocigledno onaj s desne strane.
Uz to, Olympic i Titanic su imali razlicit korak propelera.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:10   #91
Ako je Olympic, kojeg niko nije htio osigurati, zamijenjen Titanicom, kako je osiguran taj novi "Olympic"?
DilanDog is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:03   #92
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Nema nikakve veze što je to zadnji kraj broda- radi se o prozorima tj.obliku prozora na etažama broda. Lijepo se vidi da je zadnji kat otvorenog tipa -da nema prozora a na brodu pod morem su gore veliki kockasti prozori kakve je imao "Olympic" prije preimenovanja.
ma zajebavala sam se jebote pa vis da sam napisala glupost....

Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Kad su se ti sudari dogodili?

Olympic je prvu plovidbu imao 14.6.1911, Titanic je udario santu 14.4.1912.
Razlika je 305 dana, ili 10 mjeseci.
Ti tvrdis da je u tih 305 dana Olympic imao 6 sudara, i bio 6 puta popravljan?

Sudario se s krstaricom Hawke 20.9.1911, popravljen je (koristena je i desna osovina propelera s Titanica, ne i sam propeler) i vracen u plovidbu vise od dva mjeseca kasnije, 30.11.1911.
Jedan propeler je ostecen (i to onaj s lijeve strane broda) 24.2.1912, popravljen 4.3.1912.

Cak i ako gubitak propelera racunamo kao sudar, gdje su jos 4 sudara u tih 305 dana?
Netko je to morao zabiljeziti, pogotovo zato sto su to, po tvojim rijecima, bili sudari koji su brod ucinili nepopravljivim!

Olympic je 1918 potopio podmornicu U-103, te se sudario u New Yorku 1924 i 1933.

Ili kako sam kazes i sam sebe nesvjesno proglasavas trolom, "pravi" Olympic je imao 6 sudara, nikakva zamjena se nije dogodila.

Takodjer primjeti da je lijevi propeler na Olympicu zamijenjen.
Ovaj na slikama s brojem 401 je ocigledno onaj s desne strane.
Uz to, Olympic i Titanic su imali razlicit korak propelera.
oooh, snap.
*ceka odgovor*

ovo je bilo totalno hot. dodje mi da si isprintam, zalijepim na zid i razmisljam o tome prije spavanja.
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:52   #93
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
e krepala sam od smijeha jos i kak se zaletio tak ravno u santu, ajme novine su i tada bile dramaticne

al ajde malo smo strogi prema njemu. pocinjem se lagano ufuravati u temu

Aj nauči razliku između pramca i krme.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:36   #94
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš što je crtač znao? Prvo si pogriješio jer si tvrdio da se radi o slici (znači fotografiji, jer ovo nije slika nego crtež).
Crtač je ilustrirao svoje viđenje sudara. Koje je potpuno pogrešno.
Zašto crtač nije mogao ancrtati Titanica po uzoru na Britanica ako je imao neku fotku Britanica, a znao je da su gotovo slični. Crtaču je bilo bitno da je brod velik (nije bitno koliko niti su mu bitni omjeri), da je udario u santu (bez obzira kako i gdje) te da ima 4 visoka dimnjaka (a oba to imaju).
Zar ne misliš da bi osiguravajuća društva tako lako pristala isplatiti ogromnu odštetu bez temeljite provjere?
Auhhh, a jao, a joooj. Pa ljudi kakve to bedastoće naklapate? Kažeš -"slika je samo fotografija" - nisam ja kriv što ne znaš da postoje "slike" koje nisu fotografije - pitaj recimo stričeka Van Gogha ili Picassa - on će ti to bolje objasniti nego ja. Pa onda tu guraš brod "Britannic" koji još nije bio gotov niti plovio. Dobro, mislio si na "Olympic"- ali od kopanja jame i veselja kako ću ja upast u nju - požurio si se osobno upast u raku. I još se nabost na koplja koja su ti postavili indijanci. Ne samo da si umijesio tu i brod "Britannic" - nego si za njega ustvrdio: da su "gotovo slični". Ali to su zapravo 3 ista broda (sestrinska). I taj "Britannic" je kasnije završio na dnu mora, pa ispada da je jedino "Titanic" (pravi) bio stvarno-nepotopiv i da jedini nije završio na dnu. Što se tiče "temeljite provjere" od strane osiguravajućeg društva - naravno da su oni odmah po potonuću - otišli ravno na dno mora - na nekih preko 4.000 m ispod površine - sve "provjerili" - vidjeli da piše - "Titanic", vratili se na površinu malo zadihani i ošamućeni od ronjenja - osušili papire i zapisnike te isplatili odštetu Morganu kojem se napokon u očima pojavilo slovo "$".Ma molim te..A za ostalo se potpuno slažem s tobom "i da bi reč rekel." :klap:
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:28   #95
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Auhhh, a jao, a joooj. Pa ljudi kakve to bedastoće naklapate? Kažeš -"slika je samo fotografija" - nisam ja kriv što ne znaš da postoje "slike" koje nisu fotografije - pitaj recimo stričeka Van Gogha ili Picassa - on će ti to bolje objasniti nego ja. Pa onda tu guraš brod "Britannic" koji još nije bio gotov niti plovio. Dobro, mislio si na "Olympic"- ali od kopanja jame i veselja kako ću ja upast u nju - požurio si se osobno upast u raku. I još se nabost na koplja koja su ti postavili indijanci. Ne samo da si umijesio tu i brod "Britannic" - nego si za njega ustvrdio: da su "gotovo slični". Ali to su zapravo 3 ista broda (sestrinska). I taj "Britannic" je kasnije završio na dnu mora, pa ispada da je jedino "Titanic" (pravi) bio stvarno-nepotopiv i da jedini nije završio na dnu. Što se tiče "temeljite provjere" od strane osiguravajućeg društva - naravno da su oni odmah po potonuću - otišli ravno na dno mora - na nekih preko 4.000 m ispod površine - sve "provjerili" - vidjeli da piše - "Titanic", vratili se na površinu malo zadihani i ošamućeni od ronjenja - osušili papire i zapisnike te isplatili odštetu Morganu kojem se napokon u očima pojavilo slovo "$".Ma molim te..A za ostalo se potpuno slažem s tobom "i da bi reč rekel." :klap:
Osiguravajuća kuća je imala pristup fotografijima kakvim se i ti koristiš. Osim onih sa dna mora, ali su imali zive svjedoke.

Ne ne, ti si upravu 115 godina poslije jer si procitao na internetu i vidio sliku kojima je netko obrnuo naslov.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:02   #96
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Auhhh, a jao, a joooj. Pa ljudi kakve to bedastoće naklapate? Kažeš -"slika je samo fotografija" - nisam ja kriv što ne znaš da postoje "slike" koje nisu fotografije - pitaj recimo stričeka Van Gogha ili Picassa - on će ti to bolje objasniti nego ja. Pa onda tu guraš brod "Britannic" koji još nije bio gotov niti plovio. Dobro, mislio si na "Olympic"- ali od kopanja jame i veselja kako ću ja upast u nju - požurio si se osobno upast u raku. I još se nabost na koplja koja su ti postavili indijanci. Ne samo da si umijesio tu i brod "Britannic" - nego si za njega ustvrdio: da su "gotovo slični". Ali to su zapravo 3 ista broda (sestrinska). I taj "Britannic" je kasnije završio na dnu mora, pa ispada da je jedino "Titanic" (pravi) bio stvarno-nepotopiv i da jedini nije završio na dnu. Što se tiče "temeljite provjere" od strane osiguravajućeg društva - naravno da su oni odmah po potonuću - otišli ravno na dno mora - na nekih preko 4.000 m ispod površine - sve "provjerili" - vidjeli da piše - "Titanic", vratili se na površinu malo zadihani i ošamućeni od ronjenja - osušili papire i zapisnike te isplatili odštetu Morganu kojem se napokon u očima pojavilo slovo "$".Ma molim te..A za ostalo se potpuno slažem s tobom "i da bi reč rekel." :klap:
Mea culpa za Britanic. Mislio sam Olympic.
Radi se o problemu s prijevodima. Naime, u engleskom postoji painting, picture, photo, drawing.....ovo je crtež.
Ako su brodovi različiti, što ti pokušavaš dokazati, ond anisu isti kako tvrdiš. nego mogu biti slični (kad si se već dohvatio semantike; što je jako bitno kad se prevodi sa stranog jezika).
Zato, dolje je Titanic. Koliko god se ti trudio dokazati drugačije..
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 03:06   #97
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Mea culpa za Britanic. Mislio sam Olympic.
Radi se o problemu s prijevodima. Naime, u engleskom postoji painting, picture, photo, drawing.....ovo je crtež.
Ako su brodovi različiti, što ti pokušavaš dokazati, ond anisu isti kako tvrdiš. nego mogu biti slični (kad si se već dohvatio semantike; što je jako bitno kad se prevodi sa stranog jezika).
Zato, dolje je Titanic. Koliko god se ti trudio dokazati drugačije..
Ali gledaj - ti si se bio dohvatio "Britannica" umjesto "Olympica" i tu je kvaka.
Nego kako ti znaš sa 100% sigurnošću da je dolje "pravi" Titanic, kad i sam vidiš da je moguće da to i nije tako. Ja recimo ne pokušavam dokazati ništa, jer nismo na sudu - sve je moguće - i da je dolje "Olympic" i da je "Titanic", ali neke stvari ipak ukazuju da bi mogla biti u pitanju velika prijevara čemu se ne bi uopće čudio jer takve muljaže sa osiguranjem su praksa i kod nas dan-danas - čak su u vezi - jedan iz osiguranja sa suprotnom stranom i kad izvuku "grožđe" iz osiguranja podijele ga prema prethodnom dogovoru. I to za sitnu lovu, a ovdje se radilo o "velikim penezima"....
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 03:45   #98
antet kaže:Takodjer primjeti da je lijevi propeler na Olympicu zamijenjen.
Ovaj na slikama s brojem 401 je ocigledno onaj s desne strane.
Uz to, Olympic i Titanic su imali razlicit korak propelera.[/QUOTE]

bonecrusher:

Što se propelera tiče, radilo se o centralnom propeleru sa 3 kraka sa brojem 401 teškim 18 tona - koji je skinut sa "Titanica" i stavljen na "Olympic". Nakon nekog vremena je za "Titanic" izrađen i stavljen novi propeler sa 4 (četiri) kraka zbog dodatnog poboljšanja plovnih karakteristika. Na dnu mora je nađen propeler sa 3 kraka i brojem 401 - znači "Olympicov".



"TITANIC" JE DOBIO CENTRALNI PROPELER SA 4 KRAKA UMJESTO ORIGINALNOG SA 3 KRAKA KOJI JE OTIŠAO "OLYMPICU".



NA DNU MORA JE PRONAĐEN PROPELER SA 3 KRAKA I BROJEM 401 KOJI JE SKINUT SA "TITANICA" I STAVLJEN NA "OLYMPIC".
ZAKLJUČAK: NA DNU MORA NALAZI SE IPAK "OLYMPIC".

Zadnje uređivanje bonecrusher : 06.09.2017. at 03:56.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:19   #99
a kaj ti mislis kak je sve to bilo izvedeno. mislim radilo se o "prevari" zbog "novaca" zbog koje je poginulo pun kurac ljudi. pa u ono vrijeme, sto mislis koliko je ljudi trebalo raditi na ovim brodovima? na koji nacin se to ne bi saznalo molim te?
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 09:40   #100
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Što se propelera tiče, radilo se o centralnom propeleru sa 3 kraka sa brojem 401 teškim 18 tona - koji je skinut sa "Titanica" i stavljen na "Olympic". Nakon nekog vremena je za "Titanic" izrađen i stavljen novi propeler sa 4 (četiri) kraka zbog dodatnog poboljšanja plovnih karakteristika. Na dnu mora je nađen propeler sa 3 kraka i brojem 401 - znači "Olympicov".
Prvo, korištenje CAPS LOCKA znači vikanje i sukladno pravilima foruma je kažnjivo.
Drugo, @antet ti je lijepo objasnio kako je na Olympicu promijenjen lijevi propeler. Po tebi sad odjednom ispada kako je mijenjan srednji. A pod morem je pronađen desni. Iz koje ti je to sad priče samo ti znaš.
Treće, prvo si tvrdio kako su brodovi različiti sad su opet identični. Valjda kako treba priči. Brodovi jesu iz iste klase ali su različiti.
I ne mogu se dijelovi jednog broda samo prebaciti na drugi.
Potrebna je prilagodba. To ti je ono što sam ti već napisao kako je kalup propelera označen brojevima kako se ne bi pomiješali.
Osim toga, otkud ti sad ta priča sa zamjenom trokrakog propelera četverokrakim? Osim što ne znaš što je pramac a što krma, što je crtež a što fotografija, očito ne znaš da Titanic nije bio Pasara ili Jadranka i da promjena propelera traži i promjenu osovine, kormila i mijenja kompletan model plovnosti i upravljivosti. Otprilike kao da na auto s 14" gumama staviš gume 17". Treba tu puno prilagodbe.
A i kako je bilo vremena za raditi novi propeler za Titanic kojeg se žurilo spustiti u more a nije za Olympic? Osim toga, ne znaš ni kako se upravljalo brodom. I zašto je brod imao tri propelera.
Nabacuješ na žalost fejk na fejk i u njima si se pogubio. Tako da sad više nemaš pojma je li brod na dnu ima kvadratne (kako sad tvrdiš) ili uske okrugle prozore (koji su snimljeni na dnu) koliko ima otvora na palubi (snimke kojih ipak nisi dao) i jesu li ti otvori na krmi ili pramcu i kako je moguće da baš svi detalji ruše tu "teoriju" (zapravo nebulozu temeljenu na fejk fotografijama). To bi ti bio zbroj svega do sada. Ukratko.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.