Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 00:44   #41
I eto...upravo si pronasla prave rijeci...on nije u mojoj brzini... Slazem se...
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:30   #42
Gledaj ovako zoezd, prije svega kao što su ti cure već napisale, čovjek nije neradnik. I jako je ružno od tebe što ga tako nazivaš. To što ti zarađuješ 4 puta više od njega nema apsolutno nikakve veze s količinom posla, dapače ja bih rekao da se on na manje plaćenom poslu naradi puno više od tebe u istom radnom vremenu. Dalje, zbog čega bi netko trebao raditi neki dodatni posao? Meni ne pada na pamet da bih tako nešto radio. On je neradnik zato što dođe doma s posla i odmara se? Po tom kriteriju imamo jako puno neradnika u našem okruženju.

Ajmo sad na glavnu stvar. Marihuana je problem, pogotovo u tim godinama. Ali ti si znala za to i bilo ti je ok. On je obećao da će se promijeniti kad se rodi dijete. Kakav je to, pobogu, kriterij? Kakav utjecaj ima rođeno dijete na osobu koja 20 godina konzumira marihuanu? To je kao da ja kažem da ću prestati jesti hamburgere kad mi umre baka. To su najobičnije gluposti.

Prevario te. Očito ti to nije zasmetalo obzirom da si mu oprostila. Sama kažeš da si razmislila o svemu i shvatila da ti u životu nedostaje čovjek koji te vara. Bio je uporan, što znači da kod tebe vrijedi ona izreka da ne jebe lijep nego uporan.

Nakon što si ga poznavala 10 godina, znala si da konzumira marihuanu, znala si da te prevario, znala si u detalje kakav je on čovjek, ti si se odlučila za njega udati i roditi mu dijete. Ok. I danas, dvije godine kasnije, nakon ukupno 12 godina provedenih s njim, kažeš da je to tvoja pogreška i da imaš pravo na ispravljanje iste. Ali, problem je u tome što je, ako to zaista shvaćaš kao svoju pogrešku, tvojih 12 godina života - pogreška. Svatko ima pravo na ispravljanje pogreške, ali moraš znati da se pogreška duga 12 godina jednostavno ne može riješiti u 12 dana. Pogotovo kad je tijekom te pogreške došlo dijete koje će ovisiti o toj pogrešci sljedećih 20 godina. To je poanta cijele priče.

I da, pozitivax ima jako dobre komentare na takve situacije, ne obraća ti se s visoka nego ti pokušava dokazati neke stvari onakvima kakve one stvarno jesu, a ti ih kao takve ne vidiš. Jer si još jedna u nizu onih žena koje su došle na forum sa sličnom pričom kako ih je neobjašnjivo privukao nasilnik/alkoholičar/narkoman/kockar/manipulator/švaler/nastavi niz, pa su nakon XY godina, eventualno sa rođenim djetetom shvatile da takav čovjek nije baš to što one u životu žele, pa bi sada ispravljale pogreške. Ali svi zaboravljaju da što duže odgađaš rješavanje problema, to on postaje veći i teži. Pokus: nemoj koristiti četku za WC školjku mjesec dana, pa ćeš shvatiti što znači kada problem postane veći i teži. A onda kad riješiš taj problem, zamisli kako bi isti postao velik da si sa njegovim rješavanjem pričekala još 12 godina...

Sretno, i nabavi si dobrog odvjetnika. Ali njegovih 100 000 ćeš mu morati vratiti.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:36   #43
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Sto se tiče primanja zaradjujem 4 puta vise nego on. Kad se zbroji placa i mjesecni honorari.
Što znači da on sigurno više od tebe "nevidljivo doprinosi".
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:58   #44
@zoezd

ova žena čiji te kometari ovdje osobito smetaju

harderfaster

nikad ni od koga, ni u stvarnom životu, ni na forumu, nećeš dobiti bolje savjete, niti će ćišče, ispravnije i korektije itko vidjeti situaciju...i ne vidim ništa loše u tome što ima iskustvo razvoda, dapače, ti hrliš u razvod, a žena zna što razvod znači...

...a znam i ja

na ovoj tvojoj temi, ali baš svi savjeti i komentari drže vodu, kao i sve primjedbe...ne vidim nigdje ništa zlonamjerno

osobito ovo oko "premorenosti"...nova si na forumu, mi dobro znamo što u ženskom kontekstu to znači

ja vidim da si naprosto prestala voljeti svog supruga, i tu nema nazad da ga jebeš...razvest ćeš se sigurno, pa makar našla odmah iza tog nekog još goreg...jer tako to biva, viđao sam takve svih ovih godina i previše puta oko sebe
sad...
pravno, nema nikakve veze što si ti plaćala rate kredita, one su uplaćivane iz ZAJEDNIČKE IMOVINE (tvoji prihodi tijekom braka idu u tu imovinu), a ako on može dokazati da je uložio u stan svoj novac stečen naslijedstvom koji NIJE BARAČANA STEČEVINA, u startu si u financijski manje povoljnoj situaciji
ja znam nekoiko načina kako ti njega možeš izbaciti iz stana, ali svi oni vode u sudske nagodbe

meni se čini da t ovdje zapravo i neželiš besplatni pravni savjet, već samo potvrdu svoje odluke, a ta je da se razvedeš...

oni koji pričaju o samoubojstvu, neće to napraviti, a osobito ne ovaj, tako da se tog ne moraš bojati, alisve ovo drugo što ja mogu išćitati iz njegova lika i djela, izgleda mi kao velika komplikacija za tebe, i emotivna i pravna, ukoliko se sa čovjekom ne dogovoriš...
shvati, moraš mu SVE REĆI...

a to sve se da sublimirati u jednu rečenicu
ne volim te više i ne želim bit u braku s tobom
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:07   #45
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
oni koji pričaju o samoubojstvu, neće to napraviti
I zato nigdje ne postoji suicide hotline, čim bi ga netko nazvao očito nije rizičan.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:12   #46
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
I zato nigdje ne postoji suicide hotline, čim bi ga netko nazvao očito nije rizičan.
ne postoji suicide hotline, ali postoji tzv Centar za krizna stanja, čiji broj je ili zauzet ili se nitko ne javlja nikad...

ali to je druga tema, ne hvaraj se za ovo...
ovaj se garant neće ubit
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:16   #47
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ali to je druga tema, ne hvaraj se za ovo...
ovaj se garant neće ubit
To nitko nemre reć, prvenstveno zato što čujemo samo jednu stranu priče što je kod razvoda oh-tako-pouzdano, a olako se razbacuju sa "ma ziher neće".

Inače znam tipa koji je probao suicid, a prije ga najavio pa su mu rekli "pas koji laje ne grize". Ostao živ ali fakat slučajno, bio je "solidan" pokušaj.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:21   #48
igrom slučaja, živim dovoljno dugo, pa sam imao to iskustvo u svojoj okolini...

ali to zaista nije tema
slažem se da nitko to ne može sa sigurnošću tvrdit, hoće li netko ostvarit svoje prijetnje ili ne, ali i ne vidim kakve to ima veze s njom...
na kraju svega, nit itko ikog može spriječiti da to učini, ako zaista to želi, ali nit ima odgovornost za to
svatko sam odlučuje o svom životu u tom segmentu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:29   #49
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ali to zaista nije tema
slažem se da nitko to ne može sa sigurnošću tvrdit, hoće li netko ostvarit svoje prijetnje ili ne, ali i ne vidim kakve to ima veze s njom...
To je jedino istina. Ako se krkne nije i ne treba biti njoj na savjesti.

Jedino relevantno za temu je da onda ne bi bilo alimentacije.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:50   #50
ali ni problematike razdjeljivanja zajednicke stecevine
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:53   #51
Koja morbida
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:19   #52
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Koja morbida
Jbg, to je mehanika razvoda. Pare su najbitnije.

Dogodi se u životu svašta, i upravo zato tu i tamo tjeraju post-razvodne plaćatelje da ugovaraju police životnog osiguranja. Da ne bi bilo nismo znali.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:25   #53
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jbg, to je mehanika razvoda. Pare su najbitnije.

slažem se
prije ili kasnije, obje strane nakon razvoda to shvate
ja bih čak uveo u osnovne i srednje škole, nešto pod satovima razrednika, da se djeci utuvi u glavu odmalena

kad se razvodiš, na kraju se sve svede na lovu
sve...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:28   #54
Nisam baš tog mišljenja, jer razvodom obe strane financijski gube. Na razne načine. Život u dvoje je daleko komotniji kada štima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:43   #55
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nisam baš tog mišljenja, jer razvodom obe strane financijski gube. Na razne načine. Život u dvoje je daleko komotniji kada štima.
ma naravno
you miss the point
kad se ljudi razvode, to sam želio reći, na kraju se sve svede na materijalni interes, podjelu imovine, alimentacije....

to im postane opsesija i jedino važno
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:54   #56
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Dakle u soku sam od nekih komentara. Najviše od mame koja je u drugom braku....s dvoje djece. Kao prvo, cim mi netko ko ima dvoje djece kaze da sam "premorena" jasno mi je o kakvom se roditelju radi... ....
ako misliš na harder, koliko god ti grubo zvučala, toliko ti grubo govoriš o svom mužu
ne slažem se s njom da mu ičim treba opravdavati napušavanje i izležavanje ali se slažem da nemaš ni ti nikakvo opravdanje za "izbaciti ga iz kuće"
vjerujem da se naobećavao i ostajao jednako inertan, vjerujem i da si uistinu umorna i da ti je dosta, ali nemaš pravo na jednostrane odluke
odlučila si se za dijete s njim nakon što si ga već dobro poznavala i zbog te odluke si s njim trajno vezana
zato bi bilo dobro da smiriš tenzije, da preuzmeš vlastiti dio odgovornosti
ako želiš pošten razvod, budi poštena
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:01   #57
Istina jest da pojedini, uskoro bivši partneri, posežu za financijskim kažnjavanjem partnera, samo zato što to mogu. Bilo uskraćivanjem priznavanja bračne stečevine ili zlouporabom ostanka u zajedničkoj imovini.

i tada kreću kompenzacije i bitke.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:16   #58
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Istina jest da pojedini, uskoro bivši partneri, posežu za financijskim kažnjavanjem partnera, samo zato što to mogu. Bilo uskraćivanjem priznavanja bračne stečevine ili zlouporabom ostanka u zajedničkoj imovini.

i tada kreću kompenzacije i bitke.
A sve zato što obiteljski zakon radi iznimke i drugačije tretira novac. Među neubračenim osobama je sve kristalno jasno.

Kinezi su promijenili sistem, ne rade iznimke. Onaj koji je kupio nekretninu je vlasnik nekretnine, nema famozne "stečevine".

Quote:
The general idea of the new law is to protect the property owner. The Supreme Court doesn't want people to get married just because they can profit if they divorce.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:04   #59
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
To nitko nemre reć, prvenstveno zato što čujemo samo jednu stranu priče što je kod razvoda oh-tako-pouzdano, a olako se razbacuju sa "ma ziher neće".

Inače znam tipa koji je probao suicid, a prije ga najavio pa su mu rekli "pas koji laje ne grize". Ostao živ ali fakat slučajno, bio je "solidan" pokušaj.
i što ćemo sada?
ostati u braku da se ne ubije?

prošla sam to,
i da, definitivno najgori oblik manipulacije koji postoji,

kada drugi puta to kaže,
pravac kod dr po uputnicu za suicidalnu osobu,
pa psihijatru
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:07   #60
Ma žene, žena je iscrpljena brigom o bebi, odgovornostima, poslom doma i još radi honorarno. Dok doma ima napušenu budalu koja ne zna kako se organizirati. Samu sebe dodatno iscrpljuje a budna je do 1 iza ponoći, puna postporođajnih hormona pa joj sad silno smeta kaj on puši travu, kaj je ovisnik o istoj i kaj ne brine baš za bebu.
Sad je bijesna, ljuta, razočarana itd pa bi se rastajala i to hitno.
Već sutra. Sad, odmah, adio !
On nek se njoj umornoj i živčanoj pokupi, fino ode bilo gdje uzimajući auto, ona ga mrzi, ne boli blabla. Na mu neradniku ( koji svaki dan radi ) 25 tisuća a za svojih uloženih 100 tisuća nek se fućka.
Odmah nek ode. Do nedjelje.
Zato jer je umorna, ljuta i jer joj nije popravio kvaku a ikada dođe doma malo se odmori... ili puno.

Jako je ljuta na njega.
Na nas koji koj ne govorimo kaj želi čuti i na cijeli svijet.
Nije znala da bu to tak' kada rodi. Mnoge to izenandi i sve je to normalno.
On je obećao prestati pušiti travu čim se beba rodi...iako je puši već sigurno više od 20 godina.
Kak je netko napisao da je to isto kao da netko obeća prestati piti čim mu baka umre.

Dogodi se svašta kada žena rodi.
Udari ljude život. Posebno one koji nisu navikli na teže probleme.
Ne spava redovito i muče je hormoni i napušeni muž. Kažu u jednoj statistici, kako je najveći postotak zahtjeva za razvod braka podignut baš dok su bebe male, žena neispavana a muž se nije snašao sa idejom braka i male bebe.

Ženo odmori. Jednostavno odmori. Vidmo da si iscrpljena i umorna. Nije lako. Makni si sve te bedastoće kaj si natovarila kako moraš raditi.
Odmori, neka ti bebu pričuva mama a ti spavaj i jedi zdravo pa se često prošetaj.
Onda bračnom savjetniku jer on treba psihologa a trebate ga oboje da se sredite. Vi i brak. On da prestanbe bježati u marihuanu a ti u posao.
Dobiti bebu je veliki stres, iako je to divno nije sve lako ishendlati. Dajte se konačno upoznajte i razgovarajte iskreno. Ne možeš sve sama i ne trebaš sve sama.
Daj razgovaraj sa njim i potražite stručnu pomoć.
Uvijek se stignete razvesti.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.