Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 11:29   #141
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ma to vrijedi samo za Trumpiće
a njima se ne smanjuje samo visuljko, nego i još ponešto. al ok, nećemo zagađivati temu...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:14   #142
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Kuhanje je općenito ženski posao, osim pečenja roštilja i janjca na ražnju. Suđe danas pere mašina. Kod mene se usisava i briše prašinu jednom tjedno, i to je uvijek gotovo za sat vremena. Peremo veš u prosjeku svakih 10 dana, kad se napuni mašina, ne znam tko pere veš i pegla svaki drugi dan? Od svakodnevnih poslova je jedino kuhanje, ali i tu postoji alternativa jer svaki supermarket nudi gotovu hranu.
Oprosti ti meni,ali općenito kuhari su baš muškarci.Tak da ti to ne stoji.
Ajmo dalje.
Prašine kod mene ima 2 sata nakon kaj pobrišem,a ne tjedan dana da se skuplja.
Mašina je puna za 2-3 dana.Očito nemaš malu djecu...
Vidim da niš ne spominješ kupaonicu.Ribanje wc-a,kade,pločica,fuga...
Mogu pretpostavit kak ti doma izgleda ili nemaš pojma kaj ti ženica sve obavi SVAKODNEVNO,dok ti mijenjaš ulje u autu.
Jednom mjesečno...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:09   #143
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Oprosti ti meni,ali općenito kuhari su baš muškarci.Tak da ti to ne stoji.
Ajmo dalje.
Prašine kod mene ima 2 sata nakon kaj pobrišem,a ne tjedan dana da se skuplja.
Mašina je puna za 2-3 dana.Očito nemaš malu djecu...
Vidim da niš ne spominješ kupaonicu.Ribanje wc-a,kade,pločica,fuga...
Mogu pretpostavit kak ti doma izgleda ili nemaš pojma kaj ti ženica sve obavi SVAKODNEVNO,dok ti mijenjaš ulje u autu.
Jednom mjesečno...
Ah, nemoj biti tako stroga prema njemu...
Koji to dečkić zna što njegova mamica napravi tijekom dana...
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:38   #144
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Oprosti ti meni,ali općenito kuhari su baš muškarci.Tak da ti to ne stoji.
Ajmo dalje.
Prašine kod mene ima 2 sata nakon kaj pobrišem,a ne tjedan dana da se skuplja.
Mašina je puna za 2-3 dana.Očito nemaš malu djecu...
Vidim da niš ne spominješ kupaonicu.Ribanje wc-a,kade,pločica,fuga...
Mogu pretpostavit kak ti doma izgleda ili nemaš pojma kaj ti ženica sve obavi SVAKODNEVNO,dok ti mijenjaš ulje u autu.
Jednom mjesečno...
Profesionalni kuhari su muškarci, nisam baš dobio dojam da u kućanstvima u 90% slučajeva kuhaju muškarci, možda se varam?
Očito si jedna od onih koji su poput mikroskopa za detektiranje najsitnijih čestica prašine. Znam jednu takvu ženu, i s tim uvijek dosađuje svima oko sebe, gdje god dođe njoj je prašnjavo. Naravno da prašine uvijek ima ali mi ne pada na pamet da ju brišem svaki dan.
Točno, malu djecu nemam.
WC i kadu redovno očistimo sa WC netom pa se kamenac ne stigne nakupiti, kakvo ribanje? A pločice da budem iskren stvarno ne znam kad sam zadnji put očistio, ali ne vidim ni potrebu za tim obzirom da nisu zmazane. Ne znam niti od čega bi se zmazale pločice u kupaoni kad po njima ide jedino voda. Problem su nam prije stvarale pločice oko špareta, ali smo onda od jednog stolnjaka napravili dvije velike krpe kojima svaki dan prekrijemo pločice kad se nešto kuha, i od tada nema ni tog problema. Da, te krpe su propisno usrane, ali to im je i svrha.
I nemam ženu, al imam žensku u kući (sestru).
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 07:05   #145
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Profesionalni kuhari su muškarci, nisam baš dobio dojam da u kućanstvima u 90% slučajeva kuhaju muškarci, možda se varam?
Očito si jedna od onih koji su poput mikroskopa za detektiranje najsitnijih čestica prašine. Znam jednu takvu ženu, i s tim uvijek dosađuje svima oko sebe, gdje god dođe njoj je prašnjavo. Naravno da prašine uvijek ima ali mi ne pada na pamet da ju brišem svaki dan.
Točno, malu djecu nemam.
WC i kadu redovno očistimo sa WC netom pa se kamenac ne stigne nakupiti, kakvo ribanje? A pločice da budem iskren stvarno ne znam kad sam zadnji put očistio, ali ne vidim ni potrebu za tim obzirom da nisu zmazane. Ne znam niti od čega bi se zmazale pločice u kupaoni kad po njima ide jedino voda. Problem su nam prije stvarale pločice oko špareta, ali smo onda od jednog stolnjaka napravili dvije velike krpe kojima svaki dan prekrijemo pločice kad se nešto kuha, i od tada nema ni tog problema. Da, te krpe su propisno usrane, ali to im je i svrha.
I nemam ženu, al imam žensku u kući (sestru).
Tipicni muski nacin zivljenja i pospremanja

Nista bez zenske ruke
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:26   #146
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
..
Mogu pretpostavit kak ti doma izgleda ili nemaš pojma kaj ti ženica sve obavi SVAKODNEVNO,dok ti mijenjaš ulje u autu.
Jednom mjesečno...
SVAKODNEVNO nakon tuširanja obično navečer sam sredim kupaonicu,uspu sredim pod i u predsoblju i kuhinji. _ poprskaš rasprišivaćem ugodnog mirisa, prebrišeš krpom /cca 4 min)..nakon kuhanja mislim da svatko normalan sredi ploču, i opere suđe
parkete rješavam prema potrebi, znači 3x u 8 dana nakon usisavanja pređem odličnim sredstvom, nakon kojeg ne treba sušiti
mašina pere veš, ne ja...ako ga dobro objesim, peglanje je bespotrebno, osim košulja...jbg,rjeđe ih nosim, ali ajde, to mi je problem koji rješavam jednom u 10 dana

sve to za mene i djecu meni uzme u prosjeku 22 min.dnevno

big deal

a što se tiče tog kako kod mene izgleda...kaže prosječna mama frendova moje djece da je stan uredniji nego većine njenih prijateljica

stvarno ne kužim tu potrebu za mistificiranjem...
djecu sam naućio da pospremaju ili sa mnom ili za sobom kad su imali 8 godina

ako prosječna rvacka žena nije to bila u stanju riješiti sa svojim ukućanima : djecom & mužem na isti način, onda...
tko joj je kriv za to

forum, možda?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:37   #147
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Tipicni muski nacin zivljenja i pospremanja

Nista bez zenske ruke
iiii, eto nas

onda ide ono "ako ti ne valja napravi si sama" i nakon toga kukanje "sve moram ja"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:57   #148
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Uglavnom...sjeli smo za stol i dogovorili se pokušati...vec 2 dana ne pusi i vodi dijete vani u setnju i pomaže mi...
Sav jad u jednoj rečenici.

Ovo vođenje u šetnju neodoljivo podsjeća na moju patuljastu šnauciku...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:07   #149
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
iiii, eto nas

onda ide ono "ako ti ne valja napravi si sama" i nakon toga kukanje "sve moram ja"
Je ima i toga, kako ne. Nećemo se lagat. Mnoge žene odriču partnerima slast obavljanja stvari na svoj način, smatrajući svoj jedino ispravnim. Ali ono s čim žene ne računaju, uranjajući u partnerstvo je ignoriranje razumijevanja za onog ko obavlja dosadnu logistiku. Mislim, i ja bi se vrlo rado bavila nečim bitnim i zanimljivim, umjesto dosadnih i ponavljajućih poslova.

Drugo, čak i kada se ljudi dogovore da će poslove obavljati zajednički, samo bivanje inkubatorom za djecu te udaljava od financijskog doprinošenja u punom opsegu na nešto godina, što stvara neravnotežu i posljedično nerazumijevanje. Neki odnosi i poštivanje partnera bi trebali biti iznad financijske kalkulativne platforme. Pogotovo kod onih parova koji su odavno preskočili egzistencijalni minimum.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:28   #150
pa, kućanski poslovi su ipak much more than meets the eye )

primjer, kuhinja..nije to samo oprati suđe i ploču poslije kuhanja..treba čistiti ormariće iznutra, čistiti plohe izvana, odmašćivati pećnicu i napu, prati pločice, ribati sudoper (bem ti siligranit), prati prozore i sveukupno sve je hebeno masno u toj kuhinji gdje god da se primi
osobno sam to sve očistila prije mora, nije me/nas bilo tri tjedna, muž je ostavljen u kuhinji tjedan dana sam gdje je nakuhavao te poslije kulinarskih eksperimenata radio upravo i jedino to - očistio ploču i stavio suđe u suđericu..a rezultat je kuhinja izgleda najmasnije fast food pečenjare

i reklo bi se da se to radi jednom mjesečno, ali na moju veliku žalost i iznenađenje to se treba raditi često )

tu se ne mislim raspravljati jel to muški ili ženski posao nego samo konstatiram da je održavanje kuće a da nema fleka, mrlja, da nije musavo, da su čisti prozori, da nema tri kubika veša za peglanje te ovisno o broju djece/kupaona time consuming posao koji iziskuje poprilično napora i resursa

ne ulazim u to jel to sve treba tako malo detaljnije, da li nekog nekog smeta/ne smeta, samo to nije baš pi*kin dim kak se sad tu predstavlja,a pogotovo ako netko još radi uz to, ima na brizi određen broj djece i kućnih ljubimaca te možebitno vrt/povrtnjak (a druga strana vrti prste)
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:36   #151
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
pa, kućanski poslovi su ipak much more than meets the eye )

primjer, kuhinja..nije to samo oprati suđe i ploču poslije kuhanja..treba čistiti ormariće iznutra, čistiti plohe izvana, odmašćivati pećnicu i napu, prati pločice, ribati sudoper (bem ti siligranit), prati prozore i sveukupno sve je hebeno masno u toj kuhinji gdje god da se primi
osobno sam to sve očistila prije mora, nije me/nas bilo tri tjedna, muž je ostavljen u kuhinji tjedan dana sam gdje je nakuhavao te poslije kulinarskih eksperimenata radio upravo i jedino to - očistio ploču i stavio suđe u suđericu..a rezultat je kuhinja izgleda najmasnije fast food pečenjare

i reklo bi se da se to radi jednom mjesečno, ali na moju veliku žalost i iznenađenje to se treba raditi često )

tu se ne mislim raspravljati jel to muški ili ženski posao nego samo konstatiram da je održavanje kuće a da nema fleka, mrlja, da nije musavo, da su čisti prozori, da nema tri kubika veša za peglanje te ovisno o broju djece/kupaona time consuming posao koji iziskuje poprilično napora i resursa

ne ulazim u to jel to sve treba tako malo detaljnije, da li nekog nekog smeta/ne smeta, samo to nije baš pi*kin dim kak se sad tu predstavlja,a pogotovo ako netko još radi uz to, ima na brizi određen broj djece i kućnih ljubimaca te možebitno vrt/povrtnjak (a druga strana vrti prste)
vidiš, to je ljepota foruma

i demokratskog pisanja postova na njemu

meni su, sa 2 posla i sa 2 djece od 11 i 13 g, ti svi kućanski poslovi zaista pi"kin dim

a nema mi ih tko obavljati, sam sam eto već 5.godinu
kvaluitetno jedmo i živimo u ćistom stanu
stalno idemo negdje, djeca i ja...možda zato iam manje brige s prašinom nego svi vi????
:klap:
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:36   #152
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Je ima i toga, kako ne. Nećemo se lagat. Mnoge žene odriču partnerima slast obavljanja stvari na svoj način, smatrajući svoj jedino ispravnim. Ali ono s čim žene ne računaju, uranjajući u partnerstvo je ignoriranje razumijevanja za onog ko obavlja dosadnu logistiku. Mislim, i ja bi se vrlo rado bavila nečim bitnim i zanimljivim, umjesto dosadnih i ponavljajućih poslova.

Drugo, čak i kada se ljudi dogovore da će poslove obavljati zajednički, samo bivanje inkubatorom za djecu te udaljava od financijskog doprinošenja u punom opsegu na nešto godina, što stvara neravnotežu i posljedično nerazumijevanje. Neki odnosi i poštivanje partnera bi trebali biti iznad financijske kalkulativne platforme. Pogotovo kod onih parova koji su odavno preskočili egzistencijalni minimum.
ma sve je jasno, tko hoce vidjeti
biti kucanica je svojevrsni zatvor i potpuno je razumljivo da ljudi u neko doba popizde
ono kaj se meni cini kao problem je kaj pocnu piziditi na krivu stranu, na partnera, umjesto na ono kaj ih sputava i zarobljava i da s te strane pokusaju naci rjesenje, po mogucnosti uz pomoc i suradnju partnera
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:43   #153
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Tipicni muski nacin zivljenja i pospremanja

Nista bez zenske ruke
Slazem se. Zato cu vrlo rado to sve prepustiti u vrijedne zenske ruke.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:53   #154
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
vidiš, to je ljepota foruma

i demokratskog pisanja postova na njemu

meni su, sa 2 posla i sa 2 djece od 11 i 13 g, ti svi kućanski poslovi zaista pi"kin dim

a nema mi ih tko obavljati, sam sam eto već 5.godinu
kvaluitetno jedmo i živimo u ćistom stanu
stalno idemo negdje, djeca i ja...možda zato iam manje brige s prašinom nego svi vi????
:klap:
Hmm...a kad ti onda te prosjecne mame stignu dolaziti u procjenu stanja stana?
(Salim se, nemoj me sad odmah napasti)
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:58   #155
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
pa, kućanski poslovi su ipak much more than meets the eye )

primjer, kuhinja..nije to samo oprati suđe i ploču poslije kuhanja..treba čistiti ormariće iznutra, čistiti plohe izvana, odmašćivati pećnicu i napu, prati pločice, ribati sudoper (bem ti siligranit), prati prozore i sveukupno sve je hebeno masno u toj kuhinji gdje god da se primi
osobno sam to sve očistila prije mora, nije me/nas bilo tri tjedna, muž je ostavljen u kuhinji tjedan dana sam gdje je nakuhavao te poslije kulinarskih eksperimenata radio upravo i jedino to - očistio ploču i stavio suđe u suđericu..a rezultat je kuhinja izgleda najmasnije fast food pečenjare

i reklo bi se da se to radi jednom mjesečno, ali na moju veliku žalost i iznenađenje to se treba raditi često )

tu se ne mislim raspravljati jel to muški ili ženski posao nego samo konstatiram da je održavanje kuće a da nema fleka, mrlja, da nije musavo, da su čisti prozori, da nema tri kubika veša za peglanje te ovisno o broju djece/kupaona time consuming posao koji iziskuje poprilično napora i resursa

ne ulazim u to jel to sve treba tako malo detaljnije, da li nekog nekog smeta/ne smeta, samo to nije baš pi*kin dim kak se sad tu predstavlja,a pogotovo ako netko još radi uz to, ima na brizi određen broj djece i kućnih ljubimaca te možebitno vrt/povrtnjak (a druga strana vrti prste)
Naravno da treba i detaljnije
Lijepo je biti vrijedan i ja volim doci u uredno i znati da sam sinoc skuhala pa cu rucati u miru i pospremiti, a ne doci doma i prvo dva sata visiti nad loncima i pevnicom, i usput ribati skorene tanjure od jucer ili prekjucer, ali i ti veci zahvati su potrebni i nece ih nitko umjesto mene odraditi
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:05   #156
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
tu se ne mislim raspravljati jel to muški ili ženski posao nego samo konstatiram da je održavanje kuće a da nema fleka, mrlja, da nije musavo, da su čisti prozori, da nema tri kubika veša za peglanje te ovisno o broju djece/kupaona time consuming posao koji iziskuje poprilično napora i resursa
Ne postoje muški i ženski poslovi, postoje zajednički...i muški poslovi.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:06   #157
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post

Drugo, čak i kada se ljudi dogovore da će poslove obavljati zajednički, samo bivanje inkubatorom za djecu te udaljava od financijskog doprinošenja u punom opsegu na nešto godina, što stvara neravnotežu i posljedično nerazumijevanje. Neki odnosi i poštivanje partnera bi trebali biti iznad financijske kalkulativne platforme. Pogotovo kod onih parova koji su odavno preskočili egzistencijalni minimum.
slažem se da se ne može sve financijski iskazati...
ali, vidiš, to što sam 10 g tolerirao da bivša u braku ne bude negdje zaposlena, na kraju mi se i od "stručnih službi", CzSS i općinskog suda, ai svekolike, uglavnom ženske javnosti, itekako obilo o glavu

"sam si kriv, zašto si na to pristao, što si to dozvolio, trebao si je odavno izbacit natrag kod roditelja ako nije htjela radit"...otprilke je suma sumarom svih njih

tako da ispada kad se tvrdolinijaški narcis pomiri s tim da mu žena financijski ne doprinosi braku, to odmah njega okrivljuje jer se "nije znao postaviti"
i tako ukrug
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:11   #158
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Naravno da treba i detaljnije
i usput ribati skorene tanjure od jucer ili prekjucer, ali i ti veci zahvati su potrebni i nece ih nitko umjesto mene odraditi:top:
a neće ih nitko umjesto tebe odraditi zašto?

krivi su tradicionalni muškarci sa foruma ili to što se ti nisi kod kuće znala dogovoriti tko će što i kad raditi?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:40   #159
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne postoje muški i ženski poslovi, postoje zajednički...i muški poslovi.
Zavisi od dogovora Mi imamo zajedničke i ženske. Zadnji put kada je prošao pored veš mašine, programator je pregorio (od straha)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:00   #160
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Zavisi od dogovora Mi imamo zajedničke i ženske. Zadnji put kada je prošao pored veš mašine, programator je pregorio (od straha)
Eto...a u mene skužismo da su nam se ose naselile na tavan.

Siguran sam da eto nisam imao sreće, jer se inače takvi zadaci dijele ravnomjerno.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.