Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 12:30   #1
Angry Novac bačen u vjetar vlastitom krivicom

Radi se o ovome; u zadnjih mjesec dana sam bacila puno novca u vjetar: slupala sam jako skupi auto pa platila popravak, razbila frendici slučajno iPhone pa joj kupila novi, platila zadnju ratu treninga privatnom treneru jer smo imali ugovor na godinu dana(otišla sam na trening možda 2 puta, bez obzira na njegovo motiviranje(moje izlike su bile jače)).

Sve u svemu, potrošila sam cca 20soma kuna ovaj mjesec NI NA ŠTO. I to od dijela svoje ušteđevine, pošto roditelji ništa od navedenog nisu htjeli platit jer sam kao ja kriva. Planirala sam s frendicom u London s tim parama, no izgleda još ništa od toga.
Sad sam ljuta i gnjevna, na sebe naravno(malo i na druge) i razmišljam što mi je to sve trebalo.
I to me je navelo na ova pitanja;
jesam li ja jedini baksuz kojem se ovakve stvari događaju i to u kratkom vremenskom periodu?
Koliko ste vi novca i na koji način nepovratno bacili u vjetar svojom krivicom?
Morning is offline  
Old 20.09.2017., 12:59   #2
Nemoj voziti jako skupi auto ako ti popravci teško padaju

Ovo ostalo nisu toliko značajni troškovi


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 20.09.2017., 13:29   #3
I? Sorry,ali zašto bi ti roditelji trebali platiti išta od toga? Radiš? Zarađuješ? Odrasla si osoba? Ako je odgovor na sve da,onda neznam čemu čuđenje. Ako si popravak sama platila,očito je da si bila ti kriva za razbijanje istog,inače bi se preko osiguranja to riješilo. Isto tak,kak sstrgaš tuđi mob? Kaj,dala ti ga je pa ti pao iz ruke i razbio se ili? Za trenera ću se samo nasmijat. Tvoj izbor je bio da ne koristiš plaćenu uslugu. Tu jedino sebe krivit možeš.

Što se bacanja love u vjetar tiče,nepovratno sam spizdio dosta na hedonističke užitke. Jel mi žao? Niti jednu sekundu. Sve te lijepe uspomene vrijede svake kune Ajde,kupio sam preskupi pametni sat koji je ispao sranje. I preskupi gamerski komp i gamerski laptop na kojem ne gameam. I jos neke tehnicke igracke koje samo stoje i skupljaju prašinu. Ali svejedno,nije mi žao.
Grimko is offline  
Old 20.09.2017., 13:33   #4
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
I? Sorry,ali zašto bi ti roditelji trebali platiti išta od toga? Radiš? Zarađuješ? Odrasla si osoba? Ako je odgovor na sve da,onda neznam čemu čuđenje. Ako si popravak sama platila,očito je da si bila ti kriva za razbijanje istog,inače bi se preko osiguranja to riješilo. Isto tak,kak sstrgaš tuđi mob? Kaj,dala ti ga je pa ti pao iz ruke i razbio se ili? Za trenera ću se samo nasmijat. Tvoj izbor je bio da ne koristiš plaćenu uslugu. Tu jedino sebe krivit možeš.

Što se bacanja love u vjetar tiče,nepovratno sam spizdio dosta na hedonističke užitke. Jel mi žao? Niti jednu sekundu. Sve te lijepe uspomene vrijede svake kune Ajde,kupio sam preskupi pametni sat koji je ispao sranje. I preskupi gamerski komp i gamerski laptop na kojem ne gameam. I jos neke tehnicke igracke koje samo stoje i skupljaju prašinu. Ali svejedno,nije mi žao.
Dobro, nemojmo je sad satrti, vidiš da tek osvješćuje tu pojavu. I to na način kojega i ti opisuješ.
To je svakako dobrodošao korak (i neophodan).


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 20.09.2017., 13:39   #5
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Koliko ste vi novca i na koji način nepovratno bacili u vjetar svojom krivicom?


Odjeća. Imam robe za napunit ženski odjel Name. A stalno sam u jednoj ili dve kombinacije.
Školarine za fucks. Nikad završen.

Ono čega se mogu sjetiti ovak na prvu.

Nije ti loše voditi troškove u ekselici. Tad točno vidiš svu divotu svojeg divljanja s lovom.
I nemoj uzimat/posuđivat tuđe stvari ako si seprtlja.

Jbg popravci su uvijek stres ako nemaš nekaj sa strane.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 20.09.2017., 14:02   #6
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Radi se o ovome; u zadnjih mjesec dana sam bacila puno novca u vjetar: slupala sam jako skupi auto pa platila popravak, razbila frendici slučajno iPhone pa joj kupila novi, platila zadnju ratu treninga privatnom treneru jer smo imali ugovor na godinu dana(otišla sam na trening možda 2 puta, bez obzira na njegovo motiviranje(moje izlike su bile jače)).

Sve u svemu, potrošila sam cca 20soma kuna ovaj mjesec NI NA ŠTO. I to od dijela svoje ušteđevine, pošto roditelji ništa od navedenog nisu htjeli platit jer sam kao ja kriva. Planirala sam s frendicom u London s tim parama, no izgleda još ništa od toga.
Sad sam ljuta i gnjevna, na sebe naravno(malo i na druge) i razmišljam što mi je to sve trebalo.
I to me je navelo na ova pitanja;
jesam li ja jedini baksuz kojem se ovakve stvari događaju i to u kratkom vremenskom periodu?
Koliko ste vi novca i na koji način nepovratno bacili u vjetar svojom krivicom?
Nisi,ima nas još.Ali ako si već platila tog trenera zašto nisi iskoristila makar preko one stvari.
I nisi "kao" ti kriva nego jesi kriva a njihova dobra volja je da li će pomoći ili ne.Ovo neka ti je lekcia za ubuduće .
Prodaj skupi auto,ne diraj tuđe skupe stvari i i kad uplatiš nešto zbilja skupo pokušaj to iskoristi.
Evo da se osjećaš bolje ja sam platila 5000 kna za popravak zuba, izgubila i pare i zub i još imala paklene bolove sljedećih 4 mj .
Išla kod specijaliste za urinarne infekcije a zapravo sam imala ovulaciju,pretrage i pregled 2000 kn.
Ah i kupila čizme od 1500 kna ,niti jednom ih nisam obukla-pouka priče nikad ne kupuj skupe čizme preko neta.
I tako dalje....
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Old 20.09.2017., 16:55   #7
Jednog potomka bogatih predaka koji je spucao sve bogatstvo skupljano generacijama su pitali na što je potrošio sve to silno bogatstvo.
"Većinu na lijepe žene, skupe aute i dobru cugu, a ostalo je otišlo na gluposti."
Corto is offline  
Old 20.09.2017., 17:00   #8
Pa auto je luksuz. I meni se dogodilo, kvar i potrošni djelovi. Kao nezaposlenom jasko skupo. Isto od ušteđevine spiskao jednu prosječnu plaći. Ne znam kako preživljavam. Od nekud izmislim pare.

Isto imao nesreću ali sam bio pametan i plaća kasko, koje je sve pokrilo.

Zašto bi roditelji plaćali tvoje troškove?

Od frendice iPhone si mogla popravit, prodati i smanjit štetu.

Shit happens!
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Old 20.09.2017., 22:52   #9
Dinamo
u jednom periodu je otišlo i oko 80 000 na sve oko nogometa i Dinama
li ne žalim ni lipe, kk se kaže: "sve je to zbog Dinama"
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 13:13   #10
Nije nitko imun na prekomjerno trošenje love jer kako kažu novac kada odlazi ima sto nogu a kada dolazi dvije.

Znači potrošiti nije nikakav problem. Problem je zaraditi
rolandus is offline  
Old 21.09.2017., 14:03   #11
Pozitivno je da si imala ušteđevinu.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 21.09.2017., 14:16   #12
Tak ti je to kad voliš luksuz, a ne možeš si ga priuštit. Ili možeš? U tom slučaju ne kužim smisao otvaranja teme i jadikovanje.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Old 21.09.2017., 16:46   #13
Dobro pitanje... ponekad mi se čini da sav novac bacam u vjetar...


Nekad mi odlazak frizeru izgleda kao bačeni novac. Ok, imam frizuru. Cijeli jedan dan. (šišati bi me mogla i susjeda koja je završila frizersku....). Ali ne, ja baš "hoću" da mi netko opere kosu, fino isfenira, a ja popijem kavicu, prolistam novine...

Ili kupovanje kozmetike koja obećava čuda. Časopisa koje uglavnom samo prolistam. Kave "za van" umjesto da skuham doma i stavim u termosicu.... naručivanje gotove hrane jer sam lijena za kuhanje...

S druge strane, jbg... novac je da se troši. Dok su svi troškovi pod kontrolom, ok je...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 21.09.2017., 18:16   #14
Nije isto ić kod frizera i na kave i kupit auto za 30000 €. Ja potrošim svaki put 1000 kn kod frizera, al idem jednom godišnje pa mi nije žao.
Ako imaš za skupi auto, imaš i za popravke (ili bi bar trebala imat). A ako nemaš ne voziš auto od 30000 € nego od 5000 €.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Old 23.09.2017., 02:01   #15
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje... ponekad mi se čini da sav novac bacam u vjetar...


Nekad mi odlazak frizeru izgleda kao bačeni novac. Ok, imam frizuru. Cijeli jedan dan. (šišati bi me mogla i susjeda koja je završila frizersku....). Ali ne, ja baš "hoću" da mi netko opere kosu, fino isfenira, a ja popijem kavicu, prolistam novine...

Ili kupovanje kozmetike koja obećava čuda. Časopisa koje uglavnom samo prolistam. Kave "za van" umjesto da skuham doma i stavim u termosicu.... naručivanje gotove hrane jer sam lijena za kuhanje...

S druge strane, jbg... novac je da se troši. Dok su svi troškovi pod kontrolom, ok je...
Pa valjda znaš koliko se možeš rastegnuti. Ne znam čemu si otvorila temu

Ja (ovo opisano) smatram razbacivanjem novca. Na frizuru se ne mora ići svaki dan, ne mora se naručivati gotova hrana svaki dan i tako, ne znam, ok poremeno iz gušta, ali da ti to postane način života,ne, barem kako ja razmišljam, ali ako ti sve to pokrivaš financijski who cares
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 23.09.2017., 10:52   #16
Nemoj se uzrujavati, vecina nas skuri prije ili kasnije dobar dio love u nepovrat, svatko ima svoj nacin .. I pri tome ne mislim da kupe nesto , jednostavno se dogodi kriva stvar u krivo vrijeme..

Kao sto je ovo sa sudarom dok koristis tudi auto ,slucajno unistavanje tudih skupljih stvari opcenito ..

Samo je bitno da ona prihodovna strana bude puno deblja od ove rashodovne
MMachéte is offline  
Old 23.09.2017., 17:43   #17
Ja sam sucker na skupe bilježnice - one po 100 kn, sa žućkastim hrapavim listovima, debelim koricama. Trenutno imam 3 koje još nisam niti počela koristiti.

Kupila sam uređaj za kuhanje na pari, kuhala ravno jednom na njemu i poklonila ga poslije.

I to je to, trošim puno love na edukaciju u struci i putovanja (oko 35 000 kn godišnje), no to ne smatram bačenim novcem, na to me veseli trošiti i oboje mi obogaćuje iskustvo ovog života.


Autorice, ti imaš lifestyle zagrebačkog zlatnog djeteta i neozbiljno i neodgovorno pristupaš novcu.
Ne znam da li ga i kako sama zarađuješ?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 23.09.2017., 18:02   #18
Što je uzalud bačeni novac?

Mogli bi se reći da je to novac koji smo potrošili iznad vlastitih mogućnosti ili možda je to novac utrošen u nešto što nas uopće ne usrećuje i sl.

Uvod mi je smiješan, otvoračica teme je očigledno vrlo bogata ili dolazi iz bogate obitelji, pa tih 20tkn dodje kao meni 200kn, a nitko valjda neće kukati zbog 200kn Pogotovo mi je smiješno ovo o razbijanju automobila, ako je na popravak automobila, novi iphone i na ratu za trenera potrošila 2o tisuća kuna, ispada da je na popravak skupog automobila potrošila 10tkn, što je u toj klasi cijena orginalnog branika, tako
Nosonja_ is offline  
Old 23.09.2017., 18:18   #19
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ja sam sucker na skupe bilježnice - one po 100 kn, sa žućkastim hrapavim listovima, debelim koricama. Trenutno imam 3 koje još nisam niti počela koristiti.

Kupila sam uređaj za kuhanje na pari, kuhala ravno jednom na njemu i poklonila ga poslije.

I to je to, trošim puno love na edukaciju u struci i putovanja (oko 35 000 kn godišnje), no to ne smatram bačenim novcem, na to me veseli trošiti i oboje mi obogaćuje iskustvo ovog života.


Autorice, ti imaš lifestyle zagrebačkog zlatnog djeteta i neozbiljno i neodgovorno pristupaš novcu.
Ne znam da li ga i kako sama zarađuješ?
A ti nemaš?
Bilježnice po 100 kn i godišnje oko 35000 kuna na hedonizam. Stvarno živiš životom prosječnog hrvata
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 23.09.2017., 18:26   #20
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A ti nemaš?
Bilježnice po 100 kn i godišnje oko 35000 kuna na hedonizam. Stvarno živiš životom prosječnog hrvata
Imaš pravo.
Prosječan Hrvat popuši 1200 kn, u birtiji popije 1000 kn i potroši na odjeću i obuću 1000 kn.
Stvarno nisam prosječan Hrvat.

Ako kao neprosječan Hrvat putuješ i samousavršavaš se u struci, to ti prosječan Hrvat nikad oprostiti neće.

Uložiti u educiranje u struci ili otići vidjeti svijet? To je nečuveno! Onda ti svi vele - otkud ti pare? Pa ne pušim, ne idem po birtijama, stavim sa strane svaki mjesec, skupi se.
Priznam jedino da su mi bilježnice slabost, a radi putovanja i samoedukacije sam i motivirana dobro zarađivati da si to mogu priuštiti.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.