Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 19:59   #781
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Daj mi direktni info (linak) za plaćanje svojeg plovila u Bohinju
Tko je to uveo i kada i što se smatra tvojim plovilom? Kome se to plaća?
Je li i dušek moje plovilo?
2 eura po danu je. Važi sa sve čamce, npr. kajake. I za supe i slićno. Neznam kako je sa manjim gumenim čamcima.

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/...0-evrov/390078
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 20:20   #782
Nisam siguran da je to prošlo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:07   #783
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav! Tražim savjet za isplaniranu rutu, imamo namjeru planinariti i spavati po domovima par dana. Prvi dan dižemo se žičarom do Ski hotela i idemo do doma na Komni, tu spavamo. Zatim drugi dan Koča pri Triglavskih jezerih, treći dan Zasavska koča na Prehodavcih, četvrti dan KOča na planini pri jezeru i zadnji dan spuštamo se u pravcu Vogara na Bohinj. Zanima me kakva je situacija sa vodom na tom potezu, ima li izvora gdje se može natočiti voda i ako ima još tko kakav savjet vezano za tu rutu. Hvala
Itko?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:59   #784
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Itko?
Odi na planinarski podforum, tamo bas ima tema o Tiglavu i tom podrucju i puno prije ce ti tamo netko odgovoriti nego na Turizmu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:17   #785
Ribčev laz- gdje je besplatno ili najjeftinije za parking auta ?? Hvala !!
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:14   #786
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav! Tražim savjet za isplaniranu rutu, imamo namjeru planinariti i spavati po domovima par dana. Prvi dan dižemo se žičarom do Ski hotela i idemo do doma na Komni, tu spavamo. Zatim drugi dan Koča pri Triglavskih jezerih, treći dan Zasavska koča na Prehodavcih, četvrti dan KOča na planini pri jezeru i zadnji dan spuštamo se u pravcu Vogara na Bohinj. Zanima me kakva je situacija sa vodom na tom potezu, ima li izvora gdje se može natočiti voda i ako ima još tko kakav savjet vezano za tu rutu. Hvala
Evo ja imam volje pisat samo se nisam spajao na forum neko vrijeme. Znači kao prvo prekratke su ture ali ako želite uživati u prirodi onda može i tako jer od Triglavskih jezera do Zasavske koče je oko 2 sata laganog hoda... U ciloj dolini jezera ima vode, a kod koče pri Triglavskim jezerima ima provjereno pitke vode (ja pio više puta i ostao živ) dio od Prehodavaca do planine pri jezeru (dolina čez kopico) je svemirski krajolik. samo kamenje i skoro ništa drugo.


Evo link na album od Pl Blato preko pl pri jezeru do prehodavaca i dolinom do Triglavskih jezera i nazad do pl blato:
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:16   #787
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Ribčev laz- gdje je besplatno ili najjeftinije za parking auta ?? Hvala !!
Besplatno... neznam dali takav pojam postoji oko Bohinjskog jezera
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:25   #788
Quote:
Planinarenje kaže: Pogledaj post
Evo ja imam volje pisat samo se nisam spajao na forum neko vrijeme. Znači kao prvo prekratke su ture ali ako želite uživati u prirodi onda može i tako jer od Triglavskih jezera do Zasavske koče je oko 2 sata laganog hoda... U ciloj dolini jezera ima vode, a kod koče pri Triglavskim jezerima ima provjereno pitke vode (ja pio više puta i ostao živ) dio od Prehodavaca do planine pri jezeru (dolina čez kopico) je svemirski krajolik. samo kamenje i skoro ništa drugo.


Evo link na album od Pl Blato preko pl pri jezeru do prehodavaca i dolinom do Triglavskih jezera i nazad do pl blato:
Evo vratili se
Bilo nam je odlično! To nam je bio prvi put da smo išli na više dana tako u planine i spavali u planinarskim domovima, zato smo i gledali da ture nisu baš dugačke da vidimo kako će nam to sve skupa biti. Bilo je odlično! Istina, od Koče pri Triglavskih jezerih do Zasavske je 2 sata, tako da smo od tamo krenuli odmah prema Planini pri jezeru. Onaj gore svemirski krajolik, božanstven je, meni je bilo predivno, sav taj bijeli kamen, nigdje ničega, predivno! Malo mi je žao što se nismo odlučili odmah na Triglav kad smo bili tako blizu, al dobro, drugi put...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:28   #789
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Ribčev laz- gdje je besplatno ili najjeftinije za parking auta ?? Hvala !!
Nema besplatnog parkinga na parkiralištima oko jezera, jedino na parkingu gdje je gondola. Ako ste više dana isplati se kupiti karticu "Gost Bohinja" koja dođe 15 eura, s njom imate besplatan parking plus još neke pogodnosti u restoranima, popust na gondolu, brod koji vozi u Ukanc i sl. Ako ste više dana isplati se, jer sat parkiranja je 1,5 eura.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:37   #790
Pozdrav!
Imamo rezervirani apartman u Bohinjskoj Bistrici za ovaj vikend no trenutne prognoze su loše, kiša sva 3 dana.
Da li se isplati otići i po takvom vremenu, šta raditi, pogledati?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 02:04   #791
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imamo rezervirani apartman u Bohinjskoj Bistrici za ovaj vikend no trenutne prognoze su loše, kiša sva 3 dana.
Da li se isplati otići i po takvom vremenu, šta raditi, pogledati?

Meni prognoza ne miriše baš na puno kiše. Nešto sunca, nešto kiše petak i subota, a nedelja pretežito oblačno. To i nije tako loša prognoza za Bohinj za ovo lijetno doba. Bolja npr. od nekih dalmatinskih otoka za isti vikend.

Bohinj inaće godišnje ima u prosjeku preko 2200 mm oborina. To je oko 3 puta više od onoga što padne u Zagrebu.

Zadnje uređivanje kranjski janez : 13.09.2016. at 02:39.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:00   #792
Ovisi od osobe do osobe, nekima smeta, drugima ne. Ja bih osobno otkazao, mrzim kada mi kiša i tmurno vrijeme remete planove i vidike
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 16:30   #793
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Meni prognoza ne miriše baš na puno kiše. Nešto sunca, nešto kiše petak i subota, a nedelja pretežito oblačno. To i nije tako loša prognoza za Bohinj za ovo lijetno doba. Bolja npr. od nekih dalmatinskih otoka za isti vikend.

Bohinj inaće godišnje ima u prosjeku preko 2200 mm oborina. To je oko 3 puta više od onoga što padne u Zagrebu.
Pa ja se nadam da je tako ali ova moja i dalje pokazuje kišu.
Nema veze, odlučeno je da idemo pa kako bude.
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:23   #794
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
Pa ja se nadam da je tako ali ova moja i dalje pokazuje kišu.
Nema veze, odlučeno je da idemo pa kako bude.
Nije baš super prognoza, da. Izgleda na više oblaka nego sunca i postepeno hladnije. Nešto kiše, ali sa prekidima.

Evo, jedna ne tako loša varijanta prognoze za taj vikend:

http://www.accuweather.com/en/si/boh...weather/297283
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 18:42   #795
Jedna friška:

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 18:57   #796
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Nije baš super prognoza, da. Izgleda na više oblaka nego sunca i postepeno hladnije. Nešto kiše, ali sa prekidima.

Evo, jedna ne tako loša varijanta prognoze za taj vikend:

http://www.accuweather.com/en/si/boh...weather/297283

E ta je već bolja, da.
Imaš nekakvih prijedloga šta pogledati ako bude baš jako padalo? Žičara radi?
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:30   #797
Žičara bi trebala radit vsaki dan osim u olujnom vjetru. Ako je jako loše vrijeme, onda može biti, da gore na Voglu među oblacima i ne vidiš baš puno. Da se baš skloniš od kiše, možeš u bazene i wellness ( Bohinjska Bistrica ili Bled). Ili izložba na blejskom gradu ili stari centar Radovljice + pćelarski muzej tamo i slično. U onom elektrićnom brodiću, koji vozi po jezeru, mislim da si isto sklonjen od kiše. Inaće, mnogima je lijepo, naravno primjerno obućen i odjeven, ići na duže šetnje ili trekking i po kiši.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 19:52   #798
Gori hotel Jezero

https://www.sta.si/2342515/v-bohinju...ga-laza-zaprta
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:50   #799
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Da. Izgorjele dvije gornje etaže hotela Jezero. Tužno. Na sreću ( vatra se brzo proširila zbog jakog vjetra) svi gosti pravovremeno evakuirani. Jedini kvalitetan hotel u neposrednoj blizini jezera, koji je poslovao. Neznam, dali će to vlasnici obnovit do ljetne sezone. Ako uopće ...

Nema sreče Bohinj sa hotelima. Kupila, neznam sa kojim novcem ( mogu slutit kako su se prije krize 2008 u bankama dijelili krediti), dobar dio bohinjskih hotela jedna familija. I većina tih hotela je sada zatvorenih. Već dugo vrijeme. Među njima žalostno propada i bez požara još jedan sa visoke 4 zvijezdice- Zlatorog.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:05   #800
Ma buju to slovenci brzo popravili - samo je otišao dio hotela, bit će to do ljeta obnovljeno...

za zlatorog mi nikako nije jasno da onako propada... u takvom turističkom dragulju da išta propada
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.