Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 21:59   #61
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
najprije se razgovaara s osobom, moram pohvaliti izuzetan psihološki pristup i toplinu osoba koje to čine. svi pripravci su načinjeni prema laboratorijskim odvagama i mjerenjima esencijalne tvari, odnosno aktivne komponente, te nema opanosti od predoziranja i sličnih komplikacija. mix ili pojedinačna komponenta ljekovite tvari se određuje prema simptomima ili uzroku u organizmu. ponekad je dovoljno liječiti simptome, ukoliko su uzroci benignije naravi ili izvanjski, na koje se ne može utjecati. indirektna posljedica vanjskih uzroka je npr. akutni stres koji dovodi do smanjenja imuniteta s pojavom tipičnih simptoma, bez konkretnih liječničkih nalaza i dijagnoza, jer su granični, ili se ne utvrđuju rutinski.

po mogućnosti treba donijeti i liječničke nalaze i povijest bolesti. tada se brže dolazi i do uzroka i određuje terapija.

meni su kapljice izuzetno pomogle, svaka 4 sata po 4 kapi, trajale su mi gotovo 2 mjeseca, taman da dojdem k sebi od kroničnog umora, pospanosti, iscrpljenosti uslijed kontinuiranih malih stresova. a organizam se ipak mora i odmoriti od svega, zar ne. konkretne bolesti nema, no bilo je jasno kad mi je rečeno da su mi svih 7 čakri u qurcu! najprije sam dobila nešto, odmah, na licu mjesta, jer sam bila tako slaba da sam jedva hodala i govorila. za 15 minuta sam bogme razvezla blebetati ko navijena!


uz energetske tretmane i 2 mj. bachovih kapi danas sam vitalna starica koja skače, vozi bajs kilometrima, spava normalno, budi se svježa i poletna, stigne sve napraviti, ne sekira se, delam špagu, idem u teretanu, na plivanje, bedinam dva pubertetlije, doma mi je opet sve ko u apoteci (osim dječje sobe, tu samo zatvorim vrata i kažem da pospreme, uzaludno, naravno), na poslu ide, jer je i onda moralo ići, i još imam vremena i snage za izlete, druženja, čitanje, glazbu...i ostale lijepe stvarčice koje čine život.

malo sam odužila s postom, ali, još bih puno lipih stvari mogla reći o tim biljnim kapljicama.
ako mozes samo reci gdje si to isla na te konzultacije i ako moze neki broj telefona, mail ili nesto...

hvala
.tina. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:24   #62
bachove esencije????

dali je tko čuo za te esencije.imam kolegicu iz slovenije koja se kune da otkad ih koristi da joj se život promijenio.kakva su vaša iskustva i što znate o tome.
white ranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:44   #63
Quote:
white ranger kaže: Pogledaj post
dali je tko čuo za te esencije.imam kolegicu iz slovenije koja se kune da otkad ih koristi da joj se život promijenio.kakva su vaša iskustva i što znate o tome.
Ako si hipersenzitivno žensko - mogu ti pomoći.

Ali ako u škveru variš, a u fušu još i tokariš - malo je vjerovatno.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:46   #64
Kaj je to?
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:48   #65
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Kaj je to?
http://www.bachcentre.com/
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:39   #66
Malo pomaže, ali uglavnom se radi o kratkotrajnom poboljšanju ili placebo efektu. Kod ozbiljnijih bolesti ili poremećaja ne pomaže, ali kod blažih psihoneuroza bih prije preporučio takvu terapiju ili smirivanje biljnim tabletama kao što je persen, nego psihofarmake koji stvaraju ovisnost i snažnije djeluju na CNS. Efekt sličan Bachovim kapima se može ostvariti i aromaterapijom, korištenjem parfema ili samih eteričnih ulja. Moglo bi se raditi i o nekoj vrsti autohipnoze ili autosugestije koja može biti inducirana 'kolektivnim nesvjesnim', rekao bi vjerojatno Jung. Slično je djelovanje 'svete vode', tj. vode nad kojom je molio svećenik, kao i raznih drugih 'energiziranih' voda, koje nekome djeluju vrlo jako, a nekima nikako ili čak loše.
__________________
OMG, it's GMO!
dr. Radmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:41   #67
I kako objašnjavaš to djelovanje? mislim ono dobro i loše?
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 15:46   #68
Ljudi danas pate od raznih psihoneuroza, poremećaja koji se manifestiraju tjelesno, ali idu 'iz glave'. Bachove kapi mogu poslužiti kao katalizator koji oslobađa neke procese u mozgu, kao što je bogat i slojevit Proustov roman nastao induciran mirisom male madlenice (kolača koji se jede uz kavu), ali nekome dezinhibiranje određenih mentalnih procesa može naškoditi umjesto da mu pomogne. Nitko ne zna što je zapravo u mozgu, pa se to sve svodi na eksperimentiranje s crnom kutijom, s nepredvidivim posljedicama. Onaj tko garantira pozitivne posljedice zapravo laže. Kod psihofarmaka znamo na što djelujemo i kakve učinke proizvode kod nekih ili većine ljudi, ali kod drugih može proizvesti nešto sasvim drugo, neželjeno. To nije razlog da ih se izbaci iz upotrebe, ali samo potvrđuje da ne znamo dovoljno o mozgu.
__________________
OMG, it's GMO!
dr. Radmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:19   #69
Da, ali ta činjenica da nitko ne zna što se u mozgu dešava recimo ne predstavlja ama baš nikakvu prepreku psihijatrima da pripisuju svojim pacijentima psihofarmake, i to šakom i kapom. Većina od tih psihofarmaka su visokoadiktivne supstance, i nerijetko se desi da naprave čak i trajnu štetu pacijentu..
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 14:07   #70
Ja sam bila na par tretmana i pomogle su mi. Kako u zadnje vrijeme puno putujem vidla sam da Bk ima za kupiti u Italiji, Austriji , Engleskoj , Nizozemskoj u svakoj ljekarni sto znaci da ih ljudi cesto koriste i pomazu si na jedan prirodan nacin kod svakodnevnog stresa i sl.

Kod nas nitko nije cuo za Bk i kad im preporucim obicnio s podsmjehom reagiraju. Eto takvi smo mi, puni znanja i iskustva...

Evo jednog linka s zanimljivim teksticima

http://www.grombol.com/Znanja-i-tehn.../Bachove-kapi/
marica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 09:13   #71
Quote:
dr. Radmann kaže: Pogledaj post
Malo pomaže, ali uglavnom se radi o kratkotrajnom poboljšanju ili placebo efektu. Kod ozbiljnijih bolesti ili poremećaja ne pomaže, ali kod blažih psihoneuroza bih prije preporučio takvu terapiju ili smirivanje biljnim tabletama kao što je persen, nego psihofarmake koji stvaraju ovisnost i snažnije djeluju na CNS. Efekt sličan Bachovim kapima se može ostvariti i aromaterapijom, korištenjem parfema ili samih eteričnih ulja. Moglo bi se raditi i o nekoj vrsti autohipnoze ili autosugestije koja može biti inducirana 'kolektivnim nesvjesnim', rekao bi vjerojatno Jung. Slično je djelovanje 'svete vode', tj. vode nad kojom je molio svećenik, kao i raznih drugih 'energiziranih' voda, koje nekome djeluju vrlo jako, a nekima nikako ili čak loše.
Uvijek imam kod sebe Rescue remedy, kombinaciju Bachovih kapi za urgentna stanja, kao oblik prve pomoći dok se nešto ne poduzme, jer uklanjaju simptome i posljedice šoka. Otklonit će i glavobolju do koje je došlo zbog napetosti ili pritiska i vlage u zraku. Neće bit da se radi o placebo efektu jer pomaže, za čas, kućnim ljubimcima kada se onesvijeste, a naravno, djeci i odraslima. Dovoljno je njima ovlažiti sljepoočnice i područje oko usana. Postoji i u obliku kreme koja ubrzava iscjeljivanje i štiti od infekcije, bolja je za opekotine i manje rane od bilo koje druge masti, što sam isto tako isprobala na sebi i na ljubimcima. Koristim to već godinama i nikud ne idem bez bočice tih kapi u torbi. Nakapam u usta ako mi je zlo od vrućine i dehidracije, ako me zaboli glava stavim prije par kapi u malo vode, uzmem ako čujem neke loše vijesti, stavim par kapi na ranicu ako se negdje porežem...
Bachove kapi Holly (od cvijeta božikovine) pomažu kod ljubomore. Kad dobijem novog ljubimca, moram novog i starog držati barem mjesec dana odvojenima, ali sam sigurna da ću nakon mjesec dana iskorijeniti ljubomoru uz pomoć tih kapi. U Engleskoj ih dosta koriste s konjima, kad dovode mladog konja u grupu odraslih, da izbjegnu moguće fizičko zlostavljanje.
S tim kapima treba imati strpljenja, barem mjesec dana do željenog učinka, osim s onima kao što su Rescue, kapima protiv panike i slično.
Ne znam da li pomažu kod težih psihičkih stanja gdje se koriste psihofarmaci, a uz same te teške supstancije ni ne bi djelovali.
Preporučam izbor iz tih kapi kao pomoć u životnim situacijama poput navedenih, pa rastave braka, promjene posla, selidbe, prije i poslije operacije ili zahvata zubara, prije i poslije odlaska veterinaru (ljubimci), problema sa kožom koji nisu teške naravi, blažih, neurotskih strahova, blaže panike kao što je ona pred ispite, gubitka člana obitelji, blažih neurotskih fobija i slično. Pogledajte na engleskim stranicama Bach centra, a najbolje je nabaviti jednu ili dvije knjige na engleskom, njemačkom ili kojem drugom stranom jeziku ako vas zanima s njima eksperimentirati na sebi i voljnim članovima obitelji, kao i same kapi (u inozemstvu, u ljekarnama). Kada kupujete kapi, pazite da su to izvorna pakiranja Bachovih kapi.
Bach, koji je najprije bio homeopata, poćeo je sa tim kapima eksperimentirati kako bi omogućio svakom pojedincu da sam sebi pomogne, sam odabere jednu ili nekoiliko vrsta tih kapi, što je malo teže s homeopatijom. Te kapi djeluju na naše fine, uvjetno rečeno mentalne razine. Kada smo mirni i "sređeni", imamo više mogućnosti boriti se s fizičkim poremećajima.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:24   #72
Ja sam naručio kapi putem neta, ispunio upitnik ali jako se umorno i tromo osjećam nakon što ih uzmem, pukne me na spavanje i nisam ni zašta, samo ležanje i slabije raspoloženje! Nakon nekoliko sati se osjećam bolje, vedrije i odlučnije. Pa me zanima da li je iko imao ovakva iskustva? Da li se mogu dobiti kapi samo od jedne ili dvije biljke, ako su mi njih 5 očito prejake??
Imam osjećaj da su ove kapi odlična stvar pa ih ne bi lako odbacivao.
tel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:27   #73
ja sam naručivao kapi iz rijeke , i to svaku esenciju posebno. jako dobra kvaliteta - vrlo efikasne u kratkom roku ( ja sam se rješavao nemilih događaja iz prošlosti - ono kad ljudi na ulici pričaju sami sa sobom ili imaju tikove - meni je ruka bila problem)
ovi upitnici su rađeni točno prema knjizi i svak zna najbolje gdje se želi poboljšati, pa si najbolje i sam izabere kapi . ja sam kapao svaku posebno.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 12:39   #74
jučer sam se prvi put susrela s ovim kapima

imali smo predvanje i na početku sam bila jako skeptična.. mislila sam da nam je došla neka herbalife-uša ili baba gatara... ali sam onda samoj sebi rekla : otvori um, poslušaj ženu!

poslije sam skužila da je to ko homeopatija...a pošto mi stara i sestra idu kod homeopata i svaki put uspješno riješe problem (stara se riješila kroničnih migrena i ciste na dojci).. nekako vjerujem da će i kapi biti uspješne.

meni konkretno treba za psa (jer kapi djeluju na ljude, životinje i biljke) i samo šta je pogledala njegovu sliku ..bez da zna išta o meni i njemu: sve je točno rekla. naježila sam se. u svakom slučaju, bavi se s tim već 20ak godina i iznimno me se dojmila. divna, topla osoba...baš ima lijepu energiju ..i uz sve je humoristična

svakako ću otić kod nje po te kapi ne samo za psa..dobro će i meni doć..treba završit faks..a nemam volje ..pa da me nešto iznutra pogura

..ja se ne bi odvažila ispunjavati upitnik preko neta..jer mislim da je najbolji kontakt kad dođeš osobno i popričaš
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:04   #75
ljudi gdje nabalvljate kapi, gdje su najpovoljnije i tko najbolje radi mix? tko je dobar bachov terapeut, iskustva? kontakt?
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 12:46   #76
Slobodne se javi gospođi Biserki Bahunek, imaš je i na www..., proguglaj malo, tel 01/2406-776. Ima dugogodišnje iskustvo i možeš joj se s punim povjerenjem obratiti. Kapi šalje i poštom.
D-10 NOVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:40   #77
U okviru biorezonantne terapije na koju idem iz nekih zdravstvenih razloga, napravila sam jedanput i test bachovog cvijeca - aparat odredjuje koji cvijet je potreban u datom trenutku.

Aparat je pogodio u srz - kad sam citala detaljan opis 2 cvijeta koja je izdvojio. Potpuno pogodilo moje stanje psihe i duha u tom trenutku. Opisi su me pogodili od rijeci do rijeci, da ne povjerujes. Tako da sam taj put ja javila gdji koja mi je ranije slagala te bachove kapi temeljem upitnika koje kapi da mi pripremi. Djelovalo besprijekorno i u puno kracem roku nego ranije.

Eto, ja nisam znala da biorezonanca moze utvrditi i ove stvari. Inace, odradila sam i jednu terapiju s tim aparatom vezano za istaknute cvijetove i vidjela trenutacno poboljsanje. Terapija je skuplja od kapi, ako se ide vise od jedanput, ali cini mi se da djeluje jace i brze od kapi. Ali, u konacnici oboje daje rezultate, samo bih sada svima preporucila da "dijagnostiku" cvijeta/ova odrade putem biorezonance.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:42   #78
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Koristila sam kapi u više navrata. Bila sam izuzetno zadovoljna. Kapi iscjeljuju emocije. Bilo bi dobro otići na konzultacije kod educirane osobe koja će iz direktnog razgovora s osobom napraviti mješavinu.
bog zanima me di ima nabavit te kapi di se mogu kupiti ili naruciti,,,, iiz st sam hvalaaa
lanazoranivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:30   #79
Quote:
lanazoranivana kaže: Pogledaj post
bog zanima me di ima nabavit te kapi di se mogu kupiti ili naruciti,,,, iiz st sam hvalaaa
Vjerojatno ima neka privatna biljna apoteka u Splitu koja ih narucuje iz inozemstva. Paziti da to budu original Bachove kapi koje se proizvode u UK. Mozda je ipak jeftinije kupiti ih u nekoj apoteci u inozemstvu (primj. na Piazza della Borsa u Trstu) ili ih naruciti s interneta.

Ne slazem se s time da se treba ici kod terapeuta jer je zamisao Bacha bila da osmisli nacin na koji ljudi sami sebi mogu pomoci. Najprije se je bavio homeopatijom i dobro znao kako je homeopatiju tesko sebi prepisiviti pa je iz tog razloga poceo eksperimentirati sa cvjetnim kapima.

Postoje jako dobre knjige uz pomoc kojih sami sebi moze odrediti Bachove kapi na eng, njem, tal (...), a ako proguglate "Bachove kapi" na kojem vec stranom jeziku poznajete, naci cete i jako puno online materijala koji vam moze pomoci u odabiru.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 14:25   #80
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Baš super, budem i ja promatrala... I kroz par situacija, vidjela sam neke promjene u ponašanju... Jučer, sam to zapazila, i to bitna i dobra promjena. Eto, danas mi je točno tjedan dana, kako ih uzimam. Mic-po-mic, jel' tak, Merlina!!

A konz. i kapi sam platila 100kn.
sada su 150. teta mi je bila na sajmu ezoterije i bila je na razgovoru kod te žene koja to radi.... kaže da se žena čini baš ugodna
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.