Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 10:49   #61
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Da ne znam da mi je žena na mjestu gdje nema interneta pomislio bih kako pričam s njom.
Taj smajlić koji si uporebila bi i mene motivirao na sjedenje za kompjuterom.
Možda niste jedno za drugo, a možda je poslu koji ga iscrpljuje.
Pitaj bi li želio promijeniti posao.
Jest da je "fizikalac" pa možda zbog toga,u biti skužila sam da njega općenito ništa u životu ne uveseljava osim toga,ali po njegovoj priči i mom prijedlogu da promjeni drugi posao,fizički ne naporan a isto plačen,rekao mi je da mu se sviđa njegov sadašnji posao,mislim da njega u biti muče krediti i gradnja kuće ali i ja sam u svemu tome,pa bi se i ja mogla ponašati kao beba,sa čim da ja pobjegnem od svoje stvarnosti?! sorry na smajliću-nisam nasilna!
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:13   #62
Malo forum, malo uzgajanje ruža.
Kava s prijateljima.
Manje napeti ljudi su ugodnije društvo (bar meni).
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:22   #63
Igranje igrica i nije baš toliko za čuditi, naročito što današnje igrice zahtjevaju i mozganja. Mnogo je gamera, razne životne dobi, i tvoj voljeni nije usamljen u tim godinama a da igra igrice. Problem se javlja ako je strastveni gamer

Neka svede to na neko optimalno vrijeme a da time druge stvari ne zapostavi, i sve ok.

Inače, igra iz uvodnog ti posta je, Cvilizacija IV
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:53   #64
Imam ženu i dvoje djece, u virtualnom svijetu sam ratnik u Battlefield 2. Igram online, kad djeca spavaju a žena gleda neku sapunicu. I mogu ti reći, zaista je zanimljivo i izazovno. Možeš promatrati kako ljudi koji se nikada nisu vidjeli počnu djelovati smisleno i koordinirano, sa ili bez nalogodavca. Hierarhije se stvaraju i raspadaju spontano. I naravno, tko brže potegne, drugog sredi Tko se bolje uklopi u teren, duže "živi" (što je itekako važno, jer svaki put kad te netko "ukoka", treba čekati 15 sekundi). Žrtve su virtualne, ali uzbuđenje je skroz realno Otkad sam počeo vrtiti tu igricu, neki akcijski filmovi su mi postali manje zanimljivi, jednostavno jer nemam mogučnosti sudjelovati u radnji.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:12   #65
Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
Neznam,iskreno,gdje bih ovu temu smjestila,pa bih molila da me premjestite ako nije za ovdje...naime ne mogu skužiti šta je u mozgu odrasloga 25-godišnjeg čovjeka,pa da tako može biti opsjednut igricom da svako svoje slobodno vrijeme provodi za kompom kao i njegov kolega,i drugi likovi,udane žene od 30-40 godina sa djecom igraju se kao klinke , prave sela,vojsku i tako to ajd donekle razumijem muškarce (ti uglavnom nikad ne odrastu )ali žene u godinama,majke...stvarno ne razumijem,pa ako ima tko sličan problem molila bi ha iznese svoje mišljenje,jer meni MM svoju igricu uspoređuje sa forumom i facebookom,kaže da sam i ja djetinjasta,ali ja ne vidim sličnosti tu! Puno hvala...
Ako su simulacije u pitanju nemoj se cudit tu treba vremena da se nauci upravljat jedinicom kako treba bar pola dana. Evo ja ne mogu npr. docekat da mi snimi T-34 vs Tiger I pa da sjednem za tenk i razvalim neko selo...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:19   #66
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ako su simulacije u pitanju nemoj se cudit tu treba vremena da se nauci upravljat jedinicom kako treba bar pola dana. Evo ja ne mogu npr. docekat da mi snimi T-34 vs Tiger I pa da sjednem za tenk i razvalim neko selo...
A...nisu u pitanju simulacije već TRAVIAN
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 17:30   #67
Ti njemu kljucas da prestane igrati igrice totalno, a iz tvog uvodnog posta je ocito da to smatras djetinjasto.
Jel bi bilo bolje da visi u kafani citav dan, pa da dojde pjan kuci? Ili mozda da ima ljubanicu sa strane koju kara dok ti cuvas djecu?

Moj savjet ti je da popricas sa njim, i da mu kazes da nisi protiv sto on igra igrice ali da rasporedi vrjeme za igrice i za tebe. Morate naci neki sistem kompromisa.

U slucaju da to ne uspijete, i ti mu nastavis kljocati u zdrav mozak on ce igrati sve vise jer ce bjezati od tebe u virtualni svjet. Bit ce svadja, i ruznih rjeci i malo po malo brak ce se rusiti. Vecinom je gomila malih stvari koje uniste vezu, stvari na koje covjek ne obraca paznju ali se nakupe. Pricajte, najdite kopromis nekakav gdje ste oboje zadovoljni.
JuroJuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:20   #68
A ne znam što svi prigovarate emi kao da je ne znam kakva rospija. Jedna stvar je kada netko voli odigrati povremeno, pa i redovito neku igru ili već iz nekog drugog razloga visi na kompu, ali u nekim razumnim granicama, a potpuno druga je stvar kada netko praktički svo svoje slobodno vrijeme podređuje igrama i kompjuteru i ništa drugo mu se ne da raditi ili sve odradi preko volje, tim gore ako ima curu i(li) obitelj. Ono jebeš vezu u kojoj ti je komp uzbudljiviji od partnera i glavni i jedini iskreni izbor za provođenje slobodnog vremena
Teško da ima gluplji osjećaj nego kada se osjećaš usamljeno pored drage osobe i to još zbog takve stvari, pa osjećaš se ko višak...

No ništa se tu neće promijeniti niti ce neki razgovor pomoći dok on ima veću potrebu buljiti u ekran nego otići kuda van sa curom ili pričat s njom nešto što nije tek tako usputno
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:33   #69
pa cesto su "virtualni ljudi" zanimljiviji od onih sto nas okruzuju
A ti koji imaju cure i veze, ne bolje u kompove i ne vise na forumu, osim ako im veza zbilja nije u krizi.
Ma takvih ovisnika o racunalima ima danas sve vise hint: face Ljudi zive virtualne zivote, tipkaju se s frendovima umjesto da odu na kavu,
A svakodnevnica ponekad zna biti toliko monotona da ti je potreban neki adrenalin, pa bila to i neka igrica. U svakom slucaju bolje od fiksa.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:45   #70
Pa cuj, to sve stoji i ja (pa i ti ) sam najbolji primjer cijelodevnog buljaca u ekran, doduše igre sam prije cca 2 godine zamijenio "virtualnim ljudima", no meni to sve više ide na k da budem iskren Jer i ti "virtualni ljudi koji su zanimljiviji od ljudi iz okoline", pa i ja smo istovremeno i "stvarni" ljudi, pa zašto onda pobogu visimo samo za ekranom umjesto da proljevamo mudrosti i širimo zanimljivost i po vani

No razlika između mene i tipa koji je subjekt topica je u tome da bi ja uz pravu curu, pa i prijatelje momentalno odjebao komp (ne baš kompletno, nego za svakodnevna cijelodnevna poluovisnička druženja s ekranom ), da mi je komp zanimljiviji od cure, ono pojma nemam što bi uopće radio u takvoj vezi. Možda je problem u tome da sam se naigrao i isprelazio toliko igara i virtualnih ljudi da na mene više ne djeluje virtualni adrenalin, a fali mi stvarnog adrenalina, jaaako
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:11   #71
pa nije fora prodavati mudrosti uzivo. To obicno zavrsava
Ma i meni je puno toga zanimljivije uzivo naravno, ali trenutacno nisam u mogucnosti Ja i kad gledam ostale ljude taj "virtualni" zivot postaje nesto najnormalnije, cesto moram nagovarati frendicu da odemu na kavu, a s druge strane cemo se 2 sata tipkati , katastrofa.
Idi skaci s padobranom i ja bih
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:28   #72
Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
A...nisu u pitanju simulacije već TRAVIAN
Eh da,odmah je bilo jasno o čemu se radi.Igrao sam ga dvije godine.Dva servera.Dobra ekipa,valjda bolja nego u stvarnom životu.Nije,ali tako ispadne.
Gledaj,u tome sam bio jako dobar.Jedan od najboljih.To je ono što nas sve diže i daje nam forcu u stvarnom životu.Uspjeh.I onda se dessi da izgradiš svoj lik i djelo u virtualnom svjetu.Jadna alternativa ali i to pali,očito.
Teško je prestati,što duže igraš to si jači,izgradio si neki rejting,napravio brdo vojske,sela...
Da ne davim više,ugasio sam račun jer je došlo do grla.Svatko jednom ugasi.Bitno je da u stvarnom životu nije otišlo predaleko.
Eto,svako dobro tebi tvom Travijaneru uz želju da se skine što prije.
Ztres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:56   #73
Quote:
Ztres kaže: Pogledaj post
Eh da,odmah je bilo jasno o čemu se radi.Igrao sam ga dvije godine.Dva servera.Dobra ekipa,valjda bolja nego u stvarnom životu.Nije,ali tako ispadne.
Gledaj,u tome sam bio jako dobar.Jedan od najboljih.To je ono što nas sve diže i daje nam forcu u stvarnom životu.Uspjeh.I onda se dessi da izgradiš svoj lik i djelo u virtualnom svjetu.Jadna alternativa ali i to pali,očito.
Teško je prestati,što duže igraš to si jači,izgradio si neki rejting,napravio brdo vojske,sela...
Da ne davim više,ugasio sam račun jer je došlo do grla.Svatko jednom ugasi.Bitno je da u stvarnom životu nije otišlo predaleko.
Eto,svako dobro tebi tvom Travijaneru uz želju da se skine što prije.
2 godine?!? sudeči po ovom mom taj će deset godina igrati
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:59   #74
A žene u 30 -tima -40-tima koje već imaju djecu? I onda igraju to kao neke klinke,to mi je isto bolesno
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:28   #75
Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
A žene u 30 -tima -40-tima koje već imaju djecu? I onda igraju to kao neke klinke,to mi je isto bolesno
Meni to uopce nije bolesno, pa sto nek se i djeca igraju skupa s njima na compu.
Ne vidim problem u tome da ti muz igra igre na compu, vec je problem sto tebi ne posvecuje dio svog slobodnog vremena, i ne smatram da su igre krive za to, jer da nisu igre bilo bi nesto drugo (moda opsjednutost forumom, mozda surfanje po netu, mozda bi izlazio vani s prijateljima, mozda bi si nasao neki drugi hobby.....).
Tako da sada kritizirati ljude koji igraju igre mi je skroz blesavo. Ne kuzim, ne smijes se igrati na compu ako si zensko u 30-ima ili 40-ima i imas djecu? To je sramota?
Pa takvih ima sve vise i vise i to je skroz normalno, a ne bolesno. Ti ljudi najcesce ne zanemaruju svoje obaveze i obitelj i uzivaju u svojem slobodnom vremenu - racunalne igre mogu biti vrlo kvalitetna socijalna obiteljska aktivnost (ako svi skupa igrate u mrezi ili pred konzolom).
Ako tvoj muz tebe zanemaruje, nije problem u igri nego je to samo znak koji ukazuje na vece probleme medju vama.
__________________
.
"Man is least himself when he speaks in it´s own person. Give him a mask, and he will tell the truth." - Oscar Wilde
Clockwork is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:02   #76
Ma ne Clockwork,nije ni malo bezazleno.Igramo igrice i dalje i ja i moja supruga i klinac.Nije to problem.Shootere,puzzle,belu itd.Travian je online igra u kojoj igraš sa drugim igračima,pomažeš im i oni tebi.Sklapaš savezništva,upoznaješ nove zanimljive likove.To je po pola sata dnevno u početku.Kasnije ni 20 sati dnevno nije dovoljno.Igra ti uzme cijeli život.
Malo grubo zvuči,ali je fakat tako.Razvije se klasična ovisnost.
Zato Ema kaže da je bolesno.
Ztres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:33   #77
Quote:
Ztres kaže: Pogledaj post
Ma ne Clockwork,nije ni malo bezazleno.Igramo igrice i dalje i ja i moja supruga i klinac.Nije to problem.Shootere,puzzle,belu itd.Travian je online igra u kojoj igraš sa drugim igračima,pomažeš im i oni tebi.Sklapaš savezništva,upoznaješ nove zanimljive likove.To je po pola sata dnevno u početku.Kasnije ni 20 sati dnevno nije dovoljno.Igra ti uzme cijeli život.
Malo grubo zvuči,ali je fakat tako.Razvije se klasična ovisnost.
Zato Ema kaže da je bolesno.
Krivi igraca a ne igru.
Puno predmeta i aktivnosti na ovome svijetu moze izazvati ovisnost, ali ne izazove ako se covjek kontrolira i zna svoje granice.
Npr ja se ponekad zapalim za neku igru i stucem po 3 dana 12 sati dnevno. I onda se nagustiram, kazem dosta i ta igra me ne vidi slijedecih 6 mjeseci.
Ali ako netko ima potrebu kronicki provoditi cijele dane s igrom umjesto s obitelji, onda ne moze biti kriva igra - da nije igra, bilo bi nesto drugo kao sto sam vec rekla.
__________________
.
"Man is least himself when he speaks in it´s own person. Give him a mask, and he will tell the truth." - Oscar Wilde
Clockwork is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 18:16   #78
[QUOTE=JuroJuro;21008074]Ti njemu kljucas da prestane igrati igrice totalno, a iz tvog uvodnog posta je ocito da to smatras djetinjasto.
Jel bi bilo bolje da visi u kafani citav dan, pa da dojde pjan kuci? Ili mozda da ima ljubanicu sa strane koju kara dok ti cuvas djecu

da to radi,ja davnih dana nebi više bila s njim..ajme
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 18:17   #79
Quote:
Ztres kaže: Pogledaj post
Ma ne Clockwork,nije ni malo bezazleno.Igramo igrice i dalje i ja i moja supruga i klinac.Nije to problem.Shootere,puzzle,belu itd.Travian je online igra u kojoj igraš sa drugim igračima,pomažeš im i oni tebi.Sklapaš savezništva,upoznaješ nove zanimljive likove.To je po pola sata dnevno u početku.Kasnije ni 20 sati dnevno nije dovoljno.Igra ti uzme cijeli život.
Malo grubo zvuči,ali je fakat tako.Razvije se klasična ovisnost.
Zato Ema kaže da je bolesno.
potpisujem !
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 18:18   #80
Quote:
Clockwork kaže: Pogledaj post
Krivi igraca a ne igru.
Puno predmeta i aktivnosti na ovome svijetu moze izazvati ovisnost, ali ne izazove ako se covjek kontrolira i zna svoje granice.
Npr ja se ponekad zapalim za neku igru i stucem po 3 dana 12 sati dnevno. I onda se nagustiram, kazem dosta i ta igra me ne vidi slijedecih 6 mjeseci.
Ali ako netko ima potrebu kronicki provoditi cijele dane s igrom umjesto s obitelji, onda ne moze biti kriva igra - da nije igra, bilo bi nesto drugo kao sto sam vec rekla.
I što s time hoćeš reći ? da me ne voli?da mu nisam zanimljiva?
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.