Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 16:48   #621
Quote:
diki kaže:
Nisam se zaštitila jer mi nitko nije rekao da to trebam napraviti. Ali baš tada, kad sam imala glavobolje, nekako mi je "došlo" da se zaštitim pa sam to i napravila zamišljanjem omotača oko sebe.?
Vidiš kako čovjek sam zna što treba, samo to mora prepoznati.
I glavobolje su nestale?


Quote:
diki kaže:
Prema tome, nema zapravo veze što ja mislim i želim dok nekome dajem tretman jer ionako će se energija koju proslijedim oblikovati prema onome što "pacijent" želi ili?
Upravo tako.
Prvo i osnovno pravilo je da nikoga ne smiješ tretirati bez njegovog znanja i dopuštenja. (Jer mnogi žele ostati u stanju u kojem jesu i to se treba poštivati.) Zatim, ne smiješ biti pod utjecajem alkohola ni kad radiš druge, a ni kad se samoiscjeljuješ. Onda se zaštitiš kad radiš druge (ja se strpam u zlatnu piramidu), i na kraju , kad je tretman gotov, zahvala što ti je omogućeno da radiš to što radiš. (da baš ne pričam sve )
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:52   #622
Quote:
Endimion17 kaže:
ne znam kako, ali energija nije. energija je materijalna stvar i širi se na sve strane (entropija). vaša "prana" koja ne postoji u materijalnom svijetu putuje nekakvim kanalima, što je za energiju nemoguće.
štoviše, energija se ne vidi. dakle, nema veze s energijom. još jedan dokaz upetljavanja u znanost bez pokrića.
Hej, pročitaj to opet.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:52   #623
Quote:
arna kaže:
Vidiš kako čovjek sam zna što treba, samo to mora prepoznati.
I glavobolje su nestale?




Upravo tako.
Prvo i osnovno pravilo je da nikoga ne smiješ tretirati bez njegovog znanja i dopuštenja. (Jer mnogi žele ostati u stanju u kojem jesu i to se treba poštivati.) Zatim, ne smiješ biti pod utjecajem alkohola ni kad radiš druge, a ni kad se samoiscjeljuješ. Onda se zaštitiš kad radiš druge (ja se strpam u zlatnu piramidu), i na kraju , kad je tretman gotov, zahvala što ti je omogućeno da radiš to što radiš. (da baš ne pričam sve )
Pa slobodno pričaj nisi dosadna s tim. Ipak nas to zanima. Nego sad će bit zlobno kaj pitam no jel se može prenosit loša energija na drugog? To se prenosi dodirom ili? Ako ne(mislim da ne) s kolko cm udaljenosti i jel se može utrenirat i da s većih udaljenosti šaljem impulse?
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:55   #624
Quote:
arna kaže:
Hej, pročitaj to opet.
pročitaj ti to opet. nisam ništa fulao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:07   #625
Quote:
Incorporated kaže:
Pa slobodno pričaj nisi dosadna s tim. Ipak nas to zanima. ?
Nancy Norman: "Zahvalnost je jedna od najvećih tajni ispunjenog života; ona privlači dobre stvari i događaje, zahvalnost je u suglasju s Univerzumom."

Ja često i na svemu zahvaljujem, ali kad to kažem, ljudi se rugaju, a meni je onda krivo jer mislim da me nisu dobro razumjeli. Ovdje sam mislila na zahvaljivanje nakon tretmana, "bićima svijetla" ili kako god nazvali vodiče koji nam pomažu pri reikiju.



Quote:
Incorporated kaže:
Nego sad će bit zlobno kaj pitam no jel se može prenosit loša energija na drugog? To se prenosi dodirom ili? Ako ne(mislim da ne) s kolko cm udaljenosti i jel se može utrenirat i da s većih udaljenosti šaljem impulse?
Kod reikija ne možeš naštetiti drugome, ali možeš sebi (ako se ne zaštitiš, ako to radiš površno i pogotovo ako ti namjere nisu dobre). Toliko ako si na to mislio. I kod tretmana uopće ne moraš dodirivati biće koje tretiraš.

Za slanje energije na daljinu treba ti više znanja, 2. stupanj reikija (simboli).

A ako si mislio na prenošenje loše energije u smislu crne magije, o tome ne znam puno, a ni ne želim znati. Ono što ne znam ne može mi nauditi.
Ali to se može i na daljinu, znam ljude koji su bili satrti lošom energijom kojom su ih napadali zli pojedinci. Toga se klonim kao vrag tamjana.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:11   #626
Quote:
Endimion17 kaže:
pročitaj ti to opet. nisam ništa fulao.
Rekao si da je energija materijalna stvar. I da se energija ne vidi. Kako nisi fulao?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:12   #627
Quote:
arna kaže:
Nancy Norman: "Zahvalnost je jedna od najvećih tajni ispunjenog života; ona privlači dobre stvari i događaje, zahvalnost je u suglasju s Univerzumom."

Ja često i na svemu zahvaljujem, ali kad to kažem, ljudi se rugaju, a meni je onda krivo jer mislim da me nisu dobro razumjeli. Ovdje sam mislila na zahvaljivanje nakon tretmana, "bićima svijetla" ili kako god nazvali vodiče koji nam pomažu pri reikiju.





Kod reikija ne možeš naštetiti drugome, ali možeš sebi (ako se ne zaštitiš, ako to radiš površno i pogotovo ako ti namjere nisu dobre). Toliko ako si na to mislio. I kod tretmana uopće ne moraš dodirivati biće koje tretiraš.

Za slanje energije na daljinu treba ti više znanja, 2. stupanj reikija (simboli).

A ako si mislio na prenošenje loše energije u smislu crne magije, o tome ne znam puno, a ni ne želim znati. Ono što ne znam ne može mi nauditi.
Ali to se može i na daljinu, znam ljude koji su bili satrti lošom energijom kojom su ih napadali zli pojedinci. Toga se klonim kao vrag tamjana.
Kolika je ta daljina(u metrima)?
Pa sad si rekla da se nemre naudit drugome? Kad sam reko poslat mu zlu energiju mislio sam na bacanje u depresiju slat mu glavobolje itd.

Još me zanima šta bi sve mogao sa tim reikiem. Mislim na šta bi sve mogao "liječiti". Npr. glavobolje...... Daj neki primjer.
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:31   #628
Quote:
Incorporated kaže:
Kolika je ta daljina(u metrima)?.
Bezgranično. Na drugi kraj svijeta ako hoćeš.


Quote:
Incorporated kaže:
Pa sad si rekla da se nemre naudit drugome? Kad sam reko poslat mu zlu energiju mislio sam na bacanje u depresiju slat mu glavobolje itd..

Reiki ne može nauditi drugome. Reiki nije crna magija. Reiki se koristi samo u pozitivne svrhe, za dobro.
O ovome da se nekom šalje depresija, glavobolja itd, ne znam i ne želim znati ništa. A i nije mi u prirodi da drugome želim bilo što loše.
Doduše, kad me netko stvarno razjari, velim mu da nek ima cjeli dan proljev. Nemam povratne informacije da li to djeluje.



Quote:
Incorporated kaže:
Još me zanima šta bi sve mogao sa tim reikiem. Mislim na šta bi sve mogao "liječiti". Npr. glavobolje...... Daj neki primjer.
Sve. I na fizičkoj i na psihičkoj razini. Ja sam npr. postala puno strpljivija, optimističnija, zadovoljnija. Oslobodila sam se nervoze, agresivnosti i napetosti, što mi je uveliko poboljšalo kvalitetu života ( a i onima oko mene, vjeruj mi ). Na fizičkoj razini spasila sam si nokte na nožnim palcima koje sam jako povrijedila na jednom planinarenju; otklonila sam si neke ženske tegobe i spasila se ružne operacije; glavobolje uopće nemam; izlječila sam si kronični konjuktivitis i kao najvažnije- održavam se u dobroj psihofizičkoj kondiciji.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:36   #629
Quote:
arna kaže:
Bezgranično. Na drugi kraj svijeta ako hoćeš.





Reiki ne može nauditi drugome. Reiki nije crna magija. Reiki se koristi samo u pozitivne svrhe, za dobro.
O ovome da se nekom šalje depresija, glavobolja itd, ne znam i ne želim znati ništa. A i nije mi u prirodi da drugome želim bilo što loše.
Doduše, kad me netko stvarno razjari, velim mu da nek ima cjeli dan proljev. Nemam povratne informacije da li to djeluje.





Sve. I na fizičkoj i na psihičkoj razini. Ja sam npr. postala puno strpljivija, optimističnija, zadovoljnija. Oslobodila sam se nervoze, agresivnosti i napetosti, što mi je uveliko poboljšalo kvalitetu života ( a i onima oko mene, vjeruj mi ). Na fizičkoj razini spasila sam si nokte na nožnim palcima koje sam jako povrijedila na jednom planinarenju; otklonila sam si neke ženske tegobe i spasila se ružne operacije; glavobolje uopće nemam; izlječila sam si kronični konjuktivitis i kao najvažnije- održavam se u dobroj psihofizičkoj kondiciji.
WTF Na drugi kraj svijeta!????? Ovo baš i ne vjerujem.....
Al sve ostalo mi je dost realno.
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:45   #630
Quote:
Incorporated kaže:
WTF Na drugi kraj svijeta!????? Ovo baš i ne vjerujem.....

A zašto ne? Pa i mobitelom se čuješ s nekim na Novom Zelandu. I to trenutačno. Energija nije ograničena ni udaljenošću, ni vremenom, a i ne treba nikakvo prevozno sredstvo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:46   #631
Quote:
arna kaže:
A zašto ne? Pa i mobitelom se čuješ s nekim na Novom Zelandu. I to trenutačno. Energija nije ograničena ni udaljenošću, ni vremenom, a i ne treba nikakvo prevozno sredstvo.
Ali zašto onda ljudi dolaze na reiki tretmane u stanove kod tih osoba? Nije zbog novca jer se to kadkad radi i kao usluga. Ili dolaze zbog boljeg "prijema"?
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:47   #632
Quote:
arna kaže:
Quote:
Vidiš kako čovjek sam zna što treba, samo to mora prepoznati.
I glavobolje su nestale?
Da, ležala sam i nisam više znala što bih sa sobom od boli. Nisam mogla pomaknuti glavu. Onda sam jednostavno zamolila Svijest (tako ja zovem boga) da mi pomogne i nekako, ne znam ni sama kako, intuitivno mi je došlo da zamislim omotač zlatne boje oko svog tijela i da zamolim za pomoć jednu osobu (nije bitno koju) i da joj se nakon što mi bude bolje zahvalim. Kad sam išla na tečaj, nisam dobila tu informaciju. Sada svaki put prije nego što krenem s radom, zamislim isto i zamolim tu osobu da me čuva, a nakon rada, zahvalim joj na pomoći. I da, glavobolje su nestale. Nisu odmah nestale. Ali taj dan odmah sam se osjećala bolje i nakon tjedan dana nisam više imala bolove.





Quote:
Prvo i osnovno pravilo je da nikoga ne smiješ tretirati bez njegovog znanja i dopuštenja. (Jer mnogi žele ostati u stanju u kojem jesu i to se treba poštivati.) Zatim, ne smiješ biti pod utjecajem alkohola ni kad radiš druge, a ni kad se samoiscjeljuješ. Onda se zaštitiš kad radiš druge (ja se strpam u zlatnu piramidu), i na kraju , kad je tretman gotov, zahvala što ti je omogućeno da radiš to što radiš. (da baš ne pričam sve
To znam. Iako mi je milijun puta došlo da otvorim kanal i stavim ruke na nekoga (bez da me je taj netko to tražio)zato da mu pomognem, kontrolirala sam se jer znam da bih na taj način utjecala na slobodnu volju pojedinca, a to ne želim. Uostalom, ne bih voljela ni da meni netko tako nešto napravi
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:48   #633
Joj, što napravih od posta
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:51   #634
Quote:
arna kaže:
Rekao si da je energija materijalna stvar. I da se energija ne vidi. Kako nisi fulao?
dobro, ti baš ne znaš fiziku pa ti se oprašta
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:52   #635
"First Degree Reiki courses are claimed to teach the basic theories of how to work with Reiki energy. The channel through which Reiki energy passes to the practitioner is said to be widened through an initiation by the teacher, permitting the Reiki energy be strong enough to effect healing. Students learn hand placement positions on the recipient's body that are thought to be most conducive to the healing process.The first degree is not only for healing others, but for self haling also.

In the Second Degree Reiki course, a symbol for mental healing is taught, purportedly enabling students to treat even deeply ingrained problems like fears, depression, addictions, and the like. Students are instructed on how to direct Reiki energy to a certain point in time, to a specific person or place, or a specific issue. The issue can be something like an individual's particular health problem, or it can be a more abstract or general issue such as world peace. Practitioners say that this is possible using three symbols taught at the second initiation. The claim is that this skill allows the Reiki channel to be opened even wider.The most important aspect of the second degree is that it is used in distance healing. The receiver can be miles away from you and - it is claimed - still benefit form the Reiki treatment." -sa wikipedije



Dobro je vidim da može na daljinu. Jako je dobro opisan drugi stupanj no šta se nauči na prvom? Šta mogu s njim liječit?
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:59   #636
Quote:
Incorporated kaže:
Ali zašto onda ljudi dolaze na reiki tretmane u stanove kod tih osoba? Nije zbog novca jer se to kadkad radi i kao usluga. Ili dolaze zbog boljeg "prijema"?
Koliko znam, i učitelj (tj. onaj koji inicira) i onaj kojeg se inicira, se trebaju pripremiti. Učitelj se treba pročistiti kako bi bio otvoren i prohodan za kanaliziranje energije, a ovaj ne smije piti alkohol, ne smije se nažderati itd.
Pa i učitelji u školi bi se trebali pripremiti za nastavu, zar ne?
Lakše se radi u odgovarajućem okružju gdje pažnju, i učitelja i inicirajućeg, neće odvlačiti različiti zvukovi i aktivnosti drugih ljudi. Obično se ide u dom onih koje se inicira, valjda zbog lakšeg opuštanja i prepuštanja tretmanu u poznatoj okolini.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:02   #637
Quote:
arna kaže:
Koliko znam, i učitelj (tj. onaj koji inicira) i onaj kojeg se inicira, se trebaju pripremiti. Učitelj se treba pročistiti kako bi bio otvoren i prohodan za kanaliziranje energije, a ovaj ne smije piti alkohol, ne smije se nažderati itd.
Pa i učitelji u školi bi se trebali pripremiti za nastavu, zar ne?
Lakše se radi u odgovarajućem okružju gdje pažnju, i učitelja i inicirajućeg, neće odvlačiti različiti zvukovi i aktivnosti drugih ljudi. Obično se ide u dom onih koje se inicira, valjda zbog lakšeg opuštanja i prepuštanja tretmanu u poznatoj okolini.
Cijene su:
1.stupanj:800kn
2.stupanj:2000kn
3.stupanj: i prerano je o tome pričati jer treba proč 2 godine od položenog 2. stupnja

I šta na kraju naučim liječit na 1. stupnju?
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:08   #638
Quote:
Incorporated kaže:
"


Jako je dobro opisan drugi stupanj no šta se nauči na prvom? Šta mogu s njim liječit?

Sve. Ono što sam prije pisala da sam samoiscjelila, je 1. stupanj.

S 2. možeš još više, ali to ostavi za onoga tko će te inicirati. Dobro pazi da te ne prevare, jer navodno ima puno prevaranata. Ili u najmanju ruku onih koji to ne obave kako treba, pa i nemaš neku korist.

I nemoj misliti da to što uzimaju novac nije u redu. Pa i ti ljudi moraju živjeti, plačati račune i podmirivati troškove koje svi imamo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:15   #639
Quote:
arna kaže:
Sve. Ono što sam prije pisala da sam samoiscjelila, je 1. stupanj.

S 2. možeš još više, ali to ostavi za onoga tko će te inicirati. Dobro pazi da te ne prevare, jer navodno ima puno prevaranata. Ili u najmanju ruku onih koji to ne obave kako treba, pa i nemaš neku korist.

I nemoj misliti da to što uzimaju novac nije u redu. Pa i ti ljudi moraju živjeti, plačati račune i podmirivati troškove koje svi imamo.
Uzimanje para nikako ne osuđujem makar meni nije ideja da time zarađujem na bilo koji materijalni način ni pala na pamet. Jel bi mogla malo bolje opisat kako si ti to iscjelila? I to si iscjelila nakon 1. stupnja? Kolko vježbe treba za takvu vrstu iscjeljivanja?

Mislim da me neće prevarit jer ima mama neke obiteljske prijatelje koji se bave time. No začudo niko od njih me nikad nije nagovarao na to. Sam sam se sjetio da bi baš bilo cool da to naučim.


P.S. Cijenu sam napisao da ak se neko zainteresira da može odmah vidit jer sam dost dugo tražio cijenu na netu.
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:30   #640
samo vi trošite stotine i tisuće kuna na nešto što je po svojoj definiciji osobni placebo
to će vam kruha dati...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.