Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2006., 20:39   #1
Snaga vjere

evo mislim da je ovo zanimljiva tema za raspravit.
neznam gdje bi poceo pa cu sastavit jedan dosta nepovezan text
uglavnom,nisam krscanin niti pripadnik neke druge "standardne" vjere,po svojim nekim shvacanjima vucem prema poganskon religiji.
nego,na puno primjera uvjerili smo se kako vjera u nesto moze cinit cudne stvari.
e da odmah kazem kako SA NIKIM ne mislim raspravljat o stvarima koje cu navest,te stvari su dokazane,dokumentirane i nikom to ne planiram dokazivat,ko se zainteresira neka googla.
no idemo iz pocetka,raznorazni hindusi i mistici mogu postizati levitaciju predmata simulativnim bubnjanjem i molitvom.
razna plemena meditacijama i molitvom utjecu na vremenske prilike.najpoznatije dozivanje kise.
no,primjera ima tisuce,da sad ne pisem sve idemo na nase podneblje.
nekidan je bilo u novinama,oni muslimanski iscjeljitelji su imali u osijeku neke seanse,ljudi su padali u vjerske transove.to nije gluma,to se dogadjalo.

IMO,hindusi postignu levitaciju uz pomoc molitve ali im ne pomogne njihov bog,isto vrijedi za sve druge vjere,krscanima ne pomaze isus.vjerujem da uopce nije bitno u sta vjerujes nego je bitna ta vjera u nesto i snaga uma.
mozes vjerovat u djeda mraza,ako ti je vjera jaka,pomocu nje ces moci ozdraviti.valjd kuzite sta zelim reci.
istocni mistici su na visim nivoima svijesti i oni individualno snagom svoje vjere mogu ciniti fantasticne stvari.pripadnici zapadnih religija (koje su po meni najdegradiranije i udaljene od prvotnih ideja) uglavnom individualno ne mogu postizati cuda jer je vjera dosta cenzurirana i pristupe nekim tajnim ucenjima niti nemaju.te vjere su ,ajmo ih tako nazvati,komercijalne.ali opet se cuda dogadjaju ali KOLEKTIVNO.znaci masa ljudi na jednom mjestu,misli na jednu stvar..zamislite snagu uma i umnizite je na tisuce ljudi.kolektivna svijest na djelu.
zadnji primjer i razlog zasto sam poceo razmisljat o ovome je taj da sam jucer bio u aljmasu,dozivio sam tisuce vjernika,hodocasnika....uglavno mi smo tamo isli piti
nego,kako smo putovali prema aljmasu,vrijeme se dosta pogorsavalo,ogromni plavi oblak bio je iznad nas i bilo je pitanje vremena kada ce pasti kisa.nas 3 je imalo samo jednu stvar na umu i to si ponavljalo:"joj ne,samo da kisa ne pokvari festu".
vjerujem da je svaka osoba koja je isla tamo na umu imala istu stvar.znaci oko 20,000 ljudi misli na isto.
kisa je u jednom trenu pala,na par minuta...vjerujem da su onda te misli postale najjaca,tj da je svaki pojedinac tamo molio boga da kisa stane.
u roku 10 minuta nad aljmasom se razvio prekrasan snop zvijezda.stvarno je nebo izgledalo fascinantno.
e sad,slucajnost ili snaga kolektivne misli?dali su ljudi svojim mislima postigli efekt koji su toliko prizeljkivali?

eto na kraju ovog tako neorganiziranog teksta,hocu reci kako vjerujem da se snagom uma i vjerom mogu postici predivne stvari.samo je bitno vjerovati,ne nuzno u isusa,alaha.jer oni ne pomazi,tvoj um pomaze.

pisote o ovoj temi,raspravljajte,ne nuzno komentirati moj tekst,sve sto ima veze sa ovom temom je dobrodoslo.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:35   #2
Sva ta izlječenja i drugi postignuća koja ljudi pripisuju vjeri se zapravo temelje na placebo efektu.

Mozak je ipak najbolji liječnik.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 22:39   #3
Quote:
Daniels kaže:
Sva ta izlječenja i drugi postignuća koja ljudi pripisuju vjeri se zapravo temelje na placebo efektu.

Mozak je ipak najbolji liječnik.
da, kad se u nesto jako vjeruje dolazi do fascinantnih rezultata... bitna je vjera, a ne u sta se vjeruje...
ne znam sta je placebo efekat (mada sam cuo za njega) ali mislim da ta cudotvorna izljecenja imaju veze sa sugestijom i autosugestijom koje, ako su jake, mogu pokrenuti neke fenomenalne mehanizme u nasim organizmima...
ima i suprotnih primjera od iscjeljenja... ja bih tu svrstao tzv. crnu magiju, pa cak i fenomen vudu-smrti...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:16   #4
Neovisno o snazi sugestije uma, čuda se događaju, kao na primjer ukazanje u Međugorju. Ljudi ne haluciniraju, nego stvarno vide više biće.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:27   #5
Quote:
ijon kaže:
Neovisno o snazi sugestije uma, čuda se događaju, kao na primjer ukazanje u Međugorju. Ljudi ne haluciniraju, nego stvarno vide više biće.
ma, koje ukazanje??? o cemu pricas???
stvarno vjerujes u to??? pa zar je katolicka crkva imala nedovoljno slicnih marketinskih poteza???

za tvoju informaciju, gospa koja se prikazala lokalnom pastiru bila je nizerazredna pjevaljka iz Zagreba, po imenu Jasmina...
toliko od mene na tu temu...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:46   #6
Nije se ukazala lokalnom pastiru, nego grupi djece. Ja čak ne vidim šta je tu čudno.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 16:23   #7
ma to su sve sranja kao i vjera sama po sebi.......zasto nam se sad bog ne ukaže.......a da on je hodao samo nekad po zemlji ma daj jebeš to sve.....
Devil_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:32   #8
Quote:
Devil_007 kaže:
ma to su sve sranja kao i vjera sama po sebi.......zasto nam se sad bog ne ukaže.......a da on je hodao samo nekad po zemlji ma daj jebeš to sve.....
nitko te ne tjera da vjeruješ.... pogledaj u ogledalo možda nemaš odraza... nemoj pljuvati po nečem samo zato što si se toga odrekao ili ne želiš sam vjerovati. očito si sam sebi dovoljan u isfuravanju paklenskog bića
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:17   #9
Quote:
Gorriot kaže:
nitko te ne tjera da vjeruješ.... pogledaj u ogledalo možda nemaš odraza... nemoj pljuvati po nečem samo zato što si se toga odrekao ili ne želiš sam vjerovati. očito si sam sebi dovoljan u isfuravanju paklenskog bića

mozda si me krivo shvatio....ali ne vjerujem ni u vraga ni u boga......to mi nekak besmisleno djeluje.....evo npr. vjerujem u tvoj post jer sam ga pročitao,vjerujem u svoju obitelj jer ju vidim i ta sranja...kužiš
Devil_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:36   #10
Quote:
Devil_007 kaže:
mozda si me krivo shvatio....ali ne vjerujem ni u vraga ni u boga......to mi nekak besmisleno djeluje.....evo npr. vjerujem u tvoj post jer sam ga pročitao,vjerujem u svoju obitelj jer ju vidim i ta sranja...kužiš
aha.... nevjerni Toma gurni prst u ranu i uvjerit ćeš se da je zaista tamo jel? pa nisi baš pokazao tako nego si a priori nešto popljuvao... o tome se radi
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:03   #11
dobro ljudi pustimo sad religiju.ocekujem da ova tema krene u drugom smjeru...raspravljajmo o cinjenici da se snagom uma/vjere mogu ciniti zanimljive stvari.
nije uopce bitno dal postoji bog,isus i te fore.ako vjerujes u to,moze ti pomoci...to je poanta...
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:42   #12
Quote:
Daniels kaže:
Sva ta izlječenja i drugi postignuća koja ljudi pripisuju vjeri se zapravo temelje na placebo efektu.

Mozak je ipak najbolji liječnik.
Ali ako netko ozdravi kad se drugi mole za njega, to nije placebo efekt
ante_gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:53   #13
S koje god strane da se kreneš penjati na planinu ovog problema, doći ćeš do istog zaključka.
Vjera i ljubav su isto, identična pojava, znak jednakosti ide između, voliš nekog kad mu bezuvjetno vjeruješ, zašto uopće ovo objašnjavam kad je kristalno jasno.

Onda, tvoj boravak u ovom svijetu može se opravdati jedino kapacitetom ljubavi koju možeš proizvesti, zato jer se, na energetskom nivou samo to računa.
Ne znam što u tom kontekstu uopće znači da 'vjera pomaže', ili da 'snaga uma' pomaže kad je to jedina realnost u odnosu na sve ostalo što nas okružuje.

Pomaže u čemu? Ne vjeruješ/voliš da bi sebi pomogao, već da bi pomogao drugima jer inače ne bi mogao biti to što jesi.
Dugoročno gledano pojedinci mogu napredovati samo ako nisu sebični i egoistični.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:53   #14
Quote:
ante_gotovina kaže:
Ali ako netko ozdravi kad se drugi mole za njega, to nije placebo efekt
ja bih to pripisao još neobjašnjenom i teško dokazivom efektu kolektivne svijesti. ima nešto u tome, ali je teško dokazati.
ako osoba gleda kako masa moli za nju, onda je placebo efekt izuzetno jak i premašuje efekt kolektivne svijesti, a ako ne zna što se radi za nju, onda placeba nema.

religijsko lamentiranje da je to "zauzimanje kod Boga za nekoga" je apsolutno sranje i zapravo blati sliku Boga. tko moli za neko jadno dijete koje je negdje tamo u indiji palo u rijeku bez da ga je itko vidio, i plače znajući da će umrijeti?
nije Bog nešto čemu se moliš zbog nečeg. tip ne prima čekove.

dodajem i potpuno zgražanje spram zavjetovanja svecima i gospi. sramotno. to je na razini politeizma. i licemjerno je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:10   #15
Ako se ljudi mole iz nekih materijalnih ili ovozemaljskih interesa onda gube vrijeme, očito.
Ako se mole zbog nekog, onda je jasno da je to isto kao da meditiraju za nekog i šalju mu dobre misli da zna da nije sam.
Ono s čim se borimo su često posljedice naših odluka i naravno da nam treba podrška onih kojima je stalo do nas.
Iako na kraju, kad se otkrije da je sve iluzija i laž, saznat ćemo da je i patnja dio obmane.
Gandhi je rekao: nitko mi ne može nauditi ako mu ja to ne dopustim!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 01:15   #16
Quote:
Devil_007 kaže:
mozda si me krivo shvatio....ali ne vjerujem ni u vraga ni u boga......to mi nekak besmisleno djeluje.....evo npr. vjerujem u tvoj post jer sam ga pročitao,vjerujem u svoju obitelj jer ju vidim i ta sranja...kužiš
al recimo nevjerueš da zrak postoji zato što ga nevidiš????
malo glupo zvuči
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:41   #17
Quote:
Attack kaže:
al recimo nevjerueš da zrak postoji zato što ga nevidiš????
malo glupo zvuči
Nije jedini način spoznavanja da nešto postoji taj da se to direktno percipira.

Neke se stvari mogu indirektno otkriti, ali pri tom treba paziti na logiku i matematiku. Boga se ne može logičko/matematički dokazati, a njegovo postojanje zakomplicirava teorije umjeto da ih pojednostavnjuje, pa zbog Occamovog razora je najbolje da se uzima da ne postoji.

Sve, ali ama baš sve se dade objasniti bez postojanja boga.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:25   #18
Quote:
Daniels kaže:
Nije jedini način spoznavanja da nešto postoji taj da se to direktno percipira.

Neke se stvari mogu indirektno otkriti, ali pri tom treba paziti na logiku i matematiku. Boga se ne može logičko/matematički dokazati, a njegovo postojanje zakomplicirava teorije umjeto da ih pojednostavnjuje, pa zbog Occamovog razora je najbolje da se uzima da ne postoji.

Sve, ali ama baš sve se dade objasniti bez postojanja boga.
Ne znam zašto bi postojanje nekog višeg bića ili Boga kompliciralo teorije i zašto ga Occamovom oštricom izrezat kao stavku neke teorije,tj. svih teorija!? Možda je programiran cijeli naš svemir i mi skupa s njim od strane tog višeg bića koji je izabrao neku početnu konfiguraciju i skup zakona po kojem je uvjetovano cjelokupno ponašanje,živog i neživog?! Čitajući Hawkinga i njegovim nastojanjem da opiše svijet bez početka,tj. bez stvaranja,a s tim i bez stvoritelja, shvatila sam da nismo mi ti koji bi dešifrirali i postavili se prema bogu kao prema teoriji,pa ne možeš nešto što je sve stvorilo opisat pomoću jednadžbe! Ako to više biće postoji ono određuje uvijete nastanaka i razvitka i naša svijest ne bi to mogla percipirati,jer bi taj bog bio postojanje samo za sebe i po sebi,van svih poimanja. Ja ne vjerujem standardno po današnjim religijama,ali da postoji neko više biće ili neka inteligentna energija u to vjerujem,jer razmišljat o nama kao o slučajnostima je nekako glupo kad je cijeli svemir sve samo ne slučajnost i ima sve točno uređeno.
__________________
Pati bez suze, živi bez psovke,
i budi mirno nesretan.
Tašte su suze, a jadikovke
ublažit neće gorki san.
annikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:36   #19
Bog postoji i on jest.
Čuda se događaju. Neka su rezultat autosugestije ili placeba, neka su rezultat viših intervencija. Ukazanja mogu biti samo grupna kolektivna svijest, ali to isto tako mogu biti fizički oblici koje viša bića koriste da bi ih mi percipirali.
Ako netko odbacuje Boga, automatski odbacuje više razine stvarnosti iz kojih svi potječemo.
Takve se ljude može samo žaliti i za njih se moliti.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 15:10   #20
Isto tako, može se reći da ono što ne može doći do viših razina stvarnosti uopće ne postoji, tako da ljudi koji misle da bog ne postoji zapravo - ne postoje.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.