Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 18:14   #1081
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
znači 1000 kn za djete od 3 god s obzirom na plaće oboje roditelja je relativno dovoljna svota?


a stan i sve spada pod bračnu stečevinu. a stečeno je onoliko koliki postotak stana je otplaćen?
skupa sa namještajem, uređenjem bez obzira ako je netko od starci dobio novac na poklon?

dakle onaj koji ostaje trebao bi isplatiti onog koji odlazi.
Nije bitno kolika ti imas primanja, za alimentaciju se gleda samo njegova placa.

Mislim da bi 1000kn bilo ok, ali ako on pocne kukat da mu je to previse mogu mu smanjit na 920 kn

Sto se tice imovine to je posebno i nevezano za alimentaciju, ne znam kak to ide
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:29   #1082
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
A trebao bi zapostavit dijete iz prvog braka
Ne bi.
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Sadasnja od prvog casa valjda zna u sto se upusta i moze birati hoce ili nece
Vala, nijedna ne može ni zamisliti šovinizam koji se provodi. Samo je bubne u glavu nakon nekog vremena.
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ja sam spremna. I vjeruj niti kune od alimentacije mi ne ostaje za neke moje "uzvisene" prohtjeve
E ovdje se vodila već rasprava o podnošenju računa ili podjelu troškova. Kod muškaraca je to - procjenjivo, kod žena - neprocjenjivo.
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ken i barbi se nisu rastali ili sam ja propustila nesto...Kolko on placa alimentaciju
Ja mislim da je on preselio u RH i onda ga je ćopilo po 209 i 210 KZ-a pa sad guli u prdekani na korist deci, društvu i Barbie.
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Emancipirana sam i nitko mi ne treba, moja djeca nisu, alimentacija je njihova, a ne MOJA!!!
A tvoj doprinos - MASTERCARD.
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Mogu razumjeti da su neki ocevi u teskoj situaciji nakon rastave i da alimentacija cini pozamasni izdatak od mjesecnog budjeta. No, nisu zene iskljucivi krivac za to. Spominjes krizu, pa nije kriza samo tebi!
Ali žene i decu se ne tera u zatvor. Muškarce da. Razlika?
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Sto ako tvoja bivša sutra ostane bez posla? Dijete nece jesti jer ona nema love Lako je reci " nemam otkud placat alimentaciju pa ni necu..."Kako obitelji (govorim o nerastavljenim roditeljima) uspiju kako tako uvijek namiriti potrebe svoje djece, bez obzira na krize, ostajanje bez posla itd.?
I moji starci su bili u fazama kad su jedva spajali kraj s krajem, ali nisu u tim trenutcima rekli: "prepustit cemo brigu o vama nekom drugom jer eto, mi namamo para..."
Je, problem nastaje kad bi trebalo podjeliti brigu. No lakše je dobiti love pa tuđim gloginje mlatiti. Idi pričaj malo sa nekom koja se eto, sastavila s nekim ex-om, sa malodobnom decom. Pa slušaj malo njihove priče npr. o deci i bivšima i novom robovskom sustavu i maltretiranju države i bivših pod izlikom zaštite dječijih prafa.
Sigurno je bolje kad zakon opali po kantaru a kantar je do 3 godine zatvora. Pričaj malo s djecom čiji su tateki bili, i jesu u zatvoru. Pa onda reži.....( nije rečeno u smislu životinjskog glasanja već u iznošenju stavova).
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
ima tko neku realnu procjenu.
dali je zakonski 17-22% prosječne plaće u HR?
Je, viš da se lahko najde. Dakle 17% do 6 , 20% - 6 do 12 godina , 22% za iznad 12 godina.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:50   #1083
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Da, slažem se. Neka se majka zaposli, ili neka joj se napravi ovrha kad bude imala novca.

Meni isto nije sud uzeo u obzir nemogućnost plaćanja. Retroaktivno sam dužan bivšoj 17000 kuna, 1000 kuna za 17 mjeseci neplaćanja. Nakon rastave sam promijenio posao, na žalost u lošoj firmi, a došla je i kriza.
Plaća mi je 3000 kn a kredit koji plaćam 2100 kn. Novac je potrošen na kuću u kojoj mi žive bivša i dijete. Kuća je u vlasništvu njenog oca tako da ništa od povrata tog novca u slučaju podjele imovine. kad otplatim ovaj kredit dignuti ću drugi da isplatim te zaostatke ili će mi napraviti ovrhu na plaću ili imovinu. Takav je zakon i tko me pita imam li ili nemam. Je li pravedno ili ne.

Jesam subjektivan ali meni osobno je dosta dvostrukih mjerila.

Žao mi je te majke, ali nije jedina kojoj je sudbina dodijelila loše karte.
ako sam dobro shvatila, plaćao si kredit od 2100 kn, a nisi plaćao alimentaciju od 1000 kn?
baš me zanima bi li uspio banci ne plaćati kredit punih 17 mjeseci, a da se baš ništa ne dogodi....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 01:01   #1084
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila, plaćao si kredit od 2100 kn, a nisi plaćao alimentaciju od 1000 kn?
baš me zanima bi li uspio banci ne plaćati kredit punih 17 mjeseci, a da se baš ništa ne dogodi....
Je, možda kao da se i pitamo kako netko uspjeva živjeti bez alimentacije pa plaća kredite a onda mu poraste standard, of course, kad se alimentacije počne dobivati.
A da je otfikario kredu, e tek bi onda bio švajne jer eto ne plaća pa su bacili exicu i dete na cestu. Ili misliš da bi srceparajuća medijska hajka o sirotanstvu i zločestom fatheru koji eto plaća ali prokleti sudi nisu mu dosudili pravičnu pa eto mama s detetom mora na cestu..
I sorry tko tu dobiva. Dijete, mama, on? Pa on je magarac poput većine hrvatskih magaraca, pardn bivših muževa.
Jer kao što navodi , nakon što otplati kredu, za nekretninu koju nema ni ne koristi kako navodi, onda će morati plaćati onaj mjerljivi dio roditeljske ljubavi jer za njega ne vrijedi da će se snaći, iaaaaaa.
Ukoliko se milostiva ne osjeti zakinuta pa sve ne prijavi CZSS-u koji će onda pokrenuti kaznenu prijavu prema ODO-u jer eto krši kazneni zakon.
Pa će izgubiti posao, je li, kad ode na odsluživanje duga društvu. Dijete? Bude dobilo 483,66 Kn od RH. Bude mu bolje? Teško.
Pa će frajer pitai posao, pa će ga pitati o potvrdi da nije pravomoćno osuđen i da nije služio zatvorsku pa on ne da potvrdu pa.....ti nastavi.
Divno, nastavi, nastavi.....

A mogli bismo o bankama, mogli. Imaju i rizične plasmane i fiduciju na nekretninu ili pokretninu pa onda kad uzmu i tu sirotinju ( bila ona predmet bračne stečevine ili ne) onda i onaj tko toliko pila po tome ostane i bez nekretnine/pokretnine u bračnoj stećevini. Ostane u da pita povrat u prijašnje stanje a to pred bankom kao surotnom stankom, mo'š mislit.
I onda šta se dobije od svega toga?

E sirotinjo i Bogu si teška.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 07:08   #1085
Gdje je nestao čovjek

Sve drugo su posljedice
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 08:28   #1086
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post

Idi pričaj malo sa nekom koja se eto, sastavila s nekim ex-om, sa malodobnom decom. Pa slušaj malo njihove priče npr. o deci i bivšima i novom robovskom sustavu i maltretiranju države i bivših pod izlikom zaštite dječijih prafa.
Ne moram ja ici s nikim pricat... imam to u svom dvoristu

Ono sto zelim reci je da je ona dobro znala i da deca postoje, i da on ima alimentaciju za placat i kolika ima primanja...
Pa ko voli nek izvoli...
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:22   #1087
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ne moram ja ici s nikim pricat... imam to u svom dvoristu

Ono sto zelim reci je da je ona dobro znala i da deca postoje, i da on ima alimentaciju za placat i kolika ima primanja...
Pa ko voli nek izvoli...
Pa nemreš uzeti jednu kao primjer za generalizaciju. Ima ih u različitim varijantama sa različitim nazivnicima.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:26   #1088
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Gdje je nestao čovjek

Sve drugo su posljedice
upravo tako....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:15   #1089
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Je, možda kao da se i pitamo kako netko uspjeva živjeti bez alimentacije pa plaća kredite a onda mu poraste standard, of course, kad se alimentacije počne dobivati.
A da je otfikario kredu, e tek bi onda bio švajne jer eto ne plaća pa su bacili exicu i dete na cestu. Ili misliš da bi srceparajuća medijska hajka o sirotanstvu i zločestom fatheru koji eto plaća ali prokleti sudi nisu mu dosudili pravičnu pa eto mama s detetom mora na cestu..
I sorry tko tu dobiva. Dijete, mama, on? Pa on je magarac poput većine hrvatskih magaraca, pardn bivših muževa.
Jer kao što navodi , nakon što otplati kredu, za nekretninu koju nema ni ne koristi kako navodi, onda će morati plaćati onaj mjerljivi dio roditeljske ljubavi jer za njega ne vrijedi da će se snaći, iaaaaaa.
Ukoliko se milostiva ne osjeti zakinuta pa sve ne prijavi CZSS-u koji će onda pokrenuti kaznenu prijavu prema ODO-u jer eto krši kazneni zakon.
Pa će izgubiti posao, je li, kad ode na odsluživanje duga društvu. Dijete? Bude dobilo 483,66 Kn od RH. Bude mu bolje? Teško.
Pa će frajer pitai posao, pa će ga pitati o potvrdi da nije pravomoćno osuđen i da nije služio zatvorsku pa on ne da potvrdu pa.....ti nastavi.
Divno, nastavi, nastavi.....

A mogli bismo o bankama, mogli. Imaju i rizične plasmane i fiduciju na nekretninu ili pokretninu pa onda kad uzmu i tu sirotinju ( bila ona predmet bračne stečevine ili ne) onda i onaj tko toliko pila po tome ostane i bez nekretnine/pokretnine u bračnoj stećevini. Ostane u da pita povrat u prijašnje stanje a to pred bankom kao surotnom stankom, mo'š mislit.
I onda šta se dobije od svega toga?

E sirotinjo i Bogu si teška.
isse, kako dramatičan scenarij! drama queen....

prvo, ako jedan roditelj sam uzdržava dijete, plaća kredite, itd. itd. naravno da mu poraste standard kada i ako počne dobivati alimentaciju. zašto i ne bi? zašto bi dijete koje živi s jednim roditeljem bilo osuđeno na pad standarda nakon rastave roditelja? što bi xedosu falilo da mu bivša uredno plaća alimentaciju, pa da 1 sat dnevno manje radi, a više provodi s djetetom?! što tu ne bi bilo ok?!

drugo, ovo što piše brokensward: ako je stan ostao bivšoj ženi, neka ona otplaćuje kredit. to je bar jednostavno. ona ga koristi, ona neka plaća. pa manje bi ga koštalo da plaća 1000 djetetu, nego 2000 banci. ili se varam?

kada bi oba roditelja ravnopravno dijelila troškove djeteta, onda ne bi bilo potrebe ni za centrima zss, ni za sudovima, ni za osudama, ni za zatvorskim kaznama. kako jednostavno, zar ne? i bez dramatičnih scenarija.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:25   #1090
pitanje

sto mislite koliko bi sud mogao odrediti alimentaciju za dvoje djece, 4 i 7 godina starosti, ako bivsi ima placu oko 25.000 kuna?

Da li je realno ocekivati 3.500 kuna po djetetu ili ne?
lenileni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:37   #1091
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila, plaćao si kredit od 2100 kn, a nisi plaćao alimentaciju od 1000 kn?
baš me zanima bi li uspio banci ne plaćati kredit punih 17 mjeseci, a da se baš ništa ne dogodi....
Sa bankom se ne može dogovoriti, sa bivšom očekujem tj očekivao sam dogovor. Lova je i tako potrošena na kuću u kojoj živi sa klincem i na pokućstvo koje korist i ima budući da sam odselio samo sa odjećom, polovnim, laptopom i mobitelom. I sa nula kuna u džepu budući da sam tri dana prije poplaćao sve režije i napunio frižider hranom.
Sve ovo vrijeme nije ostala bez posla, nisu bili gladni ni žedni, KUŽIŠ?!

Da im je bilo loše, normalni da bih otkantao banku i potudio se oko njih. Ne samo oko djeteta nego i oko nje, KUŽIŠ?

Dakle nije kao neke ni nezaposlena, ni podstanar, ni siromašna. Ostao joj je tri godine star auto srednje klase.
U njihovom se životu promjenilo samo to što sam ja otišao (i to na njeno inzistiranje da ne ulazim u detalje). Sve ostalo je ostalo isto, pogotovo mislim na materijalnu bazu o kojoj ovdje pričamo.

Dok se meni se srušio svijet a ono malo što je od njega ostalo se okrenulo naglavačke. Preko noći sam ostao na čistoj nuli. NULI. Bez ičega. Bez obitelji prvo i najvažnije. Bez onoga što mi je s vremenom postalo smislom života. O kreditima na moje ime mislim da ne moram ni pričati. I nije mi dug predstavljao prvih šest mjeseci nikakav problem. Kamo sreće da je sve u novcu. Postao je problem kada sam se pribrao shvativši da je rastava neizbježna i da moram dalje sam, krenuti od nule, jer nisam imao ni žlicu ni vilicu.
I tada sam tražio samo malo razumjevanja. Da se snađe i strpi dok se ne sredim.

I pogodi šta. Nisam ga dobio. Tada sam mislio da je najveća kuja na svijetu. I bum tras prosvjetljenje. Nije ona nikakva kuja, već obična žena jer kako sam shvatio većina žena razmišlja poput nje i nikako drugačije. Kužiš.

takav je danas svjetonazor. Sve su majke brižne. A muškarci sebični kreteni. Puno ljudi misle da je muškarcu nakon rastave super. Jer mu je alimentacija jedina obaveza prema članovima bivše obitelji. A igranje i druženje s djecom u terminima kad mu je dopušteno je opcionalno. Na to ga nitko ne tjera i to ovisi o njegovoj volji.
I život je haj, bez obaveza, sport, piva, sex, spavanje do podne ako može i poželi. A da li je to stvarno tako malo tko pita a još je manje onih koje to iskreno zanima.

Zadnje uređivanje BrokenSword : 04.03.2010. at 01:21.
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 01:08   #1092
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Tebe je donijela roda?
Zašto,ako je moguće djeca ne bi imala standard kao da su sa oba roditelja,da su u braku ne bi nitko postavljao pitanje koliko on daje za djecu?
Na žalost rijetko je moguće-možda postoji izuzetak.
Ako postoji,svaka mu čast.
da su braku on bi davao sve što zaradi kao većina nas. Nema tu moje tvoje, sve je naše dok traje ljubav. I još bi rintao poslije posla oko kuće i u kući, vodio djecu u parkić, išao sa ženom u šoping, ponekad oprao suđe i počistio i tako to.

Tvoja teorija drži vodu samo ako je frajer kriv za rastavu. Znaš ono nije za djecu jer je preživčan i ili prezaposlen, žena mu je dosadila i odjezdio je sa mlađom i zgodnijom u hi life bez obaveza. Pa ih obasipa lovom koja mu nije problem kako bi oprao savjest i bar ih malo obeštetio za svoju niskost i jadnost.
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 01:36   #1093
Quote:
lenileni kaže: Pogledaj post
sto mislite koliko bi sud mogao odrediti alimentaciju za dvoje djece, 4 i 7 godina starosti, ako bivsi ima placu oko 25.000 kuna?

Da li je realno ocekivati 3.500 kuna po djetetu ili ne?
A na šta dijete može potrošiti 3500 kn mjesečno?

Pa pola Hrvata ima toliku plaću. Studentarija dakle punoljetni žive sa 1000 kn mjesečne stipendije, mirovine su od 1500 do 3000 kn, i tako dalje i tako bliže.
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 01:50   #1094
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
isse, kako dramatičan scenarij! drama queen....

drugo, ovo što piše brokensward: ako je stan ostao bivšoj ženi, neka ona otplaćuje kredit. to je bar jednostavno. ona ga koristi, ona neka plaća. pa manje bi ga koštalo da plaća 1000 djetetu, nego 2000 banci. ili se varam?

Ofcourse. Upoznati ću vas pa joj to objasni jer meni baš i ne ide. Zadnji put kad sam joj to rekao nisam vidio dijete 2 mjeseca... i nitko se nije potrgao da ju kazni zbog toga. Mene bi prijavili za otmicu u sličnom slučaju npr.

kada bi oba roditelja ravnopravno dijelila troškove djeteta, onda ne bi bilo potrebe ni za centrima zss, ni za sudovima, ni za osudama, ni za zatvorskim kaznama. kako jednostavno, zar ne? i bez dramatičnih scenarija.
Upravo u tome i je stvar. Kad bi bilo sloge ne bi bilo ni rastave osim u ekstremnim slučajevima.
Šta je ravnopravno? To nitko ne želi definirati, jer se navodno ne može....
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:05   #1095
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
A na šta dijete može potrošiti 3500 kn mjesečno?

Pa pola Hrvata ima toliku plaću. Studentarija dakle punoljetni žive sa 1000 kn mjesečne stipendije, mirovine su od 1500 do 3000 kn, i tako dalje i tako bliže.

A tipično žensko razmišljanje. Ako joj je netko napravio djecu, a ima novca ona više nikad ne bi trebala raditi.

ne možeš ti toliko zaraditi koliko bi one htjele. ovaj sad koji zarađuje 25000kn. siguran sam da bi njegova bivša pušila svima samo da mu alimentaciju vežu uz plaću.

tako da ako on bude napredovao, da napreduje ona. lijepo spavajući doma.

Zadnje uređivanje wuzz2 : 04.03.2010. at 08:14.
wuzz2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.03.2010., 11:56   #1096
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Sa bankom se ne može dogovoriti, sa bivšom očekujem tj očekivao sam dogovor. Lova je i tako potrošena na kuću u kojoj živi sa klincem i na pokućstvo koje korist i ima budući da sam odselio samo sa odjećom, polovnim, laptopom i mobitelom. I sa nula kuna u džepu budući da sam tri dana prije poplaćao sve režije i napunio frižider hranom.
pa upravo o tome i govorim!
ako je kuća kupljena zajedničkim novcem, a ostala je samo tvojoj bivšoj ženi, onda bi bilo ok da ona plaća preostali kredit. ili, ako joj je to previše, da se kuća proda, a lova podijeli.
po meni, to bi bilo fer. stvarno mislim da nije u redu da netko (bilo tko, da se razumijemo!) plaća nešto što ne koristi i vjerojatno nikada ni neće.
a ti bi, bez kredita, vrlo jednostavno mogao plaćati alimentaciju.
i svi sretni i zadovoljni.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:02   #1097
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Upravo u tome i je stvar. Kad bi bilo sloge ne bi bilo ni rastave osim u ekstremnim slučajevima.
Šta je ravnopravno? To nitko ne želi definirati, jer se navodno ne može....
ma ima ljudi (jako malo, nažalost, ali ima ih) koji su se rastali i ostali u nekakvim normalnim, civiliziranim odnosima.
ravnopravno je lako definirati.
kupujemo školske knjige: zna se koliki je račun, podijelimo ga pola-pola.
odjeća, obuća, klopa.... - ista stvar.
jedino je bedara kad hoćeš tako podijeliti, a onda ti bivši kaže da nema ni kune. a kupnja školskih knjiga ne može čekati. a onda taj isti bivši nakupuje sebi svega i svačega i ode na ljetovanje. a klincima ....niš.
može se to "ravnopravno" definirati, ali ako imaš posla s osobom koja nije fer, onda to "ravnopravno" ne možeš realizirati. suvišno je spominjati da nadrapaju klinci, jer, ma koliko se jedan roditelj trudio, ne može pružiti djeci onoliko koliko mogu oba roditelja (pritom ne mislim samo na materijalno)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 08:42   #1098
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ma ima ljudi (jako malo, nažalost, ali ima ih) koji su se rastali i ostali u nekakvim normalnim, civiliziranim odnosima.
ravnopravno je lako definirati.
kupujemo školske knjige: zna se koliki je račun, podijelimo ga pola-pola.
odjeća, obuća, klopa.... - ista stvar.
jedino je bedara kad hoćeš tako podijeliti, a onda ti bivši kaže da nema ni kune. a kupnja školskih knjiga ne može čekati. a onda taj isti bivši nakupuje sebi svega i svačega i ode na ljetovanje. a klincima ....niš.
može se to "ravnopravno" definirati, ali ako imaš posla s osobom koja nije fer, onda to "ravnopravno" ne možeš realizirati. suvišno je spominjati da nadrapaju klinci, jer, ma koliko se jedan roditelj trudio, ne može pružiti djeci onoliko koliko mogu oba roditelja (pritom ne mislim samo na materijalno)
Možda sam jako ljuta i jadna jutros,nemojte krivo shvatiti,ali čitam ovo i mislim si.....
Dvije godine,djeca nisu bila sa njim u komadu više od dva-tri sata,ukupno možda 5-6 sati mjesečno.Ljetovanje-on ide,cijeli godišnji je sam,zimski praznici- on ide,slobodni dani on opet ode,...
I sad,on tvrdi da puno daje,a ja bi mu najrađe rekla da si zbroji sve dane kada je trebao biti sa djecom,lako za lovu,a druženje,a nije.....I?
Naravno da mu neću reći-bio bi sretan da vidi koliko je "uštedio",a već sto puta rečena rečenica-da ga nitko ne može prisiliti da bude otac,a bio je normalan jedno 15 g.......Sad ja smišljam po ne znam koji puta gdje ćemo i kako danas,da maloj odvratim misli sa toga da ju tata opet nije ni nazvao za vikend,.......FUJ!
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 11:04   #1099
Quote:
wuzz2 kaže: Pogledaj post
tako da ako on bude napredovao, da napreduje ona. lijepo spavajući doma.
obratno je, naravno, u redu?
mislim na situaciju kad nazaduje on, tebi je u redu da nazaduju djeca? jer on, zamisli -nema! tada su svi dužni akceptirati tu činjenicu. no, ukoliko on ima, to se nikoga ne tiče, čak ni njegove djece...


zašto muškarci uvijek pišu o ženama (vidi gore - napreduje ONA), a ne o djeci (valjda napredovanje roditelja znači napredovanje i za djecu)?!
PS ovo je retoričko pitanje i ne zahtjeva odgovor.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 00:17   #1100
Quote:
wuzz2 kaže: Pogledaj post
ne govorimo o obratnome, nego o ekstremnom zahtjevu. neshvatljivo i nerazumnom zahtjevu. 7000 kn alimentacije za 2 djece. da tip ima 100 000 kn plaće možda..no na 25 000 prevelik postotak.

na djecu će ići 3000 kn a ostalih 4000 kn ovu gospođicu. ipak treba ići na masaže, wellnes da zbari drugog sponzora.


samo pokazuje žensku narav.
otkud ti znaš koliko će nečije love ići na nečiju djecu?!

i otkud ti ideja da alimentacija za dvoje djece iznosi 7% od plaće?!
za dvoje djece alimentacija može ići i do 45%, pa si ti računaj.

p.s. nadam se ovo tvoje "razmišljanje" pokazuje ipak samo tvoju, a ne mušku narav....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.