Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 21:56   #281
imam slab vid i isto to osjetim kad učim bez naočala.. i da, ne prođe me za sat-dva, najčešće trebam "prespavat" odnosno pustit da prođe više sati da bi me popustilo..
jesi bila kod okulista?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 23:27   #282
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
imam slab vid i isto to osjetim kad učim bez naočala.. i da, ne prođe me za sat-dva, najčešće trebam "prespavat" odnosno pustit da prođe više sati da bi me popustilo..
jesi bila kod okulista?
imam dioptriju -2, i često učim bez leća, ali nisam baš sigurna da je zbog toga, jer se javlja jako rijetko. nekad se i mjesecima ne javlja...
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:27   #283
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
imam dioptriju -2, i često učim bez leća, ali nisam baš sigurna da je zbog toga, jer se javlja jako rijetko. nekad se i mjesecima ne javlja...
moguće je da se taj dan baš preforsiraš. ne kažem da mora nužno biti povezano uz vid, ali može..
ni meni ne smeta svaki dan.. ali nekad me ubija nakon pola sata.. kod mene je problem što mi se oko onda nekako malo osuši pa zato.. a sad jel i to tvoj problem, najbolje će ti reći doktor
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:21   #284
Question Glavobolja u potiljku

Postavni, nadam se da ce mi neko pomoci

Ovakva je moja situacija, prije oko tjedan dana pocela me boliti glava dok sam otvarao usta npr.. jeo onda sam osjetio kao neko stezanje u predjelu potiljka, nakon 2 dana poceo sam osjecati pritisak u potiljku kao neka vrsta glavobolje makar ne boli nego samo osjecam tu neku nije to ni bol vise kao pritisak.

Proslo je od kad me pocela boliti glava stalno znaci taj pristiak od kad se probudim pa dok ne zaspim bez prestanka evo traje vec 5 dana. Jucer mi se malo smanjilo kao da ce prestati no danas evo ga opet sve po starom, valjda me danas i ulovila neka + s tim migrena jel me boli i kod sljepoocnica sada bas kao klasicna glavobolja.

Pitanje patim od glavobolja dosta cestih no ovakav pritisak nikad nisam imao, i traje 5 dana sto me vec zabrinjava doktorica je rekla da napravim krvne nalaze + pregled kod okulista fundus visus ... i dala mi je uputnicu kod neurologa.

Obavio sam pretrage krvi koje su normalne nemam niakvkih oskakanja osim malo enzima ali to zato sto sam pio prije tjedan dana antibiotike.

Pregled kod okulista je uredan diptrija kakva je bila, fundus je uredan.

Bojim se da nije nesto ozbiljno, tumor ili nesto ? Ima ko kavih iskustva, zivim sam bojim se ako nije nesto ozbiljno da mi ne pozli doma ili nesto ? U 20-tim sam godinama.

Hvala
maxkrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 20:04   #285
Glavobolja

Pozdrav svim clanovima ovog foruma. Prije 2 dana na Judo treningu, preopteretio sam vratni misic sto je uzrokovalo jaku glavobolju, i sada nakon 2 dana bol je znatno manja, ali je i dalje iritantna i dosadna. Javlja se samo nakon naglog pokreta glave. Zanima me da li ima neki brzi nacin da bol prodje osim cekanja 2 sedmice da se to sve sredi samo od sebe. ?
unaprijed hvala....
hidmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 21:39   #286
Quote:
hidmen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim clanovima ovog foruma. Prije 2 dana na Judo treningu, preopteretio sam vratni misic sto je uzrokovalo jaku glavobolju, i sada nakon 2 dana bol je znatno manja, ali je i dalje iritantna i dosadna. Javlja se samo nakon naglog pokreta glave. Zanima me da li ima neki brzi nacin da bol prodje osim cekanja 2 sedmice da se to sve sredi samo od sebe. ?
unaprijed hvala....
Ima samo simptomatski a to je da uzimaš analgetike i Normabel za opuštanje mišića ali to ti neće rješiti uzrok glavobolje i najbolje ti je pričekat da se povreda sanira sama od sebe.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:56   #287
Evo da ne otvaram novu temu..
Glavobolje, koje su prije godinu, godinu i pol bile recimo jednom-dva puta mjesecno su se u zadnjih skoro 2 mjeseca povecale, tako da me glava boli 3-4 puta tjedno.
Nema veze jesam li umorna, jesam li pod stresom, dali sam jela.. Nema pravila..

Kada počnu nema pomoći. Ponekada pomažu tablete, no nema pravila. Ako odem spavat da me prođe, nakon buđenja sve je dobro kojih 5 minuta, nakon toga nastavi po svome..

Isla sma kod doktorice koja je preporucila vadjenje krvi (željezo i još neke stavke, to sam obavila), te pregled kod neurologa na kojeg ću se naručiti uskoro..

Bol je konstantna, ne znam gdje počne, no znam je imat gore iznad čela, ponekad malo iza slijepoočnica a ponekad iza kod vratnih kralježaka cca 5 cm od vrata. Sada trenutno imam iza kod vrata i kod slijepoocnice.. 3 tableta danas, ne pomaze..
Poludjet cu, no nadam se da ce mi skoro otkriti uzrok, jer mi se neda ovako vise boriti sa time jer je sve cesce..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:34   #288
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novu temu..
Glavobolje, koje su prije godinu, godinu i pol bile recimo jednom-dva puta mjesecno su se u zadnjih skoro 2 mjeseca povecale, tako da me glava boli 3-4 puta tjedno.
Nema veze jesam li umorna, jesam li pod stresom, dali sam jela.. Nema pravila..

Kada počnu nema pomoći. Ponekada pomažu tablete, no nema pravila. Ako odem spavat da me prođe, nakon buđenja sve je dobro kojih 5 minuta, nakon toga nastavi po svome..

Isla sma kod doktorice koja je preporucila vadjenje krvi (željezo i još neke stavke, to sam obavila), te pregled kod neurologa na kojeg ću se naručiti uskoro..

Bol je konstantna, ne znam gdje počne, no znam je imat gore iznad čela, ponekad malo iza slijepoočnica a ponekad iza kod vratnih kralježaka cca 5 cm od vrata. Sada trenutno imam iza kod vrata i kod slijepoocnice.. 3 tableta danas, ne pomaze..
Poludjet cu, no nadam se da ce mi skoro otkriti uzrok, jer mi se neda ovako vise boriti sa time jer je sve cesce..
Naravno, vađenje krvi bi moglo dati odgovor. Ako se glavobolje nastave, onda obavezno na slikanje.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 12:04   #289
bok svima!
pusim vec neko vrijeme.
u pocetcima pusenja ono bio sam totalno nezrel pa nisam ni uvlacio u pluca dim
prije nekih par mjeseci sam poceo pusiti pravilno i ne pusim puno jer pusim iskljucivo iz vlastitoga gusta...
od kako sam poceo pusiti pravilno (uvlaciti dim) UVIJEK me nakon cigarete boli glava nekih 5-10min i onda prestane...
pusim max. 2 cigarete na dan,nekad ne ni toliko,a zna bit dana kad nikako ne pusim.
zna li netko iz kog razloga se javlja ta glavobolja?

Zadnje uređivanje energix : 07.07.2011. at 12:13.
energix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:02   #290
Možda zbog smanjene razina kisika?

Inače glavobolje znaju početi u jako zadimljenim ili zagušljivim prostorijama bez zraka. Od cigareta je vjerojatno isto.

Nemam pojma, samo nagađam
Tapka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:12   #291
Evo u ponedjeljak idem kod neurologa na razgovor (pretpostavljam) pa će mi on savjetovat sta dalje.. Krvne sliku su pretpostavljam gotove no cekam da obavim i drugi pregled da vidimo što dalje..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:18   #292
hmm... neznam,moguce
ali i kad pusim vani isto me zaboli glava
a i da ne kazem kako mi je bilo nakon popusene dvije cigarete u razmaku nekih 5 min ... skoro sam se ispovracao a o glavobolji da ne govorim...
energix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 09:26   #293
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novu temu..
Glavobolje, koje su prije godinu, godinu i pol bile recimo jednom-dva puta mjesecno su se u zadnjih skoro 2 mjeseca povecale, tako da me glava boli 3-4 puta tjedno.
Nema veze jesam li umorna, jesam li pod stresom, dali sam jela.. Nema pravila..

Kada počnu nema pomoći. Ponekada pomažu tablete, no nema pravila. Ako odem spavat da me prođe, nakon buđenja sve je dobro kojih 5 minuta, nakon toga nastavi po svome..

Isla sma kod doktorice koja je preporucila vadjenje krvi (željezo i još neke stavke, to sam obavila), te pregled kod neurologa na kojeg ću se naručiti uskoro..

Bol je konstantna, ne znam gdje počne, no znam je imat gore iznad čela, ponekad malo iza slijepoočnica a ponekad iza kod vratnih kralježaka cca 5 cm od vrata. Sada trenutno imam iza kod vrata i kod slijepoocnice.. 3 tableta danas, ne pomaze..
Poludjet cu, no nadam se da ce mi skoro otkriti uzrok, jer mi se neda ovako vise boriti sa time jer je sve cesce..
Imala sam sličan problem prošle godine. Vadila krv, slikala sinuse i ostalo, sve bilo ok. Niti jedna tableta nije pomagala, sve sam probala. Počela bi ujutro oko 8 a prestala navečer oko 10. Bila sam luda više od toga.

Razlog je bio ili u naglom prestanku vježbanja (prije sam 4-5 puta tjedno vježbala pa sam prestala) ili je problem bio psihološke prirode tj. možda imaš nekih stvari koje te muče ili si pod stresom a ne želiš si priznat tj. misliš da se možeš nositi s tim ali ti tijelo govori drugačije.

Sada mi se glavobolja javi jednom mjesečno ako i tada. U međuvremenu sam opet počela vježbat i riješila sam se tih "nekih stvari". Prija mi kaže da sam bila pod tihim stresom, što god to značilo

Znam da nisam baš puno pomogla ali eto, bar da ti nekako olakšam.
__________________
Meni već dugo smeta to što vrijeme prolazi. I mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gdje. Jesen je, znači...Ponovo...
merder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 23:57   #294
Quote:
merder kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan problem prošle godine. Vadila krv, slikala sinuse i ostalo, sve bilo ok. Niti jedna tableta nije pomagala, sve sam probala. Počela bi ujutro oko 8 a prestala navečer oko 10. Bila sam luda više od toga.

Razlog je bio ili u naglom prestanku vježbanja (prije sam 4-5 puta tjedno vježbala pa sam prestala) ili je problem bio psihološke prirode tj. možda imaš nekih stvari koje te muče ili si pod stresom a ne želiš si priznat tj. misliš da se možeš nositi s tim ali ti tijelo govori drugačije.

Sada mi se glavobolja javi jednom mjesečno ako i tada. U međuvremenu sam opet počela vježbat i riješila sam se tih "nekih stvari". Prija mi kaže da sam bila pod tihim stresom, što god to značilo

Znam da nisam baš puno pomogla ali eto, bar da ti nekako olakšam.
Ehh, imam puno stvari koje me muce no nadam se da mi nije presao stres u glavobolju jer sma vec puno zdravlja dala za stresove..
Vidjet cemo u ponedjeljak kada obavim neurologa sta ce mi reci..
Hvala ti na pisanju..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:28   #295
evo da i ja napišem par riječi o ovoj temi
glavobolje imam već godinama u nepravilnim intervalima, znači ponekad 1-2 puta tjedno a ponekad 1 mjesečno, najčešće započinje tako da navečer zaspem zdrava a ujutro se propudim sa jakom glavoboljom, manifestira se sa jakom boli u lijevoj slijepočnici i lijevoj strani potiljka, uvijek ali uvijek je lijeva strana glave u pitanju
sve te godine trpila sam tu glavobolju i potpomagala se raznim tabletama od caffetina do nalgesina i tako bi ostalo i dalje da prije godinu dana nisam počela osjećati jaku bol u desnom oku koja se spuštala na desnu stranu licu
od ovoga sam se opasno zabrinula i krenula raditi pretrage, prvo sam izvadila krv (nalaz uredan) i posjetila oftalmologa, inače nosim dioptrijske naočale, dioptrija mi je bez promjene ali očni tlak na gornjoj granici, ništa još alarmantno i kontroliram ga svakih par mjeseci, glavobolja nije od toga i nastavljam pretrage, idem na pregled kod neurologa koji me upućuje na CT glave, EEG i color dopler karotida, svi nalazi su u granicama normale i nerolog me šalje na magnetnu rezonancu mozga sa prikazom orbita, pregled sam čekala dva mjeseca, i taj nalaz je uredan i neurolog mi daje prijedlog da još napravim hormone štitnjače i nalaze krvi sa opterečenjem na šečer, te pretrage mislim da ću napraviti slijedeći tjedan i imam ponovo kontrolu kod oftalmologa
u međuvremenu bol u desnom oku je postupno prestala i sada se javi jako rijetko, glavobolje kao i uvijek bez nekog pravila i rasporeda , pretrage ću obavit radi sebe same da budem mirna
__________________
stvarnost je samo stvar percepcije
mely2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:09   #296
"Cluster" glavobolje

pozdrav svima, zanima me da li se netko od vas susreo s ovim vidom glavobolja i da li je uspio nekako smanjiti bolove koje je imao, naime otac mi ima ovaj problem vec nekoliko godina, u periodu proljeće-ljeto, no ove godine traju veoma dugo. Doktor je po zanimanju ali ipak si ne može pomoći, tvrdoglav je, ne vjeruje da mu može išta pomoći jer još ništa nije točno dokazano o ovim glavoboljama niti im ima lijeka, jedino što koristi je medicinski kisik ali i to prestaje lagano djelovati. Čitao sam po nekim stranim forumima da su cigarete, alkohol, senf, hrana s "E" dodatcima jedni od čimbenika koji negativno utječu kod ovakvih glavobolja. Hvala
crowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:30   #297
Zabrinuta

Pozdrav svima Eh ovako pisem u nadi da ce mi neko moci pomoci i dati neki savjet Od prosle godine osjecala sam glavobolje na samo jednom mjestu u desnoj strani glave,zbog toga sam uradila ct u 4 mjesecu i bio je potpuno uredan.Međutim od prije 2 mjeseca imam takve glavobolje sa ljeve strane isto na jednom mjestu ali mi trnu desna ruka i noga,ne da nemam osjecaja ali eto kao da trnu..Odem neuropsihijatru izvrsi pregled i kaze da je sve uredno te uradim eeg koji je potpuno uredan.Doktorica mi da antidepresive..eh mene najvise brine mozdani udar ,te kada mi se to desi sva se uspanicim.Da li je neko imao slican problem?Da li bi mi Ct pokazao da imam rizik za mozdani udar,ili egg nalaz da je taj vec postojao?Izvinite na dugom postu i hvala na odgovoru btw imam 21 godinu
cik cak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:36   #298
Quote:
cik cak kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima Eh ovako pisem u nadi da ce mi neko moci pomoci i dati neki savjet Od prosle godine osjecala sam glavobolje na samo jednom mjestu u desnoj strani glave,zbog toga sam uradila ct u 4 mjesecu i bio je potpuno uredan.Međutim od prije 2 mjeseca imam takve glavobolje sa ljeve strane isto na jednom mjestu ali mi trnu desna ruka i noga,ne da nemam osjecaja ali eto kao da trnu..Odem neuropsihijatru izvrsi pregled i kaze da je sve uredno te uradim eeg koji je potpuno uredan.Doktorica mi da antidepresive..eh mene najvise brine mozdani udar ,te kada mi se to desi sva se uspanicim.Da li je neko imao slican problem?Da li bi mi Ct pokazao da imam rizik za mozdani udar,ili egg nalaz da je taj vec postojao?Izvinite na dugom postu i hvala na odgovoru btw imam 21 godinu
U moždani udar ne vjerujem. Ako ti je CT uredan i EEG a simptomi se nastave i ne prođu na terapiju onda treba razmisliti o MR-u mozga. Koju ti je dijagnozu napisala dr. nakon pregleda? Morala je nešto staviti?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:46   #299
Nije napisala ali mi je dala zoloft i misar..za anksioznost i depresiju ..uglavnom radila sam i nalaze koji su uredni a taj egg prije 2 sedmice i rekla mi je kao tvoj mozak uopste ne osjeca te glavobolje niti ih imas jer da imas pokazalo bi se na snimku
cik cak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 16:21   #300
Quote:
cik cak kaže: Pogledaj post
Nije napisala ali mi je dala zoloft i misar..za anksioznost i depresiju ..uglavnom radila sam i nalaze koji su uredni a taj egg prije 2 sedmice i rekla mi je kao tvoj mozak uopste ne osjeca te glavobolje niti ih imas jer da imas pokazalo bi se na snimku
Ma možda imaš glavobolje migrenoznog tipa, ne vjerujem da je nešto drugo, osim toga, radila si CT. Moždani udar u tvojoj dobi je stvarno egzotika. Uzimaj terapiju za anksioznost i paniku kako ti je i dala i odi na kontrole redovito. Ako nastaviš imat tegobe u smislu trnjenja ruku i slično onda porazgovaraj s dr. o daljnjim pretragama (vratna kralježnica?)
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.