Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 22:05   #121
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Njasa,koliko si toga dobila,mi smo dobili samo paket babylove pelena
pink-mislim da još nisi podigla paket. Pelene (koliko ja znam) se ne dobivaju u paketu, neg direkt u DM-u uz predočenje knjižice cijepljenja (tak sam bar ja)

u slučaju da svratiš prije ovdje - ostavila sam ti više informacija na trudnice Zadar
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:07   #122
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Njasa,koliko si toga dobila,mi smo dobili samo paket babylove pelena
ti onda očito nisis otišla po paket sretna beba
babylove pelene dobiješ od dm-a. ovaj 'sretna beba' - kojem je btw posvećen cijeli ovaj topik - je nešto drugo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:28   #123
Al što možete svaku temu odvest u krajnost to je strašno....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:33   #124
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Njasa,koliko si toga dobila,mi smo dobili samo paket babylove pelena
evo Mareta je dala link di mozes provjerit u kojim ljekarnama mozes podignit paket. ja sam samo dosla, ispisala ceduljicu i to je to. ti za svaki slucaj donesi otpusno pismo ili onu knjizicu sta si dobila kad si izasla iz bolnice (od bebaca)


Quote:
Maret@ kaže: Pogledaj post
da, paket sretna beba možeš preuzeti u ljekarni s otpusnim pismom iz bolnice.
Na stranici www.familyservice.hr pogledaj koja je ljekarna u tvom gradu zadužena za te pakete
meni je knjiga savrsena!!!! i samo zbog toga se isplati uzet paket
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 08:25   #125
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

kakve veze ima marketinška akcija privatne firme sa stanjem u bolnicama?
Ja sam govorila o statusu friendly bolnice....read my lines
Pa ako su zbog malog paketicha izgubili status friendly bolnice....onda mislim, zbog chega su uopche dobili taj status (like I said - nish nije poboljshano osim da che sve bolnice imati sobe sa mamama i bebama, samo zbog toga???)....i kao uza sve to, paketich igra hebenu ulogu....koja glupost!



Neg....ja predlazem novi paketich --> SRETNA MAMA!

Idem sama patentirati projektich .......ubacit kremice, testere, uloshke, knjigice o selfhelp njezi after, puknut DVD o vjezbanju nakon poroda

I svi sretni zadovoljni!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 08:46   #126
sad još samo trebate pričekati cca 6 mjeseci i onda vam počinju pozivi u svako doba dana i vikenda. prodaja osiguranja, stolica za masažu, vitamina, prodaja magle i sl. svi imaju podatke iz paketa. svi znaju vašu adresu, ime i prezime i znaju da ste nedavno rodile. povremeno vam stigne u kaslić brdo reklamnih brošurivca, povremeno uleti koji allways uložak i tako to. meni se osobno to ne sviđa, pogotovo jer ima ja nisam dala svoje podatke (uzela sam paket ali nisam ispunila formular) ali zato bolničko osoblje umjesto da pomaže mama oko dojenja ima posla oko ispunjavanja formulara

ANFAP prodaje osobne podatke prikupljene putem paketa trećim osobama/firmama što je naravno protuzakonito, ali koga je to još briga.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 10:19   #127
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja sam govorila o statusu friendly bolnice....read my lines
Pa ako su zbog malog paketicha izgubili status friendly bolnice....onda mislim, zbog chega su uopche dobili taj status (like I said - nish nije poboljshano osim da che sve bolnice imati sobe sa mamama i bebama, samo zbog toga???)....i kao uza sve to, paketich igra hebenu ulogu....koja glupost!



Neg....ja predlazem novi paketich --> SRETNA MAMA!

Idem sama patentirati projektich .......ubacit kremice, testere, uloshke, knjigice o selfhelp njezi after, puknut DVD o vjezbanju nakon poroda

I svi sretni zadovoljni!
...pa meni je ovo dovoljno dobro...radije bi da sam sa bebom u sobi i danju i noću nego da sam okružena svilom i kadifom i sestrama koje mi masiraju noge kad pucnem prstima...
...dobro, malo karikiram, naravno da bi bilo poželjno da su i uvjeti puno bolji kao i odnos osoblja prema rodiljama( ali taj odnos ionako ovisi od osobe do osobe ), ali da moram birati definitivno bi se odlučila za to da beba bude samnom...odnosno, ja bi prije tu titulu dala takvom rodilištu,nego nekom super opremljenom...a najbolje oboje naravno...ali bez paketića svakako

...naravno da paketić igra ulogu kad krši zakon, šta ti tu nije jasno...
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 01.06.2008. at 13:03.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:31   #128
Do nedavno ochito nije krshio zakon!

Nashi lijepi zakoni se mijenjaju kao neki charape!

Ma puca mi medvjedich hoche li buduche rodilje dobit paketich ili ne.....ja sam rekla da sam happy kaj sam ga dobila u bolnici i BOK!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 22:44   #129
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Do nedavno ochito nije krshio zakon!

Nashi lijepi zakoni se mijenjaju kao neki charape!

Ma puca mi medvjedich hoche li buduche rodilje dobit paketich ili ne.....ja sam rekla da sam happy kaj sam ga dobila u bolnici i BOK!


...svašta ...taj pravilnik postoji odavno, puno prije nego li se paketić počeo dijelit...a to šta neke kompanije misle da se na njih ne odnosi je samo odraz njihovog bahatog ponašanja inače...
...alexxx je dala link na taj pravilnik, koji btw nije proizvod genijalnih umova naše države, već međunarodni pravilnik...al tebe to očito ne zanima
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 23:04   #130
Hrvatska je Pravilnik poduprla 1992. godine na sjednici Generalne skupštine Svjetske zdravstvene organizacije, kada je glasala za Rezoluciju o prehrani dojenčadi. Međutim, u praksi se primjeri kršenja Pravilnika mogu naći na svakom koraku, nažalost bez ikakvih posljedica i sankcija.

...evo ukratko što se konkretno u ovom slučaju, odnosno paketom, a i drugim oblicima promocije, krši:

Proizvođači mliječnih pripravaka ne bi smjeli reklamirati ili, na drugi način, javno propagirati proizvode, kao ni kontaktirati direktno s roditeljima( a to sve rade preko paketa, em na taj način uspostavljaju dodir s majkama, em im uzimaju podatke za daljnju komunikaciju)
Isto tako, zabranjuju se promotivne prodaje sa sniženom cijenom, poklanjanje darova vezanih uz prodaju hrane i sl.
Proizvodi za supstituciju majčinog mlijeka ne smiju sadržavati nikakve slike ili tekst koji bi mogli idealizirati upotrebu supstituta za majčino mlijeko. Termine '' humanizirano'' ili ''maternizirano'' mlijeko ne smije se upotrebljavati.
* morali bi više učiniti u promicanju dojenja(ovo se odnosi na zdravstvene djelatnike)
* nije dopušteno da se mliječni pripravci, kao zamjena za majčino mlijeko, dijele u zdravstvenim službama,
* izričito se zabranjuje reklamiranje supstituta za majčino mlijeko u zdravstvenim ustanovama, kao npr. izlaganje slika i proizvoda takve hrane.
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 08:22   #131
Imash parf....nisam znala da je pravilnik od 1992!

nije dopušteno da se mliječni pripravci, kao zamjena za majčino mlijeko, dijele u zdravstvenim službama,

Stvarno pohvalno onda Petrovoj koja nam je tutnula dvije kutije bebimila na izlasku iz bolnice!!!

Kaj da ih idem tuzit?

Ma i u drugom imash praf - nije me briga!

Haugh!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 10:27   #132
Quote:
gica kaže: Pogledaj post


...a to šta neke kompanije misle da se na njih ne odnosi je samo odraz njihovog bahatog ponašanja inače...

A ne misliš li da je problem u državi koja takve ne sankcionira...
Uvijek je bilo i biti će onih koji krše zakone, a stvar je državnih organa hoće li te zakone sprovoditi i sankcionirati one koji ih krše.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 10:45   #133
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
A ne misliš li da je problem u državi koja takve ne sankcionira...
a kak da sankcionira kad, eto, netko se izborio da se paket koji je protivan zakonu povuče a reakcija na to je 'neee, glupe rode, uzele su nam paket s kremicama'

inače, pristup 'nek se krši zakon pa nek država sankcionira' mi je malo
ja sam mislila - uvijek su me učili - da je društvenoprihvatljiv i poželjan pristup 'treba učiniti sve da se zakon ne krši, a one iznimke koje ga krše država treba sankcionirati'
(dakle kažnjavanje nije normalan pristup i nije problem u državi koja ne kažnjava nego u onom tko krši zakon)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 11:36   #134
Quote:
a kak da sankcionira kad, eto, netko se izborio da se paket koji je protivan zakonu povuče a reakcija na to je 'neee, glupe rode, uzele su nam paket s kremicama'
Kako se netko može izboriti za nešto što je protivno zakonu... Rode su tu krenule u akciju zato što država uopće ne sprovodi ono što je potpisala. Rode su kao nevladina organizacija ukazale da negdje očito nešto ne štima.


Quote:
inače, pristup 'nek se krši zakon pa nek država sankcionira' mi je malo
ja sam mislila - uvijek su me učili - da je društvenoprihvatljiv i poželjan pristup 'treba učiniti sve da se zakon ne krši, a one iznimke koje ga krše država treba sankcionirati'
(dakle kažnjavanje nije normalan pristup i nije problem u državi koja ne kažnjava nego u onom tko krši zakon).
Pardon, al ja nisam nigdje napisala "nek se krši zakon" nego da kršitelji zakona postoje oduvijek. upravo zato "vlast" i postoji: da uredi propise/zakone, da ih sprovodi i sama ih se pridržava, te da sankcionira one koji se toga ne pridržavaju.
Nije ovo jedini slučaj gdje naša država nešto potpiše /donese zakon, a onda uopće o tome ne vodi brigu.
Da, s obzirom da dotična firma radi nešto što nije u skladu s onim što je naša država potpisala (ta firma zna za pravilnik, ali ih očito nije briga), onda tu firmu treba kazniti: u najmanju ruku tako da im se zabrani da na bilo koji način dijele pakete sa sličnim sadržajem.
Ja ovdje vidim 2 stvari:
1. da državu/vlast ili nije briga što se događa,
2. ili da netko iz te firme ima jako dobro "zaleđe" u toj istoj državi/vlasti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 14:19   #135
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Kako se netko može izboriti za nešto što je protivno zakonu... Rode su tu krenule u akciju zato što država uopće ne sprovodi ono što je potpisala. Rode su kao nevladina organizacija ukazale da negdje očito nešto ne štima.
napokon ...rode su uspjele, odnosno rade na tome da se takve stvari uoče i riješe...a onda dobiju komentare tipa: militantne, brkate babe nam uzele paket, koji vrag one hoće, bljak rode itd.
...prestrašno...
...mislim, ne kažem da im treba dignit spomenik, niti im se klanjat do poda, ali one definitivno rade isključivo u interesu roditelja i djece, pogotovo majki i mnoge stvari se ne bi i neće pokrenuti bez njih...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 14:46   #136
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Kako se netko može izboriti za nešto što je protivno zakonu... Rode su tu krenule u akciju zato što država uopće ne sprovodi ono što je potpisala. Rode su kao nevladina organizacija ukazale da negdje očito nešto ne štima.



Lali, nisam dobro pročitala tvoj komentar na koji sam ovo komentirala (1. rečenica), oprosti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 18:15   #137
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...laktacija se ni ne može izgubit zbog tjedan dana nedojenja

...žao mi je šta tvoje dijete ima osjetljiva crijeva, ali adaptirano mu sigurno neće pomoći u tom pogledu...samo odnemoći...
e tu se varas..itekako mu je pomoglo i spavao je puno mirnije i nije se budio sav uplakan sa grcenjem nozica kao inace a davala sam mu milupinu formulu protiv grcenja.
...a btw laktaciiju mozes izgubit u jednom danu a kamoli ne u tjedan dana...ja sam izgubila laktaciju na lijevoj dojci samo zato sto sam ju stedila da izljecim regade ali hvalaBogu uspjela sam ponovno potaknut laktaciju nakon cca 10 dana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:47   #138
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Mene ne smeta jer mi nitko ne može nametnuti na koji način ću brinuti o svom djetetu.

A i ti Alexxx znas izvaliti, uspoređivati dudice, bocice ili bebi formulu (na kojoj su odrasle generacije ljudi koji su zivi i zdravi) sa nuđenjem cigareta klincima... :klap:
...nitko ti ne može ništa nametnut kažeš...možda ne silom, ali svakodnevno nam se različite stvari nameću i podmeću pod normalne i poželjne...a pretpostavljam onda da sve šta radiš u životu, od najobičnijih, rutinskih radnji, do životnog stila kojeg vodiš je baš sve originalni proizvod tvog uma i nikad nisi radila nešto što je uobičajeno i uvriježeno da i drugi rade?..blago tebi...

...a brate i ti znaš izvalit...generacije ljudi koje su odrasle na adaptiranom možda jesu žive, a malo ko zdrav...
...uostalom, ja znam djedice i bakice koje cijeli život puše ko turčini pa su vitalniji od mene...meni pluća štekaju, a njima ništa...znači da se svi bacimo na duvan?
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:13   #139
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...
...a brate i ti znaš izvalit...generacije ljudi koje su odrasle na adaptiranom možda jesu žive, [a malo ko zdrav]......
Ovakvu glupost dugo nisam cula....
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 10:25   #140
Moran reagirat na ovakvo nesto, Gica sa ovom recenicon o adaptiranom da je malo ko zdrav si pretjerala...ja san odgojena na njemu, moj brat je pa fala Bogu zdravi smo. Vidin po svemu da si vjerojatno u rodama, tamo na rodama imate forum pa tamo izrazajite ovakve stavove. Lali je jednom izjavila da je adaptirano otrov pa evo sad ga daje bebi (Lali ne se ljutit ali samo tebe citiram to si jednom bila izjavila) tako da Gica nikad ne znas sta se moze dogodit pa da onda promijenis takav stav.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.