Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 20:57   #41
lunalu, jednu raspravu si svela na najobičnije prepucavanje - tvrdeći (apsolutno neutemeljeno) jedno te isto, bez da prihvaćaš sugestije iz pravne sfere.
Ujedno podižeš tenzije, samo što ne urlaš iz sveg glasa kako niko nema pojma i moliš pomoć.
I još tražiš od nas da ti kažemo koje dokazne prijedloge da dotični iznese

Tvoje laičko poimanje prava (zakon kaže - šta ja znam di piše, ne zanima me članak u kojem piše; reka je sudac, on je predsjednik suda, ali ne - on neće sudit u ovom slučajuisl.) dovelo je do nekonstruktivnih i ponavljajućih postova i razvodnilo temu od koje se činilo da bi moglo bit nešto kvalitetno.
Takve stvari se na ovom pdf-u sankcioniraju, al nisam došla na vrijeme i sve je, zahvaljujući lari , prizemljeno prije nego je u potpunosti eruptiralo

usput budi rečeno, čovjek koji se bori za svoje dijete, neće savjete o dokaznim prijedlozima tražit na forumu, već će uzeti odvjetnika
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:11   #42
Unhappy Pomoc: Oduzimanje starateljstva majci

Treba mi pomoc ljudi...

Situacija je prilicno teska. Brat i njegova zena (dvoje djece) su zivjeli kod mojih i onda se razveli. On se iselio a ona je ostala zivjeti kod mojih jer mojima je tesko palo da djecu izbace jer stvarno nemaju kuda. Ona je dobila puno skrbnistvo nad djecom. Prvih godinu dana poslije razvoda je bila ok onda su nastali problemi. Zaduzila se u kredite i sad banke i jemci zovu za povrat kredita medjutim ona novce ne vraca i ti ljudi mal, mal zovu moje roditelje koji nemaju nist' s tim (i mene je uvalila u dug od nekih 2500 eura), ali ona zivi tu i bojim se da ce policija doci na vrata. O djeci ne brine uopce i svu je brigu prepustila mojima, nocima ne spava kuci, izlazi po kavanama ili dolazi jako kasno doma. Uzima stvari iz kuce koje nisu njene (krade) i ne znamo sto radi s tim stvarima, jel ih prodaje ili daje nekome. Ne placa najam za stanovanje niti racune niti ikako doprinosi kucanstvu. Moji je ne mogu istjerati zbog djece jer igra na emocionalnu kartu... buduci da nije stambeno obezbjedjena, u dugovima do grla, neodgovorna i neprimjerena majka mogu li joj se uzeti djeca i po kojem osnovu?

Brat nije mogao igrati znacajnu ulogu jer nije imao zaposlenje u trenutku sudske rasprave ali sada ima dobar posao i sredjen stan (medjutim zivi van drzave). POMAGAJTE!!!

- kakvi dokazi trebaju za pokretanje postupka? kakva dokumentacija, slike, uvid? ne kuzzim se u to, pa je svaki savjet dobrodosao!

tema je orginalno postavljena na roditelji i djeca medjutim mislim da je ovdje bolje jer je ovo ipak pravno pitanje. hvala.
LaMadrugada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:27   #43
Dok čekaš pravnike i njihove odgovore, iz osobnog iskustva znam da majkama ne uzimaju skrbništvo i za puno veće pizdarije (dokazani alkoholizam nije dovoljan razlog ), sve ovo ona može prikazati kao normalna sam žena koja voli izaći i malo lošije upravlja lovom. Sretno!
basgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 17:22   #44
Morate dokazati da se majka ne brine o djeci ili to radi na śtetu njihova dobra/zdravlja.
Potrebni su dokazi, svjedoci, snimci audio/video itd.

Ako ona izlazi samo kada djeca spavaju onda joj niśta ne możete jer je preko Vas obezbijedila brigu o njima kada je nema.

Ako biste to mogli dokazati kao i da njihov tata mogao bi im sada prużiti bolju brigu, onda możete probati na sudu.
Ako to ne możete dokazati onda se manite probijanje zida glavom.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 00:01   #45
@LaMadrugada, otac bi se trebao javiti u Centar za socijalnu skrb, vjerojatno će dobit nadzor, a onda uz mišljenje Centra moguće joj je i oduzeti skrbništvo..
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 01:59   #46
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Morate dokazati da se majka ne brine o djeci ili to radi na śtetu njihova dobra/zdravlja.
Potrebni su dokazi, svjedoci, snimci audio/video itd.

Ako ona izlazi samo kada djeca spavaju onda joj niśta ne możete jer je preko Vas obezbijedila brigu o njima kada je nema.

Ako biste to mogli dokazati kao i da njihov tata mogao bi im sada prużiti bolju brigu, onda możete probati na sudu.
Ako to ne możete dokazati onda se manite probijanje zida glavom.
ne izlazi samo kad djec spavaju, izlazi ujutro, po danu, po noci. ne pise zadace s njima, ne vodi ih doktoru, ne kuha im, ne sprema ih za skolu, ne ide na roditeljske sastanke, ne pere itd. treba to dokazati videom?
LaMadrugada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 11:06   #47
Imam pitanje ponovno. Imam 19 godina uskoro i 20. U slucaju kada bi sud "oduzeo" djecu i ocu i majci, imam li pravo i da li je moguce da se skrbnistvo dodjeli meni kao punoljetnoj starijoj sestri? Braca mi imaju 13 i 10 godina.
Ivanka0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:24   #48
skrbništvo nad djetetom

..zanima me kolika je vjeroajtnost da on dobije skrbništvo nad djetetom(a kaže da će ga tražiti)...nikad nije bio uz njega....stalno je bančio i opijao se dok sam se ja skrbila za njega....i kad je imao grčeve i kad su mu zubići rasli i kad je imao temperaturu....njega nikad nije bilo....a sad se kao najednom popravio....iako ja znam da on to radi samo zato što sam ja započela novi život sa drugom osobom pa mi želi napakostiti....a zna da je sin moj svemir...moj cijeli svijet...i zna da ne bi mogla živjeti bez njega....
a on je jako labilna osoba koja pije(sad je kao prestao),vraća se u ranim jutarnjim satima kući(sad kao niti ne izlazi više)a ima još od prije krim dosje o švercanju...i par kazni o vožnji u alkoholiziranom stanju...iako sad ima odličan posao i dosta veća primanja nego ja....kolika je mogućnost da mu se dodjeli sin???
lexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 22:26   #49
Prema sudskim presudama skoro 90% muškaraca je nesposobno da se brine o djeci,argumentacija presude je većinom slična.Nadam se da si u pravu sve ovo što tvrdiš,jer ako nisi i ako je tvoj motiv inat ili osveta naštetit ćeš djetetu iako ga voliš .
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:13   #50
Da bi kod nas muškarac dobio skrbništvo nad djetetom žena mora biti liječeni alkoholičar ili narkoman. Jednostavno to je tako u ovom našem društvu bez obzira na jednakost spolova. Tu se uopće ne radi o nesposobnosti nas muškaraca, jer svakako da je puno rastavljenih očeva sposobno samostalno odgajati djecu, ali smo po ovom pitanju čisti matrijarhat i ne bude se to uskoro promijenilo. Dakle ne trebaš se brinuti ukoliko nisi evidentirana kao "liječena".
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:36   #51
Moram ovdje valjda po 100-ti put napisati, roditeljska skrb i skrbništvo nisu ista stvar. Ovdje se ne radi o skrbništvu, nego o povjeravanju djeteta na čuvanje i odgoj jednom od roditelja u slučaju kad roditelji ne žive u obiteljskoj zajednici.

Drugo, netočno je da se u praksi dijete nikad ne povjerava na čuvanje i odgoj ocu, dapače, u posljednje vrijeme ima dosta takvih presuda, nije uvijek po onoj dite materi.

Ontopic, ako su činjenice takve kako su navedene nema bojazni da bi sud povjerio dijete na čuvanje i odgoj takvom ocu.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:50   #52
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Drugo, netočno je da se u praksi dijete nikad ne povjerava na čuvanje i odgoj ocu, dapače, u posljednje vrijeme ima dosta takvih presuda, nije uvijek po onoj dite materi.

Ja to nisam ni rekao, tek činjenice radi. Ono sa "liječenim" ženama je malo karikirano, ali nije ni predaleko.

Ti se ne moraš slagati s time da se djeca daleko više povjeravaju majkama, dok su slučajevi kada to dobivaju očevi izuzetak i jako ih je malo. Tih par iznimaka u postocima su tako maleni, da ostaje činjenica da su na sudu majke u "prednosti" i biti će još dugo dugo.

Kada bi razmatrali i tih par iznimaka sigurno je neki "feler" kod majke.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:25   #53
nisam "liječena"...štoviše za njegov pojam sam prevelika čistunka...ne pušim,ne pijem alkohol,ne drogiram se....nemam nikakav krim dosje....
i nije mi namjera rastavljati dijete od oca...štoviše željela bi da imaju neki normalan odnos....sada kad više ne živimo skupa...kad on dođe po maloga pa ovaj ne želi ići sa njim...ja uvijek nastojim nagovorit ga da ode sa tatom,nebili stvorili neki normalan odnos...a nikako da mu branim ili govorim protiv njega.... ja želim da moje dijete ima i majku i oca.....i da ono to zna.....
niti se inatim niti radim mužu prkos...jednostavno mislim da ja tom djetetu mogu pružiti puno više ljubavi i topline nego on.....on je dosta hladna osoba koja je tako i odgajana....on rijetko kad ljubi dijete...skoro nikad ga niti ne pomazi....
a dječak je jako senzibilno biće i dosta osjetljivo...i vidim da mu je ponekad zbilja potreban i dodir i zagrljaj...a sa njim on to nikad ne bi imao..... a ne želim da izraste u emocionalno hladnu osobu.....
da ne govorim da je on moj centar svijeta i da ne bi mogla zamisliti život bez njega.....
lexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:28   #54
[QUOTE=fooreest;17017064]Da bi kod nas muškarac dobio skrbništvo nad djetetom žena mora biti liječeni alkoholičar ili narkoman. Jednostavno to je tako u ovom našem društvu bez obzira na jednakost spolova. Tu se uopće ne radi o nesposobnosti nas muškaraca, jer svakako da je puno rastavljenih očeva sposobno samostalno odgajati djecu, ali smo po ovom pitanju čisti matrijarhat i ne bude se to uskoro promijenilo. Dakle ne trebaš se brinuti ukoliko nisi evidentirana kao "liječena".[/QUOTE

O jednakosti spolova bi se moglo malo više diskutirati,ali kod nas ne postoji.Žena je u pravu ,a neke to znaju i te kako zloupotrijebiti.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:21   #55
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Ja to nisam ni rekao, tek činjenice radi. Ono sa "liječenim" ženama je malo karikirano, ali nije ni predaleko.

Ti se ne moraš slagati s time da se djeca daleko više povjeravaju majkama, dok su slučajevi kada to dobivaju očevi izuzetak i jako ih je malo. Tih par iznimaka u postocima su tako maleni, da ostaje činjenica da su na sudu majke u "prednosti" i biti će još dugo dugo.

Kada bi razmatrali i tih par iznimaka sigurno je neki "feler" kod majke.
djeca se u većini slučajeva povjeravaju majkama jednostavno zato što u većini slučajeva upravo majke traže da im se djeca povjere. rijetki su očevi koji traže da im se djeca povjere na "čuvanje i odgoj". dakle, trebalo bi vidjeti ne ukupni postotak očeva koji dobiju djecu, nego postotak od onih koji su to uopće zatražili.
a kada otac dobije djecu, to nije uvijek zato što je "neki feler kod majke", nego i zato što su ili bolji roditelji, ili imaju bolje uvjete za odgoj djece.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:14   #56
Skrbništvo nad djetetom!? Pomažite ako znate???

Situacija je slijedeća, radi se o nekom meni bliskom. Naime ona je živjela u jednom omanjem gradiću, ima djete sa dečkom s kojim je duže vrijeme živjela, dečko ju je često fizički zlostavljao i gdje je ona često napuštala dečka i odlazila s djetetom kod svoje majke, kao što uvijek biva ona mu se vraćala jer je on obećavao brda i doline preko mobitela, a bilo joj je i radi djeteta.Nakon višestrukih situacija ona je zauvijek otišla od njega i preselila se s djetetom i majkom u veći grad.Preživljavala je i radila je sekundarne poslove samo da može prehraniti sebe i djete, jednog dana majka tog dečka zvala je nju na mobitel i rekla joj da donese djete da malo bude s ocem i babom, ona je to učinila i nakon toga majka od bivšeg i agresivan bivši joj nisu dali više djete, kako je majka od bivšeg imućna ona je znala da nema šanse, ona se dugo godina trudila, radila i sada na neki način ima sredstava da poduzme neke mjere.
Mene zanima kolike su njene šanse na sudu da dobiju barem dio skrbništva nad tim djetetom, jer njoj neprestano ta rana krvari i uništava, a nezna šta poduzeti, jel je imao tko sličnu situaciju ili barem da je čuo nešto slično i kako se završilo, naime ona bi tražila i da se bivšem zakonski zabrani da nesmije biti u njenoj blizini, jer je tip alkos i agresivac??
svestran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:06   #57
ako ima blo kakvu med. dokumentaciju ili prijavu muriji onda su već velike šanse da dobije kompletno skrbništvo.Ako o njegovom nasilju nema nikakvog papira onda je to pitanje riječ protiv riječi.Otac ima više para ali majka mora dokazati da je u stanju bolje odgojiti djete(emocijalno i moralno),svjedoci itd.Pare ne igraju ulogu uvjek
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 05:25   #58
naravno da nema nikakvu dokumentaciju o ozlijeđivanju, cura se ponašala na neki način zaštitnički prema svojoj vezi i nije željela maješati vlast u tome, majka želi na neki način samo prava nad tim djetetom jer sada vlada zakon jačega (texas)!

ljudi pomažite, u pitanju je kavalitetniji život jednog djeteta u našoj lijepoj!

hvala vam svima koji ste barem pročitali )
svestran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 09:26   #59
Quote:
svestran kaže: Pogledaj post
Mene zanima kolike su njene šanse na sudu da dobiju barem dio skrbništva nad tim djetetom, jer njoj neprestano ta rana krvari i uništava, a nezna šta poduzeti, jel je imao tko sličnu situaciju ili barem da je čuo nešto slično i kako se završilo, naime ona bi tražila i da se bivšem zakonski zabrani da nesmije biti u njenoj blizini, jer je tip alkos i agresivac??
Obratiti ce centru za socijalnu skrb za posredovanje.

Provjerite ima li znanica pravo na besplatnu pravnu pomoć odnosno ima li pravo na besplatnog odvjetnika temeljem Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći.

Na stranici je popis dokumentacije potrebne za ostvarivanje prava na besplatnu pravnu pomoć.

Tužbom zatražiti skrbništvo nad djetetom.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:48   #60
tj. dečko i njegova majka su napravili na neki način otmicu
agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.