Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 09:20   #281
Quote:
tina kaže: Pogledaj post
ovo je fora! ali kakav madrac ide gore? ili mali ili veliki, jel tako? i kako cete onda po noci ako se dijete uznemiri? cak i da razvucete krevet, opet ste na drugoj razini jer nemate madrac pod sobom vec samo podnicu.. ili sam ja sve krivo povezala
Madrace bi uzeli od 12 cm vjerojatno i u pocetku bi krevet stalno drzali rastvoren dok se N ne navikne sama spavati i prestane trebati noćne intervencije
Mislim da cemo madrace cak kupiti u ZG jer nam ih se ne da voziti iz Austrije, a razlika u cijeni nije prevelika.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:23   #282
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
I meni nije baš jasno...kupiš jedan madrac koji je za nerazvučen krevet. I što kad ga razvučeš? Moraš imati još jedan madrac spremljen negdje u stanu? Kad se stavi drugi madrac koliko je on niži od onog koji bude na nerazvučenom krevetu?
Ako sam dobro shvatila, kada je krevet nerazvucen onda oba madraca ili mogu biti jedan na drugome (tako je na njihovoj slici) ili ga eventualno drzite negdje u stanu (pored kreveta) pa ako trebate razvuci dok dijete spava mozete
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:57   #283
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, kada je krevet nerazvucen onda oba madraca ili mogu biti jedan na drugome (tako je na njihovoj slici) ili ga eventualno drzite negdje u stanu (pored kreveta) pa ako trebate razvuci dok dijete spava mozete
Da, tako sam i ja vidjela u dućanu-dva madraca jedan na drugome ako se koristi kao single bed. Za onaj hemnes piše da max debljina madraca može biti 10cm, vidim da kod ovog brimnesa ne piše ništa.
Samo što ako ga tako staviš ne možeš u sred noći ustat i samo leć pored djeteta već bi trebalo taj drugi madrac držat negdje sa strane (ukoliko ima mjesta).
Ja sam mislila uzeti hemnes ali eto, na kraju spletom okolnosti odustali. Na kraju uzeli krevet 90x200 i bez problema 'stanem' u njega ako je potrebno.
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:20   #284
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Jel itko ima Hespov dječji krevet, odnosno krevet za mlade? Ili nečiji susjed, rođak...
Zanima me kako ste zadovoljni kvalitetom kreveta?
Moja seka ima Hespo dobu Funky i madrac i podnicu njihovu..mislim da je podnica sana sk a madrac rolo nesto..Uglavnom full je zadovoljna sa svime, na krevertu cesto zna prespavat skupa s njom i decko(ma onaj sirine 140cm) i ne skripi i sl..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:33   #285
Quote:
LadyMo kaže: Pogledaj post
Na kraju uzeli krevet 90x200 i bez problema 'stanem' u njega ako je potrebno.
ma naravno
i triput praktičnije nego usred noći totalno uspavan razvlačit krevet i slagat madrac u njega (valjda i stavljat plahtu)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:57   #286
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Moja seka ima Hespo dobu Funky i madrac i podnicu njihovu..mislim da je podnica sana sk a madrac rolo nesto..Uglavnom full je zadovoljna sa svime, na krevertu cesto zna prespavat skupa s njom i decko(ma onaj sirine 140cm) i ne skripi i sl..
hvala
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:47   #287
sjeća li se netko onog TROFAST kreveta iz iKEE - što se razvlači po dužini? - ne mogu ga naći u katalogu
mi smo ga kupili - pa smo kupili i trodjelni madrac i sve super - ali škripi za poluditiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - i to ne kad se ja legnem - ja se ni ne usudim sjesti koliko škripi. nego dijete od 15tak kila -
jesmo ga možda loše sastavili
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 01:03   #288
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
sjeća li se netko onog TROFAST kreveta iz iKEE - što se razvlači po dužini? - ne mogu ga naći u katalogu
mi smo ga kupili - pa smo kupili i trodjelni madrac i sve super - ali škripi za poluditiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - i to ne kad se ja legnem - ja se ni ne usudim sjesti koliko škripi. nego dijete od 15tak kila -
jesmo ga možda loše sastavili
Bas danas gledam taj krevet i čudim se cijeni - sa 129€ sniženo na 29€.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 07:54   #289
Quote:
Avilu kaže: Pogledaj post
Bas danas gledam taj krevet i čudim se cijeni - sa 129€ sniženo na 29€.
možda su skužili da škripi?!?!?
prije mjesec dana je bio na 69.99€ ja mislim! a uopće ga nema online!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:19   #290
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma naravno
i triput praktičnije nego usred noći totalno uspavan razvlačit krevet i slagat madrac u njega (valjda i stavljat plahtu)
Pa i nije bas naravno
Naime, nemamo svi manekenske mjere i 50kg pa da stanemo u krevet sirine 80 ili 90 cm s dvogodisnjim djetetom od kojih 15kg koje se uzasno vrti dok spava ili pokusava zaspati pa da nam bude udobno.
Mi takvi onda imamo opciju kupiti krevet na razvlacenje koji je u pocetku stalno razvucen i tako spavati .
Kada dijete prestane traziti pomoc kod uspavljivanja ili se prestane buditi po noci onda taj krevet postane samo djecji, krevet za jednu osobu, jer ne mozemo si priustiti ni mijenjanje namjestaja bas svake godine pa se nadam da bi ovaj IKEA-in trajao bar narednih pet ako ne i dulje
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:32   #291
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas naravno
Naime, nemamo svi manekenske mjere i 50kg pa da stanemo u krevet sirine 80 ili 90 cm s dvogodisnjim djetetom od kojih 15kg koje se uzasno vrti dok spava ili pokusava zaspati pa da nam bude udobno.
o, pa nitko ne kaže da je udobno, ali ja sam mislila da je kategorija 'udobno' nepostojeća u kontekstu uspavljivanja djeteta, spavanja s njim i slično. to je kruha preko pogače...podrazumijeva se da se spigan budiš ako dijete treba noćne intervencije kod spavanja!

što se tiče mjesta - ja sam pred porod (onda moš mislit kolika sam! ) i još stanem u krevet sa svojom 3,5 godišnjakinjom...doduše, ja ležim uz nju samo dok ne zaspi, ali nekidan dan sam i ja zakrmila s njom pa je bilo ok

uglavnom, između spiganih leđa i namještanja madraca po noći ja biram spogana leđa, tebi je možda namještanje kreveta u tri ujutro bolja opcija - tvoj izbor u svakom slučaju, najbolje je naučit dijete da dođe k tebi u krevet, mi smo se preporodili otkad više ne zove da se dođe k njom nego se došeta i uglavi između nas (većinu puta tek ujutro skužim da je došla, dakle neometano krmimo!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 14:43   #292
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
uglavnom, između spiganih leđa i namještanja madraca po noći ja biram spogana leđa, tebi je možda namještanje kreveta u tri ujutro bolja opcija - tvoj izbor
pa ne bi ga ni ja namjestala u 3 ujutro, za pocetak stalno ce biti bracni

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, najbolje je naučit dijete da dođe k tebi u krevet, mi smo se preporodili otkad više ne zove da se dođe k njom nego se došeta i uglavi između nas (većinu puta tek ujutro skužim da je došla, dakle neometano krmimo!)
morat cemo pokusati s ovim
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:29   #293
ljubiteljice (i ljubitelji) children Ikee,kako vam se sviđa zamisao da na fb otvorimo grupu gdje bi mogli stavljati fotke svojih soba za bebe ?
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 09:15   #294
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
ljubiteljice (i ljubitelji) children Ikee,kako vam se sviđa zamisao da na fb otvorimo grupu gdje bi mogli stavljati fotke svojih soba za bebe ?
Ja sam osnovao udrugu IKEA klub kojoj je cilj razmjena iskustava s IKEA namještajem. Šaljem link:
http://www.facebook.com/IKEAklub. A za koji dan ide i forum i nadam se da ćete me podržati
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 09:18   #295
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
možda su skužili da škripi?!?!?
prije mjesec dana je bio na 69.99€ ja mislim! a uopće ga nema online!
Samo za vas sam isprobao 3 takva kreveta. I svi su skripali! Malo sam se naslonio na njih i uvijek bi zaskripili. Koliko vidim, nije da se ljudi trgaju da kupe taj krevet jer ih još ima. Da spuste expedit za 75%, prodali bi godišnju proizvodnju za 5 dana
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:20   #296
Quote:
Avilu kaže: Pogledaj post
Samo za vas sam isprobao 3 takva kreveta. I svi su skripali! Malo sam se naslonio na njih i uvijek bi zaskripili. Koliko vidim, nije da se ljudi trgaju da kupe taj krevet jer ih još ima. Da spuste expedit za 75%, prodali bi godišnju proizvodnju za 5 dana
tenkju
ja sam već pomislila da sam preteška -
a onda sam se sjetila da i pod djetetom škripi - onda sam pomislila da je kriva jeftilenska podnica

znači krevet je
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:33   #297
jeste pregledali novi katalog - mmmmmmmmmmm
ima on-line super ideja za dj sobe ja maštam.
našla sam novi krevet za princezu - totalno romantiš -

http://www.ikea.com/at/de/catalog/pr...59#/S59827956/
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:35   #298
btw i ovaj 'raste sa djetetom - to mi je fora
nekak mi je bzvz klinku od cca 100cm utrpati u krevet od 200cm a kritter serija mi nije ovako sjatka
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:36   #299
našla sam i neki jeftinjak ormar - bijelih vrata pa bi mogla nešto lijepiti na njih sezonski -
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:06   #300
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70215714

evo ormara koji sam ušpijala - nadam se da bi mogao izdržati koju godinicu a bijele plohe su mi idealne za razne naljepnice - umjesto po zidu možemo ih ljepiti po ormaru i mjenjati po potrebi!

sviđa mi se i bijeli HENSVIK ali je manji i ohoho skuplji. ne znam koja je razlika u kvaliteti ali na pogled - hensvik je ljepše obrađen, romantiš vitice su mi super za žensku sobu - ali velika razlika u cijeni?!?! hm!?!?

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90111391

ps
dok ja budem uređivala dječju sobu Ikea će već biti u Zagrebu pa me ne brine transport ni carina!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.