Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2009., 00:32   #1
Odabir traktora

pozdrav svima,
ozbiljno razmišljam o kupovini novog traktora do 80 ks,
gledao sam nove modele imt, nisu preskupi, a mislim da bi dobro služili svojoj svrhi, zna li možda netko nešta više o toj temi
ferdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 11:21   #2
a za koju djelatnost??
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:47   #3
ovak. dobar, stari imt, sa perkinsovim motorom je strojcek kojeg ce ti lako popraviti svaki seoski majstor. ok, ima i on svojih nedostataka ( kako je meni ljubazno pojasnio gosp. galicic, direktor imt-a-nema toga sto srbi nece zaebat, doslovce tim rijecima) ali sve u svemu, lako se dodje do rezervnih dijelova, popravci nisu skupi i strojevi se manje-vise rijetko kvare. nema puno elektronike, milina. istina bog, nisu svjetski udobni ali ne mozes sve imati.

s druge strane, ja imam same dorado f-90, vocar, puno skuplji od malog srbina, imt 546. traktor je zvijer, brz, udoban,savrsen. ima sve, od klime, servo volana pa da ne nabrajam. ali kume moj, svaka izmjena ulja je djelo ruku servisera firme. a to kosta. a nitko drugi mi to ne moze odraditi. osim toga, servisi se ne mogu odradjivati bez kompjutora i covjeka koji to zna kvalitetno odraditi. napominjem, servisera nisam cekala nikada dulje od 12 sati a to mi puno znaci.

john deere je fantazija koja kosta. ako se bavis vocarstvom, zaboravi johna jer im je vocarska verzija traktora jako losa. kvare se i stalno su u radionama. ratar-e drugi padez. ako imas love kupi johna deer-a. ako imas malo love kupi imt-a. same ti je neka sradnja klasa ako takva uopce medju strojevima postoji.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:56   #4
bavim se mljekarstvom i već posjedujem dva imt-a, samo je problem taj što su '81.(578), odnosno '85.god.(dobri, stari 539), a budući da sam u zadnje tri godine dosta proširio proizvodnju ipak mi je potreban ''friškiji'' traktor. Inače obrađujem cca 40 jutara zemlje, a sijem kulture koje su tipične za mljekarsku proizvodnju - ljulj, djetelina, kukuruz za zrno i silažu, ječam...

imt mi se i sviđa upravo zbog toga što si ti teta elza nabrojala, znaš li možda ti ili netko drugi je li ova ekonomska kriza kako djelovala na cijenu traktora i šta misliš da li je sad vrijeme za kupovinu traktora
ferdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:56   #5
Novi traktori su danas u HR skuplji nego pred godinu dana zbog povecanja kapitalnih, a opet zbog tih kapitalnih mislim da se (sada) isplati kupiti novi traktor

Zadnje uređivanje Smiljan_HR : 08.06.2009. at 15:10.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:34   #6
Kad spominješ novi traktor baš sam htjela pitati, koliki je "mačak u vreći" rabljeni traktor?
Mislim, nije to bicikl, traktor je vozilo koje radi poprilično zahtjevne radnje u polju (npr. oranje) - jel ima smisla uopće gledati nešto rabljeno?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:57   #7
Mnogi kupuju rabljene i nisu nezadovoljni. Naravno, vecina od tih mnogih imaju iskustva sa popravkama traktora
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:26   #8
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Kad spominješ novi traktor baš sam htjela pitati, koliki je "mačak u vreći" rabljeni traktor?
Mislim, nije to bicikl, traktor je vozilo koje radi poprilično zahtjevne radnje u polju (npr. oranje) - jel ima smisla uopće gledati nešto rabljeno?
Nije baš 80 konja, ali kupio sam rabljenog TVa 18ks proizvedenog 1973. i radi ko beba. Meni više nego dovoljno i ako tako nastavi bit će nepoderiv dovijeka.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:27   #9
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nije baš 80 konja, ali kupio sam rabljenog TVa 18ks proizvedenog 1973. i radi ko beba. Meni više nego dovoljno i ako tako nastavi bit će nepoderiv dovijeka.
Hm, hm, ali ako sam shvatila, tebi je poljoprivreda više hobi (ispravi me ako griješim) Ferdo pita za stroj koji bi mu bio temeljno sredstvo u smislu mehanizacije koja osigurava hranu kravama. Osobno se ne ih kockala + našla bih znalca koji bi mi dao stručno mišljenje prije nego 'driješim kesu. Pogotovo jer pita:

Quote:
ferdo1 kaže:
znaš li možda ti ili netko drugi je li ova ekonomska kriza kako djelovala na cijenu traktora i šta misliš da li je sad vrijeme za kupovinu traktora
BTW, mukotrpak, čime se ti baviš? Uzgajaš nešto konkretno za prodaju ili više guštaš u ratarenju za osobne potrebe?
Imaš li dovoljno znanja i tehnike za (neminovne) opravke ili voziš makinu mehaničaru kad prdne diferencijal ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:20   #10
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Hm, hm, ali ako sam shvatila, tebi je poljoprivreda više hobi (ispravi me ako griješim) Ferdo pita za stroj koji bi mu bio temeljno sredstvo u smislu mehanizacije koja osigurava hranu kravama. Osobno se ne ih kockala + našla bih znalca koji bi mi dao stručno mišljenje prije nego 'driješim kesu. Pogotovo jer pita:



BTW, mukotrpak, čime se ti baviš? Uzgajaš nešto konkretno za prodaju ili više guštaš u ratarenju za osobne potrebe?
Imaš li dovoljno znanja i tehnike za (neminovne) opravke ili voziš makinu mehaničaru kad prdne diferencijal ?
Ferdo može kupiti mlađi traktor ako mu treba za intenzivni rad. Prije kupovine Tome skupljao sam sve dostupne informacije o traktorima i mislim da su to debelo predimenzionirani strojevi i zbog toga vječni, dakako ako se s njima ispravno postupa. Dvojio sam između Tome i IMTa a prevagnuo je Tomo zato jer je manji pa ga mogu držati u garaži iako ima nestandardne priključke zbog vrtnje vratila u suprotnom smjeru u odnosu na sve druge.
Ja sam fizičar-eksperimentalac (vrlo važna odredbenica jer kolege teoretici ne znaju ni cvikere oprati a kamo li zamijeniti žarulju) kojeg je igrom slučaja dopalo 3700m2 zemlje + kuća u lošem stanju. Lova koju sam dao za TVa dostajala bi mi za golfteren kosilicu, igračku koja proklizava. Ovako sam se domogao ozbiljnog traktora+plug+freza ali bez kosilice koju upravo radim. I da, na podu garaže ponosno mi se koči diferencijal od lade. Skresao sam trubu mosta na jednoj strani, odrezao komad osovine kojim ću blokirati diferencijal i za par dana to će se pretvoriti u traktorsku kosilicu. Mislim da znam s diferencijalima.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:34   #11
Mukotrpak, rišpekt pogotovo zbog ostatka populacije s kojom dijeliš atribut "fizičar-eksperimentalac"
Mislila sam da ti TV služi za krug po selu, kad, vid' vraga, ti tjuniraš (šala, naj se srditi)
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:41   #12
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Mukotrpak, rišpekt pogotovo zbog ostatka populacije s kojom dijeliš atribut "fizičar-eksperimentalac"
Mislila sam da ti TV služi za krug po selu, kad, vid' vraga, ti tjuniraš (šala, naj se srditi)
Nužda, nužda ali ne velika. Ideja je bila uzeti nešto za kosit travurinu jer se šverca i ambrozija. Sad kad imam mehanizaciju krenulo je i nešto oranja i frezanja, ukazao se vrt. Možda za sljedeću sezonu osmislim kapavičasto navodnjavanje ili sve preorem i posijem neven.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:13   #13
Naravno u obzir dolazi samo novi traktor jer kako sam već rekao imam doma već dva ''oldtimera'', a nemam ni vremena ni živaca da svako malo popravljam još jedan, mislim da bi mi jedan imt 560 sa duplom vučom bio sasvim dovoljan, cijena mu je pristojna, a sviđa mi se i to što nema puno elektronike..

Da li bi mi netko mogao preporučiti posrednike koji zastupaju imt
ferdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:55   #14
ferdo, poljostroj u zagrebu. nazovi i trazi gosp. pericu. ili mi se javi na pvt. dat cu ti broj moba, lijepo te povezati sa covjekom pa vi dalje radite. nemoj s ezaletavati.

traktor od 80 konja, proizveden u kini kosta 120 000 kuna. joj pa ja cu s njim 2 puta odradit zastitu, jedno malciranje i mogu ga bacit. tako mi barem kaze trgovac koji ga prodaje. a covjek me pozna i zna zasto mi to prica
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 21:46   #15
Thumbs up

pozz da li netko zna neku stranicu gdje se prodaju polovni traktori hvala
garavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:45   #16
Quote:
garavko kaže: Pogledaj post
pozz da li netko zna neku stranicu gdje se prodaju polovni traktori hvala
Evo: polovni traktori i oprema.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:23   #17
pogledaj na ovoj adresi:
http://www.poljoprivredni-strojevi.com
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:36   #18
Question

pozz svima imam ponudu traktor Rakovica 60 1980 god bez kabine narandzasta boja u ispravnom stanju,,registrovana 2000 eura,,jel skupo??
garavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 00:28   #19
Pozdrav,

Imam novi maslinik od nekih novih 5h u komadu plus ovi sa strane manjih, i sad mi se javlja potreba za traktorom. Al problem se javlja sto bi ja nesto u ovom stilu a kako mi se cini ovakvih nema bas na trzistu HR barem ja nisam naso.
Slike
http://imageshack.us/g/830/kubotanewm.jpg/

Ovakva vrsta traktora me zanima jer mi treba da kosi travu povremeno freza, a utovarivac i rovokapac je velika prednost jer je cjeli maslinik u kamenu i uvjek ima nekog posla za uredjivanje.

Sad me zanima jel ko ima nesto slicno?? ima tko iskustava jel vrjedi taj novac jer sam vidio da su oko 15000 eura polovni, (2-5 god stari)

I dali postoje jos koje druge firme koje su se pokazale dobre s ovakvim traktorima, vidio sam da ima new holland isto??

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...
patak4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:40   #20
Labin Progres Tuber 50

Bok ekipa. Namjeravam kupiti novi traktor za vinograd + za malo obrade zemlje (oranje frezanje). Ima neko iskustva s tim traktorom? Kakav je na bočnim kosinama? Je li stabilan ili se lako prevrnuti?
I još me zanima kakav je opčenito? Vozne karakteristike? Mjenjač kao ima manu jer je 8 + 2?
Uglavnom pišite sve kaj mislite o njemu pogotovo ako ga neko ima.

Hvala.
krklecan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.