Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2010., 18:02   #1021
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
A što smo bili prije Tita, ono Ilinden,Kruševska republika ,VMRO.....
Makedonci prije Tita niste bili.Pola je bilo Bugari,pola neki bezimeni narod relativno nalik na Srbe.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:03   #1022
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Grci pripadaju svi istoj crkvi,istom jeziku,istom pismu i jedni druge vide kao Grke.Veže ih ista povijest,dok države koje su bile u Jugoslaviji imaju prije toga totalno odvojenu povijest,vjeru,pismo,različite povijesne vladare o kojima uče u školi i x drugih stvari koje ih razlikuju.
2.Husein iz Novog Pazara ne govori moj jezik(hrvatski ikavskog dijalekta)nego neki dijalekt između srbijanske ekavice i crnogorskog,uz hrpu turcizama,ne hrani se kao ja (ja jedem pršut i ribu sa gradela,on baklave i ovčije glave) i definitivno ne sluša istu muziku.Ako je regiozan,onda zna i arapski,dok ga ja ne znam ni riječi.Pored svega toga,još i obrezan,dok ja nisam.Kako onda nije drugačiji
3.Zagrepčani i Zagorci se i drže zasebno od drugih Hrvata,skloni su regionalnom rasizmu prema dalmatincima i hercegovcima,pa ni njih ne uzima za baš neke naročite Hrvate.Dobro si primjetio da tu postoji razlika,ali ona je tu više zbog primitivizma samih Zagrepčana nego zbog ičeg drugog.
To ti kažem.Da je ljepo kad postoji ta razlika.Svi imaju svoj mentalitet.Ti živiš na moru,drugi na planini,drugi na gradovima...Druge razlike postoje jer ste bili po austriomađarskoj okupaciji a mi po otomanskom.

Da su stigli mađari u Grčku imali bismo i mi ljepe gradove i ne bismo jeli baklava.

No hard feelings druže.To kažem sa mog iskustva učeći srpski-hrvatski i preko putovanja ka Balkanu.Bio sam od triglava do Strumice i od Niša do Mostara i Splita.
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:04   #1023
Quote:
Finner kaže: Pogledaj post
Nećeš nikako direktno da mi kažeš da mogu sebe zvati ovako?

Govorimo taj jezik koj je napisan na kamenu ispred zgrade vlade jugoslovenske Makedonije.

Pročitaj.
http://2.bp.blogspot.com/_tpuy0OtDuf...-makedonia.jpg



Neodlučeni i zbunjeni.Da li smo Bugari (Misirkov,Delčev)? Da li smo Makedonci?
Za mene ti si sumnjiv Grk,a ti se izjasni kako želiš!
Mi Dobro znamo što smo, Makedonci nit Srbi nit Bugari
,tako je rekao i Delčev,a vi i dalje lječite frustracije na nas.

I još jednom zapis na antičkom makedonskom ne postoji!
Vi ne govorite antički makedonski
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:06   #1024
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Mi Dobro znamo što smo, Makedonci nit Srbi nit Bugari
,tako je rekao i Delčev,
Nije to rekao Delčev.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:07   #1025
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Makedonci prije Tita niste bili.Pola je bilo Bugari,pola neki bezimeni narod relativno nalik na Srbe.
Griješiš ili ne poznaješ detalje iz naše povijesti,naš narod oduvijek se borio za makedonsku državu i samostalnost.
Zašto bi to činio ako smo već bili Srbi
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:08   #1026
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Za mene ti si sumnjiv Grk,a ti se izjasni kako želiš!
Mi Dobro znamo što smo, Makedonci nit Srbi nit Bugari
,tako je rekao i Delčev,a vi i dalje lječite frustracije na nas.

I još jednom zapis na antičkom makedonskom ne postoji!
Vi ne govorite antički makedonski
Za tebe nisam niti Grk nego pravoslavac Turak.
Pokazao sam jedan kamen sa pismom na staromakedonskom koji se nalazi u Skoplju.Ja razumijem šta piše.Ti ?


Antički makedonski ne govorimo nego savremenski.2 milijuna Makedonaca u sjevernoj Grčkoj to govore.

Quote:
Griješiš ili ne poznaješ detalje iz naše povijesti,naš narod oduvijek se borio za makedonsku državu i samostalnost.
Zašto bi to činio ako smo već bili Srbi
Oduvjek? Znači bog je stvorio Zemlju,poslje Zemlje čovjeka i tada ste odlučili za neovisnu makedonsku državu.Jel tako?

Zadnje uređivanje Finner : 09.12.2010. at 18:15.
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:10   #1027
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Griješiš ili ne poznaješ detalje iz naše povijesti,naš narod oduvijek se borio za makedonsku državu i samostalnost.
Zašto bi to činio ako smo već bili Srbi
Poznajem vašu povijest i ono što sam rekao je točno.Nisam rekao da su bili Srbi nego neki bezimeni etnicitet nalik na Srbe(ovaj dio koji ne spada u Bugare).Ličit na Srbe više nego na Bugare ili recimo,Hrvate,ne znači da su bili Srbi.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:16   #1028
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nije to rekao Delčev.
Da citiram
"Onaj što želi pripajanje sa Bugarskom ili Srbijom,taj se može smatrati dobrim Srbinom ili Bugarom no ne i Makedoncem.Makedonija ima svoje interese i politiku,ona pripada Makedoncima."
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:25   #1029
Quote:
Finner kaže: Pogledaj post
Za tebe nisam niti Grk nego pravoslavac Turak.
Pokazao sam jedan kamen sa pismom na staromakedonskom koji se nalazi u Skoplju.Ja razumijem šta piše.Ti ?


Antički makedonski ne govorimo nego savremenski.2 milijuna Makedonaca u sjevernoj Grčkoj to govore.



Oduvjek? Znači bog je stvorio Zemlju,poslje Zemlje čovjeka i tada ste odlučili za neovisnu makedonsku državu.Jel tako?
Što si? Pravoslavni Turak?pojma nemam
Vi govorite grčki jezik !
I neznam zašto si toliko naporan s tim jezikom.
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:29   #1030
Postoji Luxemburg u Luxemburgu i kao pokrajina Belgije,
Amazonas kao drzava postoji u

1. Brazilu,
2. Venezueli
3. Kolumbiji
4. Peruu

Zato neka Grci prestanu serkati oko imena Makedonija
Fuerteventura is offline  
Old 09.12.2010., 18:29   #1031
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Što si? Pravoslavni Turak?pojma nemam
Vi govorite grčki jezik !
I neznam zašto si toliko naporan s tim jezikom.
Koristeći zapovjedni način meni kažeš da nisam makedonac i da ne govorim makedonski mada si prije rekla da ne možemo mi tebe reći kako ćeš doma sebe zvati.
Dušo moja sada to ti radiš.


Kisses.Treba ti još malo da bi bila gotova za razgovor.
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:30   #1032
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Što je onda on nacionalni junak u Bugarskoj,s spomenikom dignutim u njegovu čast i za cijeli svijet je Bugar.Jedino u ex-yu se tvrdilo da je on bio anti-bugarski nastrojen.
Ma kakvi bugarski nacionalni junak,oni mogu da pričaju da je Bugar a kako može biti bugar, a da ide protiv Bugarske i bugara,nema logike.Nikako nije mogao biti Bugar.
I za Samoila se isto tvrdilo pa danas Britanika je promijenila mišljenje.
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:30   #1033
Quote:
Finner kaže: Pogledaj post
No hard feelings druže.To kažem sa mog iskustva učeći srpski-hrvatski i preko putovanja ka Balkanu.Bio sam od triglava do Strumice i od Niša do Mostara i Splita.
Da,preko putovanja,a ne života u tim krajevima.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:32   #1034
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Nikako nije mogao biti Bugar.
I za Samoila se isto tvrdilo pa danas Britanika je promijenila mišljenje.
Da,jedino su mene i tebe učili da je Samoilo bio Makedonac,nikog drugog na svijetu.Ako je ovo za Britaniku istina,onda je to sramota za jednu ozbiljnu instituciju da prihvaća falsifikacije povijesti iz ex-yu kuhinje.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:34   #1035
Quote:
Finner kaže: Pogledaj post
Koristeći zapovjedni način meni kažeš da nisam makedonac i da ne govorim makedonski mada si prije rekla da ne možemo mi tebe reći kako ćeš doma sebe zvati.
Dušo moja sada to ti radiš.


Kisses dušo.Treba ti još malo da bi bila gotova za razgovor.
Ja ti kažem ja sam Makedonka ,a ti budi što god želiš ,tvoj problem.
snezana mk is offline  
Old 09.12.2010., 18:34   #1036
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Postoji Luxemburg u Luxemburgu i kao pokrajina Belgije,
Amazonas kao drzava postoji u

1. Brazilu,
2. Venezueli
3. Kolumbiji
4. Peruu

Zato neka Grci prestanu serkati oko imena Makedonija
Amazonas je naziv regija koje su pokrivene amazonskom prašumom,koja se proteže kroz sve 4 države,a ne po antičkom kraljevstvu.To se ne može uspoređivati.
Gluskab is offline  
Old 09.12.2010., 18:36   #1037
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Da,preko putovanja,a ne života u tim krajevima.
No nisam vidio neku ogromnu razliku.Kad sam prvi put bio u Zagrebu još nisam se bavio hrvatskom jezikom al ipak mene su pitali "gdje si naučio hrvatski".

Samo u Sloveniji je drugačije i to je vidljivo.Oni su kao Češi i Slovaci.
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:39   #1038
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ja ti kažem ja sam Makedonka ,a ti budi što god želiš ,tvoj problem.
Ustvari problem je tvoj a ne moj
Mene boli uvo šta ostali misle o Grcima,pogotovo oni koji žive mnogo daleko od našeg Balkana.
Ti pokušavaš cijelom svijetu pokazat da si ponosna makedonka uz glazbe,filmova,reklame i naravno propagadne.Ime tebe ne znači ništa.Prološt znači

Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nema teorije da je u ijednom dijelu Hrvatske bilo isto kao u Nišu ili po Makedoniji.Slovenci jesu različiti,živa istina-od svih ex-yu naroda,oni su skoro najveći ljigavci.
I Makedonci meni se čini da su sličniji grcima nego Srbima.Da nije bilo ovaj spor među nas mogli bismo biti najbolji prijatelji.
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:48   #1039
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Bojim se ja da Grcima teško netko može biti prijatelj.Mogu Srbi,Armenci i slične klero-šovinističke nacije,prema drugima su zatvoreni i hladni.
Heheh.
Iskreno rečeno oni su prema nama OK.Puno ih dolaze na ljetovanje i nitko od njih ne pravi probleme.I kada sam ja kod njih isto su ok prema meni.Uzmemo u centru Skoplja grčku salatu,grčku pljeskavicu,grčko uzo,rostilj,malo vino i uživamo.

Da nije tako Snežana?
Finner is offline  
Old 09.12.2010., 18:49   #1040
[QUOTE=Finner;30455374]
Quote:
Ustvari problem je tvoj a ne moj
Mene boli uvo šta ostali misle o Grcima,pogotovo oni koji žive mnogo daleko od našeg Balkana.
Ti pokušavaš cijelom svijetu pokazat da si ponosna makedonka uz glazbe,filmova,reklame i naravno propagadne.Ime tebe ne znači ništa.Prološt znači
Zašto je moj ?Zato što se nas blokirali za u Nato ili nas blokirate za u EU pa neka...blokirajte da sam ja premijer sutra bih prekinula pregovore,nema pregovora pa se slikajte i kukajte i dalje da vam krademo antiku.

Quote:
I Makedonci meni se čini da su sličniji grcima nego Srbima.Da nije bilo ovaj spor među nas mogli bismo biti najbolji prijatelji.
Mi smo sličniji s grcima,Bože sačuvaj,veze nemamo .
snezana mk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.