Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 13:13   #1
Reakcija na spermu

Da li je moguce da stvarno postoji i koliko moze biti opasna. jako me interesuje pa ako mozda neko zna nesto vise o toj alergiji na spermu. trazio sam svugde po netu i nasao samo ovo http://www.navidiku.rs/magazin/life-...-spermu_11551/
naravno nisam ja u pitanju ... iskljucivo je zensko oboljenje , tako makar kazu
pozz
ralec85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:45   #2
Reakcija na spermu

Dakle ne znam nikoga tko je imao ovakav problem pa ako je netko imao slična iskustva, molim da se javi.
Nedavno sam imala odnos s dečkom i prvi je put svršio u mene bez kondoma jer sam prešla na pilule. Nakon svega par minuta osjetila sam vrlo neugodno peckanje, nadala sam se da je privremeno, međutim osjećaj nije prolazio nego se još intezivirao. Počelo me peći kad mokrim i to na dijelu malih usana. Na kraju sam počela koristiti Canesten i evo sada, nakon tjedan dana, konačno polako prolazi. Napominjem da se nije radilo o suhoći vagine pa nije riječ o iritaciji. Imala sam dosad iskustva i s onim neugodnim cistitisima nakon odnosa, no sada je riječ o nečemu potpuno drugačijem jer osjećam da me peče koža, nije nikakva bol iznutra. Dečko je zdrav, dugo smo u vezi i baš sam se veselila (više ja nego on) konačnom skidanju s kondoma jer sam i na njih znala imati neugodne reakcije pa smo dugo isprobavali razne vrste. Sad čisto strahujem od ponovnog odnosa, naravno ako se priča ponovi jurim ginekologu, ali me ipak zanimaju vaša iskustva. Nije valjda da sam alergična na spermu?!
Skye31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:02   #3
Quote:
Skye31 kaže: Pogledaj post
Dakle ne znam nikoga tko je imao ovakav problem pa ako je netko imao slična iskustva, molim da se javi.
Nedavno sam imala odnos s dečkom i prvi je put svršio u mene bez kondoma jer sam prešla na pilule. Nakon svega par minuta osjetila sam vrlo neugodno peckanje, nadala sam se da je privremeno, međutim osjećaj nije prolazio nego se još intezivirao. Počelo me peći kad mokrim i to na dijelu malih usana. Na kraju sam počela koristiti Canesten i evo sada, nakon tjedan dana, konačno polako prolazi. Napominjem da se nije radilo o suhoći vagine pa nije riječ o iritaciji. Imala sam dosad iskustva i s onim neugodnim cistitisima nakon odnosa, no sada je riječ o nečemu potpuno drugačijem jer osjećam da me peče koža, nije nikakva bol iznutra. Dečko je zdrav, dugo smo u vezi i baš sam se veselila (više ja nego on) konačnom skidanju s kondoma jer sam i na njih znala imati neugodne reakcije pa smo dugo isprobavali razne vrste. Sad čisto strahujem od ponovnog odnosa, naravno ako se priča ponovi jurim ginekologu, ali me ipak zanimaju vaša iskustva. Nije valjda da sam alergična na spermu?!
Može biti. Ili si pokupila nešto.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:28   #4
Quote:
Skye31 kaže: Pogledaj post
Dakle ne znam nikoga tko je imao ovakav problem pa ako je netko imao slična iskustva, molim da se javi.
Nedavno sam imala odnos s dečkom i prvi je put svršio u mene bez kondoma jer sam prešla na pilule. Nakon svega par minuta osjetila sam vrlo neugodno peckanje, nadala sam se da je privremeno, međutim osjećaj nije prolazio nego se još intezivirao. Počelo me peći kad mokrim i to na dijelu malih usana. Na kraju sam počela koristiti Canesten i evo sada, nakon tjedan dana, konačno polako prolazi. Napominjem da se nije radilo o suhoći vagine pa nije riječ o iritaciji. Imala sam dosad iskustva i s onim neugodnim cistitisima nakon odnosa, no sada je riječ o nečemu potpuno drugačijem jer osjećam da me peče koža, nije nikakva bol iznutra. Dečko je zdrav, dugo smo u vezi i baš sam se veselila (više ja nego on) konačnom skidanju s kondoma jer sam i na njih znala imati neugodne reakcije pa smo dugo isprobavali razne vrste. Sad čisto strahujem od ponovnog odnosa, naravno ako se priča ponovi jurim ginekologu, ali me ipak zanimaju vaša iskustva. Nije valjda da sam alergična na spermu?!
Kod mene slična stvar..Zapravo, u malo blažem obliku. Kad svrši u mene pecka me, ali ne dugo nego jedno kratko vrijeme nekakav neugodan osjećaj...onda prođe hvala Bogu..al svejedno...obično mi se tako poremeti flora onda navučem neku upalu..eto nedavno sam imala vaginozu nakon što je tako par puta zaredom svršavao u mene..

Ja kažem ginekologici, a ona ništa na to..samo mi dijagnozira vaginozu..I evo, sad sam to izliječila i strah me da ponovo svršava pa iako koristim pilule vadi ga na vrijeme...

Netko mi je rekao da može biti alergija, al sumnjam da je kod mene to jer je reakcija jako blaga i prođe brzo...isto tako spominjali su gljivice pa je možda to kod tebe problem...a i jaka kiselost vagine može biti uzrok...Uglavnom, otiđi u ginekologice možda tebi tvoja nešto pametno reče pa javi!
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:04   #5
reakcija na slinu

Moje nije reakcija na spermu, al je sličnog karaktera

Dakle, mene nakon lizanja, ako se ne operem, počne peckati. Je l još koja ima takvu reakciju na partnerovu slinu

Prvi put sam to riješila drugi dan pranjem u kamilici i sve je uredno prošlo, a sad nakon svakog lizanja idem se prati, samo što mi je to onak kajaznam
Nikak mi to nije jasno.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:08   #6
Situacija se kod mene konačno skroz popravila. Doduše od onda nisam ni imala odnose, mislim da to ne bi bilo pametno. Prilično sam sigurna da nisam ništa pokupila od partnera. On mi je jedini s kojim sam imala odnose bez kondoma, i to tek odnedavno, a čisti mi je SF da bi reagirala baš 30 sekundi nakon sexa. Ginekolog mi je na zadnjem pregledu (to je bilo prije ovog) prepisao vaginalete radi obnove flore, ne radi nekog posebnog razloga, a i PAPA mi je bio sasvim uredan. Vaginalete sam počela stavljati prije 2 dana, možda su i one pomogle da mi bude bolje.
Anyway, sad mi nema druge nego testirati stvar s dragim pa vidjeti... nadam se da se neće ponoviti... mislim stvarno, alergija, pa kolike su šanse?!
Javim slijed događaja.
E da, na slinu nisam nikad reagirala, a imala sam puuuuno prilika reagirati pa eto, barem to mogu isključiti.
Skye31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:00   #7
Ma ne vjerujem da je to alergija,jednostavno sperma je poremetila vaginalnu floru jer je kisela.To se i meni dogodilo prošli tj-kako radimo na bebici,nisam se namjerno prala nego cijelu noć tako spavala i dobila gljivice.Najbolje odmah nakon sexa dobro se isprat običnom vodom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 00:32   #8
tako je i meni bilo.

do sad sam imala dva seksualna partnera (dvije duge veze) i sa prvim i drugim sam pila pilule. s prvim nikad nije bilo problema, ali s drugim.. ajme majko!! znalo me peči i do 15-20 minuta tako jako da bi si najrađe kožu poderala, jednom sam otišla u wc i doslovno se rasplakala od muke.

njemu sam bila prva i 100% sam sigurna da me nije prevario tako da se nije radilo o spolnoj bolesti, na kraju krajeva bila sam na papi (bolesno zvuči ) i ništa nije otkriveno! ni dan danas neznam od čega mi je to bilo. jednostavno smo ponovno počeli koristiti kondome jer je njemu bilo glupo da se ja patim toliko radi seksa.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.