Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 13:21   #1
Moze nesto brzo sa piletinom?

Pozdrav


Da li mi mozete preporuciti nesto da na brzinu napravim sa piletinom ali da nema luka i da nije klasicno ono sa pomfritom ili krompirom...

Dakle planiram da iznenadim suprugu sa nekim spremljenim ruckom, imam piletinu no memam ideje sta da pravim....

Pozeljno je da bude sa sirom, krompirom, mrkvom, ili slicno....Ali da je nesto brzo....

Sta imate na umu drage kuharice???
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:34   #2
Najprije te moram pohvaliti što ćeš iznenaditi suprugu tako što ćeš pripremiti ručak

Moj najdraži način pripreme piletine (nakon pečenja u pećnici ili punjenja) je popržiti piletinu na grill tavi + povrće na pari. Možda bi ti se svidio ovaj (a kapulu možeš izbaciti) ili ovaj način pripreme
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:45   #3
http://jedozovniduo.blogspot.com/200...-piletina.html


za čas gotovo,svima se sviđa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:14   #4
Hvala mnogo

Napravim ja pocesto, kad mi se da praviti....No najvaznije mi je da imam ideju...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:01   #5
zadnji recept s piletinom koji sam isprobala bio mi je odličan, nije kompliciran - vrijeme pripreme 10 minuta, vrijeme pecenja 35-40 min.
File prerežeš uzdužno da dobiješ valjčiće u kojima ćeš nožem napraviti rupe koje puniš sirom za mazanje (dukatela, abc.... može i neki s začinskim travama, paprikom.....po želji). U šalici izmutiš sitno isjeckani češnjak s origanom, peršinom i tu smjesu povežeš s malo maslinovog ulja. Tom smjesom premažeš foliju u koju umotaš piletinu. Izbušiti čačkalicom na svakom zamotuljku 3-4 rupice i peći 20-tak min na 200 stupnjeva. Nakon toga maknuti foliju i zapeći.
Odlično ide uz rižu s povrčem.
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:28   #6

piletinu izrezes po duljini, zamotas u sunku, poslozis u protvon, gore stavis papriku i naribas malo sira. ja sam ovdje bila jos brokule skuhala kao prilog. od zacina stavis sto ti se svidja.
umjesto sunke moze i malo prsuta, ili slanine. moze i bez paprike, sa vise od jedne vrste sira, dodati malo maslaca jos da se rastopi...kao prilog opet, moze bilo kakvo kuhano povrce, ili riza...
meni je trebalo 15ak minuta za "sloziti" piletinu, u pecnicu na nekih 180 (ovisi o jacini pecnice i koliko zapeceno zelis), isto 15ak minuta dok se ispece - probas jedan komadic da budes siguran - i taman za to vrijeme stavim kuhati prilog i operem sudje dakle, za nekih 30-40min je sve gotovo.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:34   #7
evo jos jedna ideja. nije komplicirano, a bas je fino. http://recipeci.com/pileci-medaljoni-u-slafroku/3474/
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:25   #8
Hvala mnogo na receptima...

Ipak sam se odlucio napraviti pilece filete u tavi a u njih sam ubacio sir trapist koji se odlicno istopi u njima...Prilog povrce a proprzio sam i zrna kuhanog kukuruza uz to..Uz to jelo bila je i salata...Super rucak ispao!!

Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:37   #9
Ma jasno... kažeš ti njima nešto na brzaka, a oni tebi panirane rolice itdalje...


ovo dlapičino s bloga mi se činilo najjednostavnijim, ali nije baš taaako brzo (no u sat vremena jest).
Eto, važno da je ispalo dobro i ukusno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:12   #10
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ma jasno... kažeš ti njima nešto na brzaka, a oni tebi panirane rolice itdalje...


ovo dlapičino s bloga mi se činilo najjednostavnijim, ali nije baš taaako brzo (no u sat vremena jest).
Eto, važno da je ispalo dobro i ukusno.
priprema toga jela traje pola sata.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:24   #11
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
priprema toga jela traje pola sata.
Evo, još manje.

S tim da mi dečki (sad da ti objasnim), pogotovo oni koji baš i ne kuhaju, kad traže nešto što mogu nabrzaka, onda misle ne samo vremenski, nego i sa što manje namirnica (3, 4), bez puno pohanja, rezanja raznovrsnog povrća u kuhanju itd.

Ono, recesijska volja. hehe
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:31   #12
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Evo, još manje.

S tim da mi dečki (sad da ti objasnim), pogotovo oni koji baš i ne kuhaju, kad traže nešto što mogu nabrzaka, onda misle ne samo vremenski, nego i sa što manje namirnica (3, 4), bez puno pohanja, rezanja raznovrsnog povrća u kuhanju itd.

Ono, recesijska volja. hehe
Onda ih drugi put pošalji u virtualni Vapiano na,....a, znaš već što.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:39   #13
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Onda ih drugi put pošalji u virtualni Vapiano na,....a, znaš već što.
Nisam ni ovog stigo poslati nikamo, čuj ti!
Žene su mu dale nekoliko jednostavnih savjeta, hehe...
kažem, ova dlapičina mi je bila najlakša i najjednostavnija.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:44   #14
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nisam ni ovog stigo poslati nikamo, čuj ti!
Žene su mu dale nekoliko jednostavnih savjeta, hehe...
kažem, ova dlapičina mi je bila najlakša i najjednostavnija.
Ma daj, ona uvijek nešto komplicira. Daj frendovima da rade kremu od poriluka. Vidi kako je u mene sve jednostavno.
Samo puno Vegete, margarina i još stigneš po banane pa napraviš kolač.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:50   #15
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma daj, ona uvijek nešto komplicira. Daj frendovima da rade kremu od poriluka. Vidi kako je u mene sve jednostavno.
Samo puno Vegete, margarina i još stigneš po banane pa napraviš kolač.
Jesi ti siguran da se obraćaš meni?
Nisam ja tražio savjet (vezan uz piletinu, da se razumijemo!), nego autor topica, ali hvala na savjetima. Vegetu si gurni u... kolač.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:58   #16
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Jesi ti siguran da se obraćaš meni?
Nisam ja tražio savjet (vezan uz piletinu, da se razumijemo!), nego autor topica, ali hvala na savjetima. Vegetu si gurni u... kolač.
Bez Vegete ni pitart ne valja!!!!!!
DD, ja sam u max morskom raspoloženju. Još malo pa infuzija.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:19   #17
zaista ne znam kaj moze biti lakse od toga da narezes piletinu i umocis je u smjesu od jaja, brasna i piva i onda hitis na vruce ulje. evo, ako traje vise od pola sata s pranjem suda, ubij me. a i nema puno sastojaka i ne zahtijeva mikser ni nikakva cudesa s kojima muskarci koji ne kuhaju uopce ni ne znaju sto bi ucinili.

izvoljavas previse.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:30   #18
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Evo, još manje.

S tim da mi dečki (sad da ti objasnim), pogotovo oni koji baš i ne kuhaju, kad traže nešto što mogu nabrzaka, onda misle ne samo vremenski, nego i sa što manje namirnica (3, 4), bez puno pohanja, rezanja raznovrsnog povrća u kuhanju itd.

Ono, recesijska volja. hehe
mda...nikako dvije ili nedajbože tri namirnice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:34   #19
Quote:
Zoey kaže: Pogledaj post
zaista ne znam kaj moze biti lakse od toga da narezes piletinu i umocis je u smjesu od jaja, brasna i piva i onda hitis na vruce ulje. evo, ako traje vise od pola sata s pranjem suda, ubij me. a i nema puno sastojaka i ne zahtijeva mikser ni nikakva cudesa s kojima muskarci koji ne kuhaju uopce ni ne znaju sto bi ucinili.

izvoljavas previse.
ja ne poznajem niti jednog muškarca ( gastro forumaše izostavljam) koji pohanje smatraju jednostavnom pripremom jela.
Ni ja ne smatram da je rezultat pohanja vrijedan "umakanja" i zasmrđivanja .

Zadnje uređivanje Dlapek : 20.08.2010. at 09:58.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:37   #20
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma daj, ona uvijek nešto komplicira. Daj frendovima da rade kremu od poriluka. Vidi kako je u mene sve jednostavno.
Samo puno Vegete, margarina i još stigneš po banane pa napraviš kolač.
Izostavio si puding.
Instant,molit ću.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.