Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 00:42   #81
hvala puno.koliko kosta takva kaznena prijava? da li to znaci da bi sudski postupak mogao trajati godinama? ne mogu li jednostavno pozvati policiju i doci s vlasnickom knjizicom pred kucu i traziti da mi vrate zivotinje?
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 01:05   #82
netko s malo pravničkog znanja bi vam je mogao napisati besplatno..

recimo netko tko studira pravo... nema smisla da za to plaćate odvjetnika..

...dakle, s napisanom kaznenom prijavom u državno odvjetništvo, uzet od njih ovjeru da je primljena prijava i s tim u policiju i tražit da odu u izvid.. možda neće htjeti i možda ćete ih morati malo nagovarati..

..ili druga opcija, otić i uzet svog psa kod rođaka, kad dođete tamo, ako ne daju životinje pozvati policiju na lice mjesta, i kada policija dođe pokazati im knjižicu od psa i tvrditi da su vam ih ukrali i da ih hoćete prijavit za krađu, pa će policija sve obaviti umjesto vas a i imat ćete odmah dokaze da su životinje bili kod njih.. savjet, povedite nekoga sa sobom tko bi mogao biti svjedok i tko zna da su životinje vaše..
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 04:05   #83
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
netko s malo pravničkog znanja bi vam je mogao napisati besplatno..

recimo netko tko studira pravo... nema smisla da za to plaćate odvjetnika..

...dakle, s napisanom kaznenom prijavom u državno odvjetništvo, uzet od njih ovjeru da je primljena prijava i s tim u policiju i tražit da odu u izvid.. možda neće htjeti i možda ćete ih morati malo nagovarati..

..ili druga opcija, otić i uzet svog psa kod rođaka, kad dođete tamo, ako ne daju životinje pozvati policiju na lice mjesta, i kada policija dođe pokazati im knjižicu od psa i tvrditi da su vam ih ukrali i da ih hoćete prijavit za krađu, pa će policija sve obaviti umjesto vas a i imat ćete odmah dokaze da su životinje bili kod njih.. savjet, povedite nekoga sa sobom tko bi mogao biti svjedok i tko zna da su životinje vaše..
ovu drugu opciju bi i ja tak napravil!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:17   #84
bila sam odsutna 2dana,vratim se i zivotinja mi nema. imamo trenutno vece probleme u obitelji, tako da su im posluzile da bi se osvetili, stvarno ne znam zasto i sto im je to trebalo. oscaraon, hvala puno za trud zanima me sto se tice macke, ja nemam za nju nikakve papire. mogu li ipak nekako dokazati vlasnistvo, npr ici kod veterinara i pitati ako mi mogu izdat tako nesto?
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 12:15   #85
Pa imaš valjda koju sliku sa mica-macom ? Susjeda koji će potvrditi da je maca tvoja ?
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:05   #86
imam i slike zajednicke s psom i mackom i ljude koji to mogu potvrditi. hoce li to biti dovoljno?
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 19:03   #87
to će biti dosta, gle, ona druga opcija koju sam naveo je bolja, oni vjerojatno nisu pravno stručni, budu priznali da su životinje tvoje, vratili ih i sve ok..

...ako neće, zovi policiju i oni sve dalje naprave..
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:24   #88
bila sam danas u policiji i objasnila im situaciju, pokazala slike i vlasnicku knjizicu, ali rekli su da oni nemaju nista s tim i da jedino sto mogu je privatna tuzba i da si lijepo nadjem odvjetnika. kazu da oni ne mogu ic samnom do njihove kuce i zatrazit da mi vrate zivotinje vec da to moze samo odvjetnik s nalogom. ne znam sta vise, za odvjetnika nemam para.pa je li moguce da policija stvarno nema ovlasti da nekako pomogne???
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:43   #89
jebeš policiju.

odeš tamo s nekim i uzmeš psa. imaš brata, tatu, dečka, frenda?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:46   #90
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
....doslo je do nesuglasica u obitelji i rodbina mi je iz osvete ukrala psa i macku dok me nije bilo i odveli su ih u drugi grad te ih sad imaju....
- jesu nesuglasice u obitelji bile sa tom "rodbinom" koja je odvela zivotinje?
- tko od "rodbine" je u pitanju? (u kakvom ste srodstvu?)
- iz cije kuce/stana su zivotinje odvedene? tko u njoj zivi inace? samo ti ili ? kako su usli u tu kucu/stan?
- sto je stvaran razlog odvodjenja zivotinja? u postu kazes "iz osvete", pojasni malo..
- koje vrste je pas/macka? posebna pasmina? vrijednost?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:43   #91
- jesu nesuglasice u obitelji bile sa tom "rodbinom" koja je odvela zivotinje?
- tko od "rodbine" je u pitanju? (u kakvom ste srodstvu?)
- iz cije kuce/stana su zivotinje odvedene? tko u njoj zivi inace? samo ti ili ? kako su usli u tu kucu/stan?
- sto je stvaran razlog odvodjenja zivotinja? u postu kazes "iz osvete", pojasni malo..
- koje vrste je pas/macka? posebna pasmina? vrijednost?

da,nesuglasice su u vezi s tom rodbinom, radi se o roditeljima moje mame,njenoj sestri i mojoj mami koja nije baš pri sebi (malo poludila). Odvedene su iz stana u kojem zivimo mama i ja, oni zive u drugom gradu; sa sobom su uzeli i moju mamu. Stvaran razlog odvodjenja zivotinja je po njihovom taj da su zivotinje i ja krivi za psihicko stanje moje mame koja je na helexima. Sto nema veze s istinom. Vrijednost pasmine kao i macke je za bilo kog drugog osim mene ravna nuli, radi se o potpunim mjesancima. Molim vas pomognite jer necu moc sama ic u kucu uzet zivotinje,njih je cetvero a ja sam jedna. Vec sam pokusala i izbacili me van.
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:45   #92
i ne nemam nikog tko bi uspio samnom te zivotinje uzet natrag. jedino da provalim a ni to nemam kad jer su ove pizde (s oprostenjem) stalno u kuci.
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:11   #93
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
...radi se o roditeljima moje mame,njenoj sestri i mojoj mami koja nije baš pri sebi (malo poludila). Odvedene su iz stana u kojem zivimo mama i ja, oni zive u drugom gradu; sa sobom su uzeli i moju mamu. Stvaran razlog odvodjenja zivotinja je po njihovom taj da su zivotinje i ja krivi za psihicko stanje moje mame koja je na helexima. Sto nema veze s istinom. Vrijednost pasmine kao i macke je za bilo kog drugog osim mene ravna nuli, radi se o potpunim mjesancima. Molim vas pomognite jer necu moc sama ic u kucu uzet zivotinje,njih je cetvero a ja sam jedna. Vec sam pokusala i izbacili me van.
eto zasto policija "nema ovlasti da pomogne" i kazu da ide privatna tuzba, da si uzmes odvjetnika..

kaznenog djela zasigurno nema, a ako bi se i htjelo nesto nategnuti, pitanje je sto bi to bilo, s obzirom da kradja nije, mozda neko oduzimanje tudje pokretne stvari ako bismo psa/macku tretirali kao "stvar"..ma, sve je to iskreno bezveze..
inace, odnos srodstva je takav, da i ako bi se radilo o kaznenom djelu, ono se poduzima privatnom tuzbom..opet sama ili odvjetnik..

ili, uzmes odvjetnika i tuzbom trazis povrat zivotinja..

sorry, al' meni je ovo sve precudno..mislim ti medjusobni odnosi, bolest, svadja, odvodjenje psa, macke, mame..
i usput, ako hoces reci, koliko godina imas?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:42   #94
Javi se nekoj od Udruga za zaštitu životinja (www.suza.hr ili prijateljima životinja na http://www.prijatelji-zivotinja.hr). tamo imaš i kontakt telefone i adrese ili još malo proguglaj pa potraži neku drugu. Oni će ti znat dat savjete kako da što prije dođeš do svojih ljubimaca. Također im ispričaj i iskustvo s policijom, i ponovno idi na policiju (policija tu svakako mora reagirati jer riječ je o teškoj krađi i nasilju).
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:28   #95
Quote:
eto zasto policija "nema ovlasti da pomogne" i kazu da ide privatna tuzba, da si uzmes odvjetnika..

kaznenog djela zasigurno nema, a ako bi se i htjelo nesto nategnuti, pitanje je sto bi to bilo, s obzirom da kradja nije, mozda neko oduzimanje tudje pokretne stvari ako bismo psa/macku tretirali kao "stvar"..ma, sve je to iskreno bezveze..
inace, odnos srodstva je takav, da i ako bi se radilo o kaznenom djelu, ono se poduzima privatnom tuzbom..opet sama ili odvjetnik..

ili, uzmes odvjetnika i tuzbom trazis povrat zivotinja..

sorry, al' meni je ovo sve precudno..mislim ti medjusobni odnosi, bolest, svadja, odvodjenje psa, macke, mame..
i usput, ako hoces reci, koliko godina imas?
mislim da moje godine nisu relevantne (punoljetna jesam),jasno mi je da je situacija cudna i vecini smijesna, ali meni se radi o zivotinjama koje volim najvise na svijetu. ma, najbolje da lijepo odem sama pa uzmem te zivotinje ocito nitko nema nikakve ovlasti, a neda mi se 10god navlacit po sudu s ludjacima..dotad ce crknut i macka i pas
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:31   #96
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
Javi se nekoj od Udruga za zaštitu životinja (www.suza.hr ili prijateljima životinja na http://www.prijatelji-zivotinja.hr). tamo imaš i kontakt telefone i adrese ili još malo proguglaj pa potraži neku drugu. Oni će ti znat dat savjete kako da što prije dođeš do svojih ljubimaca. Također im ispričaj i iskustvo s policijom, i ponovno idi na policiju (policija tu svakako mora reagirati jer riječ je o teškoj krađi i nasilju).
probat cu jos i to, s tim da se policija ogradjuje od svega tako da sumnjam da ce oni ista pomoc ili reagirati. za prijetnje i napad sa strane roditelja moje majke su mi takodjer rekli da si uzmem odvjetnika.
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 21:32   #97
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
eto zasto policija "nema ovlasti da pomogne" i kazu da ide privatna tuzba, da si uzmes odvjetnika..

kaznenog djela zasigurno nema, a ako bi se i htjelo nesto nategnuti, pitanje je sto bi to bilo, s obzirom da kradja nije, mozda neko oduzimanje tudje pokretne stvari ako bismo psa/macku tretirali kao "stvar"..ma, sve je to iskreno bezveze..
inace, odnos srodstva je takav, da i ako bi se radilo o kaznenom djelu, ono se poduzima privatnom tuzbom..opet sama ili odvjetnik..

ili, uzmes odvjetnika i tuzbom trazis povrat zivotinja..

sorry, al' meni je ovo sve precudno..mislim ti medjusobni odnosi, bolest, svadja, odvodjenje psa, macke, mame..
i usput, ako hoces reci, koliko godina imas?
oprosti, ali gore navedeno nije točno.... pas i mačka se smatraju stvarima u pravu, definitivno ima elemenata kaznenog djela, ne treba ništa natezati, radi se o krađi, moguće o teškoj krađi ako je u stan provaljeno ili je uložen znatan napor u otuđivanje stvari...

još jednom, odi tamo, kada dođeš njima pred vrata, popričaj, ako ne žele dat psa i mačku, zovi 92, moraju doć na poziv, reci im da su ti ukrali psa i mačku, ponesi dokaze i povedi jednog svjedoka, policija će napraviti zapisnik i sama podnijeti prijavu ili će tebe tražiti da podneseš prijavu... kad to napraviš, ako je potrebno, ja ću ti je osobno napisati, besplatno, da ne plaćaš odvjetnika... nakon toga oni će na zahtjev državnog odvjetnika otići tamo i uzeti mačku i psa..
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:37   #98
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
...nakon toga oni će na zahtjev državnog odvjetnika otići tamo i uzeti mačku i psa..
A gdi ti živiš da mi je znat ???

Ne reagira državno odvjetništvo ni na puuuuno veće stvari i kaz.djela..
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 23:12   #99
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
oprosti, ali gore navedeno nije točno.... pas i mačka se smatraju stvarima u pravu, definitivno ima elemenata kaznenog djela, ne treba ništa natezati, radi se o krađi, moguće o teškoj krađi ako je u stan provaljeno ili je uložen znatan napor u otuđivanje stvari...
ja ti kazem da jeste tocno..
jer,
- za kradju ili tesku kradju trazi se protupravno prisvajanje - ovdje je upitna namjera oduzimanja zivotinja
- teska kradja nije - jer u stan nije provaljeno, obijeno, nije iskoristeno stanje nastalo požarom i sl. odnosno ne postoji niti jedan pojavni oblik kradje da bi ona postala/prerasla u tesku kradju (u tom stanu zivi i mama koja je otisla s bakom, djedom i tetom, a upitno je i tko je vlasnik toga stana - mama ili ova cura, pa su ovi usli u stan i boravili u njemu uz dozvolu a ne protupravno)
- ako bi prihvatili da je kradja, onda opet ide onako kako sam gore napisala - privatnom tuzbom, jer se radi o bliskim srodnicima i jer je Kazneni zakon to tako propisao
- za oduzimanje tudje pokretne stvari ne trazi se prisvajanje vec drzanje u svom posjedu, sto bi se ovdje mozda i moglo navuci, ali opet je - privatna tuzba u pitanju, jer Kazneni zakon tako kaze
- usput, pitala sam i za pasminu zivotinja zbog eventualno navlacenja po pitanju vrijednosti, ali i to je otpalo, jer je tako cura odgovorila

i nemojte joj sugerirati takvim savjetima, jer ju samo zbunjujete..

ocigledno je da imaju obiteljsku frku..to zna biti gadno, ali se vremenom rijesi..
dodatno stvarati napetosti uplitanjem institucija, zbog zivotinjica kojima zasigurno nece nista nedostajati?
izlagati se trosku angaziranja odvjetnika da bi tuzbom trazila povrat zivotinja?

cudno mi je sto je napisala da su zivotinjice smetale maminom zdravlju pa su ih ipak i unatoc tome odveli sa sobom..
zar nije bilo jednostavnije odvesti mamu, a zivotinjice ostaviti gdje jesu?..
ako im zele nauditi, zasto bi ih odveli sa sobom pa da to ucine tek tada? mogli su ih se rijestiti tih dana dok je vlasnica bila odsutna...
nema mi logike u svemu ovome pa recite vi sto hocete...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:32   #100
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
A gdi ti živiš da mi je znat ???

Ne reagira državno odvjetništvo ni na puuuuno veće stvari i kaz.djela..
Ukoliko postoji kaznena prijava državno odvjetništvo je dužno obaviti sve radnje da utvrde da li postoje elementi kaznenog djela.. što uključuje slanje policije na adresu za koju onaj tko je podnio kaznenu prijavu tvrdi da se na njoj nalaze ukradene stvari..

...ne može očekivat policijsku akciju tipa indeks, ali policija će na temelju naloga obaviti svoj posao..

jedna napomena, ne želim da se ovaj pdf pretvori u prepucavanja između onih koji smatraju da posjeduju dosta, nešto ili ništa pravnog znanja, orijentirajmo se na osobe kojima je pomoć potrebna...
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.