Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 11:33   #21
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
godinama sam pokušavala tolerirati takvo ponašanje jedne osobe u svojoj blizini. ona je najpametnija od svih nas (i to ti lijepo kaže u facu), ona će samo tako dobiti posao gdje god poželi, kad ona odluči nekamo ići, nas deset je treba slijediti, inače se naduri i provocira dok svi ne svisnemo, interakcija s prijateljima samo kad ona ima korist od toga... uglavnom, kad je počela raditi, dobila negativne kritike od nadređenih- na vrlo grub način, rekli su joj da nije za taj posao. doživjela je slom i završila na liječenju. ali nije se promijenila nimalo...
jedini savjet je čim manje komunicirati s takvom osobom, osim ako je baš nužno, ne upuštati se s njima u nikakva prepucavanja ni privatne razgovore (jer su naši problemi njima samo povod za vlastitu glorifikaciju). nevjerojatno koliko je ljude ostale u svojoj blizini ta ženska psihički izmučila, kraj takvih ljudi jednostavno osjećaš napetost i nervozu. u našem društvu je mnogo mirnije otkad je nema
Točno jednog takvog sam i ja trpio dugo vremena, zajedno sa cijelim mojim društvom. Na kraju više nisam imao živaca i prestao sam komunicirati s tom osobom, jer jednostavno kojim god pristupom pokušao promijeniti/poboljšati komunikaciju i odnos s tom osobom, nije jednostavno bilo moguće. Nakon mene, društvo je "napustilo" još par ljudi, ali se divim onima koji su ostali u njegovom gravitacijskom polju. Ti ljudi mu doslovno samo služe da ih gazi i time sebe uzdigne.
Charobniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:43   #22
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Narcisa ne možeš pobijediti i ne možeš izvući neriješeno. Za narcisa možemo reći "nerijatelj nikad ne spava". Narcis je neumoran i vraćat će se stalno i stalno da te terorizira. Nije korisno ni pobjeđivati ga u argumentaciji, jer to on ne procesira poput ostalih ljudi. Neće imati osjećaj srama jer je bio u krivu, niti osjećaj poštovanja jer je druga osoba bila u pravu, niti straha da je naišao na boljeg od sebe. Narcis ne može uopće pojmiti takav koncept. Sve što ćeš postići je da isprovociraš bijes, i tada će se obrušiti na tebe bez rukavica. Svaki sukob s njim dovest će do toga da te ponovo napadne i to će se ponavljati ma kako ti sukobi završavali, sve dok narcis ne zaključi da je ostvario cilj - tvoje beskrajno i bespogovorno divljenje. Svako tvoje odstupanje od ovoga bit će kažnjeno napadom, od sarkazma u lice do toga da te pokušava staviti u nemilost čitavog društva, radeći ti iza leđa. Rado će postići da osoba koja ne pokazuje dovoljno divljenja dobije sramotni otkaz.
Možeš smanjiti svoju izloženost ako se emocionalno "kamufliraš" prema njemu. Narcis se kači na emocije i u stanju je prepoznat i najmanji emocionalni odgovor i upotrijebit će ga protiv tebe. Ne pokazujući emocije ne daješ mu metu pa će njegovi napadi bit nesofisticirani, svodit će se na grube pokušaje omalovažavanja kakve možeš uvijek predvidjeti. Ipak, nema odmora od ovoga i dugoročno će se akumulirati šteta, kako na psihičkom planu, tako i u smislu uspjeha u poslu.
Jedino pravo rješenje je ukloniti narcisa iz svoje okoline ili sebe iz njegove.
Ovo je najbolji opis narcisa za koji znam !
Tek nedavno sam, nakon više od 10 godina u bližoj obitelji, prema svim navedenim osobinama i onome što sam i sama doživjela od te osobe otkrila narcisa. Ne mogu vjerovati kako mi je dugo trebalo! Čudan je to sad osjećaj, mješavina olakšanja i ushita i s druge strane ljutnje i straha kad se sjetim što sve još mogu očekivati od te osobe. Zato mi se prekidanje odnosa čini najboljim, a opet i najtežim rješenjem jer je ta osoba tu, u blizini, dio obitelji. Ne živimo u istoj kući hvala Bogu, ali ne ni predaleko. Naravno ne pokazuje znake želje da se sredi, upristoji barem. Onako ljudski kad pokušavam sagledati svoje osjećaje nakon njenih ubojitih riječi (koje se ne usudi reći mi u lice nego piše poruke) poželim vrisnuti, postaviti se u neki obrambeni stav, reći joj jasno i glasno da odj... . No, mislim si, to bi onda bilo spuštanje na njezin nivo, ili možda ne bi? Inače sam odgajana da budem fina i pristojna i takva i jesam pa mi svako takvo ponašanje teško pada dok s druge strane osjećam da moram jer kuham iznutra. Drugo rješenje bi bilo vratiti joj ljubaznošću na neljubaznost, dobrotom svake vrste ne njezinu zloću. To bi bilo idealno i zbilja mislim da tako i treba, ali tako NE ŽELIIIIIMMMM! Želim pokazati zube ! Jel tako treba s takvim osobama tj. da li pomaže da te puste na miru?
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:23   #23
S godinama se jednostavno maknes od tih ljudi, ne odrastaju, ne sazrijevaju, ne mijenjaju se i kad skuzis da ti to ne pase maknes se.. Ne znam zasto bi se covjek sa time nosio mucio ak nema promjena i napredaka...

Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.