Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 16:00   #81
Radim preko student servisa i jučer sam si rasjekla prst, odvezli su me na hitnu i imam 4 šava.. sljedećih 10 dana ne mogu raditi. Čula sam da smo i mi osigurani, pa me zanima što to točno znači?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:39   #82
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Radim preko student servisa i jučer sam si rasjekla prst, odvezli su me na hitnu i imam 4 šava.. sljedećih 10 dana ne mogu raditi. Čula sam da smo i mi osigurani, pa me zanima što to točno znači?
To znači da imaš pravo prijaviti ozljedu na radu i pokrenuti postupak priznavanja ozljede u HZZO.
Javi se u kadrovsku službu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:44   #83
Pripremi se na to da će kadrovska biti oduševljena tvojom pojavom.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:59   #84
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pripremi se na to da će kadrovska biti oduševljena tvojom pojavom.
Ne znam zašto odgovaraš ljude od prijave OR. To je zakonsko pravo svakog osiguranika.

Ja sam imala ozljedu na radu prošle godine, poslodavac mi je popunio tiskanicu i tadašnji HZZOZZR mi je priznao ozljedu na radu. I dalje sam zaposlena na istom mjestu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:19   #85
A tko isplaćuje eventualnu odštetu? Poslodavac ili osiguranje? Jel se na taj način šteti poslodavcu?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:43   #86
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
A tko isplaćuje eventualnu odštetu? Poslodavac ili osiguranje? Jel se na taj način šteti poslodavcu?
Odštetu isplaćuje osiguravatelj, ne poslodavac.

Ali ja ti govorim o koraku koji prethodi odšteti - priznavanju ozljede na radu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:34   #87
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto odgovaraš ljude od prijave OR. To je zakonsko pravo svakog osiguranika.

Ja sam imala ozljedu na radu prošle godine, poslodavac mi je popunio tiskanicu i tadašnji HZZOZZR mi je priznao ozljedu na radu. I dalje sam zaposlena na istom mjestu.
Ne odgovaram nikoga, samo komentiram, nitko od poslodavaca ne voli kad mu dođe radnik sa zahtjevom za prijavu ozljede, ali jedno je imati ugovor na (ne)određeno, a drugo radi preko stuca, inspekcije su tu puno strože. Pogledaj mojedosadašnje upise, vidjet ćeš da sam uvijek pisao da pomognem osobi koja traži, ali uvijek postoji ta druga strana za koju mislim da je fer reći.

Lijepo od poslodavca da ti nije pravio probleme, ali da je bio sretan zbog toga sigurno nije. Vjerojatno je ozljeda nastala tako da se ne može rastegnuti odgovornost na psolodavca.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:11   #88
mene samo zanima, ako prijavim ozljedu na radu.. jel to na bilo koji način šteti poslodavcu?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:18   #89
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
mene samo zanima, ako prijavim ozljedu na radu.. jel to na bilo koji način šteti poslodavcu?
Izravno ne, ali indirektno da. Najmanji je tu direktan financijski gubitak, jer će HZZO tvoju 100 % plaću nadoknaditi poslodavcu, sad ne znam kako će ti se obračunavati s obzirom da si preko stuca.

Opet, ovisi što se dogodilo, ali ako je ozljeda nastala tako da bi poslodavac mogao biti kriv za ozljedu, neće mu se svidjeti što prijavljuješ ozljedu(što tebe ne treba apsolutno brinuti).

Ovisi kakav je poslodavac, koliko ims zaposlenih, ali ozljede učenika na praksi, i radnika preko stuca se ipak strože kontroliraju. Možda mu i bane inspekcija, ali vjerojatno neće.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:46   #90
a ja sam kriva za ozljedu...pukla mi je čaša u ruci..i eto sranja
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:53   #91
Onda nemaš beda(osim što si se ozljedila), za to poslodavac ne može biti kriv.
Kako ti se to dogodilo? Obična staklena čaša ti pukla u ruci?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 13:27   #92
prala čašu i kako je stajala u vrućoj vodi postala je još "mekša" i lijevom rukom ju držala, a desnom rukom sa spužvicom prala i dio čaše pukne, odlomi se..i ja to ne skužim i malim prstom povučem po ostatku čaše i rasječem pola prsta.. i završila na šivanju...
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 16:22   #93
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
a ja sam kriva za ozljedu...pukla mi je čaša u ruci..i eto sranja
Kad i ako prijaviš ozljedu, baš to ne smiješ izjaviti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:07   #94
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Kad i ako prijaviš ozljedu, baš to ne smiješ izjaviti.
Pa dobro, neće baš to napisati, a i da napiše, to i nije točno, jer je uzrok ozljede čaša, koja je od temperature pukla u ruci(jeftino kinesko staklo), bitno je da ne bude famozna 855 i ne bi joj trebali praviti probleme. U Izjavi koja se predaje i tako ne može stajati stav radnika o krivnji za ozljedu jer on nije mjerodavan da to ocijeni.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:00   #95
a čaša je u vlasništvu coca cole...to su one njihove promo čaše da tužim coca colu?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:11   #96
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
a čaša je u vlasništvu coca cole...to su one njihove promo čaše da tužim coca colu?
Ne, nego se javi u kadrovsku konačno.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:21   #97
Zar još nisi? Javi kako je prošlo.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:28   #98
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
a čaša je u vlasništvu coca cole...to su one njihove promo čaše da tužim coca colu?
Ne znam, kakav je posao, ali ako si npr. konobarica, tada je čaša sredstvo rada, a ona moraju biti ispravna.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:42   #99
Imam jedno pitanje. Muž je profesionalni vozač. Prije dva mjeseca ulovio ga je išijas. krenuo je na bolovanje. u međuvremenu je završio u bolnici na dvije operacije hernije diska i odležao u bolnici još dva mjeseca (iskomplicirala se operacija, dobio bolničku bakteriju, upalu..). Specijalista mu u otpusnom pismu odredio još mjesec dana bolovanja, pa kontrola, te rehabilitacija u toplicama minimalno 2 mjeseca. Ukratko, moje pitanje. jel se ovo može okvalificirati kao ozljeda na radu? Nisam sigurna kako mu je otvoreno bolovanje? jer "obična bolest" (ako sam u pravu) nosi samo 70% od osnovice plaće, a ozljeda na radu punih 100%.
manjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:32   #100
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Ok,ozljeda na radu. Covek je bio nesposoban za rad 7 dana kao posledica povrede tetive nastale obavljanjem posla i jel to ozljeda?
i to je ozljeda..čime je bacao žbuku?lopatom ili mistrijom,,,?
jo ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.