Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 22:09   #1
Ozljeda tetive

http://en.wikipedia.org/wiki/Flexor_...ofundus_muscle

poprilicno sam siguran da sam ozlijedio tetivu vezanu na Flexor Digitorum Profundus (ako se dobro izrazavam)... naime, za vrijeme penjanja sam osjetio bol na straznjem dijelu dlana i mogu opipati manju kvrgicu na mjestu boli (brijem )

e sad, nije bilo oticanja niti promjene boje niti je bol jaka ... samo mi u odredjenim hvatovima ruka zbog toga postane slabija i osjetim manju bol

odlucio sam prestat penjati na 2 tjedna i 3 puta dnevno masirati to mjesto + kontrolirani lagano istezati ruku

dragi alternativci, da li mogu jos ista napraviti da ubrzam oporavak? svaki savjet je dobrodosao
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:33   #2
Za vrijeme penjanja si osjetio bol na straznjem dijelu dlana?

A dobro, i čudnije stvari se događaju...

A ništa, mislim da će ti pomoći da manje tipkaš.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:53   #3
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Za vrijeme penjanja si osjetio bol na straznjem dijelu dlana?

A dobro, i čudnije stvari se događaju...

A ništa, mislim da će ti pomoći da manje tipkaš.
yup ... radi se o tetivi koja kontrolira otvaranje dlana ... ima smisla, kad penjes, pogotovo na oblijim hvatistima, ti se opires otvaranju dlana

naaaah, tipkanje mi ne smeta nimalo

dakle alternativa mi ne moze nista ponuditi?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:41   #4
cuj mogao bi nekog i pitat ali nisam siguran da ne zahebavas
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:02   #5
fakat se ne zajebavam
kao sto sam vec rekao, iako sam iznimno skeptican prema alternativnim metodama, necu tvrdit unaprijed da sve ne valjaju
npr. ibuprofen dokazano steti oporavku tetiva ... da li netko zna neku biljnu kremu (ili pripravak) koji bi mogao pomoc? ajmo, di su svi ti lijekovi za koje "oni ne zele da znamo"? nis me ne kosta pitat i vidjet kaj se nudi (i eventualno probat)
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:20   #6
eh, od korisnih masaza nista upotrebljivo (sastojci koji su tesko nabavljivi ili pre skupi ako nisi u indiji).

Samo preporuca sok od visanja i djumbira radije nego ibuprofen a drugo sto ionako radis, masaza i lagano vjezbanje (ako nije puklo kada treba kirurgija kolko sam svatio, ali po onom sto kazes ocito nije).

Izgleda da je tipicno za pentranje buduci me lik oma pitao kad navedoh sto je povrjedjeno dal je klajmber u pitanju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:36   #7
Naribaj u lonac s toplom vodom malo đumbira i točaj u tom ruku. Ili natrljaj s kriškicom đumbira.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:43   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Izgleda da je tipicno za pentranje buduci me lik oma pitao kad navedoh sto je povrjedjeno dal je klajmber u pitanju
ozljede tetiva ruku su najcesce kod penjaca da... jedni od rijetkih ljudi koji im tolko stresa priuste

ja nikad nisam imao problema s tetivama, dapace poznat sam po tome sto sam ih mogao bolesno zlostavljati bez ikakvog osjecaj boli ... nazalost, zbog crohna sam imao operaciju ove godine pa nisam penjao punih 7 mjeseci .. uslijed rehabilitacije nakon operacije sam zavrsio sa 15 kila vise nego prije + daleko vecom misicnom masom, ali i slabijim tetivama zbog vremena koje je proslo ...
na prvom treningu sam bio malo preambiciozan i popeo jedan tezi smjer, ali tako da sam se pri jednom dinamicnom pokretu jedva zadrzao na stijeni i onda sam osjetio laganu bol (nije puknuce vec samo istegnuce)

hebiga, sad oporavak 2 tjedan pauze i rehabilitacija
e da, zaboravih spomenut da pijem glutamin u nadi da ce mi pomoci zacijeliti stvar brze
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:45   #9
pitanje neupucenog... zasto djumbir?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:49   #10
nemam pojma zasto djumbir, jednako neupucen, samo prenosim odgovor (u nedostatku mahanarajan, nilgiri i slicnih ulja )

isto reko da ibuprofein ne preporuca (prije nego mu procitah tvoj post di spominjes, ali ni ne uzimas ga ipak koliko shvatih), zaboravih tocno sto se pricalo, neka istrazivanja spomenuo, nuspojave.. jebga nisam odma pisao i sad se ne sjecam

za visnje je bilo neko istrazivanje u sad-u . Platili ga uzgajivaci i navodno dokazalo korisnost, ali svejedno agencija za ljekove zabranila da se navodi na deklaraciji opet iz druge ruke, ne garantiram informaciju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:53   #11
P.S. mislim da jednom spomenuh al ne skodi ponovit, cuh za travara koji navodno ima uspjeha sa kronom ako ti se eksperimentira
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:03   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nemam pojma zasto djumbir, jednako neupucen, samo prenosim odgovor (u nedostatku mahanarajan, nilgiri i slicnih ulja )

isto reko da ibuprofein ne preporuca (prije nego mu procitah tvoj post di spominjes, ali ni ne uzimas ga ipak koliko shvatih), zaboravih tocno sto se pricalo, neka istrazivanja spomenuo, nuspojave.. jebga nisam odma pisao i sad se ne sjecam

za visnje je bilo neko istrazivanje u sad-u . Platili ga uzgajivaci i navodno dokazalo korisnost, ali svejedno agencija za ljekove zabranila da se navodi na deklaraciji opet iz druge ruke, ne garantiram informaciju
vidim da i djumbir stavljaju u razne patcheve i gelove za takve ozlijede al nigdje ne mogu naci zasto.. a bas me zanima ukratko hvala na savjetu, budem probao
iovak ionak masiram ruku sa uljem, budem pogledao dal mogu nabaviti od djumbira pa da masiram s time

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
P.S. mislim da jednom spomenuh al ne skodi ponovit, cuh za travara koji navodno ima uspjeha sa kronom ako ti se eksperimentira
hvala na informaciji, ali (zbog roditelja) sam vec probao dosta "alternativnih" metoda (izmedju ostalog i travare) koje su me vec davno trebale izlijeciti (njihove tvrdnje) pa nista ... za sad mi moderna medicina izuzetno pomaze ... jedinu "alternativnu" metodu koju sam s velikim zanimanjem htio probati nisam stigao, iako sam se vec bio dogovorio s doktorom da ju probamo (radi se o tzv. antiMAP protokolu koji se bazira na jednoj teoriji da jedna bakterija uzrokuje crohna) ... sad mi vise nije potrebna
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:33   #13
ako se sjetim jednom budem pitao lika zasto djumbir, al da ga ne zovem svaki cas

u stvari, posaljem mu mail

samo nisam siguran jel mislio na izvanjsku ili oralnu primjenu jer sok od visanja svakako nije za masazu

taj lijek sto spomenu jel oralac ili?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:53   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
taj lijek sto spomenu jel oralac ili?
http://www.forum-cruc.net/index.php?topic=131.0

radi se o kombinacijskoj terapiji vise antibiotika

uskoro ce njih mozda zamijeniti cjepivo (samo da tezulja ovo ne procita ) koje se trenutno testira u UK i zapravo ce pokazati da li ta teorija o MAP bakteriji kao uzrocniku Crohna tocna

vise o tome na http://www.forum-cruc.net/index.php?topic=131.0
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:15   #15
mislio na ibuprofen idem zguglnut
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:20   #16
naso nesto o gingeru: http://www.umm.edu/altmed/articles/ginger-000246.htm
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:50   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
mislio na ibuprofen idem zguglnut
ups

http://www.caringmedical.com/sports_injury/nsaids.asp
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:56   #18
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
oli sam ja corav oli ovo nije bas pozitivno o lijeku
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:31   #19
pa da... zato sam rekao da ne koristim ibuprofen
nije dobar za tetive osim ako je bol u pitanju i trebas je se brzo rijesiti
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:24   #20
Je, tako nesto mi je lik rekao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.