Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 18:20   #1
(Kada) Djetetu kupiti motor?

Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje je već iz naslova vjerujem dovoljno jasno. Situacija u kojoj se vjerujem mnogi roditelji nađu kad tad

Imam kćer od 16,5 godina i gospođica želi motor. Vec vise od godinu pila oko toga, bila je mlada (15) i nije bilo šanse ali sporazumno smo zaključili da možemo pričat o tome kasnije ako prode s 5. Naravno prošla je s 5 (ovo ljeto), i prijateljica joj ima motor itd itd.
Žena i ja moramo odlučit s tim da žena naginje na njenu stranu moram reć.
Što mislite o tome,kako ste se vi postavili po tom pitanju? Mišljenja,savjeti..
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:28   #2
Znaš kako doktori zovu motoriste? Donori.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:30   #3
Ne kupuj im ništa, to su sve neodgovorni debili. Bez obzira na njihov prosjek u školi.
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:31   #4
kao tinejdžerica sam isto gnjavila svoje da mi kupe skuter. na kraju su ga kupili i dali mi samo da se vozim oko zgrade

sad, kao majka, razumijem taj njihov strah, i definitivno gledam to iz druge perspektive.

1. ako joj ne kupiš motor, postoje šanse da će sjesti s nekim drugim na motor i opet sranje.

2. ako kupiš, nećeš zaspati dok ne dođe doma. ali imaš šansu naučit ju pravila u prometu i tek kad si zadovoljan njenom vožnjom ju pustit u svijet auta i motora.

znam da nisam pomogla, ali takav ti je to sport
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:32   #5
Iskreno?

Izgubila sam 4 bliska prijatelja na motorima.
Moj odgovor je: Isto kao da djetetu kupuješ ljes.
Ne mogu biti objektivna ni misliti drugačije.
I ja sam roditelj, imam sina, i borit ću se svim silama da ne sjedne na motor.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:32   #6
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
Što mislite o tome
Nikad.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:32   #7
hvala blackie, znam da je takav sport Važem sve. Ako već voli motore može sjest s kim želi. A opet ako tako biram radije nek je na svom nego s nekim njenih godina
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:33   #8
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
hvala blackie, znam da je takav sport Važem sve. Ako već voli motore može sjest s kim želi. A opet ako tako biram radije nek je na svom nego s nekim njenih godina


tako si i ja razmišljam.
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:55   #9
A zabrana sjedanja na tuđi motor?
I kazne ukoliko zabranu prekrši?
I razgovor o posljedicama?

EDIT I zašto ne bi sama zaradila za taj motor ako ga već želi umjesto da ga ti kupuješ?
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:59   #10
po dogovoru ga je praktički zaradila s prosjekom 5.0
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:03   #11
Ti je najbolje poznaješ, znaš koliko je odgovorna i promišljena. Ako se odlučite za motor, a čini se da hoćete, preporučam puno razgovora i literature. Ne znam postoje li nekakvi stručni savjetnici za tinejdžere u prometu u auto - školi.

Ja bih svojima strahovito išla na živce, motor bi im brzo prisjeo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:04   #12
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Znaš kako doktori zovu motoriste? Donori.
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Iskreno?

Izgubila sam 4 bliska prijatelja na motorima.
Moj odgovor je: Isto kao da djetetu kupuješ ljes.
Ne mogu biti objektivna ni misliti drugačije.
I ja sam roditelj, imam sina, i borit ću se svim silama da ne sjedne na motor.
Nisam roditelj nego sam jedan od "te" djece,i imao sam prometnu na motoru prije godinu dana,s prijelomom noge na 5 mjesta.Nema teorije da bih sada nakon toga pustio mlađeg brata ili dijete ako budem imao na motor.Poslusajte jer ovo vam je savjet iz prve ruke, ja sam imao srecu pa sam se izvukao.
PS:Pustite te price pazit cu se itd. i ja sam se pazio pa sam naletio na auto
Red Nix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:06   #13
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
po dogovoru ga je praktički zaradila s prosjekom 5.0

rekli ste da će te PRIČATI o kupnji motora ako prođe s pet
sad pričajte.

ja joj osobno ne bih kupila. ili ako baš tako jako, jako, jako želi -nek zaradi barem dio novca za njega. kad jednom izvali par tisuća kuna za motor-možda i bude odgovorniji vozač nego što bi bila da ga je dobila na poklon.

a i danas nije neki problem proći sa 5
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:08   #14
MM je motorist, sa 17 je utukao svu ušteđevinu(bake, dede, rođendani, krizma itd) i kupio krišom motorček, ne pitajte kako, vrlo komplicirano. ugl., nije imao novce za opremu, i tako, krivo parkirani auto u ulici, kamion čistoće koji je iznenada krenuo..8 metara mu derao leđa po asfaltu. strgana zdjelica, koma, svašta nešto. oporavio se, strast prema motorima nije izgubio, vozi motor, i znam da će i naši malci voljeti motor, već je mali enduro u igri, gledamo i hello kitty kacige..
za skutere nikako nismo, kad polože za motor, naslijediće neki tatin, uvjet je da vrhunski voze bicikle, da su oprezni i pametni i naravno pristojni u prometu.
nesreća se može dogoditi i u autu i u tramvaju i kad silaze niz stepenice..
ovako mi razmišljamo, imamo 3 djece.
svaki roditelj mora sam sa sobom raščistiti što će i kako će sa svojim djetetom.
MM kaže : radije nek vozi svoj motor, ja ću je uputiti max., nego da sjedne sa nekim kretenom kakav sam i sam bio..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:11   #15
Moj me već pitao hoću li i kad (ima 3,5) i rekla sam kad si sam zaradi nek kupuje što želi, naravno ne bez škole...od nas motor dobit neće.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:12   #16
Po meni je definitivno premlada još za motor. Kad napuni 18 i završi srednju školu, možda, ali samo uz uvijet da radi to ljeto i sudjeluje u kupnji.
jer, definitivno će bit drukčiji osjećaj ako zna da ga je sama zaradila, nego ako je poklonjen. I to zbog prolaska s 5.
Mislim, ja sam prolazila s 5 pa nit sam očekivala/nit sam dobivala skupe poklone.

i nisam protiv bajkera, dapače, mm vozi motor, ja sam naravno, suvozačica. Ali si je taj motor kupio sam. Prvo si je sa 20 kupio skuter, pa malo veći, pa još veći i tako redom...
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:15   #17
negativnih primjera možes nać gdje god oćeš. Odgovorna je ovako,nemamo s njom problema,ali ko zna kako bi reagirala.
Sa svih strana evo, prijateljica joj ima beverly
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:18   #18
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
negativnih primjera možes nać gdje god oćeš. Odgovorna je ovako,nemamo s njom problema,ali ko zna kako bi reagirala.
Sa svih strana evo, prijateljica joj ima beverly
Uopće nije bitno što joj ima prijateljica, vi morate donijeti odluku nevezano za sve osim nje same.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:21   #19
rekli ste joj da čete razgovarati o tome ako prođe s 5, prošla je...
ako sada razgovarajuči s njom odbijete motor na kraju vidjet će u vama jedno veliko razočaranje, bolje da ste to presjekli u korijenu odbivši ju, ovako ste sad na sto muka, jer ona očekuje pozitivan odgovor...
ja ne dam ni mužu da ga kupi, a kamoli da bi dala sinu
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:21   #20
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Uopće nije bitno što joj ima prijateljica, vi morate donijeti odluku nevezano za sve osim nje same.
ma znam briga me šta ko ima samo kažem presing sa svih strana
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.