Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 11:27   #121
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Kako god okreneš ako polaziš od činjenice da narod Sjeverne Koreje nema pravo na slobodno kretanje odnosno pravo na emigraciju, posve je jasno da je taj režim jedan monstruozni zločinački stroj koji treba uništiti. Pa pođi od sebe da moraš živjeti recimo ostatak života u kavezu 2 sa 2. Kako bi se osjećao?
Ma da, ali nadao sam se da će film biti barem malo bolji.

A i uništenje režima nasilnim putem "zbog brige za Koreance" je oksimoron (liajtmotiv korejskih tema na forumu). Glupost zapravo, a najveća je glupost kada to zagovaraju Hrvati koji bi rado tuđim (američkim) qrcem gloginje mlatili i to redovito one slabije i još slabije.

I tko donosi sud o kvaliteti ili nekvaliteti neke vlasti u dalekoj Koreji o kojoj ništa ne znaju? Hrvati! Isti onaj narod koji ni nakon dva desetljeća HDZ-ove pljačkovlade još nije shvatio o kojim se razmjerima samouništenja radi, ide drugima (koje ne poznaje niti imalo razumije) popovati kako trebaju živjeti i koja im vlast treba ?!?!?!
Hrvati nakon dva desetljeća HDZ-a nemaju pravo nikome prodavati pamet o "kvaliteti vlasti".
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 19.10.2011. at 12:55.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:15   #122
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ma da, ali nadao sam se da će film biti barem malo bolji.

A i uništenje režima nasilnim putem "zbog brige za Koreance" je oksimoron (liajtmotiv korejskih tema na forumu). Glupost zapravo, a najveća je glupost kada to zagovaraju Hrvati koji bi rado tuđim (američkim) qrcem gloginje mlatili i to redovito one slabije i još slabije.

I tko donosi sud o kvaliteti ili nekvaliteti neke vlasti u dalekoj Koreji o kojoj nita ne znaju? Hrvati! Isti onaj narod koji ni nakon dva desetljeća HDZ-ove pljačkovlade još nije shvatio o kojim se razmjerima samouništenja radi, ide drugima (koje ne poznaje niti imalo razumije) popovati kako trebaju živjeti i koja im vlast treba ?!?!?!
Hrvati nakon dva desetljeća HDZ-a nemaju pravo nikome prodavati pamet o "kvaliteti vlasti".
Što se tiče kredibilnosti politički diletantnih Hrvata o "popovanju" o kvaliteti vlasti tu si posve u pravu. Ali kako god okreneš i najgori i najljući period u Jugoslaviji(1945. - 1947.) se ne može mjeriti sa ovim luđaštvom koje se tamo odvija već desetljećima. Tito kakav god da je bio, nisu mu padale na pamet ideje kakve izvode otac i sin Kimovi. Ako ništa drugo, Tito je dao nezadovoljnicima da slobodno odu ako im se ne sviđa, tamo je tako nešto luksuz i često se i za male stvari završava na robiji iz koje se više uglavnom nitko ne vrati. To je genocid.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:25   #123
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Kako god okreneš ako polaziš od činjenice da narod Sjeverne Koreje nema pravo na slobodno kretanje odnosno pravo na emigraciju, posve je jasno da je taj režim jedan monstruozni zločinački stroj koji treba uništiti. Pa pođi od sebe da moraš živjeti recimo ostatak života u kavezu 2 sa 2. Kako bi se osjećao?

klaustrofobično ?
a onda ti otvore vrata, malo "uživaš" i odmah želiš natrag
zašto ?
za razliku od "slobode", ovdje imaš sve što ti treba i miran si
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:30   #124
Thumbs down

Vidi se da imaju komunizam. Komunisti su stvarno propalice.

Donkarlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:47   #125
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
da su iračani bili spremni žrtvovat milijun vojnika, možda bi uspjeli.
umjesto toga, odlučili su ubijat jedni druge.
Istina, Iracani se nisu borili (da su znali sto ce biti mozda bi bilo drugacije), a isto tako iza njih nije stajao veliki saveznik poput USSR-a koji bi slao svu tehniku (tenkovi, topovi, avioni s pilotima, instruktori, municija), niti Kine (koja je poslala enormne kolicine vojske u Koreju na kraju rata, mislim da je bilo milion kineskih vojnika tamo.

Istina je i da je danas vojna akcija na Sj. Koreju neizvediva jer nitko nema kombinaciju vojne snage i spremnosti na gubitke do kakvih bi doslo tamo. Glavna je pretpostavka da bi se Sj. Korejci zestoko borili na nacin kao u Vijetnamu: ukopani, branili svaku kuci, svako brdo, sumu... Uz to Sj. Koreja ima atomsko oruzje i neke rakete koje su dovoljne da ga dostavi na Juznu Koreju (incl. US trupe) i Japan (opet US trupe).

Sve te dokumentarce koji govore o gulazima i gladi gledam s malo opreza, jer rade ih ljudi sponzorirani od zemlje koja je korak do rata. Dakle demoniziranje Sj. Koreje je sponzorima dobrodoslo.

A sto se tice sistema u Sj. Koreji, moje je misljenje da je to privatna stvar gradjana Sj. Koreje. Ako oni nesto odluce mijenjati njihova stvar, ali vec mi je malo puna jedna stvar toga da jedna zemlja stalno vojno jasi po svijetu i "oslobadja" zemlje od diktatora koji im ne pasu, iza sebe ostavlja rusevine i mrtve, kao i diktatore koji im pasu. Nije to sirenje demokracije oruzjem (glupa ideja) nego rosada diktature, kad trenutni diktator ne slusa pravog velikog ujaka Sama.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:54   #126
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kredibilnosti politički diletantnih Hrvata o "popovanju" o kvaliteti vlasti tu si posve u pravu. Ali kako god okreneš i najgori i najljući period u Jugoslaviji(1945. - 1947.) se ne može mjeriti sa ovim luđaštvom koje se tamo odvija već desetljećima. Tito kakav god da je bio, nisu mu padale na pamet ideje kakve izvode otac i sin Kimovi. Ako ništa drugo, Tito je dao nezadovoljnicima da slobodno odu ako im se ne sviđa, tamo je tako nešto luksuz i često se i za male stvari završava na robiji iz koje se više uglavnom nitko ne vrati. To je genocid.
Treba uzeti u obzir da je zemlja već 60 godina u ratu. I ima stvarnog vanjskog neprijatelja, i to ne bilo kakvog već najmoćniju silu u povijesti. Ako povučemo paralele sa Amerikom i njenim reduciranjem osobnih sloboda radi 9/11, što bi Amerika tek uradila u sjevernokorejskom slučaju?
Di ćeš bolje atmosfere za betoniranje diktatorske dinastije i njegove vojne hunte.
Al ni Južna Koreja nije donedavno bila ništa bolja od Sjeverne.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:58   #127
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
...
A sto se tice sistema u Sj. Koreji, moje je misljenje da je to privatna stvar gradjana Sj. Koreje. Ako oni nesto odluce mijenjati njihova stvar, ali vec mi je malo puna jedna stvar toga da jedna zemlja stalno vojno jasi po svijetu i "oslobadja" zemlje od diktatora koji im ne pasu, iza sebe ostavlja rusevine i mrtve, kao i diktatore koji im pasu.[B] Nije to sirenje demokracije oruzjem (glupa [/B]ideja) nego rosada diktature, kad trenutni diktator ne slusa pravog velikog ujaka Sama.



globalizacija (ujko sam ) hrani svoje korporacije i proračun
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:01   #128
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Istina je i da je danas vojna akcija na Sj. Koreju neizvediva jer nitko nema kombinaciju vojne snage i spremnosti na gubitke do kakvih bi doslo tamo. Glavna je pretpostavka da bi se Sj. Korejci zestoko borili na nacin kao u Vijetnamu: ukopani, branili svaku kuci, svako brdo, sumu... Uz to Sj. Koreja ima atomsko oruzje i neke rakete koje su dovoljne da ga dostavi na Juznu Koreju (incl. US trupe) i Japan (opet US trupe).
Pa ne trebaju im rakete. Pogledaj na Google Earth gdje su Inchon i Seul. I klasična artiljerija se može do tamo dobaciti (nekih 30 km), a na njihovoj je granici ogroman broj klasičnih haubica.

Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Sve te dokumentarce koji govore o gulazima i gladi gledam s malo opreza, jer rade ih ljudi sponzorirani od zemlje koja je korak do rata. Dakle demoniziranje Sj. Koreje je sponzorima dobrodoslo.
Najzanimljiviji su dokazi gulaga satelitske snimke. Slične onima kojima je Collin Powel na turnejama od UN-a do NATO zemalja pokazivao kao Iračke pogone za proizvodnju WMD-a a u naravi je bila kakva Bagdadska pekara...
Kao da piše na krovu zgrade koja joj je namjena. Samo neka zgrada i tvrdnja (istinoljubivog) Pentagona da je to i to...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:04   #129
Ne mogu jednostavno vjerovati vlastitim očima tko sve ne može pisati na forumu, fakat bi trebalo nekakvo ograničenje. Jeste li vi razumjeli prilog, jeste li čuli da je S. Koreja poharana poplavama, jeste li vidjeli da su djeca u pedijatarskim bolnicama i da im pokušavaju pomoći. Da li znate da je S. koreja pod strogim sankcijama mada nitko na ovoj planeti ne zna zašto

Bože dragi, što manipalucija CNN-a, BBC:-a i sličnog smeća radi ljudskom mozgu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:07   #130
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ne mogu jednostavno vjerovati vlastitim očima tko sve ne može pisati na forumu, fakat bi trebalo nekakvo ograničenje. Jeste li vi razumjeli prilog, jeste li čuli da je S. Koreja poharana poplavama, jeste li vidjeli da su djeca u pedijatarskim bolnicama i da im pokušavaju pomoći. Da li znate da je S. koreja pod strogim sankcijama mada nitko na ovoj planeti ne zna zašto

Bože dragi, što manipalucija CNN-a, BBC:-a i sličnog smeća radi ljudskom mozgu
To je i meni zapelo za oko...poplave...ali da sam ih spomenuo odmah bi pravovjerni graknuli da zašto branim stlajinističku diktaturu...

Uglavnom kada u Americi ljudi umiru od bolesti i gladi postanu beskućnici zbog poplava (vidi pod Katrina) to je prirodna nepogoda. A kada se to dogodi u Sjevernoj Koreji onda je sve to djelo Kim Il Sunga...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:51   #131
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti ne razlikuješ pojmove UJEIDNJENJE i ANEKSIJA (Americi)?


Daj prati temu, govorimo o Južnoj i Sjevernoj Koreji. Ujedinjenje kroz aneksiju Sjeverne Koreje od strane Južne Koreje, to je najbolje rješenje.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:58   #132
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


globalizacija (ujko sam ) hrani svoje korporacije i proračun
Najbolje da onda ukineš pretplatu na internet i baciš svoje kinesko računalo.

Zašto bi inače protivnik globalizacije uživao prednosti iste? Osim ako ne govori gluposti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:08   #133
@ zek0slav

ne trebam baciti računalo i ukinuti pretplatu na internet - samo će se ugasiti.
globalizacija urušava sama sebe, stvaranjem sve većeg broja siromašnih i gladnih
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:10   #134
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Daj prati temu, govorimo o Južnoj i Sjevernoj Koreji. Ujedinjenje kroz aneksiju Sjeverne Koreje od strane Južne Koreje, to je najbolje rješenje.
A o toj aneksiji govoriš...pa upravo tome se amerikanci i protive. Da nema baba Roge Sjeverne Koreje kako bi opravdali svoju vojnu prisutnost? Kome bi prodavali vojnu opremu i tehnologiju? Znaš li koliko se godišnje vojnih manevara izvodi u američkim satelitima na dalekom istoku? Koreja, Tajvan i Japan svakodnevno, ali doslovno svakodnevno izvode masivne vojne manevre na više lokacija istovremeno, spaljujući milijarde dolara. Tajvan zbog Kine, Japanci zbog Kine i Koreja, Koreanci zbog Koreje...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:24   #135
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A o toj aneksiji govoriš...pa upravo tome se amerikanci i protive. Da nema baba Roge Sjeverne Koreje kako bi opravdali svoju vojnu prisutnost? Kome bi prodavali vojnu opremu i tehnologiju? Znaš li koliko se godišnje vojnih manevara izvodi u američkim satelitima na dalekom istoku? Koreja, Tajvan i Japan svakodnevno, ali doslovno svakodnevno izvode masivne vojne manevre na više lokacija istovremeno, spaljujući milijarde dolara. Tajvan zbog Kine, Japanci zbog Kine i Koreja, Koreanci zbog Koreje...


Kome to SAD treba pravdati svoju vojnu prisutnost?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:34   #136
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Kome to SAD treba pravdati svoju vojnu prisutnost?
Pa svojim poreznim obveznicima i novinarskim ajkulama, nezahvalnoj gamadi koja bi odmah pitala a zašto je Amerika tamo još uvijek vojno prisutna. Kao što pitaju zašto su još u Iraku a nikakvog WMD-a nema, zašto su još u Afganistanu a pomeli su talibane u roku od par tjedana, odnedavno je i Sv. Osama mrtav...puno nekih ZAŠTO pitaju prokleti američki novinari i javno mnijenje...a kad si im već jednom lagao, nemoš ima sada reći istinu...pa im kažeš "Da smo tu da čuvamo slobodu i demokraciju" ().
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 16:43   #137
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Treba uzeti u obzir da je zemlja već 60 godina u ratu. I ima stvarnog vanjskog neprijatelja, i to ne bilo kakvog već najmoćniju silu u povijesti. Ako povučemo paralele sa Amerikom i njenim reduciranjem osobnih sloboda radi 9/11, što bi Amerika tek uradila u sjevernokorejskom slučaju?
Di ćeš bolje atmosfere za betoniranje diktatorske dinastije i njegove vojne hunte.
Al ni Južna Koreja nije donedavno bila ništa bolja od Sjeverne.
SAD koliko god da je rigorozan od 9/11 i dalje ima otvorene granice(koliko-toliko), naročito prema onima koji žele napustiti zemlju. Ako ti se ne sviđa SAD, slobodno spakiraš kofere i uputiš se tamo gdje misliš da će ti biti bolje. Ključna razlika je u tome što to ne moraš raditi ilegalno i tajno i što ti nitko neće pucati u leđa na graničnom prijelazu i svoj plan možeš obznaniti kome god hoćeš, nećeš zbog toga ići u radni logor niti će tvoja obitelj, prijatelji i kućni ljubimci grdno ispaštati zato jer si otišao.

Kakva god da je situacija bila u Južnoj Koreji, radom, trudom i disciplinom postigli su čudo isto kao što mi kraj ovog i više nego odličnog komada zemlje u Europi propadamo kao kita kroz šuplje gaće i samo je pitanje gdje ćemo završiti. Toliko o čudima.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 01:28   #138
hvala!!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:42   #139
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa ne trebaju im rakete. Pogledaj na Google Earth gdje su Inchon i Seul. I klasična artiljerija se može do tamo dobaciti (nekih 30 km), a na njihovoj je granici ogroman broj klasičnih haubica.
Sj. Koreja nema nuklearno oružje koje bi stalo u granatu haubice. Zato im trebaju dalekometne rakete.

U stvari, znanstvenici nagađaju da je nuklearni pokus Sj. Koreje samo djelomično uspio, da je eksplozija bila mizerne snage zbog loše izvedbe nuklearne naprave.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 15:06   #140
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Treba uzeti u obzir da je zemlja već 60 godina u ratu. I ima stvarnog vanjskog neprijatelja,
Sj. Koreja nije 'u ratu' nego u stanju vrlo jake mobilizacije, vojne spremnosti. I to isključivo svojom voljom. Nema stvarnih neprijatelja, nego je ona prijetnja, pa se Jug naoružava prvenstveno radi obrane.
Odnos snaga govori tome u prilog. Sjever ima stalnu kopnenu vojsku od preko milijun vojnika, a Jug 520000 + 28000 Amera.

Glad u Sj. Koreji nema veze sa poplavama i tim nikakvim sankcijama, nego sa idiotizmom vođe i partijske vrhuške.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.