Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 13:58   #141
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
E, a vezano uz nespavanje - moja je upravo napunila 3 godine i dan-danas ne spava svaku noc bez budjenja - ali sad fino sama ode na wc piskiti, sama ode u kupaonu natociti si vode ak je zedna, i sama ode spavati u drugu sobu ak se po noci posvadjam s njom sto hoce spavati s nogama meni na glavi (eto tu povlacim granicu izmedju njezinih zelja i mojih potreba )
woohoo!!
ja sanjam i o onome da kad se vikendom probudi u 7, da ode u sobu i upali si crtic i pusti me da odvalim do 10, kao u dobra stara vremena
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:28   #142
Malena10, pitala sam negdje na pocetju moze li se uvesti rutina 8-mjesecnom djetetu. Ustvari me zanima kako bi jedan dan trebao izgledati djetetu u toj dobi. Otprilike... Koliko cesto, dugo i kada spavanje i hranjenje. Please ako znas okvirno sta knjiga kaze...
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:47   #143
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
ti mene ne cujes
beba mi je konstantno plakala. jer nije dovoljno spavala.
i moja je
onda sam pet dana pisala što kad radim s njom, kakvog je raspoloženja kad i iz toga zaključila kad bi trebala jesti, kad spavati, uglavnom složila sam nam neki raspored. i dok sam se toga držala bilo je super, ja uvijek govorim da je ona bila teška rutinerka i ja sam puno toga žrtvovala njezinom rasporedu!

ali, vrijeme za jelo sam odredila promatrajući nju i njezine potrebe, a nisam odredila da mora jesti u 10 jer je gina ford napisala da dijete te dobi mora jesti u 10!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:53   #144
Quote:
Liki kaže: Pogledaj post
Možda je malo OT, ali vidim da se često spominje zadovoljavanje potreba i želja bebe na prvom mjestu i da često jedna drugoj govorite da ovom i sličnim metodama zapravo stavljate svoje, a ne bebine potrebe na prvo mjesto. Pa me zanima da li smatrate da bi i zadovoljan i naspavan roditelj bio jedna od potreba bebe?
Ja smatram da roditelj koji je neispavan samim time i nervozan, izgubljen i nije u mogućnosti se potpuno i kvalitetno posvetiti svom djetetu... Znači smatram da treba naći rutinu koja odgovara i djetetu i roditelju, tako da i jedno i drugo budu sretni i zadovoljni i da možemo uživati jedni s drugima... Ali to je samo moje mišljenje...a ja svoju prinovu tek očekujem
:klap::klap:

slažem se s tobom u potpunosti!
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:09   #145
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
ne znam stvarno, mozda je neka faza, prozivljava dogadjaje kroz dan, sanja.

samo nemoj da ti to pokvari ovo samouspavljivanje i proci ce.

tak je nama bilo nakon sto su izasle cetvorke, navikla se buditi po noci, bez obzira sto ju vise nista nije bolilo.
brzo smo to vratili na staro.
Ma nije faza kad to traje od rođenja. A kak ste vi to vratili na staro? Kaj je radila dok se budila, el je tražila šta? I šta ste vi radili po tom pitanju?
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:02   #146
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo postaje sve bolje i bolje!
dakle, kad beba ima (urođeni i prirodni!) skok u razvoju onda se ni slučajno ne smije dat joj cica izvan rasporeda eda se ne bi poremetila rutina
al kad mama mora ići šetati navečer onda se baš i ne držimo pravila da beba mora biti u krevetu u 19 i remeti se rutina

ovo o zadovoljnom i naspavanom djetetu je floskula. floskuletina.
odnosno, time pobornice cry outa i sličnihm metoda sebe tješe kako to rade eda bi imale zadovoljnje dijete.
slažem se da nervozan roditelj prenosi nervozu na bebu i da zadovoljan roditelj hendla bebu s puno više lakoće nego onaj izgubljen i izbezumljen.
no, ne slažem se da je baš NASPAVANOST ključan i presudan faktor zadovoljstva i da roditelj treba baš biti naspavan eda bi bi bio sretan i sa zadovoljstvom i smireno se brinuo o djetetu.
to zadovoljstvo čini puno toga - neka generalna sreća, zadovoljstvo sobom i svojim životom, snalaženje u roditeljstvu općenito, odnos s partnerom, drugim ljudima, samopouzdanje...naspavanost se veliča kao ključ zadovoljstav roditelja eda bi se dobilo opravdanje za stavljenje svog sna ispred djeteta.

osim toga, želite li vi reći da kad je dijete naprimjer bolesno i probdiješ s njim noć-dvije-tri jer mu pratiš stanje i snižavaš temperaturu onda u to vrijeme nisu u stanju adektvatno se brinuti o djetetu?!
c'mon!
Možda i naspavanost nije ključan i presudan faktor, ali nekim ljudima je vrlo bitan, ja npr ne funkcioniram kada sam neispavana, ali zaista ne funkcioniram, znači zaboravljiva sam, stvari mi ispadaju iz ruku, ko usporeni film sam i jedva držim samu sebe na nogama. Ima ljudi koji mogu funkcionirati i sa 4-5 sati sna, ja nažalost ne mogu, a vjerujem da ima još takvih ljudi i ne vidim kakvu korist od mene u takvom stanju može imati dijete. Nisam za nikakve rigorozne metode, ali smatram da se uvijek treba naći kompromis i način na koji su i beba i roditelj sretni...Druga stvar je kad je dijete bolesno, to traje par dana,a ne par mjeseci...
Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:28   #147
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Malena10, pitala sam negdje na pocetju moze li se uvesti rutina 8-mjesecnom djetetu. Ustvari me zanima kako bi jedan dan trebao izgledati djetetu u toj dobi. Otprilike... Koliko cesto, dugo i kada spavanje i hranjenje. Please ako znas okvirno sta knjiga kaze...
ja imam jednu 8 mjesecnu zlocku trebali bi imati 5 obroka, naravno rasporedenih tokom dana, spavati noc 11h bez budenja i jos tokom dana 2-3h rasporedeno u jednu ili dvije ture. ja cinim sve sta je u mojoj moci da bude tako, ali, eto- nije

sto se tice naspavanosti roditelja- mislim da je vrlo bitna, jer, ja sam vecinu dana sama s svojom bebom doma, ako spavam 5-6 pa i 7h, umorna sam nezadovoljna, zivcana itd i smatram da to nije dobro za dijete, al jednostavno ne mogu bit drukcija kad sam umorna, treba mi bar 8-9h sna, moze i isprekidanog (u komadu ga nemrem dobit nikak ionako), al to je naprosto moja fizioloska potreba, koja ako nije zadovoljena, ja nisam svoja, sto mozda nebi bio problem da zivim recimo u zajednickoj kuci s mamom/sveki pa da ona malo preuzme dijete ak sam ja preumorna,ali ovako kad smo same je problem.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:34   #148
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Malena10, pitala sam negdje na pocetju moze li se uvesti rutina 8-mjesecnom djetetu. Ustvari me zanima kako bi jedan dan trebao izgledati djetetu u toj dobi. Otprilike... Koliko cesto, dugo i kada spavanje i hranjenje. Please ako znas okvirno sta knjiga kaze...
za bebe 6-9mj.

jede
7 mlijeko, ili dorucak, ovisno o tome kad se uvede dohrana, tj. koliko beba vec ima cvrstih obroka. dorucak se uvodi kao treci obrok.
11.45 rucak
14.30 mlijeko
17 vecera
18.30 mlijeko

spavanje
max 3h preko dana
9-9.30/9.45
12.30-14.30
noc 19-7

ima dosta o dohrani, sto i kako se kada uvodi.
ako vec ima tri cvrsta obroka, moralo bi moci prespavati noc bez budjenja za hranjenje.
i kao, sa 9mj bi trebalo svu tekucinu piti na onu casu s kljunom.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:59   #149
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Ma nije faza kad to traje od rođenja. A kak ste vi to vratili na staro? Kaj je radila dok se budila, el je tražila šta? I šta ste vi radili po tom pitanju?
imali smo more tih faza..
ovisi kako kada, imali smo ovo cendranje u polusnu, pa plakanje kao od straha, pa pjevanje od sat vremena, a sad kad je vec velika, probudi se u 5 i veli, ajmo gledat crtic

ne bih se digla na prvu, da vidim hoce li nastaviti spavati, kad bi se nastavilo plakanje, pomazila bi ju po glavi, a kad bi imala te faze histericnog placa, cak bi ju probudila da dodje sebi.
nisam ju dizala ni nunala, njurganje, cendruckanje i pjevanje bi ignorirala. zaspala bi sama.
vazno mi je samo bilo da znam da ju nista ne boli, da nije mokra i da je pokrivena.
mi spavamo u istoj sobi, pa bi nas cula, ne bi se bojala da je sama.

kad su veci lakse je, uopce se ne dizem i kazem noc je spavamo, ona zanjurga neeeee, ja nis. spavam, ona ak ne zaspe odmah, suti.
kad su ju boljele cetvorke (druge prakticki nismo ni osjetili), cendrala bi u snu, znala bi vrisnuti, ja bi sjela pored nje i mazila ju po glavi dok se ne smiri i namazala eventualno.
cim su zubi izasli, nisam se vise dizala jer sam znala da ju vise nista ne muci

e da, zaboravila sam napisati, sa 6 mj sam joj dala dekicu tjesilicu i po noci, spasila me

Zadnje uređivanje Malena10 : 17.01.2012. at 21:06.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:42   #150
Quote:
Liki kaže: Pogledaj post
Možda i naspavanost nije ključan i presudan faktor, ali nekim ljudima je vrlo bitan, ja npr ne funkcioniram kada sam neispavana
ak ne funkcioniraš, ali STVARNO ne funkcioniraš kad si nenaspavana onda nemoj imat dijete. ozbiljno.
ili pretjeruješ s nefunkcioniranjem ili ćete jaaaako strefiti kad shvatiš da NEMA formule po kojoj dijete možeš prisiliti da spava jer ti želiš spavati (moja se, recimo, nakon što je skinula pelenu znala probuditi za piškenje po noći, što ćeš u tom slučaju - reć djetetu da nek trpi i spava jer ti, avaj, ne budeš sutra funkcionirala ak te budi?!)

ne funkcioniram ni ja nenaspavana. i padaju mis tvari iz ruke i ne znam kak se zovem. pa sam podigla dijete i nenaspavana.
ne funkcioniram ni kad sam gladna pa sam koliko puta bila gladna jer je nešto njezino bilo preče.

uostalo, javi se kad budeš imala dijete.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:58   #151
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Cini mi se da se sve na kraju ipak svodi na "contended parent" a bebe su pretezno prilagodljiva bica po svojoj prirodi pa se nakon drila prestanu buniti.
Ali su mi smijesni argumenti da je sve to za bebino dobro,a ispod povrsine je uvijek zadovoljstvo roditelja primarno.
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo o zadovoljnom i naspavanom djetetu je floskula. floskuletina.
odnosno, time pobornice cry outa i sličnihm metoda sebe tješe kako to rade eda bi imale zadovoljnje dijete.

ovo više uopće nije rasprava o knjizi gine ford, nego je ovo postalo sukob dviju strana - za i protiv uvođenja reda, rutine, učenja zaspivanja i spavanja cijelu noć kod beba.
mi koje smo za i koje smo to proveli u djelo sa svojim klincima smo opisali svoja pozitivna iskustva. djeca su nam nakon toga bila naspavana, dobre volje i zadovoljna. i mi majke smo bile zadovoljne. i ostali članovi obitelji bili su zadovoljni. nismo napadale nikoga tko bi mislio drugačije, govorile smo nešto tipa - neka svatko radi kako misli da je najbolje.
vi koje ste protiv ste raspravljale s nama, iskazale i objasnile svoje neslaganje, ali i nerijetko nas napadale (udarcima ispod pojasa) - mi to radimo isključivo radi sebe i svog zadovoljstva, mi drilamo - mučimo svoju djecu, puštamo ih da plaču, držimo ih gladnima.

ja se nemam potrebu braniti.
ali imam pitanje - jeste li možda ipak malo nezadovoljnije nego što to ovdje prikazujete?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:17   #152
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ovo više uopće nije rasprava o knjizi gine ford, nego je ovo postalo sukob dviju strana - za i protiv uvođenja reda, rutine, učenja zaspivanja i spavanja cijelu noć kod beba.

stvarno, cure, pocelo se pretjerivati. lali, tvoj zadnji post je skroz na rubu trolanja.

molim vas da malo stanete na loptu. jer znate da nakon upozorenja krecu kartoni.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 08:10   #153
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ovo više uopće nije rasprava o knjizi gine ford, nego je ovo postalo sukob dviju strana - za i protiv uvođenja reda, rutine, učenja zaspivanja i spavanja cijelu noć kod beba.
mi koje smo za i koje smo to proveli u djelo sa svojim klincima smo opisali svoja pozitivna iskustva. djeca su nam nakon toga bila naspavana, dobre volje i zadovoljna. i mi majke smo bile zadovoljne. i ostali članovi obitelji bili su zadovoljni. nismo napadale nikoga tko bi mislio drugačije, govorile smo nešto tipa - neka svatko radi kako misli da je najbolje.
vi koje ste protiv ste raspravljale s nama, iskazale i objasnile svoje neslaganje, ali i nerijetko nas napadale (udarcima ispod pojasa) - mi to radimo isključivo radi sebe i svog zadovoljstva, mi drilamo - mučimo svoju djecu, puštamo ih da plaču, držimo ih gladnima.

ja se nemam potrebu braniti.
ali imam pitanje - jeste li možda ipak malo nezadovoljnije nego što to ovdje prikazujete?
Neda mi se sada ici unazad 8 strana rasprave i kvotat, ali rekla bih da kad se otprilike kaze "sve bebe imaju prirodni bioritam da spavaju od 19-7" onda mi koji imamo djecu koja tako ne spavaju ocito radimo protivno njihovom bioritmu, za ne? Pa ja pozelim malo argumentirati da ja u to ne vjerujem, makar to tvrdila gdja Gina Ford.

A inace, osim Malene10 koja je napisala da je njena beba plakala i bila nezadovoljna i nakon primjene savjeta iz knjige postala zadovoljna, ostali su de-facto iznosili argumente da je njima lakse (a bebe su se po mome prilagodile - ja to nazivm dril jer ucenje je nesto sto radis svjesno i voljno, a kad nakon 5 noci plakanja prestanes plakati jer ne djeluje to nazivam prilagodbom na dril).

Npr. "bebi sam ukinula cicanje jer nije jela broj/kolicinu cvrstih obroka kako ja smatram da treba" - ne vidim iz ovog da je bebi smetalo da jede nepredvidivo, da je plakala jer je jedan dan htjla vise cice a manje snicla.

Ili da je beba plakala zato sto je htjela cicat svakih 1,5h - ne nego je mami to bilo koma sto se nije mogla posvetiti starijem.

Znaci, mislim da je bilo jako malo argumenata da je beba bila nezadovoljna prethodnim stanjem i sad joj je bolje - bolje je u principu roditeljima, a beba se prilagodila (za sada).

Moja je i sa 7-8 budjenja po noci za cicu ujutro bila jednako naspavana i dobre volje kao i s nula budjenja po noci. U stvari, mislim da broj nocnih budjenja bi morao biti usitinu vrlo visok da se i beba ne-naspava, oni su pretezno super zadovoljni sa svojim rezimom budjenja, mi roditelji smo ti kojima bude tesko.

I sve ovo mislim da ipak je i rasprava o knjizi jer knjiga tvrdi da su neke stvari OK a neke nisu OK nego su lose za bebu - ja pak mislim da je vecina tih not-OK za bebu u stvari not-OK za roditelja, a za bebu su sasvim OK i one su uz to sretne i zadovoljne (bebi "odmoren i naspavan" roditelj ne znaci apsolutno nista dokle god ona dobiva sve sto treba).

I ne, nisam nezadovoljna - dapace, ovih dana sam posebno dobro naspavana, em starija napokon vise-manje spava cijelu noc, em je manjem prosla prehlada pa sad samo 2x po noci gurnem cicu u polusnu u usta i nastavim spavat
Ali ne ocekujem da ce ovo dugo potrajat - znam ja njih, taman sve profunkcionira i odmah neki novi za**b ceka iza ugla...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:35   #154
Ja ipak mislim da bi svi koji zele raspravljati o knjizi, ju prvo trebali PROCITATI. A?
Interesantno da nijedna protivnica metoda, rutina i knjige Gine Ford nije procitala knjigu. Pa cure, educirajte se pa onda navalite sa kritikama. Ovako izvlacenje iz konteksta i napadanje pojedinih mama nije fora ni cool..
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:16   #155
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ovo više uopće nije rasprava o knjizi gine ford, nego je ovo postalo sukob dviju strana - za i protiv uvođenja reda, rutine, učenja zaspivanja i spavanja cijelu noć kod beba.
ako malo bolje pročitaš, vidjet ćeš da smo sve ZA red i rutinu (tako bebe funkcioniraju, jbg), samo su neke za rutinu kako gina ford nalaže, a neke za rutinu kako beba nalaže
moja je prva bila teška rutinerka, a ovaj malac, kako je na bočici, isto bome ima red. al jede kad njemu treba, a ne u 7 i u 10 jer gina tako preporuča

o spavanju cijelu noć ne bih jer mi je to bespredmetno. bebu od par mjeseci neću učiti abecedu jer sam svjesna da ju nešće svladati. i neću od nje očekivati da zna abecedu. jednako je i sa spavanjem.
puštanje da beba plače x noći dok joj ne slomiš duh i ne odustane nije učenje, kao što reče proab.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:16   #156
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Ja ipak mislim da bi svi koji zele raspravljati o knjizi, ju prvo trebali PROCITATI. A?
Interesantno da nijedna protivnica metoda, rutina i knjige Gine Ford nije procitala knjigu. Pa cure, educirajte se pa onda navalite sa kritikama. Ovako izvlacenje iz konteksta i napadanje pojedinih mama nije fora ni cool..
Meni ne smeta napadanje, cak mi je smjesno Uvela sam rutinu, bebonja je veseo i sretan, ja sam zadovoljna i odmorna, obozavam se igrati s njim i zabavljati, jer u kuci nema umora, nervoze, cendranja, uspavljivanja.
U 19:30 kad zaspe imam vremena za sebe i starijeg sina ,spremim, opeglam, otusiram se,pogledamo film, muzic dodje s posla, popricamo,druzimo se, u 23 h probudimo bebonju zajedno, nahranimo ga pomazimo se i svi idemo na spavanje...

Zivjela Gina jer mi je pomogla da poslozim stvari kako treba, ukazala mi na moguce pogreske, naucila me da prepoznajem potrebe mog djeteta i uzivam u mjacinstvu.

A ova piskaranja ovdje su mi presmjesna. Malena10 svaka ti cast na strpljenju i trudu.

Pozdrav svima!
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:17   #157
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
...
mislim da isfrustriran roditelj nije kategorija koju bi olako trebali shvatiti.
a puno je isfrustriranih roditelja, citam na ovom forumu neke teme o cestom budjenju nocu, uspavljivanju i sl. kaj te cure tamo pisu, nije bas zgodno.

svima njima mozemo reci da se pomire sa situacijom, ali nije to bas tako lako.
odnos roditelj dijete je dvosmjeran i na obje strane je da se prilagode, ako zbog nicega onda zbog realnog svijeta u kojem zive, a to je da starci idu na posao, imaju jos troje djece o kojima brinu, bolesne roditelje, financijske probleme koji ih muce.

tvoju malenu zaista ne mozes uzeti kao kontraprimjer, jer malo je djece koja ce usprkos navikama koje su apsolutno suprotne jaslickima, tako dobro odreagirati na ukidanje istih.
a tvoj maleni nocu doji dvaput sa 3mj, to je by the book. ja znam dvogodisnju djecu koja se bude vise od toga.

zamisli situaciju.. njih dvoje nezagrepcani, nemaju nikakvu pomoc, troje djece, od kojih samo najvece spava cijelu noc, ali ima svoje muhe i musice preko dana, a dvoje malih se bude 6 puta. mama mora ici raditi sa 8mj najmladjeg jer im fali love. oboje imaju odgovorne poslove i ne smiju si dopustiti manjak koncentracije.
ovo su moji prijatelji btw. i tesko im je.
koliko energije ti ljudi moraju imati, divim se.
zamisli kako njima izgleda tjedan.
kad bi se bar prespavala noc, bilo bi malo lakse.
konstantno budjenje dvogodisnjaka po noci kojem nista ne fali nije potreba tog djeteta, da bi ju ona morala zadovoljiti. ona to moze ako zeli, ali nista njemu nece biti ako prespava noc.
svijet se nije promjenio jer su oni dobili djecu.


u tom smislu da oni svi imaju rutinu, tj. da spavaju po noci ili da se ne uspavljuje svako po pola sata bilo bi lakse. djeca bi imala drugacije navike, ali bila bi zadovoljna, a roditelji bi imali vise energije i strpljenja za njih. svima bi bilo bolje.

po meni ne mozes razdvojiti zadovoljno dijete od zadovoljnog roditelja i obrnuto, bez obzira kakve navike oni uspostavili.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:21   #158
Quote:
Private Dancer kaže: Pogledaj post
Malena10 svaka ti cast na strpljenju i trudu.
naspavana sam i dobre volje, a na poslu mi je hladovina
rasprava mi se uglavnomcini dosta konstruktivna, pa mi je zanimljivo
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:23   #159
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ako malo bolje pročitaš, vidjet ćeš da smo sve ZA red i rutinu (tako bebe funkcioniraju, jbg), samo su neke za rutinu kako gina ford nalaže, a neke za rutinu kako beba nalaže
moja je prva bila teška rutinerka, a ovaj malac, kako je na bočici, isto bome ima red. al jede kad njemu treba, a ne u 7 i u 10 jer gina tako preporuča

o spavanju cijelu noć ne bih jer mi je to bespredmetno. bebu od par mjeseci neću učiti abecedu jer sam svjesna da ju nešće svladati. i neću od nje očekivati da zna abecedu. jednako je i sa spavanjem.
puštanje da beba plače x noći dok joj ne slomiš duh i ne odustane nije učenje, kao što reče proab.
sta god tebi Lali odgovara da ti i beban budete zadovoljni
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:29   #160
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
naspavana sam i dobre volje, a na poslu mi je hladovina
rasprava mi se uglavnomcini dosta konstruktivna, pa mi je zanimljivo
Joj na posao?? nemoj me podsjecati i ja cu jos malo

Sto se tice rasprave mislim da bi bila konstruktivna kad bi ljudi citali malo bolje ono sto ti pises, nekako mi se cini da se stalno vrtite u krug.
Ali dobro, tko sam ja da sudim..

Citam i uletim ponekad!
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.