Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 23:29   #61
Gdje trebaš atest?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:51   #62
Mogu dati nekoliko prijedloga što se tiče tvrtki koje se bave zaštitom na radu. Mi smo do sada surađivali sa njima ovisno o otme što nam je bilo potrebno pa pogledajte i kontaktiraj te s snjima u vezi cijena. Zaštita od požara, radna odijela i ostalo vezano za zaštitu i spašavanje.
irah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:17   #63
Može li mi itko reći je li poslovni prostor/ured obavezna stvar, a onda s njim i tabla s imenom i sve ostalo što ste naveli?? Radi se o građevinskoj tvrtki koja je smještena u obiteljsku kuću.
kejtrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:09   #64
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Ima li u Rijeci tecaj za zastitu na radu strucnjak/specijalista, znaci netko da ima neku drugu VSS i zeli zavrsiti
tecaj/usavrsavanje?
Navodno da nesto odrzava u Hotelu Bonavia.
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:11   #65
Prema novom Pravilniku o zaštiti na radu svaki poslodavac koji zapošljava do 49 radnika mora imati specijalistu zaštite na radu I stupnja?
Jesam ja to nešto krivo shvatila ili više nema mogućnosti ugovoriti obavljanje zaštite na radu sa firmom kojoj je to djelatnost?
Jeste li vi slali radnike na osposobljavanje za stručnjake-specijaliste zaštite na radu?
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:10   #66
Evo dobila sam neke odgovore, pa ako nekog zanima:
"Hrvatska udruga poslodavaca je, naime, pokrenula određenu inicijativu prema Ministarstvu rada, a u vezi novih izmjena Pravilnika o obavljanju poslova zaštite na radu, stoga čekamo rezultate te inicijative i eventualne promjene Pravilnika kako bi se pristupilo konkretnijoj organizaciji specijalizacije."
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 13:09   #67
Sad sam dobio od knjigovodstva da se to mora napraviti. Znači ispit za "specijalista za zaštitu na radu" 800kn majku im j*bem lopovsku, stoka. Izradu procjene opasnoti mora obaviti vanjska firma koja je za to ovlaštena. Cijenu za ovo još nisam dobio. Pa stoka lopovska. Firma 1 zaposleni, programer. Kakva zaštita na radu? Kakva procjena rizika? Treba im bombu baciti.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 23:22   #68
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ar/827215.aspx

Do kraja tjedna izmjene...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:22   #69
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Prema novom Pravilniku o zaštiti na radu svaki poslodavac koji zapošljava do 49 radnika mora imati specijalistu zaštite na radu I stupnja?
Jesam ja to nešto krivo shvatila ili više nema mogućnosti ugovoriti obavljanje zaštite na radu sa firmom kojoj je to djelatnost?
Jeste li vi slali radnike na osposobljavanje za stručnjake-specijaliste zaštite na radu?
Pozdrav,
ja sam nekada radila u dućanu i išla na polaganje zaštite na radu gdje je predavač došao ispričao sve, mi smo riješili ispit i naravno prošli. Sada imam svoju firmu gdje sam ja jedina zaposlena i moram ići polagati taj stručni ispit za zaštitu na radu. Trenutno se još sve raspitujem, ali znam da moram to položiti.
blankah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:10   #70
30.6.2015. U NN su izašle još jedne izmjene i dopune u kojima je poslodavcima koji zapošljavaju do 49 osoba ponovo omogućeno da u njihovo ime i za njih ovlaštena tvrtka vodi poslove ZNR. Stoga nije potrebno polaganje ispita za stručnjaka ZNR ili zapošljavanje takve osobe. Ostaje sve kao i prije travnja.
hoya60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:08   #71
Quote:
hoya60 kaže: Pogledaj post
30.6.2015. U NN su izašle još jedne izmjene i dopune u kojima je poslodavcima koji zapošljavaju do 49 osoba ponovo omogućeno da u njihovo ime i za njih ovlaštena tvrtka vodi poslove ZNR. Stoga nije potrebno polaganje ispita za stručnjaka ZNR ili zapošljavanje takve osobe. Ostaje sve kao i prije travnja.
Da, a ovlaštena tvrtka uzima 200 kn/mj za 1-2 zaposlena, preko toga 650 kn/mj, a ispit košta 800 kn, pa ti vidi šta ti se dugoročno više isplati...

I ove cijene su vrijedile dosada, a budući da će ovl.tvrtke sad morati stvarno nešto i odrađivati jer ih zakonodavac prisiljava da šalju izvješća u pisanom obliku odg.osobama, moguć je scenarij i da povećaju cijene...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:37   #72
Potvrdjujem odgovor od hoya60.
Sve ostaje isto, nema promjene za tvrtke do 49 zaposl.
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 00:26   #73
Dodatno na to, meni su iz knjigovodstva javili da ukoliko je u firmi samo jedan zaposlenik koji je ujedno i direktor, onda nema nikakve obveze o zaštiti na radu. Woohoo
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 23:08   #74
Koliko za 10 zaposlenih košta ZNR? neka najjeftinija varijanta kojom svi težimo
koji su sveukupni troškovi ZNR-a za 10 zaposlenih?
xlopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 18:36   #75
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Dodatno na to, meni su iz knjigovodstva javili da ukoliko je u firmi samo jedan zaposlenik koji je ujedno i direktor, onda nema nikakve obveze o zaštiti na radu. Woohoo
Meni su rekli da treba i dobio sam ponude od 2000-3500 kn
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 18:59   #76
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Dodatno na to, meni su iz knjigovodstva javili da ukoliko je u firmi samo jedan zaposlenik koji je ujedno i direktor, onda nema nikakve obveze o zaštiti na radu. Woohoo
Krivo su Vam javili - navedeno vrijedi samo za obrt. Postoji i mišljenje Minstarstva na adresi http://www.mrms.hr/topics/zakon-o-zastiti-na-radu-2/, pod pojmom "Osobe koje poslove obavljaju osobnim radom"
dado08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 14:59   #77
Hm, zbunjena sam što se tiče zaštite na radu u primjeru - trgovačko društvo s direktorom i radnikom i vlasnikom u istom tijelu a uz male rizike na radu
Realno, za većinu navedenih je puno plaćati navedenih par tisuća kuna godišnje! Pogotovo jer ne budeš sam sebe tužio za ugrožavanje zaštite na radu...

Malo sam sad čitala nove pravilnike na tu temu i došla do sljedećih zaključaka:

poslodavac (u primjeru one-(wo)man-band) može sam provoditi zaštitu na radu, ali svejedno mora izraditi procjenu rizika te uputiti sam sebe u siguran i zaštićen rad. Od opreme bi trebalo imati prvu pomoć, aparat za gašenje požara, evakuacijski plan i eventualne sigurnosne znakove.

Kaže Pravilnik o obavljanju poslova ZNR:
Članak 4.
»Poslodavac koji zapošljava do uključivo 49 radnika poslove zaštite na radu može obavljati on sam ili njegov ovlaštenik, ako:
1) ispunjava uvjete za stručnjaka zaštite na radu I. stupnja iz članka 3. ovoga Pravilnika, ili
2) je stekao potrebna znanja iz zaštite na radu tijekom redovnog školovanja, ili
3) je položio državni stručni ispit za poslove građenja ili projektiranja kojima je obuhvaćena i materija zaštite na radu, ili
4) je položio majstorski ispit u djelatnosti koju obavlja, u kojemu je bila obuhvaćena i zaštita na radu.«

A Pravilnik o izradi procjene rizika:
Članak 3.
(1) Procjenu rizika mogu izrađivati osobe ovlaštene za izradu procjene rizika.
(2) Procjenu rizika za vlastite potrebe može izrađivati poslodavac.

Kaj mislite?

Uglavnom, ja planiram sama izraditi sve, a održala sam si i predavanje za siguran rad
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 19:28   #78
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Hm, zbunjena sam što se tiče zaštite na radu u primjeru - trgovačko društvo s direktorom i radnikom i vlasnikom u istom tijelu a uz male rizike na radu
Realno, za većinu navedenih je puno plaćati navedenih par tisuća kuna godišnje! Pogotovo jer ne budeš sam sebe tužio za ugrožavanje zaštite na radu...

Malo sam sad čitala nove pravilnike na tu temu i došla do sljedećih zaključaka:

poslodavac (u primjeru one-(wo)man-band) može sam provoditi zaštitu na radu, ali svejedno mora izraditi procjenu rizika te uputiti sam sebe u siguran i zaštićen rad. Od opreme bi trebalo imati prvu pomoć, aparat za gašenje požara, evakuacijski plan i eventualne sigurnosne znakove.

Kaže Pravilnik o obavljanju poslova ZNR:
Članak 4.
»Poslodavac koji zapošljava do uključivo 49 radnika poslove zaštite na radu može obavljati on sam ili njegov ovlaštenik, ako:
1) ispunjava uvjete za stručnjaka zaštite na radu I. stupnja iz članka 3. ovoga Pravilnika, ili
2) je stekao potrebna znanja iz zaštite na radu tijekom redovnog školovanja, ili
3) je položio državni stručni ispit za poslove građenja ili projektiranja kojima je obuhvaćena i materija zaštite na radu, ili
4) je položio majstorski ispit u djelatnosti koju obavlja, u kojemu je bila obuhvaćena i zaštita na radu.«

A Pravilnik o izradi procjene rizika:
Članak 3.
(1) Procjenu rizika mogu izrađivati osobe ovlaštene za izradu procjene rizika.
(2) Procjenu rizika za vlastite potrebe može izrađivati poslodavac.

Kaj mislite?

Uglavnom, ja planiram sama izraditi sve, a održala sam si i predavanje za siguran rad
jel bi ovo proslo?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 23:02   #79
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
jel bi ovo proslo?
Ja sam isto tako riješila, pitala savjetnike i oni su rekli da može, iako ne preporučuju jer se time kao gubi objektivnost. Mene ne brine što misle hihihi
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:42   #80
I ja riješila tako, napisala procjenu rizika sama, u skladu s trenutno važećim pravilnikom i prema nekim primjerima koje sam našla na netu.
A što se tiče obrazovanja, mislim da sam pokrivena tu i zbog struke, a i prije sam radila na poslovima s povećanim rizikom pa imam odrađene neke dodatne edukacije na tu temu.
Osnovnu zaštitnu opremu već ionako imam - aparat za gašenje, prvu pomoć itd.

Najjeftinije ponude za to su oko 2.500,00 - 3.000,00 kuna, to mi je definitivno previše trenutno, i s obzirom na sadašnje niskorizično radno mjesto. Mislim, glavna opasnost mi je da se porežem na papir
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.