Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2004., 14:51   #61
Quote:
Ipanema kaže:
Dobro, ali tko zna kad (i ako ce) se to uopce poceti sprovadjati, kuzis? Ne moze se usporedjivati sa zenskom "prirodnom" reprodukcijom sta god da znanstvenici izmislili.
e sori ispravila sam se, htjela sam reci: Otkriven je nacin reprodukcije bez muskaraca, ok?
Tigrica is offline  
Old 14.12.2004., 14:51   #62
Quote:
Ipanema kaže:
Dobro, ali tko zna kad (i ako ce) se to uopce poceti sprovadjati, kuzis? Ne moze se usporedjivati sa zenskom "prirodnom" reprodukcijom sta god da znanstvenici izmislili.
Da, još ajde da znanstvenice rade na tom projektu. Možda bi neš i bilo od toga u skoro vrijeme.
Ali znanstvenici - hm..to će potrajati.

__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Old 14.12.2004., 14:54   #63
Quote:
Tigrica kaže:
e sori ispravila sam se, htjela sam reci: Otkriven je nacin reprodukcije bez muskaraca, ok?
A to, ok
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 14.12.2004., 14:55   #64
Quote:
Vaservaga kaže:
Da, još ajde da znanstvenice rade na tom projektu. Možda bi neš i bilo od toga u skoro vrijeme.
Ali znanstvenici - hm..to će potrajati.

Joj daj, nemoj i ti ko Kosorica
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 14.12.2004., 14:55   #65
Quote:
Vaservaga kaže:
znanstvenici

da, da su znanstvenic-E jos bi bilo nesto...
ma salim se....

nisam nista ozbiljno mislila, samo znam da je receno da je moguca reprodukcija bez muskog spola. eto, iako (i) to zvuci grozno.
Tigrica is offline  
Old 14.12.2004., 15:24   #66
Quote:
Vaservaga kaže:
"Muška strana - protivnici pobačaja:
1) Predstavnik Katoličke Crkve - pametan čova, zna razgovarat argumentirano, iako malo predogmatski nabrijan. Nije se dao isprovocirat od strane žena i za to svaka čast. Čak mu je B.a.B.a rekla da je on po svojim stavovima nije pravi predstavnik Crkve."

Pametan ?


Pred kraj emisije je komentirao da je sve bilo ok dok su muškarci rađali, a da su problemi počeli kad je rađat počela žena
Nije li to ponižavajuća izjava, makar izrečena u šali?
Nije li on zadnja osoba koja bi tako nešto trebala javno izjavljivat?
A način na koji razgovara? Tipa "I tu je za nas kraj razgovora"?

Uglavnom, predstavniku Katoličke crkve

Kreten teške vrste. jedini argument mu je bio abortus je ubojstvo. A posebno mi je bilo ono kad su on i beograđanin rekli kako je normalno i prihvatljivo da dijete od 6 ili 9 godina rodi (carskim rezom).
Katastrofa.
 
Old 14.12.2004., 15:29   #67
Quote:
Ipanema kaže:
Ja nisam gledala emisiju, pa ne znam sta bi ovo trebalo znaciti "kad su muskarci radjali"
Odnosi se na ono starobiblijsko Abraham rodi Jakova (imena izabrana bezveze), tj kad su se spominjali i vrijedili samo muški potomci. I kada su muškarci bili nadređeni ženi i punili je svojim genetskim materijalom da bi dobili sinove.
 
Old 14.12.2004., 15:34   #68
Podržavam zabranu dakako,
__________________
http://www.smartportal.info
Angry-Someone is offline  
Old 14.12.2004., 15:34   #69
Quote:
Mljacko kaže:
Ja sam moralno protiv pobačaja, to mi je odvratno, ali nisam nikako za zakonsku zabranu. Jer će samo više bebi završiti u kantama za smeće


Samo bi idiot mogao zakonski zabraniti pobačaj. Nije stvar u tome da netko voli i želi pobačaj, pa ga radi tako jer mu se sviđa. Onaj tko želi/ili misli da mora napraviti pobačaj napravit će ga svakako. Ako se zabrani, pravit će ga ilegalci i šarlatani, ili žene same. Bit će više zdravstvenih komplikacija (i smrti), i ostavljene djece. Zbog porasta zdravstvenih komplikacija, zdravstvo će imati veći trošak.
Ne postoji ni jedan zdravorazumski argument koji bi išao u prilog zakonskoj zabrani abortusa.

Treba pomagati i educirati umjesto prijetiti i sankcionirati.
 
Old 14.12.2004., 15:35   #70
Quote:
Oleander kaže:
Kreten teške vrste. jedini argument mu je bio abortus je ubojstvo. A posebno mi je bilo ono kad su on i beograđanin rekli kako je normalno i prihvatljivo da dijete od 6 ili 9 godina rodi (carskim rezom).
Katastrofa.
da i jedino je drobio da se jedno zlo ne zmije pokrivati drugim. samo ne kuzim da je stalno zaboravljao komentirati da djevojcica iz nikaragve umire ako dodje do poroda. on ju uopc ene dozivljava. samo da je ab ploda ubojstvo. a ko nju sto pita
Billi is offline  
Old 14.12.2004., 15:36   #71
Uostalom, ako je RH sekularna država koji vrag se vjerske zajednice imaju pravo mješati u politiku i zakone?
Nisu svi vjernici
 
Old 14.12.2004., 15:44   #72
Quote:
Oleander kaže:
Uostalom, ako je RH sekularna država koji vrag se vjerske zajednice imaju pravo mješati u politiku i zakone?
Nisu svi vjernici
Interes, nažalost



Vjera bi trebala biti iznad toga. Nažalost, nije.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Old 14.12.2004., 15:50   #73
Da razjasnim pitanje kontracepcijskih: dosad sam ih u svakoj apoteci u kojoj sam bila, kupila bez recepta ( Cilest, pakiranje za 3 mj.) - čak mi ih je i dragi par put kupio.

Isto tako i day after pills. (Stediril)

Stoga me poprilično iznenadila PL politika, u kojem nema šanse da ih dobiš. (ja pokušala potplatit babu, pa je htela zvat policju )

Offtopic. Sorry.
Crow Jane is offline  
Old 15.12.2004., 00:48   #74
Quote:
Oleander kaže:
Uostalom, ako je RH sekularna država koji vrag se vjerske zajednice imaju pravo mješati u politiku i zakone?
Nisu svi vjernici
Ne, ali je preko 90%

Također - nisam oduševljena pobačajem kao činom, ali definitivno sam za pravo na izbor.
Kakva vražja zakonska zabrana.
Potala is offline  
Old 15.12.2004., 01:22   #75
Pade mi na pamet da su Nacisti u Njemackoj 1935 zabranili abortus, i davali su ordenje zenama koje su imale vise od 4 djece - bronza, vise od 6 kom. srebro, vise od 8 komada - pogadjate - zlato

Trebam li i reci da su postigli kontraefekt, natalitet je opao (bez obzira na medalje )
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 15.12.2004., 12:32   #76
Re: Mala korekcija

Quote:
psihopat kaže:
Muskarci slabije podnose bol
E vidiš, ovo mi nije nikad bilo jasno...
Ali kad već tako stvari stoje ja sam za to da žene šaljemo u rat na frontu, a mi ćemo ih liječiti
Mljacko is offline  
Old 15.12.2004., 12:34   #77
Quote:
Karmela kaže:
Trebam li i reci da su postigli kontraefekt
Treba li reći da je to bilo vrijeme velike ekonomske krize i da zabrane nemaju veze s ničim?
Mljacko is offline  
Old 15.12.2004., 13:05   #78
Ne, defintivno se protivim zabrani pobacaja.
Ipak, da mogu o tome odlucivati predlozila bih da se svaku zenu koja namjerno abortira vise od dva puta sterilizira. Znam da zvuci oštro, ali znam iz svoje okoline dosta slucajeva kad se njoj "dogodi" pa se ode rijesiti bebe
Abortus nije kontracepcija.
Dustflower is offline  
Old 15.12.2004., 15:24   #79
Mene je sramota u kakvoj drzavi zivim

Da pravo na pobacaj uopce dolazi u pitanje.
Zakon je tu da omoguci opcije. A privatno, svatko nek misli i radi po svojoj savjesti.

I uzasno mi idu na zivce protivnici pobacaja. Jel zagovornici pobacaja idu okolo i nagovaraju zene u teskoj situaciji (bez posla, peto dijete, muz nasilnik, nema muza, etc.) da pobace? Ne.
Ali protivnici...o da, oni smatraju svojim svetim pravom mijesanje u tudji zivot. A u SAD ce i kojeg doktora upucat i koju kliniku dic u zrak.
Dobri krscani, nije nego. Bilo bi im korisnije procitat par strana Propovjedi na gori...
Zmijica is offline  
Old 15.12.2004., 15:31   #80
Quote:
Dustflower kaže:
Ne, defintivno se protivim zabrani pobacaja.
Ipak, da mogu o tome odlucivati predlozila bih da se svaku zenu koja namjerno abortira vise od dva puta sterilizira. Znam da zvuci oštro, ali znam iz svoje okoline dosta slucajeva kad se njoj "dogodi" pa se ode rijesiti bebe
Abortus nije kontracepcija.

Kontradiktorna si. Kako to misliš "namjerno" abortira? Pa nitko ne abortira slučajno! Svatko mora donijeti odluku a odluka znači namjeru.
Po kojem principu ćeš ti odrediti da su nečija tri puta gluplja i neutemeljenija od nečijeg jednog?
Ako je zakon nešto dozvolio, samo ona žena koja to iskorištava će to nositi na savjesti i živjeti sa tim, kao i znati razloge i njihovu težinu.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.