Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 12:23   #21
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tako je ispalo.

Ide se, navodno, čak tako daleko da vjernici predaju prazni test a ona popunjava - no, to je neprovjerena informacija.
Za ovo drugo:
Teško je ocijeniti ako ne čuješ vlastitim ušima i ne vidiš na vlastite oči.

Za dobijanje po lampi od nadređenih: dobila je od ravnateljice, pa je izignorirala...
A tko je vjernik se zna kako?...po pohađanju vjeronauka ili?...prazan test?...šta je ovo?


Lorde...da imaš pravo.
Dobiti po lampi bio bi otkaz, a za to nisam čula.

Doduše nisam čula ni za izjavu ove težine.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:31   #22
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@Smotani
Nastavnici su isto samo ljudi, pa ne mogu uvijek sakritisvoje predrasude ili osobne probleme (alkohol, psihički problemi, loš brak, drugo).

Mnogi od njih imaju "nemiljenike" prema kojima su opakiji, nekad zato kaj im to dijete ide na nerve ili roditelji. I sama sam to iskusila na svojoj koži, tijekom školovanja. Da je ugodno, nije, no njihovo ponašanje se zaustavljalo na ocjeni. Nisu mi je snižavali, tako da se moji roditelji nisu žalili. Meni je to bila velika lekcija, učila sam još više, stekla znanja iz tog predmeta (neki od tih profesora su bili jako dobri u svojoj branši), ali i znanja o životu. A to je da te neće svi uvijek voljeti.

Znam da je roditelju užasno teško da mu netko muči dijete, no mislim da je vaša taktika dobra i da je najvažnije da njoj ocjena ostane dobra iz biologije. Ako ta profa nju ocjenjuje realno, ne kažnjava ju nižom ocjenom od zaslužene, onda kćer treba izdržati ovih par mjeseci.

Vi ste joj dali do znanja da ju pratite. Na ravnateljici je odluka kaj da napravi s takvim kadrom jer neki drugi roditelji neće biti tako razumni kao vas dvoje.
Hvala na utješnim riječima.

Ne zakida je na ocjeni - čak je i na ovom, zadnjem satu (dok je profesorica bila izrazito gruba) dobila peticu za riješena križanja koja drugi nisu znali riješiti - iako je podsmješljivo pitala razred "da li da joj da ocjenu za pet minuta slave, da je ne ide tužiti ravnateljici".
Djevojka (unatoč svemu) voli biologiju, zna je, uči je, i u njoj vidi svoju budućnost.
Ta profesorica "vlada" školom 30 godina (takvim ponašanjem) i ja nemam nikakve iluzije da bi se preko noći mogla promijeniti - uostalom, i obećala je ravnateljivci da hoće, pa...
Pratit ćemo i dalje njeno ponašanje, pa, kako je rekao Lord Byron, postoje i slijedeći koraci - što sam ja i decidirano izjavio na sastanku.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:34   #23
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
A tko je vjernik se zna kako?...po pohađanju vjeronauka ili?...prazan test?...šta je ovo?
Katarinčice, Katarinčice... A druženja vjernika?
Racimo, crkveni zbor u kojem pjevaju određeni vjernici sa određenim profesorima i njihovom djecom?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:39   #24
@Smotani
Kažeš da je već 30 godina takva, te da si ju i sam iskusio, pa me zanima da li je u socijalizmu "plela" po "nevjernicima" ili je tek 90-ih otkrila "svoga Boga"?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:43   #25
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Katarinčice, Katarinčice... A druženja vjernika?
Racimo, crkveni zbor u kojem pjevaju određeni vjernici sa određenim profesorima i njihovom djecom?
Svašta.
Žao mi je što očito vrlo loša osoba na važnom mjestu kao što je gimnazijski profesor dovodi do toga da se uopće treba spominjati, znati tko je što
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:50   #26
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@Smotani
Kažeš da je već 30 godina takva, te da si ju i sam iskusio, pa me zanima da li je u socijalizmu "plela" po "nevjernicima" ili je tek 90-ih otkrila "svoga Boga"?

Kak si pogodila?

Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Svašta.
Žao mi je što očito vrlo loša osoba na važnom mjestu kao što je gimnazijski profesor dovodi do toga da se uopće treba spominjati, znati tko je što
Slažem se, u potpunosti.

Meni nije bitno tko je što po vjeri, spolu ili seksualnom opredjeljenju, već mi je bitno da je ČOVJEK. A to je danas, izgleda, najteže biti.

Recimo, većinu kćerkinih profesora spominjemo sa poštovanjem jer su prvo ljudi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 12:56   #27
@Smotani
Znači, tipičan hrvatski licemjer.
Što je zapravo dobro za vas roditelje, jer s takvom se može na kraj. S nekim tko ima kičmu, pa je u onom sustavu šikanirao nevjernike, ne bi bilo tako lako. Ti koji idu protiv struje su opaki, a ne ovakvi ljigavci.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:00   #28
Znam da nije nikakva utjeha ali u našoj uglednoj gimnaziji radila je prof. matematike koja nije podnosila djecu koja nemaju braću i sestre, otvoreno im je davala do znanja da su manje vrijedni za nju.
Osim toga je razredu odlikaša drugi sat predavanja rekla-zašt sam baš ja dobila vaš glupi razred ?
Odmah je ustanovila da su im sve petice bile poklonjene i da oni zapravo nisu baš tako punovrijedni kak si umišljaju.

Djeca su godinu dana odlazila na matku pod teškim stresom, ne smiješ ništ pitati jer te onda pred cijelim razredom ismije.
Razrednica je išla linijom manjeg otpora, pustite-ide u penziju druge godine.
Danas imaju "normalnu" prof matematike i ne trebam ni govoriti koliko je razred puno bolji i s veseljem ide na matematiku.Ona više nije nikakav problem.

Neki profesori uzimaju učenike zdravo za gotovo kao "one koji ga moraju neopozivo slušati i bojati se", a nisu ni svjesni s kako dobrim učenicima rade.
Zar je tako teško biti podstrek i od učenika na pristupačan način tražiti da od sebe da maximum.??
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:08   #29
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro;



Vaša mišljenja o problemu?

Mi želimo samo i jedino da profesorica ima jednak, profesionalan odnos prema svakom učeniku, bez obzira na spol, vjeru, izgled... Ništa manje i ništa više.

Ravnateljica i stručno osoblje škole slaže se s nama.
Kratko i jasno...Otkaz!

jedna je takva zbog vrijedjanja djece , zbog osobnih problema i frustracija, izderavanja na djecu,ljepljenja vulgarnih etiketa, ponizavanja pojedinaca u razredu...prije kraja prvog polugodista dobila otkaz prosle godine...Amen.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 05.12.2012. at 21:14.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 14:03   #30
Jučer je zvala pedagoginja; da su razgovarali sa profesoricom, da je priznala grešku i da je obećala da će se korektno ponašati...

Vidjet ćemo; ja sam odmah naglasio da je slijedeća institucija na koju se obraćamo (ako ne bude u redu) školska inspekcija.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 14:46   #31
Mozda nisam na pravoj temi,ali evo sto se nekidan desilo u osnovnoj skoli moje djece:

Nastavnik iz tjelesnog,na satu,u fiskulturnoj dvorani je nasamarao par puta otvorenim dlanom ucenika 7.razreda.Razlog: mali je dok je igrao kosarku par puta rukom dodirnuo onu mrezu od kosa.Zatim ga je nastavnik istjerao u svlacionicu.
Tome su svjedocila sva djeca iz razreda (rijec je o razredu mojeg sina,i moj mali je tome svjedocio).

Izudarani ucenik je telefonirao tati i placuci se potuzio ravnatelju i razrednici.Tata dosao u skolu na razgovor...djeca i neki nastavnici brujali po skoli,negodovali,spominjali kako ce ovaj iz tjelesnog (odavno poznat po bahatom i agresivnom ponasanju) napokon dobiti otkaz.

Nazalost,nista od svega.
Roditelji od maloga (koji je miran i vrlodobar ucenik) su se zadovoljili samo isprikom nastavnika i ravnatelja.
Makar je receno tako.

Nas nekoliko drugih roditelja cija djeca su u istom razredu sa nasamaranim ucenikom prijavljujemo slucaj inspekciji.
Razlog: ne zelimo da nasoj djeci predaje nasilnik koji udara djecu,te da smo ozbiljno zabrinuti za njihovu bezbjednost.

Inspekcija bila,ispitivala slucaj,ravnatelj i nastavnik tjelesnog ih uvjerili kako su cijelu stvar raspravili sa ucenikovim roditeljima.Pokupili su se i otisli.Nastavnik tjelesnog dobio samo nekakvu opomenu.

Mi koji smo podnijeli prijavu osjecamo se u najmanju ruku-nemocno.

Nije nas strah da ce nam djecu neko od nastavnika ili skolske uprave uzeti na zub.Djeca su dobra i dobro uce.A imaju i roditelje koji ce ih uzeti u zastitu ako se neki profa o njih ogrijesi,o cemu svjedoci nasa prijava inspekciji.

Ali sto poduzeti u konkretnom slucaju?
Kako izbaciti iz skole nasilnog i potencijalno opasnog nastavnika kad roditelje izudaranog djecaka bas briga,razrednicu i ravnatelja bas briga,kad inspekciju bas briga?
Ima li uopce svrhe ici dalje na vise adrese?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 15:37   #32
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ima li uopce svrhe ici dalje na vise adrese?
Ima smisla krenuti drugim smjerom. Dječja pravobraniteljica, policija i tako to. Mediji poželjni, ali nije uvjet.

Samo, spremite se na mogućnost da imperij uzvrati udarac, djecu proglasi lažljivcima, roditelje ovim ili onim. Tu se više ne bira oružje ni s jedne strane.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.