Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 12:01   #21
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim tko se i kako pogubio, ali legitimno tvrdim da moj četverogodišnjak kao šestogodišnjak neće biti dovoljno zreo za školu.

Bundeva!
kaj s bundevom?

i ja bogme legitimno tvrdim da moja petogodišnjakinja sa 6,5 godina neće biti spremna za sjedenje u klupi. mislim, usvojit će ona to i smiriti se, sigurna sam, ali zašto?
i ona je rođena u svibnju i planirala sam ju dati u školu tek sa 7g4m (za dvije godine) iako i piše slova i zbraja i oduzima (...) ali je jako fizički aktivna i zaigrana a i želim da što duže bude bez obaveza, vrtić je sasvim dovoljan.
a s druge strane, ja sam imala jako dobru, dragu i kreativnu "drugaricu" u prva 4 razreda osnovne škole i bilo mi je zabavno, puno ljepše nego u vrtiću.
ovisi o programu, valjda, i o učitelju, ali škola mi se ipak čini kao nešto preozbiljno za tako malu djevojčicu
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:03   #22
Da, to mi je već puno bolja opcija.

Dakle, kaj, čekamo tih dvije - tri godine da izmudruju što i kako dalje?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:06   #23
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kaj s bundevom?




Niš, to je njegova najdraža riječ koju govori u svakom trenutku. Tipa "tata, tata, da ti nešto kažem". Tata: "što"? On: "bundeva!! "

Equi je, čim je pročitao članak, dao meni da ga pročitam i rekao "šta ti misliš kako će to ići? Bundeva!
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:07   #24
U BiH devetogodišnja škola postoji već par godina i to je kaos.
Prve godine kad je uvedeno, 'škola' je trajala dva sata dnevno, 10-12. Roditelji su se, jasno, bunili jer bi valjda trebali dati otkaze da ih vozikaju tamo-amo.
Ove godine se priprema da nastava bude 4 sata dnevno, ali da se održava samo drugo polugodište. Zbog toga se, naravno, bune učitelji jer nitko ne zna kako će sad to ići s njihovim zaposlenjem.

Ne rade ništa novo u tom dodatnom razredu, drugi razred devetogodišnje škole je apsolutno identičan dosadašnjem prvom.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:11   #25
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post




Niš, to je njegova najdraža riječ koju govori u svakom trenutku. Tipa "tata, tata, da ti nešto kažem". Tata: "što"? On: "bundeva!! "

Equi je, čim je pročitao članak, dao meni da ga pročitam i rekao "šta ti misliš kako će to ići? Bundeva!
i mislila sam da je neka interna
a equi?
ženo, zbunjuješ me

Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
U BiH devetogodišnja škola postoji već par godina i to je kaos.
Prve godine kad je uvedeno, 'škola' je trajala dva sata dnevno, 10-12. Roditelji su se, jasno, bunili jer bi valjda trebali dati otkaze da ih vozikaju tamo-amo.
Ove godine se priprema da nastava bude 4 sata dnevno, ali da se održava samo drugo polugodište. Zbog toga se, naravno, bune učitelji jer nitko ne zna kako će sad to ići s njihovim zaposlenjem.

Ne rade ništa novo u tom dodatnom razredu, drugi razred devetogodišnje škole je apsolutno identičan dosadašnjem prvom.
no krasno. dva sata dnevno. 4 sata dnevno. kak da to izvedem?
ko čuva te male bosance dok im roditelji rade??
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:15   #26
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
no krasno. dva sata dnevno. 4 sata dnevno. kak da to izvedem?
ko čuva te male bosance dok im roditelji rade??
Budući da je u mojoj pripizdini osnovna škola odmah pokraj vrtića, većina roditelja djecu nije ni ispisivala, već jednostavno rekla da nakon nastave idu u vrtić
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:16   #27
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
U BiH devetogodišnja škola postoji već par godina i to je kaos.
Prve godine kad je uvedeno, 'škola' je trajala dva sata dnevno, 10-12. Roditelji su se, jasno, bunili jer bi valjda trebali dati otkaze da ih vozikaju tamo-amo.
Ove godine se priprema da nastava bude 4 sata dnevno, ali da se održava samo drugo polugodište. Zbog toga se, naravno, bune učitelji jer nitko ne zna kako će sad to ići s njihovim zaposlenjem.

Ne rade ništa novo u tom dodatnom razredu, drugi razred devetogodišnje škole je apsolutno identičan dosadašnjem prvom.
Kod nas je i ovako kaos ...roditelji muku muce kako nauciti dijete da bude samo u trecem, takve probleme im natovariti vec u prvom imo nije bas pametno.
Ne znam tocno kako funkcionira priprema za skolu u vrticima, ali po meni bi bolje bilo, ako vec sto treba mijenjati, da to ostane u sklopu vrtica, ali da mozda bude malo ozbiljnije, na malo visem nivou. Ako nije.
Pa da sva djeca imaju aktivniju pripremu za skolu, mozda ne samo sa tetama nego sa nekim pomocnicima...apsolventima, praktikantima...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:17   #28
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
i mislila sam da je neka interna
a equi?
ženo, zbunjuješ me
Ma je interna, ali oslikava zakaj mislim da će biti prenezreo za školu, pa čak i za te dvije buduće godine. Bundeva, jebote.

Equi = Equilibrium, otac.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:24   #29
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma je interna, ali oslikava zakaj mislim da će biti prenezreo za školu, pa čak i za te dvije buduće godine. Bundeva, jebote.

Equi = Equilibrium, otac.
I mene.
Tko je procitao clanak? Tata ili mali?
Quote:
Otac je, čim je pročitao članak, dao meni da ga pročitam i rekao "šta ti misliš kako će to ići? Bundeva!
Nis mi nije jasno.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:25   #30
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
već jednostavno rekla da nakon nastave idu u vrtić


Hebate, čekam što će Bandurina na to reći

Da ga pitamo, da nam da popust za vrtiće i još da nam plati knjige za osnovnoškolce! Jednim udarcem dvi muve, troška
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:40   #31
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Budući da je u mojoj pripizdini osnovna škola odmah pokraj vrtića, većina roditelja djecu nije ni ispisivala, već jednostavno rekla da nakon nastave idu u vrtić
krasno, znači treba mi samo netko tko će dijete odvesti od škole do vrtića. kul

Smart Bitch, ja naravno poznajem tvog muža privatno, totalno smo si dobri pa tako ne samo da znam da je on Equilibrium nego ga i ja od milja zovem Equi tatica
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:51   #32
jbt planiraju povecat broj godina os a ja upravo saznala da se u jedinoj skoli u kvartu koja je imala do 3 godine boravak on smanjuje prvo na 2 razred a onda vjerojatno i na 1 samo
mislim fakat, koje sranje, a guraju djecu sa 6 godina u skolu najbolje nek odmah sami ostanu doma i skuhaju nam rucak kad se vratimo s posla
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:12   #33
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
U BiH devetogodišnja škola postoji već par godina i to je kaos.
Prve godine kad je uvedeno, 'škola' je trajala dva sata dnevno, 10-12. Roditelji su se, jasno, bunili jer bi valjda trebali dati otkaze da ih vozikaju tamo-amo.
Ove godine se priprema da nastava bude 4 sata dnevno, ali da se održava samo drugo polugodište. Zbog toga se, naravno, bune učitelji jer nitko ne zna kako će sad to ići s njihovim zaposlenjem.

Ne rade ništa novo u tom dodatnom razredu, drugi razred devetogodišnje škole je apsolutno identičan dosadašnjem prvom.
moj mali će sad 5 razred po tom famoznom 9 godišnjem
obično s*anje! u prvom i drugom su se samo igrali, da bi na 2 polugodištu 3ćeg uveli ocjene i jadna djeca se nisu ni snašla u tome

povrh svega, na kraju ne dobiju ni obični list papira gdje im pišu zaključne ocjene

a gradivo i učitelji/ce , bože sačuvaj!
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:35   #34
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
moj mali će sad 5 razred po tom famoznom 9 godišnjem
obično s*anje! u prvom i drugom su se samo igrali, da bi na 2 polugodištu 3ćeg uveli ocjene i jadna djeca se nisu ni snašla u tome

povrh svega, na kraju ne dobiju ni obični list papira gdje im pišu zaključne ocjene

a gradivo i učitelji/ce , bože sačuvaj!
Nego kada im trebaju uvesti ocjene? Ni u prvom, ali bome ni na faksu. Prilicno sam sigurna da su se djeca dobro snasla, usprkost tome sto ti mislis.


Ovo cu reci zadnji put...

Djeca nece u prvi razred sa 6 godina, nego u PREDSKOLU. Svugdje su svijetu predskola je prvi stupanj obrazovanja, a kao i obicno, neki novinar je zamjenio prvi stupanj obrazovanja sa prvim razredom.

Kao sto i sami govore, nece djeca zavrsavati osnovnu s 14, nego s 15. A to je NEMOGUCE ako djeca idu u prvi razred s 6 godina. I bas sumnjam da donose zakon o tome da neka djeca idu s 6, a neka s 7 u prvi razred, nego ce svi s 6 u predskolu, pa sa 7 u prvi razred.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:40   #35
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nego kada im trebaju uvesti ocjene? Ni u prvom, ali bome ni na faksu. Prilicno sam sigurna da su se djeca dobro snasla, usprkost tome sto ti mislis.


Ovo cu reci zadnji put...

Djeca nece u prvi razred sa 6 godina, nego u PREDSKOLU. Svugdje su svijetu predskola je prvi stupanj obrazovanja, a kao i obicno, neki novinar je zamjenio prvi stupanj obrazovanja sa prvim razredom.

Kao sto i sami govore, nece djeca zavrsavati osnovnu s 14, nego s 15. A to je NEMOGUCE ako djeca idu u prvi razred s 6 godina. I bas sumnjam da donose zakon o tome da neka djeca idu s 6, a neka s 7 u prvi razred, nego ce svi s 6 u predskolu, pa sa 7 u prvi razred.
nisi u pravu!

moj mali je sa 6 išao u PRVI RAZRED 9GOD ŠKOLE!
i na knjigama piše ....za PRVI razred

i učiteljice su očekivale da djeca znaju pisat i čitat

lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:46   #36
Pa sad ce sestogodisnjaci umjesto u prvi razred, ici u predskolu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:47   #37
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa sad ce sestogodisnjaci umjesto u prvi razred, ici u predskolu.
to možda kod vas u EU, kod nas je ovako kako sam napisala
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:55   #38
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
i ja bogme legitimno tvrdim da moja petogodišnjakinja sa 6,5 godina neće biti spremna za sjedenje u klupi. mislim, usvojit će ona to i smiriti se, sigurna sam, ali zašto?
i ona je rođena u svibnju i planirala sam ju dati u školu tek sa 7g4m (za dvije godine) iako i piše slova i zbraja i oduzima (...) ali je jako fizički aktivna i zaigrana a i želim da što duže bude bez obaveza, vrtić je sasvim dovoljan.
a s druge strane, ja sam imala jako dobru, dragu i kreativnu "drugaricu" u prva 4 razreda osnovne škole i bilo mi je zabavno, puno ljepše nego u vrtiću.
ovisi o programu, valjda, i o učitelju, ali škola mi se ipak čini kao nešto preozbiljno za tako malu djevojčicu
i ja to mislim za svoju 4 godišnjakinju. Usvojiti će ona sve te novine kao i svako dijete ali također mislim čemu pobogu?
Moja je rođena u lipnju i planirala sam ju također dati sa 7 god i 3 mj. i ja također želim da ima djetinjstvo...koje nije nikakva predškola, od programa preko učionice a bogami i do zgrade i predvorja...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:14   #39
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
I bas sumnjam da donose zakon o tome da neka djeca idu s 6, a neka s 7 u prvi razred, nego ce svi s 6 u predskolu, pa sa 7 u prvi razred.
Naravno da ce neki ici sa 6 a neki sa 7. Kako drugacije? Pa ne napune svi 6 godina u istom trenutku.
Ako onaj tko napuni 6 godina do 01.09 i mora ici u predskolu odnosno 1. stupanj devetogodisnjeg programa, onda ce on ici u razred s djecom koja godinu prije nisu imala 6 godina do 01.09. nego su napunili 6 koji dan kasnije...i sada imaju 7 godina.
Uvijek ima onih koji su godinu dana stariji/mladji.
Isto kao sto su i sada neki kretali s 6g i 5 mjeseci, a neki sa 7 godine i 4,5 mjeseci i bili punu godinu dana stariji.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:32   #40
Slovenija ima 9-godišnju OŠ godinama. Uvođenje je išlo postepeno, ali sve škole su morale proći na 9-godišnji program najkasnije do školske godine 2003/2004.

U prvi razred kreću djeca koja u toj kalendarskoj godini napune 6 godina (znači, starosti od 5 godina i 8 mjeseci do 6 godina i 8 mjeseci).

Koliko ja vidim, praktički je predškola priključena OŠ.

U prvom razredu, svaki razred (ako ima više od 15 učenika) ima učiteljicu (koja ih prati i u 2. i 3. razredu) i odgojiteljicu.

Prvi razred ima najviše 20 školskih sati tjedno, ali trajanje pojedinog sata nije propisano.

Učionice prvih razreda su drugačije uređene - nije klasična učionica, nego svaka ima raznorazne kutiće npr. za čitanje, za igranje, za odmaranje.

Prvi razredi bi trebali na školi imati odvojen ulaz i odvojene garderobe.

Organiziran je besplatan prijevoz za sve prvašiće.

Organizirano je čuvanje prvašića za vrijeme ferija i nastave slobodnih dana te čuvanje djece prije nastave i produženi boravak.

Ocjenjivanje u samo opisno (kao i u 2. i 3. razredu).
koka2004 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.