Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 15:10   #261
"Ženske spletke" posebna su tema: ogovaranje, podmetanje, isključivanje... Tome je jako teško stati na kraj. Kad se dijete potuži, nešto se i može učiniti, no često žrtve šute i šute, a jadaju se tek kad su već očajne i izolirane. No i tada je teško jer se takvo nasilje najčešće odvija i izvan škole i kad se sve sazna zvuči kao niz sitnica, no u zbroju, ako dijete trpi, može biti i gore od jednokratnog fizičkog napada. Tu je itekako potrebna suradnja roditelja djece koja nekoga maltretiraju.
Što poduzeti s nasiljem u svlačionicama za TZK koje su najčešće mjesto nasilja? Ondje učitelj TZK zapravo nema pristup jer su djeca razodjevena pa ulazi samo ako je nužno. A ondje se odvijaju i vrijeđanje, i grubo zadirkivanje, i fizički sukobi. Ako to netko prijavi, učitelj može reagirati, no često djeca šute jer ih se uči da su cinkaroši ako to prijave. A ako prijave, često ostali šute jer su na neki način sudjelovali u svemu, barem kao "navijači", oni koji se smijulje i ništa ne poduzimaju.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 15:45   #262
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Zašto? Jer zna da bi joj bilo gore. Jer si tada označen kao druker i ispaštat ćeš još i gore.
To je tako kako kažeš, ali oni su prvi razred. Moja ne poznaje takav riječnik- cinkaroš, druker i sl. osim ako joj netko nije prijetio, a to mi ne zna ili neće reći. Njoj, koliko ona sama zna reći, ne treba puno, samo da ju se ostavi na miru u njenom prostoru.
Mislim da roditelji naprave svojim odgojem djecu napuhanog ega, a neki im ubiju samopouzdanje. Mislim da jako malo učimo djecu reći 'Ne' s jedne strane i da poštuju tuđi 'Ne' i da se maknu. Teško je djecu naučiti da se već u toj dobi suzdrže od nekih svojih impulsa, ali to je upravo vrijeme kad ih se to treba intenzivno učiti.
Uglavnom, učinjen razgovor, L. navodi da ju curica više ne dira. Nadamo se da će tako i ostati.
Ovo nema veze s citiranim, ali da ne otvaram novi prozor.
Ja sam htjela L. upisati na tae kwon do, ali ona nije htjela niti čuti za to. Rekla je da ne želi sport u kojem ima direktnog kontakta i borbe. Ja sam ga trenirala pa znam o čemu se radi, zato sam išla baš na taj sport. No princeza neće......
I još jedno pitanje- kako samozatajnom djetetu podizati samopouzdanje?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 20:30   #263
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje- kako samozatajnom djetetu podizati samopouzdanje?
tako da ju uvjeriš da je jednako vrijedna i ako njeni uspjesi i ciljevi nisu javni i vidljivi svima na prvi pogled. da jedan samozatajni molekularni biolog svijetu vrijedi isto koliko i premijer neke zemlje ili superzgodni glumac. tako nešto.
(ja doduše mislim da spomenuti molekularni biolog vrijedi više od premijera i glumca ali nisam htjela podcijeniti glumca i premijera )
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 21:30   #264
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ne mora "ići". dovoljno je da nauči osnove. i to ne mora s 5 godina - ionako se preporučuje početi s borilačkim vještinama tek sa 7 - nego u bilo kojem trenutku. zato da nauči osnove samoobrane. to će biti dovoljno da male agresivce zadrži na sigurnoj udaljenosti.
mislim da svatko od nas treba znati osnove samoobrane, kako od nepoznatih osoba, tako i od poznatih (i odraslih i djece).
saznanje da "zrtva" zna obraniti se, smanjuje nasilje.
i to kod klinaca je cesto
ali i kod odraslih

ajmo biti iskreni, vecina roditelja koji mlate klince kada su mali, to prestanu raditi kada udju u pubertet, al ne tolko jer se boje raznih telefona i psihologa, ili su slucajno osvjestili da to nije okej, nego radi jednostavne cinjenice da vide da im klinac moze vratiti, jer ima prek 60kg i jaci je od mame, a nerjetko i od tate.
ja sam uvijek za to da dijete ojacam da se samo izbori, pa tek onda zove upomoc nekog drugog, a tek onda uklanjanje nasilinika, kaznjavanje nasilnika itd.

postoje razliciti (i to dobri) preventivni programi, koji uce djecu kako se zauzeti za sebe, kako pozvati u pomoc, i kako se obraniti.
po meni, morali bi se provoditi vec u vrticima, najkasnije prvim razredima os.
kasnije je vec prekasno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 23:47   #265
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
tako da ju uvjeriš da je jednako vrijedna i ako njeni uspjesi i ciljevi nisu javni i vidljivi svima na prvi pogled. da jedan samozatajni molekularni biolog svijetu vrijedi isto koliko i premijer neke zemlje ili superzgodni glumac. tako nešto.
(ja doduše mislim da spomenuti molekularni biolog vrijedi više od premijera i glumca ali nisam htjela podcijeniti glumca i premijera )
Hvala ti na odgovoru i na ideji. Ima li neka igra, aktivnost koja potiče samopouzdanje? Kod L. sam primijetila da rješava s lakoćom matematiku, no čim je zadatak iole složeniji, odmah odustaje, ne da joj se. Objašnjavam i objašnjavam, ali ona je odsutna, ne sluša što joj govorim i ne čuje. Isključi se.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 19:59   #266
ŠKOLA DUŽNA ZLOSTAVLJANOM UČENIKU ISPLATITI VIŠE OD 100 TISUĆA KUNA

Bjelovarski je Županijski sud potvrdio presudu tamošnjeg Općinskog suda kojom je II. osnovna škola iz tog tog grada dužna isplatiti bivšem učeniku Ivanu Buljanu 100 tisuća kuna uvećanih za kamate zbog zlostavljanja koje je doživljavao od školskih kolega,

http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...00-tisuca-kuna
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:43   #267
Grozno
ne znam šta bih bila u stanju napraviti da je moje dijete u pitanju
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 15:16   #268
Čitam ovo i lijepo me strah, Mojem dječaku je 9 godina. Previše lementiram o glupostima oko njega i njegovog okruženja, za početak razrednih bulija... a onda im pogledam roditelje i nekako sve bude jasno zašto su takvi.
__________________
www.zelenakarta.ba
Lekica007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.