Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 16:00   #61
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
apsolutno nije prirodan osjecaj lol.

samo-odrzanje npr je prirodan osjecaj/instinkt, a osveta kao da vec zalazazi u pitanje etike/morala ili je jednostavno izbor. nesto nad cime covjek ima kontrolu.
a) Osveta nije uopce osjecaj nego radnja.

b) Emocija i instinkt su razliciti pojmovi.


Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ovisi o čemu se radi.

Da li pričamo o osveti zbog nekih trivijalnosti; ukradena ljubav, zato jer se netko našalio na tvoj račun, zato jer se netko progurao ispred tebe, zato jer ti je netko pojeo kolač, jer te netko pogodio loptom u bulju itd..pa eto sad ti moraš to sve vratiti

..ili pričamo o ozbiljnim stvarima.

Treba rezonirati
Ne, ne ovisi o cemu se radi.

Osveta je u bilo kojem slucaju produkt nemogucnosti kontrole emocija/strasti koje utjecu na rezoniranje i vode u djelovanje stetno sebi i drugome.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:27   #62
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Osveta je u bilo kojem slucaju produkt nemogucnosti kontrole emocija/strasti koje utjecu na rezoniranje i vode u djelovanje stetno sebi i drugome.
Kako kod koga.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:33   #63
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A onda treba rezonirati, da ne ispadne da pričamo o trivijalnim.

Npr. koje bi to bile situacije?
Pa npr. ovaj slučaj gore što sam ga opisao.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:54   #64
Uglavnom;

Vi smatrate da je osveta u bilo kojem obliku znak slabosti, nemoći itd.

Ja smatram da je nesposobnost osvete u bilo kojem obliku i čekanje da ta famozna karma odradi svoje znak nemoći, slabosti i nedostatak kičme.

Karma je glupost.
Zbog takvih kao vi i jest ovaj svijet ovako odvratno mjesto u najvećoj mjeri.

Lijep pozdrav, ugodno vam grljenje drveća i klečanje pred raspelom.

Zadnje uređivanje Katayama : 03.09.2015. at 16:59. Reason: Tipfeler
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 18:25   #65
Quote:
Pravi Život kaže:
Quote:
Katayama kaže:


Ne vrijedjati, ne profilirati, ne komentirati sugovornike nego temu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 18:36   #66
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Uglavnom;

Vi smatrate da je osveta u bilo kojem obliku znak slabosti, nemoći itd.



Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ja smatram da je nesposobnost osvete u bilo kojem obliku i čekanje da ta famozna karma odradi svoje znak nemoći, slabosti i nedostatak kičme.



Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Karma je glupost.
Zbog takvih kao vi i jest ovaj svijet ovako odvratno mjesto u najvećoj mjeri.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 18:37   #67
Preprozirne su ti šprehe a ipak skužilo ko je kome frend i ko smije a ko ne smije vrijeđati i bez globe. Šejm na kvadru.

Mene kartoni ni banovi ne zanimaju, ja sam od Zrinskih, za mog čukundjeda ste čuli, jelda jeste, vid'te ja sam po plavoj plemenitaškoj krvi, roda plemenita, i kad vam nešto velim onda vam velim i to pamtite.

A ti sad globi, pih kanda će nešto predstavljati, moš si misliti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.09.2015., 19:34   #68
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, na koncu uvijek ostane to pitanje, primjerice zašto se osvetiti namjesto/umjesto neosvetiti.
Dal osveta pojedincu nudi bolju satisfakciju? Dal je pojedincu onda mjesto na srcu i sav je nerasterećen? Dal se smatra boljim, pametnijim čovjekom?
Nekako se baš ne čini da osvetoljubivi ljudi imaju mir sami sa sobom, a nit se čini da su pametniji od drugih, dapače skroz suprotno. Jedini je problem što to osvetoljubivima ne smiješ spomenuti jer eto odma još jedne osvete u nizu.
kao što rekoh, osveta je vraćanje energije u ravnotežu (smatram da smo dužni održati lekciju onome tko nam čini zlo, ne mora biti zlom, istom mjerom, može i pomoću mudrosti)...pogotovo vrijedi za duhovno savjesne i svjesne ljude. (prosvijetljene je malo prejaka riječ, ali)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 08:41   #69
Neprestano se za neki kuki osvećujemo drugima, oni nama i tako u krug. Često toga nismo ni svjesni. I ne stvara se tako nikakva ravnoteža, baš naprotiv. Osveta može donijeti samo kratkotrajno zadovoljstvo no ne i sreću, još manje prosvjetljenje ili osobnu moć. A osveta provedena nekim ritualnim sredstvima ima svoje ime. Zove se psihoza.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:31   #70
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post

ja sam se pokušala "empatično" staviti na mjesto i situaciju osobe, i razumjeti zašto je učinila to i to, i kad sam uvidjela razlog, želja za osvetom je tek onda dobila konačan oblik.
Empatijom svoje osjećaje projiciraš u drugoga. Empatijom ne možeš znati što druga osoba stvarno misli ili osjeća, već misliš da druga osoba osjeća ono što bi i ti osjećala u datom trenutku.

Emaptijom drugu osobu poistovjećuješ sa sobom, time ti ta druga osoba postaje bliska.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:53   #71
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Empatijom svoje osjećaje projiciraš u drugoga. Empatijom ne možeš znati što druga osoba stvarno misli ili osjeća, već misliš da druga osoba osjeća ono što bi i ti osjećala u datom trenutku.

Emaptijom drugu osobu poistovjećuješ sa sobom, time ti ta druga osoba postaje bliska.
Onaj ko ima velikog životnog iskustva u pogledu patnje, i koji je prevazišao to stanje kroz transformaciju, što znači da trauma više ne postoji u njegovom sistemu i predstavljala je potencijal razvoja (što ona skoro pa uvek predstavlja, da ne kažem i blagoslov za duhovni razvoj) - on kroz empatiju ne samo da može razumeti patnju drugih, već im i direktno pomoći da sami transformišu istu. Dakle, nije stvar samo nekog ličnog pomaka, već naprotiv, pomaka drugih u pravcu razrešenja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 10:04   #72
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
s moje pozicije je razlog drugi, jednostavno se ne baviš nečim s čim se ne želiš baviti i u čemu se ne želiš vrtiti, fizički, mentalno, emotivno, energetski

također, onaj tko se osvećuje, ako priča o nekoj karmi, mora znati da se karma njegovim činom osvete ne zaustavlja/otpušta, već naprotiv

ja, koji se ne osvećujem, mogu jedino primjetiti da se danas doslovce nemam kome osvetiti za što. pa sad, svima za razmisliti jel sam svojim činovima otpuštanja bilo čega mentalnog što bi me vezalo uz neku štetu u prošlosti, učinio da sam danas slobodan od štete u sadašnjosti

ili se ipak radije vrtiti u 'ti ćeš meni, ja ću tebi' šemama i igricama
Da, to je i moje stajalište. Ne želim trošiti vrijeme mog života na osvećivanje a nit ne želim da se neka viša sila, Bog, sudbina, što li osvećuje umjesto mene.

Mislim da razumijem koji porivi tjeraju osobe da čine to što čine, a porivi su sklop genetskog materijala i socijalne okoline, društva u kojoj se netko našao.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 10:14   #73
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Onaj ko ima velikog životnog iskustva u pogledu patnje, i koji je prevazišao to stanje kroz transformaciju, što znači da trauma više ne postoji u njegovom sistemu i predstavljala je potencijal razvoja (što ona skoro pa uvek predstavlja, da ne kažem i blagoslov za duhovni razvoj) - on kroz empatiju ne samo da može razumeti patnju drugih, već im i direktno pomoći da sami transformišu istu. Dakle, nije stvar samo nekog ličnog pomaka, već naprotiv, pomaka drugih u pravcu razrešenja.
Ovisi o genetskom materijalu.

Imaš empatičnih ljudi koji nisu bili izloženi nikakvim patnjama, pače živjeli su u bolju ili u sretnim obiteljima.

Osim toga, drugog možeš transformirati jedino ako je on već spreman na transformaciju. Ili ga možeš malo pogurnuti u smjeru transformacije. E sad, ovdje nije tema reinkarnacija, ali reinkarnacija bi bila odgovor na pitanje zašto ljudi koji svi imaju ljudski mozak neke stvari mogu a neke i ne mogu. Koliko god se netko drugi trudio objasniti im, odnosno transformirati ih.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:13   #74
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
ja volim oprostiti "neprijateljima" tek kad vidim da ih je život dobrano sredio.

do tada ih se sjećam, sanjam ih povremeno, i čekam da ih život zabavi na način na koji mislim (i vizualiziram ) da su zaslužili, ali ne osjetim pritom onu snažnu, grčevitu mržnju. više veselje išćekivanja njihove nadolazeće kobi. i ne truje me to ni najmanje. puno gore bi bilo da, npr., sebe uvjeravam da sam oprostila, a kad ono, gle iznenađenja, nisam! (i onda slijedi flagelacija!)

sretna sam jer trenutno nemam "neprijatelja". neki su mrtvi, neki umiru polako, neki su otišli i više ih ne vidim, čak ni dok sanjam. a nisam ni prstom mrdnula da im se to dogodi. više manje. c'est la vie!

nažalost, život zna biti blaži od mene sa svojim kaznama, ali što je, tu je. čovjek treba biti zadovoljan s malim stvarima.

plus, sklonost oproštanju se ne može generalizirati. nekima to ide lakše, nekima teže. oni što dublje osjećaju i koji su senzitivniji na okolinu, oni dublje osjete i povredu i jače ih reže nepravda. onima "letećima" što ne doživljavaju druge ni inače, mnogo je lakše oprostiti.
Ma vraga, ja sam Leteća a svejedno imam cijeli špil kartona, tako da ti teorija pada u vodu.

Neprijatelja nemam jer sam ih jednostavno stavila na ignore - nestali su iz mog života a to mi dođe na isto kao da su mrtvi. Dobro, možda bih se malo naslađivala kad bih čula da su popušili u životu. Ali ne, ne želim im u tome pomagati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:52   #75
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ovisi o genetskom materijalu.

Imaš empatičnih ljudi koji nisu bili izloženi nikakvim patnjama, pače živjeli su u bolju ili u sretnim obiteljima.

Osim toga, drugog možeš transformirati jedino ako je on već spreman na transformaciju. Ili ga možeš malo pogurnuti u smjeru transformacije. E sad, ovdje nije tema reinkarnacija, ali reinkarnacija bi bila odgovor na pitanje zašto ljudi koji svi imaju ljudski mozak neke stvari mogu a neke i ne mogu. Koliko god se netko drugi trudio objasniti im, odnosno transformirati ih.
Slažm se, samo govorim jedan primer. Ljudi koji traže rešenje, mogu ga lakše naći kroz stvarni transfer razumevanja, nego li kroz pokušaj imaginacije samo zato što je neko senzibilan.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:08   #76
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Uglavnom;

Vi smatrate da je osveta u bilo kojem obliku znak slabosti, nemoći itd.
ja ne...već da je to izbor specifične igre

a taj izbor može privući (pa to i učini) događaje koji će donijeti željeno iskustvo. jer kom ćeš se osvećivat ako te nitko ne zajebe?
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:30   #77
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Neprestano se za neki kuki osvećujemo drugima, oni nama i tako u krug. Često toga nismo ni svjesni. I ne stvara se tako nikakva ravnoteža, baš naprotiv. Osveta može donijeti samo kratkotrajno zadovoljstvo no ne i sreću, još manje prosvjetljenje ili osobnu moć. A osveta provedena nekim ritualnim sredstvima ima svoje ime. Zove se psihoza.
a možemo mi zabrijati na 'kruhom umjesto kamenom..drugi obraz'' ili 'siromaštvo duha' ili ''svako positovećivanje s nekim Ja (koji se ljuti i osvećuje itd.) jest iluzija i uzrok je patnji, budni ljudi se ne osvrću na tako nešto već teže mirnoći i suosjećanju..(to je kršćanstvo i budizam manje više ako sam dobro citirao)

međutim to u (ljudskom) životinjskom carstvu izgleda ne važi kao pravilo, e pa sad kako bez batine ili čaki zubi i kandži se nositi s zvjeradi a uz sve to zadržati osobnu slobodu i volju ? (ili valja težiti pribijanu na križ da bi tako sebi dokazali da nas bog voli i da smo na dobrom putu)

prevedimo dalje u primjer...na nekoj energetskoj razini, ti mene zlostavljaš a ja tebi opraštam, ti meni crpiš energiju i to se smatra normalnime ?!

a što je ljubav ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 03:50   #78
Klisej da osveta nikad nece dobra doniti osobi koja je prizeljkuje nije klisej, nego neki nikad nisu mnoge zivotne kliseje spoznali uopce zasto postoje a vec su ih prekrizili kao rekla kazala.

Ja sam optimist i kad je najgore i najbolje, lako je biti pozitivan kad ti sve ide i mama sprema rucak i veceru a ti pises po forumu, ali kad te zivot stegne gore od lanca a primjerice forum (kad ga vec uzeh za primjer razbibrige) postane luksuz koji si jedva priustis u danu, kad zaboravis na sve na sto si nekada uzivao i uzimao zdravo za gotovo e onda se vidi ko je ko.

Ja od niceg ne odustajem sto zelim kao osoba da me upotpuni, nikad pa ni tad, ali osveta nikad nikog nije upotpunila i nikad nece.

"Na kraju dana" toj i takvoj osobi ce biti jasno da se ona zapravo nije osvetila drugom nego sama sebi, pa dok samu sebe laze i pronalazi kompromise u nepovratnom u toj osobi sve vristi od spoznaje da je pogrijesila. Takva osoba ce u vecini slucajeva otici i korak dalje pa ce u ime ponosa negirati sve ovo pa time i samu sebe.

Covjek moze sve izmanipulirati i izlagati osim sebe samog. Ja nikad za osvetom bilo koje vrste ne bi posegnuo, taj put nikad necu izabrat, a svima se svakodnevno nudi na manjoj ili visoj skali. Zivili
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 09:38   #79
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
prevedimo dalje u primjer...na nekoj energetskoj razini, ti mene zlostavljaš a ja tebi opraštam, ti meni crpiš energiju i to se smatra normalnime ?!
nemre ti onaj koji te zlostavlja crpiti energiju vec upravo suprotno, ti ju njemu crpiš jer on je taj koji ju koristi za zlostavljanje tebe...
protiv loših i zlocestih ljudi najbolji je lijek osmijeh i upravo to opraštanje, to je ono što ih izbacuje iz takta...dok odgovaranje istom mjerom im zapravo služi kao hrana
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:11   #80
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nemre ti onaj koji te zlostavlja crpiti energiju vec upravo suprotno, ti ju njemu crpiš jer on je taj koji ju koristi za zlostavljanje tebe...
protiv loših i zlocestih ljudi najbolji je lijek osmijeh i upravo to opraštanje, to je ono što ih izbacuje iz takta...dok odgovaranje istom mjerom im zapravo služi kao hrana
činjenica jest da među nama postoji puno ljudi koji imaju sadističke i psihopatske sklonosti...kakvo onda izbacivanje iz takta, kada to njih 'puni' ?!? (moć)

puno blaža situacija je s ostalim ljudima, a koji također imaju dosuše pasivnije sklonosti ovoga tipa..(eto ljudi su životinje ili imaju takove temelje, somatski biti će)

žrtva ili oštećeni nije nikakav pobjednik..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.