Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 11:36   #21
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
a ciljevi bi trebali biti da nam bude sta ugodnije.
haha...

a sad razmisli o ovome što si ovdje napisao. cilj svijesti je da joj bude što ugodnije?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:41   #22
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
haha...

a sad razmisli o ovome što si ovdje napisao. cilj svijesti je da joj bude što ugodnije?
a nego sta?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:43   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
smatraju ja mayavadi, materijalisti i oni željni moći, a da tim putem ne završiš u paklu su ti šanse jedan promil.
Da bi ostao straight na impersonalnom putu moraš imati veliko znanje, a toga u kali yugi nema. Zato je bolji i lakši personalan put, put služenja božanske osobe

Svi i ti pričate o prosvijetljenju, ali to nije ključna riječ. ključna riječ je upoznavanje božanske osobe. Da bi dobio naklonost Boga, moraš znati kome se on i kada naklanja
Ali nije mi jasno ni ovo, ako je netko i ostvario (neznam) neke moći, zašto bi on nužno svršio u paklu, ispada da čovjek mora biti jadan i bijedan pa da će samo tako u raj, ja mislim da je jad i bijeda najsigurniji put za pakao.

Glede bhakti koju spominješ, ja isto smatram da je bhakti najlakši put, ali Bog ne doživljavam kao osobu u smslu jednog od nas, Bog je temeljno ili izvorno biće svakog od nas, zapravo na bhakti gledam kao na imanje povjerenja i izuzeće straha.

A za Kundalini kažu da je ženski princip, a znamo da kod ženskih nema zajebancije
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:04   #24
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
svakakva iskustva su moguca, ali Kundalini je sigurno nesto pozitivno.

preporucio bi vam vođenu meditaciju Kelly Howell Awakening Kundalini, nisam odavno ali sam sigurno 500 puta je poslušao. eto toliko
Tvrde uglavnom oni koji nisu previse isusili pa misle da je malo skakljanja uz kraljeznicu i ekstaticnih sjecaja kundalini.

Em je hrpetna ljudi imala problema em tradicionalno postoje odredjene ograde.

Preporucio bih knjige Gopi Krisne, eventualno Goela

Naravno ne ulazeci u objektivnost takvog iskustva i to da mozda nije samo mistificirana mentalna bolest, sto se moze uostalom reci i za duhovnost kompletno sa nekog gledista.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
smatraju ja mayavadi, materijalisti i oni željni moći, a da tim putem ne završiš u paklu su ti šanse jedan promil.
Da bi ostao straight na impersonalnom putu moraš imati veliko znanje, a toga u kali yugi nema. Zato je bolji i lakši personalan put, put služenja božanske osobe

Svi i ti pričate o prosvijetljenju, ali to nije ključna riječ. ključna riječ je upoznavanje božanske osobe. Da bi dobio naklonost Boga, moraš znati kome se on i kada naklanja
Krisnijevske apologetske besmislice. Niti kundalini (tantra) ima veze sa nekom specificnom doktrinom niti sa specificnim duhovnim ciljevima. Ima ih svuda i po majavadijima i po dualistima i po saivama i po vaisnavama i po smartama i po saktama, a uostalom joga je filozofski sustav za sebe najblizi nekakvoj simplificiranoj teistickoj verziji samkhje.

Ove price o personalnom i impersonalnm su samo interne religijske pseudoargumentacije koje prvo stvore neki nepostojeci mitoloski vrijednosni okvir pa se onda unutar njega dokazuju bez da su okvir ikad dokazali. Slicno u budizmu rade sekte ciste zemlje. Iako ni u cemu nema za to argumenata osim cirkularnoj logici same te sekte i njenih vlastitih izvora i autoriteta. Nti ima objektivnog razoga iz promatranja razlicitih sljedbi i prakicaa niti povijesnog niti filozofskog niti ikog drugog za takvu tvrdnju, stoga je otpuno isprazna.

Kao i uopce prica o Kali jugo. Oicna puranska mitoloska fantazija (koju kao i sve vole nazivati vedskom iako je u vedama uopce nema), pseudopovijesne gluposti potpuno opovrgnute konkretnim materijalnim egzaktnim podacima.

Ove religijske argumentacije su smijesne. Nadju se Krcanin i Musliman. Isis je konacna istina. Ne, Muhamed je donio konacnu istiu. Ne, Isus je i nema dlje. Ne, MUhamed je i nema dalje. Ne Isus. Ne Muhamed. Lalalalala : prstuusi: nije nego isus; BOmbu ti bum postavil djubre jedno nevjernicko!!!

SVadjaju se ljudi oko toga cija je neuvjerljiva i neutemeljena bajka tocnije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:09   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne postje vise vibracije i razine stvarnosti.
kako ti možeš znati što ne postoji?

vibracija, misli se na frekvenciju
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:11   #26
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
nisam siguran u to da svatko (tko se bavi duhovnošću, meditira, radi na sebi...) želi uopće imati posla s kundalini, ako je može izbjeći. i to čak ne iz aspekata mogućih psihičkih problema, već jednostavno, ne želiš se nužno zahebavati s tolikom i takvom energijom


@sekhem: a propos problema, oni se događaju radi neusklađenosti (ega, osobnosti nižeg ja) s višom vibracijom, kad se osobi otvori. nešto što ne može opstati jednostavno puca, pa se u tom smislu spremanje zapravo sastoji u radu na sebi i na uklanjanju onog što nije usklađeno s čistoćom i većom razinom stvarnosti viših vibracija. to je ono što se tebi dogodilo. vibracija straha od onog što si preživio ti tu ne treba, strah nije ispravna vibracija niti stanje koje imalo želiš. treba ti rad na sebi kako bi se uskladio
Ne postje vise vibracije i razine stvarnosti.

Vibracije su oscilacije u kretanju odredjenih materijalnih pojava. Duhovnost nema ibracij. Niti energiju. Nejasni buzzvordi fizikalno besmisleni iako kradu njihove termine.


Quote:
Haradrim kaže: Pogledaj post
Možda su psihički poremećaji zapravo zaprimanje energije na koju nismo spremni?
Energija je rad (stvarni ili potencijalni) ekog materijalnog tijela. Ne postoji apstraktna duhovna energija, opet potkradanje i krivo interpretiranje fizike.


A mozda su "zaprimanja duhovnih energija" samo racionalizacije psiickih poremecaja da bi seb bolje i posebnije djelovali. Veca je fora je bit mistik neg ludjak.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
kundalini joga i meditacija su skroz različite stvari, ne treba te brinuti da ćeš se slučajno zajebati i optpustiti kundalini, to treba točno znati kako se to radi i uz stručno vodstvo
Pa, kako koga pitas. Recimo Ramakrishna je tvrdio da svaka duhovna praksa (pa i Japa) na kraju dize kundalini i da je to sastavni dio sakog duhovnog procesa (pa i bhakti joge), samo sto tantra/hatha to radi direktno i forsirano i time potencijalno opasnije dok bhakti radi spontanije i prirodnije pa nema tih posljedica.

Naravno to ne prezentiram kao istinu vec kao tvrdnju vjerojatno najpoznatijeg i najpostovanijeg Gurua zadnjih nekoliko stoljeca.

U stvarnosti naravno da svako neku svoju pricu prica jer su to sve religijski idimidodjimi gdje i nema niceg osim subjektivnih interpretacija i sistematizacija kako se kome cefne
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:12   #27
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
a nego sta?
svijest možeš shvatiti uvjetno rečeno i kao pamet. pamet svoj potencijal ne može iskoristiti uživanjem, kad uživanje zapravo traži minimum pameti, odnosno minimum svijesti

vrlo ti je logičan zaključak, stoga, da cilj svijesti mora ići u smjeru u kojem ona može koristiti svoj puni potencijal
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:21   #28
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
kako ti možeš znati što ne postoji?

vibracija, misli se na frekvenciju
ne mog sa 100% sigurnoscu.

Medjutim kako u sferi nepotvrdjenog mozes to za sve reci, pa i da ne mogu znati kako izvor postjanja nije kozmicka Severinina STikla takve su tvrdnje besmislene. Buduci je sve donekle moguce mogucnost svega toga je infinitezimalno mala ako nije na nekim ozbiljnijim osnovama razvijena hipoteza. U svim drugim slucajevima radi se samo o mentalnim modelima koji mogu biti vise ili manje funkcionalni u vlastitom psiho-socialnom fukcioniranju, ali ne i nekoj objektivnoj stvarnosti.

Jedine frekvencije, vibracije i energije koje poznajemo su one fizikalne. Prebacivati to u duhovne sfere je potpuno proizvoljna mentalna projekcija bez ikakve realne osnove. Jednakokao sto su nekada svoje svakodnevno iskustvo proicirali u osobne oblike duhva i drugih misticnih bica svud oko sebe, sada se ta neka znanstvena pojmovlja koja su postala svakodnevna besmisleno proiciraju van konteksta.

Frekvencija,vibracija, sve su to oscilacije materijalnih pojava. Nesto se krece gore dole oko neke centralne osi i kzemo da vibrira. Ako se krece brze ima visu, a ako sporije nizu frekvenciju.Kakve to veze ima sa icim duhovnim i po cemu je pobogu brze vibirranje duhovnije (osim u vibratoru ako si zensko)?

Samo nabacivanje frazama koje zgodno zvuce, a bez ikakve podloge.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:30   #29
ne piše se baš o svemirskim severininim štiklama ovdje. a duhovnost ima podlogu u osobnom iskustvu i u spoznaji

priča o vibracijama (to je samo izraz zapravo, riječ koja nije bitna sama po sebi) se odnosi zapravo na osobna iskustva mnogih ljudi. koji pažljivo biraju s kime će ih podijeliti, i koliko (čak i kad se radi o bliskim prijateljima, o čemu sam se osobno mogao uvjeriti). jer su svjesni da s mnogima to jednostavno nema smisla
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:36   #30
Svakako svakako... i svaka druga religjska ideja je puna svjedocanstava o osobnim iskustvima. Mala djeca vide ponekad i Baba Roge... nije bas neki dokaz. Tj ne s=postojanje iskustva vec njegova interpretacija kao i to sto ga je izazvola i je li prije bilo iskustvo ili mentalni konstrukt te koliko mentalni konstrukt kojim ga se opisuje odgovara stvarnosti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:56   #31
još je gore ako uzmeš u obzir mogućnost da upravo mentalni konstrukt ima mogućnost kreiranja vrlo stvarnog iskustva, ako je to značajka sustava pa ti bude onako kako si vjerovao da će ti biti
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:01   #32
Svakako da ima, placebo i sugestija
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:19   #33
a jel te buni mogućnost da je ipak malo stvarnije od onog u što vjeruješ?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 15:44   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali nije mi jasno ni ovo, ako je netko i ostvario (neznam) neke moći, zašto bi on nužno svršio u paklu, ispada da čovjek mora biti jadan i bijedan pa da će samo tako u raj, ja mislim da je jad i bijeda najsigurniji put za pakao.

Glede bhakti koju spominješ, ja isto smatram da je bhakti najlakši put, ali Bog ne doživljavam kao osobu u smslu jednog od nas, Bog je temeljno ili izvorno biće svakog od nas, zapravo na bhakti gledam kao na imanje povjerenja i izuzeće straha.

A za Kundalini kažu da je ženski princip, a znamo da kod ženskih nema zajebancije
Pakao nema veze sa dobrim/lošim ili bogatim/siromašnim.
U pakao ulazi osoba koja se oslanja samo na sebe i ne treba nikog u životu. Dakle osoba koja želi doći do spoznaje bez interakcije sa drugim dušama, uvijek dolazi do krive spoznaje, a kriva spoznaja dovodi da loših djela.

Imaš jednu zgodnu pričicu u vez toga. Bog je u jednu sobu stavio anđele i demone, zavezao im ruke, a za ruke zavezao žlicu dugu dva metra. u centru sobe je bila hrana. Demoni su izvodili svakojake vratolomije da hranu s vrha žlice sebi stave u usta, a anđeli su hranili jedni druge

Ti si personalist samo to ne kužiš
Da si advaitaš ne bi bio nacionalist i socijalist

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tvrde uglavnom oni koji nisu previse isusili pa misle da je malo skakljanja uz kraljeznicu i ekstaticnih sjecaja kundalini.

Em je hrpetna ljudi imala problema em tradicionalno postoje odredjene ograde.

Preporucio bih knjige Gopi Krisne, eventualno Goela

Naravno ne ulazeci u objektivnost takvog iskustva i to da mozda nije samo mistificirana mentalna bolest, sto se moze uostalom reci i za duhovnost kompletno sa nekog gledista.


Krisnijevske apologetske besmislice. Niti kundalini (tantra) ima veze sa nekom specificnom doktrinom niti sa specificnim duhovnim ciljevima. Ima ih svuda i po majavadijima i po dualistima i po saivama i po vaisnavama i po smartama i po saktama, a uostalom joga je filozofski sustav za sebe najblizi nekakvoj simplificiranoj teistickoj verziji samkhje.

Ove price o personalnom i impersonalnm su samo interne religijske pseudoargumentacije koje prvo stvore neki nepostojeci mitoloski vrijednosni okvir pa se onda unutar njega dokazuju bez da su okvir ikad dokazali. Slicno u budizmu rade sekte ciste zemlje. Iako ni u cemu nema za to argumenata osim cirkularnoj logici same te sekte i njenih vlastitih izvora i autoriteta. Nti ima objektivnog razoga iz promatranja razlicitih sljedbi i prakicaa niti povijesnog niti filozofskog niti ikog drugog za takvu tvrdnju, stoga je otpuno isprazna.

Kao i uopce prica o Kali jugo. Oicna puranska mitoloska fantazija (koju kao i sve vole nazivati vedskom iako je u vedama uopce nema), pseudopovijesne gluposti potpuno opovrgnute konkretnim materijalnim egzaktnim podacima.

Ove religijske argumentacije su smijesne. Nadju se Krcanin i Musliman. Isis je konacna istina. Ne, Muhamed je donio konacnu istiu. Ne, Isus je i nema dlje. Ne, MUhamed je i nema dalje. Ne Isus. Ne Muhamed. Lalalalala : prstuusi: nije nego isus; BOmbu ti bum postavil djubre jedno nevjernicko!!!

SVadjaju se ljudi oko toga cija je neuvjerljiva i neutemeljena bajka tocnije
Da dobro skužili smo da si ateist

Ovo nije tema gdje ćemo jedan drugom objašnjavat kako su sve religije netočne jer nisu znanstveno dokazane, otvori takvu temu pa ćemo raspravljati zašto ljudi vjeruju u nešto i sam sebi lupi karton za trolanje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 11.11.2015. at 15:54.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 19:27   #35
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Koji bi bio onda smisao kundalini šakti, kad je veća mogućnost sranja nego nečeg pozitivnog, zapravo čemu se možemo nadati ako nam se kundalini probudi, a centri pročišćeni?

Čitao sam tako neka iskustva, doživjla bi se toplina,trnci ovo ono onda bi se povukla... malo mi to bude zbunjujuće
Doživio sam ja i druge pojave osim beskrajne strujeće topline u tijelu. Predzadnje što sam doživio u lancu tih događaja i osjećaja je to da kada sam legao na krevet na leđa umirio tijelo sa namjerom da zaspim počele su neke neopisivo jake i pozitivne vibracije koje su bile prelijepe da se šire od srca dok nisu zahvatile čitavo tijelo. To pulsiranje energije je bilo kao kad talasi mora zapljuskuju obalu ritmično tako je ta pulsirajuća energija Univerzuma strujala mojim bićem osjetio sam jedinstvo sa čitavim Univerzumom u um su mi navirale samo neke pozitivne misli. Mojom greškom se prekinuo taj veličanstveni osjećaj jer je zavibrirao mobitel kojeg sam ostavio na stolu zbog slabe baterije to se sve naglo prekinulo i odjednom sam osjetio užasno jake bolove u desnom stopalu i lijevoj plećki koji su trajali više od sat i trideset minuta. Tako je završilo sve to i nakon dva mjeseca sam počeo opet normalno živjeti.

Znam da je u pitanju Kundalini jer i pod jakim lijekovima za bipolarni poremećaj kada slušam tu muziku koja je aktivirala Kundalini osjetim pojačano čišćenje energetskih centara i kanala i neke druge osjećaje koji su povezani sa povećanim protokom te sile javljaju se blage krije u različitim dijelovima tijela. Dolazi do povećanja vitalne energije. Ne slušam više tu muziku ne želim da forsiram nego da sve ide svojim tokom. Bipolarni poremećaj se pojavio tek poslije aktivacije Kundalinija. Kada sam ispričao psihijatru ove simptome od aktivacije Kundalinija koje sam doživio nije rekao da su povezani sa bipolarnim poremećajem nego da je to uticaj muzike koju sam slušao.

Svako doživljava buđenje Kundalinija različito ali postoje neki osnovni simptomi koji se javljaju kod većine.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 19:58   #36
Ne može mi niko dokazati da je to produkt psihe, sugestije, placebo efekta u pitanju je beskrajno moćna živa sila koja kad te počne zahvaćati radi sa tebe što hoće. Mnogi bi se paralisali od straha u dodiru sa njom što se često i dešava, a da dožive bol koju sam ja doživio mnogi bi pali u nesvijest jer ne bi mogli izdržati niti sekundu. Ja se nisam plašio niti malo nego sam se prepustio potpuno da čini sa mene što hoće. Psiha nema nikakvu moć na spram Kundalinija i zbog toga kad je ne pripremljena često puca u tom procesu.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 20:39   #37
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
svijest možeš shvatiti uvjetno rečeno i kao pamet. pamet svoj potencijal ne može iskoristiti uživanjem, kad uživanje zapravo traži minimum pameti, odnosno minimum svijesti

vrlo ti je logičan zaključak, stoga, da cilj svijesti mora ići u smjeru u kojem ona može koristiti svoj puni potencijal
govorim o uzivanju koje je produkt maximalne moguce pameti. ne mislim samo na tjelesna zadovoljstva

kazes da uzivanje trazi minimum pameti odnosno svjesti, a sta onda trazi maximum svjesti, bol i patnja?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:30   #38
Quote:
Haradrim kaže: Pogledaj post
Vidim da s tim kundaliniom nema zahebancije, pomalo me strah ulaziti u to meditiranje i sve to Premda ovo "upoznavanje samog sebe" zvuči kao stvar za mene, siguran sam da mi čakre ili ti energetski putevi nisu dovoljno čisti, mada nemogu sigurno reč da 100% vjerujem u Boga i čakre. Pokušat ču prvih par mjeseci neki jednostavni oblik, makar to bio obično sjedenje sa zatvorenim očima, dat ću svojim mislima više mjesta za igru, pa da vidim kud će me to voditi. Hvala na odgovorima. Posebno me zabrinula ta aktivacija psihičkih poremečaja koja zvuči nimalo poželjno, mada patim od poremećaja niskog ega za koje mislim da nije veliko "prokletstvo". Također imam epizode napadaja OCPa za koje također smatram da su me oblikovale u ovo što jesam. Možda su psihički poremećaji zapravo zaprimanje energije na koju nismo spremni? Ili je to urođeno u nas? Ne govorim sad o medicinskim razlozima, o genima i tome, ipak smo vladari svoga tjela zar ne?
Ima meditacija različitih vrsta koje ne aktiviraju Kundalini izaberi neku koja ti odgovara. Raspitaj se istraži po internetu i nemoj se u svašta upuštati ako nisi 100% spreman da rizikuješ. Duhovnost ti može pružiti dosta odgovora i iskustava ali je potrebno da budeš uključen u aktivnosti vezane za materijalni svijet jer ipak se sa nekim nepoznatim ali bitnim razlogom rađamo i živimo u materiji.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 23:10   #39
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali nije mi jasno ni ovo, ako je netko i ostvario (neznam) neke moći, zašto bi on nužno svršio u paklu, ispada da čovjek mora biti jadan i bijedan pa da će samo tako u raj, ja mislim da je jad i bijeda najsigurniji put za pakao.

Glede bhakti koju spominješ, ja isto smatram da je bhakti najlakši put, ali Bog ne doživljavam kao osobu u smslu jednog od nas, Bog je temeljno ili izvorno biće svakog od nas, zapravo na bhakti gledam kao na imanje povjerenja i izuzeće straha.

A za Kundalini kažu da je ženski princip, a znamo da kod ženskih nema zajebancije
Nisam ti odgovorio koji bi smisao bio buđenja Kundalinija. Ta sila može utjecati znatno na kvalitetu zdravlja fizičkog u koliko se probudi bezbijedno jer utječe na gene tako je zabilježeno u prošlom milenijumu u Kini da je jedan čovjek koji je prakticirao Qigong vježbe i zdravu ishranu sa puno ljekovitog bilja doživio oko 280 godina, a čovjek koji ga je naučio tim vježbama čak 500 godina. Qi (Chi) je životna sila koju indijci nazivaju Kundalini. U koliko se živi u skladu sa Kundalinijem život može biti kvalitetan u svakom pogledu čak i nadprosječno dug.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 23:14   #40
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
govorim o uzivanju koje je produkt maximalne moguce pameti. ne mislim samo na tjelesna zadovoljstva

kazes da uzivanje trazi minimum pameti odnosno svjesti, a sta onda trazi maximum svjesti, bol i patnja?
svijest te odvodi od boli i patnje, jer spoznaješ što ona jest, kako dolazi i od čega nastaje, i postaneš onaj koji aktivno, sviješću bira. a nema razloga zašto bi izabrao tako što kao što su bol ili patnja

nitko ne kaže da uživanje neće biti nusprodukt i pratitelj svijesti. no ne kao cilj. i ako netko u svakom postupku i situaciji traži uživanje, tada je rob tog mehanizma. a cilj svijesti teško može biti robom ičeg. izbori slobodne volje mogu biti slobodni jedino ako su slobodni od činjenice da li će ishod odluke donijeti ugodu ili ne
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.