Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2015., 16:00   #21
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A možda je baš prošao onoliko da može o tome govoriti.
Da je bio u koži ove djevojčice i mnogih koji su slične sudbine ili da je prošao bilo kakvu veću patnju, poprilično sam sigurna da ne bi ovako pisao.


Ali da, na trenutak zaboravih zašto više ne svraćam na ovaj PDF, pun je praznih teoretiziranja uglavnom bez ikakvog smisla...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:25   #22
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Da je bio u koži ove djevojčice i mnogih koji su slične sudbine ili da je prošao bilo kakvu veću patnju, poprilično sam sigurna da ne bi ovako pisao.


Ali da, na trenutak zaboravih zašto više ne svraćam na ovaj PDF, pun je praznih teoretiziranja uglavnom bez ikakvog smisla...
Devojčica može izrasti u srećnu osobu, ta mogućnost nije isključena. S druge strane postoje toliko drugih ljudi koji imaju sve uslove da budu zadovoljni najpre u materijalnoj sferi a oni su ipak nesrećni, i verovatno mnogi su nesrećniji i više pate nego što će npr ovakva jedna jadna devojčica biti.

Ne treba osuđivati nikoga zato što govori o tome što i svi drugi sebi priželjkuju, ma koliko bili nesrećni jer srećna osoba ne mora priželjkivati takve stvari jer su to njena stvarnost, dakle, svaka osoba na ovom svetu najpre sebi želi najbolje, čak i kada se izjašnjava drugačije pred drugim ili je umobolna pa nanosi sebi patnju javno.

No, kad smo kod umobolnosti, onda tako ispada da je većina ljudi umobolna čim sebe povređuje emotivno i sopstvenim mislima, i kojima je uvek neko drugi kriv zbog njihove nesreće koju sami sebi čine svakodnevnom torturom emocijama, samosažaljevanjem u navici itd.

Onaj koji sam sebi nanosi psihološku patnju, sekirajući se za gluposti, izražavajući emotivnu nezrelost u međuljudskim osnosima itd - pa on je pravi paćenik kome skoro pa nema pomoći, jer takvi su ljudi ispada, a devojčica još ima šansu.

Fizička bol i patnja, uvek je manja od psihičke sistematske torture koju ljudi generalno priređuju najpre sebi, a zatim takvi utiču i na druge, najbliže najvoljenije, priređujući im sve ono što se najmanje od njih očekuje, na taj način je verovatno i ova devojčica ostala sama, jer su je napustili, ili možda preminuli (nisam čitao članak) oni koji su njome bili blagosloveni - premda to nisu želeli.

Dakle, ne treba osuđivati tuđe lepe, pozitivne, korisne želje, ako te želje nekome postanu stvarnost - ta je osoba od onih retkih. Sve dok osoba i dalje gaji takve tendencije, one imaju šansu da se postignu, za razliku od onih koji u sebi i drugima gledaju samo ono što sami kod sebe prepoznaju: čemer, pasivnost, depresivnost, sujetni su ili ljubomorni, ni njima ništa ne fali osim što bi bilo dobro da njihova distorzirana percepcija se više fokusira na ono što su pojave kao takve, a manje na pojave koje se boje emocijom i nikako ne mogu biti pročišćene svetlom kakvo ono jeste.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:30   #23
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Da je bio u koži ove djevojčice i mnogih koji su slične sudbine ili da je prošao bilo kakvu veću patnju, poprilično sam sigurna da ne bi ovako pisao.


Ali da, na trenutak zaboravih zašto više ne svraćam na ovaj PDF, pun je praznih teoretiziranja uglavnom bez ikakvog smisla...
Jel ti stalo do te djevojčice? Šta si konkretno napravila da joj pomogneš? Da li priznaješ Boga? Ima toliko toga za reći. Yakuzza je sve objasnio. Jel nekoga možda kriviš za njenu situaciju. Čak i Boga možda? Možda samo želiš imat čistu savjest? Mogao bih cijeli život proučavati tuđe živote i njihove patnje. A mogao bih živjeti radosno i širiti ljubav i nadu. Ja ću izabrat ovo drugo. Volio bih da svi možemo u ovom trenutku biti sretni. Ali ne možemo. Teoretski je ne moguće. Prošao sam kroz neke patnje i imao sam dovoljno Božje milosti da vidim da mi patnja ne treba u životu. Kakav je Božji plan za sve ljude na svijetu, i ne misliš li da Bog svakog voli bezuvjetno na isti način i da je najteže zadatke ostavio najhrabrijim ljudima. Možda ja nisam hrabar kao ta djevojčica. Ako ne vjeruješ u Boga onda nemamo šta pričat, jer onda besmislenost počme vladat. A to moja svrha života nije. Za mene život ima smisla, i iako postoje situacija koje ja još sebi nisam objasnio ili shvatio ja vjerujem u dobro i vjerujem u korak po korak. Svrhe života nema kakvu mi zamišljamo, egoistično. Svrha života je sada, ona je živa, ona postoji za mene, i nabrojao sam što je meni. Toliko toga ima da i samo jednu da izaberemo svrhu imamo dovoljno. Ako za bilo koga drugog nepostoji ja mogu samo reć da po mom mišljenju postoji. Pokušavao sam ja pomagati nekim ljudima itd.. Ali na kraju samo ja budem nesretan kad vidim da ne napreduju. Dosta je toga, od sad sretno pomažem drugima i sebi. Suosjećam i volim i tužan sam ponekad, al sam sretan i vjerujem u Boga.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:31   #24
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Devojčica može izrasti u srećnu osobu, ta mogućnost nije isključena.
Pitanje je hoće li ta djevojčica preživjeti i ovu noć, a kamoli dočekati da odraste, pogotovo da odraste u sretnu osobu (šta god to značilo). Komentar ti je u najmanju ruku neumjesan.

Ostatak posta nisam imala volje pročitati, ne zanima me zapravo.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:56   #25
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pitanje je hoće li ta djevojčica preživjeti i ovu noć, a kamoli dočekati da odraste, pogotovo da odraste u sretnu osobu (šta god to značilo). Komentar ti je u najmanju ruku neumjesan.

Ostatak posta nisam imala volje pročitati, ne zanima me zapravo.
Preživeće, nisi ni ti nikad bila na bliskom istoku kanda, a ni dalje tamo na istok, pa da vidiš kako ljudi žive i prežive, čim je devojčica dospela u novine - ne brini brigu kad ne možeš ni ti da joj pomogneš.

Vidim da dolaziš ogorčena na forum pa ti je kriv ko stigne, na žalost uzrok nije na forumu, njega moraš pronaći i razrešiti drugde, i ti imaš mogućnost biti srećna. Što se kaže - bolje biti srećan nego nesrećan.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 00:07   #26
Da zivim
lex-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 00:10   #27
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Što se kaže - bolje biti srećan nego nesrećan.
Jah.

__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 00:22   #28
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jah.

Deluješ potišteno, a i moja je želja da budeš srećna, da se osećaš celovito, kao što to želim svima, ali hronično ne samo kada treba da se načelno deklarišeš pred nekim.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 02:00   #29
Ustajem jer me hvata neka glad i da ispišam puno vode koju sam popio prije spavanja.
Tipvoller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 17:22   #30
Razlog je taj sto me niko na spavanju jos uvek nije ubio.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 17:27   #31
Zar mi treba razlog?!
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 12:56   #32
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Velika patnja ako se iskoristi pravilno je svakako vrhunska milost
Kako to misliš?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:19   #33
Ustajem se svako jutro zato što na ovom svijetu postoji nekoliko osoba kojima bi život bio puno teži i ružniji da se ja ne ustanem.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:44   #34
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Kako to misliš?
Svaka fizička bol je alarm tela da tu nema dovoljna prokrvljenosti, u akutnom ili hroničnom smislu, uzrok u preko 80% svih hroničnih oboljenja, posredno i akutnih jesu sistemstke negativne misli i stresovi kao energetski talasi ili produkti jedne od glavnih funkcija mozga - u tom smislu se radi o problemu pogrešnog načina mišljenja kod ljudi, a kao takav, pošto nije usklađen sa onim što čovek zaista jeste "on opominje" kroz svjoe posledice, a posledice su svakojaka patnja čoveka, fizička ili psihička, premda su osnove negativne misli i stresovi koje čovek direktno doživljava iako mu ni to ne znači puno jer ne vidi direktno vezu.

Otuda različta patnja direktno nagoveštava o određenim problemima, a ako se oni uvide, onda se mogu i promeniti a čovek može na osnovu njih duhovno napredovati, što se kaže: osvestiti onaj deo sebe koji je uzrokom tegoba, patnji, bolesti itd.

Otuda i religijske preporuke su vezane za način mišljenja, a vrlo malo ljudi to razume direktnije već uvek pkušavaju to shvatiti na neki drugačiji način koji nije vezan za njihov direktni svakodnevni život. Nadam se da sam uspeo koliko toliko obrazložiti ovo, može se to reći i na drugačije načine.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:51   #35
novi dan novi izazovi nove obaveze
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 16:43   #36
Probudim se.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:18   #37
vjera, i zelja da se dogodi ono nesto
SelmerGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:37   #38
ljenost, jednostavno mi se neda ostat u krevetu
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 01:03   #39
Quote:
malestvari1234 kaže: Pogledaj post
Počela sam čitati knjigu o čovjekovoj svrsi u životu pa mi je došlo da pitam vas ostale ljudove koji je vaš razlog zbog kojeg ustajete svakog jutra?
Čisto me zanima, jer svi smo mi ipak različiti
neda mi se ležat cijeli dan do čeg bi došlo ak nebi usto, to jednostavno nije prirodno. Život se sastoji od mirovanja i gibanja, a ne samo od mirovanja.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 01:28   #40
Novi dan, nove prilike, novo ucenje, nova iskustva u zivotu i za zivot.

Ako necu ja, tko ce? Ako ne sada, kada?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.