Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2016., 19:43   #41
Danas je doslo do hiperprodukcije prijateljstava, zato su prava prijateljstva na staklenim nogama jer su odnosi povrsni, brzo se sklapaju te brzo raskidaju.
...fora je imati gro prijatelja, no cesto tu jedna strana biva izbacena, jedan mjesec si prijatelj, drugi mjesec vise nisi jer je nadjena bolja zamjena.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 19:59   #42
Mišljenja sam da je većina ljudi vođena onim tipičnim interesima, i rijetko tko ide u srž odnosa i razumjevanja izvan nabrojanog. Potrebno je iskustvo da bi se naučio sa kim ćeš imati baš one prave prijateljske odnose a sa kim je ipak bolje imati površne odnose. Isto tako mislim da se usluge rade od srca, a ne zbog očekivanja da će i tebi netko napraviti uslugu. Tako se možeš samo razočarati. Sa vremenom se ipak vidi tko ti je pravi prijatelj, a tko je samo površno poznanstvo.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 20:09   #43
...mislim, da prijateljstvu zasad
lose ide
ili je mozda pojam prijateljstva pomijesan
s mnogo drugacijih
ali slicnih odrednica...
...prijatelj nije drug ili draga osoba
to je neko kome se radujes
i uvijek si za njega Tu...
...
faraonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 00:44   #44
U par navrata sam razgovarala sa starijim ljudima koji imaju gro iskustva iza sebe. Svi su misljenja da prijateljstvo ne postoji.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 13:18   #45
misljenje nije argument!

ja vecinu ljudi koje znam se ne zale da ih je djed bozicnjak razocarao jedne godine i od onda su shvatili da su ih cak i roditelji lagali

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
... zato su prava prijateljstva na staklenim nogama
onda to nikad nisu ni bila prijateljstva .. i uvijek u medjuljudskim odnosima treba biti realan i malo smanjitidozivljat te jednostavno izanalizirati situaciju objektivno

ja na to gledam isto ko na vjernike .. navodno .. one koji se sjete boga kad im treba

a prijatelji su ljudi .. ziva bica .. ne postoje da budu "vasi" prijatelji nego zive ljudi svoj zivot ..

cesto su ljudi razocarani u druge ljude a puno rijedje u sebe ... svi su ljudi kaj ne?!

dali toliko razbijaju glavu kad oni nekoga razocaraju?

iskreno LJudi!

.. ko je bez grijeha nek baci prijatelja prvog u razocarenje!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:46   #46
...Jedan od najvećih problema u današnjem svijetu je polako odumiranje offline komunikacije i sve veća izoliranost ljudi. Postajemo sve usamljeniji, počinju nam smetati i najmanje sitnice kod drugih ljudi, što u konačnici možete dovesti i do depresivnog ponašanja. Znam, jer sam to i sam iskusio. Najbolji način je da ne prekidate kontakte, offline kontakte prvenstveno, ali isključivo s ljudima s kojima se osjećate dobro u društvu, koji vas razumiju i poštuju, s kojima možete pričati o svemu, ukratko s onima koje zaista smatrate pravim i iskrenim prijateljima. A za sve ostale, možete komunicirati povremeno bilo offline ili online, kako vam u kojem trenutku dođe. Pa makar imali samo jednog pravog prijatelja, nije bitno, bolje i jedan pravi nego sto lažnih.
metalrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 17:32   #47
ko to "mi"?!

opet famozni mi ..

masa ljudi nikad nije bila ON line ..

tko su to "mi" .. sta je ovo planet Hrvatska a ja pao sa Zemlje ?

masa ljudi se i dalje druzi i komunicira i rade sve sto vole mladi

dobro jutro
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 19:49   #48
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
U par navrata sam razgovarala sa starijim ljudima koji imaju gro iskustva iza sebe. Svi su misljenja da prijateljstvo ne postoji.
Zato jer nisu našli barem jednog pravog. Tko je našao, to neće govoriti.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 00:21   #49
Ne. Pitala sam ih i zasto misle. Naravno da ne lupetaju onako. Iskustvo im je pokazalo tako. Prijateljstvo u onim okvirima kakvim ga mi vidimo i namastavamo ne postoji.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 09:31   #50
E pa za sebe ne mislim uopće tak. Da mislim, ne bih imala najbolju frendicu već 12 i pol godina. I to baš je prijateljstvo o kakvom većina sanja.

A srećom pa mi u u natalnoj karti piše da imam malo frendova, ali kvalitetnih.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:08   #51
Aj nemojte biti tako depresivni i generalizirati, što bih ja onda trebala? Do 15-te godine ja doslovce nisam imala osobu koju bih mogla nazvati prijateljem, preselila sam se i ostala bez ikoga, još su me krenuli maltretirati. Znači svoje djetinjstvo sam provela većinom sama, izolirana, nisu me pozivali na rođendane, ignorirali su me kao da imam šugu, doslovce pale sam na svijetu.

I onda sam u srednjoj našla prijatelje, upoznala dosta ljudi, neki se nisu baš iskazali, ali ok, to je život, s nekima više nisam u kontaktu, ali s njih par jesam. Za svakoga postoji netko s kime će se skompati, treba samo otvoriti oči i također se sam potruditi za neke odnose(naravno ako postoji interes i volja i s druge strane), a ne čekati da sve padne s neba. Ne možeš biti razočaran u sve ljude već pojedince, ali nisu svi isti.

Isto mnogi ne znaju cijeniti prijateljstvo, kad uđu u vezu/ brak zaborave i zapostave prijatelje pa se čude kad nemaju s kime kavu popiti ili pljuju po prijateljstvu. Eto upravo sad čitam na ispovijestima nekog lika koji piše kako je njemu dovoljna samo žena, kako je njegova bivša ekipa klošarska i svi koji imaju ikakav socijalan život koji ne uključuju partnera su klošari jer je to njemu jedini smisao života. Sad mi recite tko bi se s takvom osobom družio, koji tako ponižava druge, njihov način života i ne zna cijeniti ništa, tko? Ja sigurno ne.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 13:55   #52
Nije depra. Ja sam odusevljena cinjenicom da se, kako starim, vise vracam sebi i na sebe oslanjam.

To je meni blagoslov. Ne depra
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 16:45   #53
Ljudi te više poštuju ako ne pokažeš osjećaje i ako ne mogu utvrditi tvoje ponašanje, niti reakcije, dakle poker face, hladnokrvnost.
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 18:43   #54
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Ljudi te više poštuju ako ne pokažeš osjećaje i ako ne mogu utvrditi tvoje ponašanje, niti reakcije, dakle poker face, hladnokrvnost.
a mozda te postuju jer ih ne opterecujes svojim neuracunjljivim ponasanjem .. kao naprimjer nervozom .. tjeskobom .. prikrivenom agresijom .. egocentricno privlacenje paznje na sve moguce nacine = sve odraz kompleksa i poremecaja a u najblazem slucaju nekulture

osoba koja ima stabilne emocije nema potrebe prezentirati ih 24/7 i to je postovanje i kulturno ponasanje

zapravo zasto bi netko morao prihvacati tvoje emocije .. ono wtf ljudi!? .. pubertet i te spike a?

"moras me voljeti .. moram ti se sviditi .. ja se tu trudim i dajem sve od sebe a tebe bas briga!"

gtfo kid .. odrasti .. odi mami i tati pa cendraj .. ak ih nemas nisam ti ja kriv ..

mislim probajte (vi koji se razocaravate) zamisliti da se SVI tako postavljaju prema ljudima i na kaj bi to licilo onda .. na masu razocaranih i ogorcenih ljudi .. ono sam takav .. kurac picka dinamo i udri

EVO stvarno ste me razocarali ..JA (ja ja ja ja) sam ocekivao vise od vas
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:27   #55
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a mozda te postuju jer ih ne opterecujes svojim neuracunjljivim ponasanjem .. kao naprimjer nervozom .. tjeskobom .. prikrivenom agresijom .. egocentricno privlacenje paznje na sve moguce nacine = sve odraz kompleksa i poremecaja a u najblazem slucaju nekulture

osoba koja ima stabilne emocije nema potrebe prezentirati ih 24/7 i to je postovanje i kulturno ponasanje

zapravo zasto bi netko morao prihvacati tvoje emocije .. ono wtf ljudi!? .. pubertet i te spike a?

"moras me voljeti .. moram ti se sviditi .. ja se tu trudim i dajem sve od sebe a tebe bas briga!"

gtfo kid .. odrasti .. odi mami i tati pa cendraj .. ak ih nemas nisam ti ja kriv ..

mislim probajte (vi koji se razocaravate) zamisliti da se SVI tako postavljaju prema ljudima i na kaj bi to licilo onda .. na masu razocaranih i ogorcenih ljudi .. ono sam takav .. kurac picka dinamo i udri

EVO stvarno ste me razocarali ..JA (ja ja ja ja) sam ocekivao vise od vas

što se tiče toga ja osobno ne volim ljude koji se žale drugima, jer sam nisam takav ako što imam na savjesti i ako sam razočaran to držim za sebe, ako treba izboriti kakvu pravdu ne zapomažem, nego uzmem stvar u svoje ruke.

Po tvom drugom upisu zaključujem, da osobe koje su povučene nemaju stabilne osjećaje, ja svoje osjećaje prave pokazujem osobama u koje se mogu pouzdati sto posto, a takvih je malo, upravo zbog opreza i nisam izdan niti sam se razočarao, na neki način imam i nos za ljude, nikad se nisam prevario i odlično čitam ljude, a dobro skrivam svoje.

Sa trećim se slažem sve si rekla.

Nitko nikoga ne voli, ja ne vjerujem u velika prijateljstva, ja ne bi vjerovao rođenom bratu u teškoj situaciji, ne zato što sam razočaran, nego sam takav lik uzdam se samo u sebe.

Ovo boldano je neka šala ili onako da se napravim pametan ispadne naopako Ovo zadnje boli glava, niti se da čitati, niti je razumljivo.
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 04:40   #56
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Po tvom drugom upisu zaključujem, da osobe koje su povučene nemaju stabilne osjećaje,
wtf .. odkud takav zakljucak? .. mislim da si krivo shvatio .. nema se sto zakljucivati i smatram da sam bio jasAN

Quote:
Sa trećim se slažem sve si rekla.
sto je bilo trece?

Quote:
Nitko nikoga ne voli, ja ne vjerujem u velika prijateljstva, ja ne bi vjerovao rođenom bratu u teškoj situaciji, ne zato što sam razočaran, nego sam takav lik uzdam se samo u sebe.
mene su u zivotu puno vise zajebali ("razocarali") oni blizi .. obitelj najvise .. i sta sad .. kakvo razocarenje .. covjek uci na iskustvu i ako uci onda i nauci .. a ako dudla dudu onda dudla jer mu je ocito tako lakse i ni ebu tak tesko iako misli da je sva nepravda usmjerena na njegov zivot koji je naravno centar svijeta .. kaj neznate di zivite .. i tjerali bi pravdu .. nevjerujem vam bas

Quote:
Ovo boldano je neka šala ili onako da se napravim pametan ispadne naopako Ovo zadnje boli glava, niti se da čitati, niti je razumljivo.
jesam te razocarAO?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 06:16   #57
Postovanje drugih ljudi se zasluzi odnosom prema njima.

Kapiram da je najprirodnija zlatna sredina. Nije bas prirodno ni da te nista nikada ne razocara i da, kao robot, na sve reagujes "idemo dalje, iskustvo, bilo - proslo". Naravno da jeste, covjek nauci, ali barem neko skoro vrijeme od dogadjanja imas emocije, dotakne te stvar, imas neki proces zvakanja toga svega. Ne kazem da se treba svima jadati, ljudi se nasladjuju tudjom tugom, ali ni prisilno cerekati da bi nam svima bilo cool. Lose periode imamo svi.

To je drugo od ljudi koji, u sustini, vole samo sebe i privlace paznju kompleksima.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 07:33   #58
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
... covjek nauci, ali barem neko skoro vrijeme od dogadjanja imas emocije,.. .
nitko zdrave pameti nemoze tvrditi da covjek nema emocije .. iskljucimo psihopate

covjek je emocionalno bice

poanta je pokazivati pa jos ktome nametati nesto gdje nije mjesto .. cemu .. jer JA imam potrebu .. a hebiga .. imaju i drugi potrebe pane seru u tudja dvorista nego se malo strpis i obavis to u svom dvoristu ak ti je bas sila

a covjek nauci svasta .. i slusati .. a onda nauci i cuti sto slusa .. pa onda i prepoznati .. pa analizirati po potrebi .. pa sve to dozivjeti kao proces
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:40   #59
To se, ukratko, zove "Znati vrijeme i mjesto za sve."
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:30   #60
Ja sam razočarana u vlastitu obitelj, i moram priznati da normalnom funkcioniram. Kad te zivot stalno ranjava postaješ imun, a sto prije prihvatiš svoje stanje bit ce ti lakše.
__________________
Sta ti je svit
She stylezone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.