Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2016., 12:05   #61
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
vjera je nezasluženi dar kojim nas daruje Gospodin Bog u svojoj beskonačnoj ljubavi prema svakome od nas
uzalud trud sviraču... bolje iskopati zdenac piti i zaliti vrt nego vjerovati da će Gospodin Bog darovati kišu kada nama treba. Bolje uzeti oružje u ruke i braniti se od napadača nego vjerovati da će Gospodin Bog nas braniti jer smo svoji na svome...zazvati Boga u pomoć ne škodi, koliko pomaže na kraju se vidi....
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:05   #62
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zdravo seljački;ljubav je ljubljena i idealizirana kad je njena materija u skladu sa našim očekivanjima, stoga i prihvatljiva.

Voli ti svoga susjeda radije nego ideal i to sa svim njegovim manama i vrlinama
Kako bih drugačije mogla voljeti nekoga nego sa manama i vrlinama i to bezuvjetno ?
Isto tako kako me Bog ljubi.

Kako bih mogla voljeti Boga ili On voljeti mene ili ja vjeru nego potpuno in good and bad ?
Pripadam joj ili ona pripada meni čak i kada se ne slažemo u svemu.Sve je to ljubav.
To dođe sa zrelošću.
Ne kužim !
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:08   #63
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kako bih drugačije mogla voljeti nekoga nego sa manama i vrlinama i to bezuvjetno ?
probaj ga voljeti kad ti otruje psa i herbicira stabla - probaj ga voljeti onakvog kakav jeste a ne onakvog kakvog želiš ili bi trebao biti

ak to uspiješ i dokažeš, nominirati ćes se za blaženicu a možda i za nešto više
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 14:27   #64
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
vjera je nezasluženi dar kojim nas daruje Gospodin Bog u svojoj beskonačnoj ljubavi prema svakome od nas
?

Veli se: vjera je zasluženi dar čiju snagu zadobiva samo onaj koji nastoji u vjeri i opstati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 14:38   #65
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Uzalud mu ulizivanje & podmićivanje...
Ovo je navek intresting, poznam neke koji svaku nedjelju na misu, a kad se vrate pitam ih što su to di kud išli, a oni odgovore mora se malo ulizivat i podmićivat bodovima (čitaj bogovima) jerbo nikad neznaš ti more bit udovolje prohtjevima...

(to ko da uđeš u kladionicu, doplatiš, pa šta bude...)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 04:11   #66
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo je navek intresting, poznam neke koji svaku nedjelju na misu, a kad se vrate pitam ih što su to di kud išli, a oni odgovore mora se malo ulizivat i podmićivat bodovima (čitaj bogovima) jerbo nikad neznaš ti more bit udovolje prohtjevima...

(to ko da uđeš u kladionicu, doplatiš, pa šta bude...)
Je, al' ovaj se "gađa" nezasluženim darovima, dakle ničim izazvan; bum-tras i "Eto, poklanjam ti (tvoju) glavu.", ćiribu-ćiriba i "Eto ti vazduh koji dišeš (retroaktivno) na poklon!"..."Al'dođeš mi...ma dogovorićemo se na sudu.".

Mislim, mogu i ja tako: kad bude im'o svojih para nek' popije nešto od mene! Ne mora mi ni hvala reć'!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:51   #67
Quote:
vjera je nezasluženi dar
Apstrakcijama vjernici hine poniznost pred Bogom i drugima, te počinjavaju mentalni grijeh zvan licemjerje. Zaboravljaju da svemogući Bog zna sve o svemu, i o njima.

Težak je to život, pun poricanja i sukoba sa zamišljenim vragovima.
staro gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:15   #68
Čovjek je sam po sebi slab , pa mu treba bilo kakav oblik vjere :klap:
U Boga , doktora , horoskop , karmu , reinkarnaciju , neku politiku
Čak i doktori koriste pojam placebo -vjera u poboljšanje stanja tj. vjera u djelotvornost nekog lijeka , a ne faktično realno djelovanje
Vjera , nada , to je sve ok , dok nije patološki definirano u osobnosti čovjeka
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 22:59   #69
Cool Čovjek, sam po sebi, je najsavršenije živo biće

Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Vjernik je sam po sebi slab , pa mu treba bilo kakav oblik vjere :klap:
U Boga , doktora , horoskop , karmu , reinkarnaciju , neku politiku
Čak i doktori koriste pojam placebo -vjera u poboljšanje stanja tj. vjera u djelotvornost nekog lijeka , a ne faktično realno djelovanje
Vjera , nada , to je sve ok , dok nije patološki definirano u osobnosti vjernika
Sad štima.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 23:11   #70
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Sad štima.
Dobro zvuči , filozofski i s teoretske pozicije
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 23:34   #71
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Dobro zvuči , filozofski i s teoretske pozicije
Trebal' još kakva perspektiva?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 23:56   #72
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Trebal' još kakva perspektiva?
Kolega , ne treba , zadovoljan sam jasnoćom iznesenog
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 00:11   #73
Molim.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 01:33   #74
"Faith is trusting in that which you have reason to believe is true. Once you have come to believe that something is true, using reliable epistemological means, you can then place your faith or trust in those things."
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 12:53   #75
Jučer je recimo ministar znanosti Šustar u Nu2 rekao , otprilike rvim i drugim riječima , da mu vjera služi za popunjavanje rupa , tamo di znanost nema odgovor , lako je tako bit mudar
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 16:30   #76
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Jučer je recimo ministar znanosti Šustar u Nu2 rekao , otprilike rvim i drugim riječima , da mu vjera služi za popunjavanje rupa , tamo di znanost nema odgovor , lako je tako bit mudar
Pa da, kad zafali onda se pozovu na vjeru koju nemaju.

Baš interesantno, ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.