Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 11:53   #21
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Otkud ti ovo? Vrlo sam iznenađen da neko zna ove stvari.
Pitaš anđela odakle zna a anđeo je taj koji je spojen na Izvor....

Quote:
Ovo je prava istina o Bogu, mada riječ Duh nije baš najbolji naziv za Boga.
Duh je kao i materija samo manifestacija,
NE ...Duh Svetii je izvor manifestacija a ne manifestacija...a materija...materija je naniže transformiran duh, dio duha koji se je dozvolio podčiniti čovjeku i njegovoj griješnoj vibraciji.

Quote:
a Bog je nešto fundamentalnije od bilo kakve manifestacije.
Gledaj....manifestacija ne može doći od ničega i Bog nije stvarao od ništa i iz ništa...već iz Svog Duha pa bi se moglo uvjetno reći preciznije da Bog Otac i Bog Sin /vidljive forme/ nisu Božije manifestacije nego transformacije kao naprimjer grubo rečeno - kao kad vunica /Bog Svjetlost/ dozvoli da jedan dio nje /svjetlosne zrake/ postane forma-sapleteni odjevni predmet.../Otac i Sin/.


Quote:
Za razliku od Oca i Sina koji jesu duhovna bića, izvorni Bog niti je duhovan niti je biće.
To je nešto što prožima sav prostor i apsolutno je nepojmljivo.
Bog jeste biće u smislu da je Nadbiće nama bićima...da je nadsvijest našim svijestima, da mi živimo u njemu i kroz Njega a ne da mi žvimo iz sebe i po sebi. Stvoreni smo "na njegovu sliku i priliku" stoga ako smo mi biće,svijest i On je.

Prostor i materija su dakako prožeti Duhom Svetim, Bogom. Apostol Pavao naprimjer to razumije kada za Krista Boga kaže da svojim Duhom prožima cijelo postojanje "Sve u Kristu ima svoje postojanje!"
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:13   #22
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Pitaš anđela odakle zna a anđeo je taj koji je spojen na Izvor....



NE ...Duh Svetii je izvor manifestacija a ne manifestacija...a materija...materija je naniže transformiran duh, dio duha koji se je dozvolio podčiniti ******* i njegovoj griješnoj vibraciji.



Gledaj....manifestacija ne može doći od ničega i Bog nije stvarao od ništa i iz ništa...već iz Svog Duha pa bi se moglo uvjetno reći preciznije da Bog Otac i Bog Sin /vidljive forme/ nisu Božije manifestacije nego transformacije kao naprimjer grubo rečeno - kao kad vunica /Bog Svjetlost/ dozvoli da jedan dio nje /svjetlosne zrake/ postane forma-sapleteni odjevni predmet.../Otac i Sin/.




Bog jeste biće u smislu da je Nadbiće **** bićima...da je nadsvijest ***** svijestima, da ** ****** u njemu i kroz Njega a ne da ** žvimo iz sebe i po sebi. Stvoreni *** "na njegovu sliku i priliku" stoga ako smo ** biće,svijest i On je.

Prostor i materija su dakako prožeti Duhom Svetim, Bogom. Apostol Pavao naprimjer to razumije kada za Krista Boga kaže da svojim Duhom prožima cijelo postojanje "Sve u Kristu ima svoje postojanje!"
Monšeri,

o nama, u množini, i o čovjeku, u jednini, ćeš morati s malo više žara tj. u najboljem svjetlu
Ovo što pišeš su obične klevete...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:22   #23
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Ne možeš sada napisati nešto novo /O PATNJI/ jer ja sam pravilno odgovorila na ono što si napisala... stoga PRODANO !
Prodano ispod cijene...damping na kvadrat.


Quote:
SUPER DEFINICIJA BOGA !

Božije stvaranje i održavanje života je IGRA. A Bog sam je u svojoj prvoj definiciji Život ili kako on kaza za sebe JA JESAM KOJI JESAM /život po sebi/. A Njegov život je Radost-zabava.
A čak znaš da je njegov (muškarac je...) život (ima život kao i mi znači da je osoba) i radostan je i voli se zabavljati ...našim sudbinama.

Bog je ZAIGRANI MUŠKARAC ja jesam koji jesam a KOJI SE VOLI ZABAVLJATI!

Dođe ti to ko antički bogovi koji se masno zabavljaju na naš račun ako ne ratuju i ne otimaju tuđe žene.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:24   #24
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ovo što pišeš su obične klevete...
da...klevete na allaha veličanstvenog...
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:32   #25
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
da...klevete na allaha veličanstvenog...
Ajd, uozbilji se!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 15:22   #26
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
ono tamo je nešto jako dobro napisano a tvoji kriteriji su tebi problem...
Ja nisam rekao ni da je loše napisano ni da je dobro napisano, nego sam konstatirao činjenicu da to nije ni definicija ni opis. Ne radi se o "mojim" kriterijima. Zanimljivo je kako subjektivnost i iracionalnost vlastitog izričaja projiciraš na mene.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:31   #27
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
NE ...Duh Svetii je izvor manifestacija a ne manifestacija.
Nisi razumjela što sam napisao.

Dalje mi se ne da komentirati.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:33   #28
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Tako da "Bog otac" je samo stvarlački aspekt Boga (Potencijala)
Bog Otac je osobni aspekt Boga.

U svom izvornom stanju Bog nije ni osoba ni duh ni materija ni bilo što drugo što mi možemo pojmiti.

Riječ Potencijal je odlična, ali nije dovoljno precizna jer nemamo pojma što je to.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:42   #29
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako subjektivnost i iracionalnost vlastitog izričaja projiciraš na mene.
Zanimljivo je da i ti nešto odobravaš za kriterij definicije i sa time daješ mjeru drugima. Ako sam napisala da je Bog Istina,Život ja nisam išla u obrazlaganje što je to Istina, Život, jer sa jedne strane predpostavljam da nešto neko o tome zna, a sa druge strane mogu a i ne moram to objašnjavati sve dok se rasprava ne otvori kvalitetno...ali ti si taj koji hoće presjeći stvar i zaustaviti dijalog svojim pravilima definicije.

Postavi ti definiciju Boiga i obrazloženje pa da te vidimo...lako je pokušavati prati drugoga i reći-ne valja.

Zadnje uređivanje Angela1990 : 27.01.2016. at 17:25.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 17:01   #30
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Bog Otac je osobni aspekt Boga.

U svom izvornom stanju Bog nije ni osoba ni duh ni materija ni bilo što drugo što mi možemo pojmiti.

Riječ Potencijal je odlična, ali nije dovoljno precizna jer nemamo pojma što je to.
"Otac" je stvaralački atribut, osobni aspekt bio bi Avatar, kao otelotovrenje Svesti Boga u fizičkoj formi (Hrist, Krišna, etc). Jasno je da Bog nije ništa što bi misao mogla doatći, no određene osobine, određene aspekte toga kreacija poseduje, te se iz forme može izvesti puno toga, pa i sva stanja Svesti Duše (duše kao dela Nadduše/Paramatme i kao celokupne Nadduše)

Reč 'Potencijal' se više odnosi na aspekt koji nema svoj prethodni oblik, dakle kao supstencijalnost, kao jedina svesna Stvarnost, a iz dela tog potencijalnog osnovnog oblika razvija se stvaralački aspekt ili Bog Stvaralac kao Kreator kreacije. Paralelno s tim postoji i osnovno stanje kao "nesvesna stvarnost", kao ono što bi se nazvalo 'Apsolutna Praznina', koja je u ljudkom obliku stanje potpunog odsustva svesnosti u stanju dubokog sna bez sanjanja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 19:54   #31
Bog-SVE ŠTO JEST.(Ikada stvoreno)

Muški apekt istraživanja početka spoznaje samog boga o samome sebi su okomita i horizontalna crta.
Ženski aspekt je krug koji spaja te vrhove.Iz svakog vrha se rađa drugi tetraedar i tako se oformljuje prva ravan stvaranja.Materija.

Fraktalno širenje do beskonaćnosti.
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 27.01.2016. at 20:08.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 19:58   #32
Quote:
AngelFire9 kaže: Pogledaj post
Bog-SVE ŠTO JEST.(Ikada stvoreno)
Duša, moja i tvoja, nikad nisu stvorene, nego postoje oduvijek.

Te panteističke filozofije se ostavi, to je u suštini ništa drugo nego ateizam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:13   #33
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Duša, moja i tvoja, nikad nisu stvorene, nego postoje oduvijek.

Te panteističke filozofije se ostavi, to je u suštini ništa drugo nego ateizam
Dušo tvoja vrijeme ne postoji.Sve je stvoreno SADA.istog bezvremenskog trena. I prvo i zadnje,samo se vama svima i koji čekate spasitelje ćini da nekoga čekateLinerana vjera i linearno shvaćanja znanosti je iluzija isto kao i mišljenje da su bića odvojena jedno od drugoga.
Lijepo sam napisao da je bog sve što jeste,
Sav život je ILUZIJA ili Buddhin san.
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:18   #34
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da i ti nešto odobravaš za kriterij definicije i sa time daješ mjeru drugima. Ako sam napisala da je Bog Istina,Život ja nisam išla u obrazlaganje što je to Istina, Život, jer sa jedne strane predpostavljam da nešto neko o tome zna, a sa druge strane mogu a i ne moram to objašnjavati sve dok se rasprava ne otvori kvalitetno...ali ti si taj koji hoće presjeći stvar i zaustaviti dijalog svojim pravilima definicije.

Postavi ti definiciju Boiga i obrazloženje pa da te vidimo...lako je pokušavati prati drugoga i reći-ne valja.
1) "Definicija Boga"je oksimoron.

2) Ne "odobrava" on nista, niti definira kriterije, samo ti daje do znanja o neispravnom odabiru terminologije.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:23   #35
Bezuvijetna ljubav :radite kaj god hoćete ali nećete dugo.Stvarajte religije,ateiste,komuniste...oksimorone...Tore,tor njeve,Babilonske kule..Alahe,Is use na se i use..Buddhe
hahahaha
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:41   #36
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Duša, moja i tvoja, nikad nisu stvorene, nego postoje oduvijek.
harekrišna...rama rama...vječno odvojeni djelići...solomonsko rješenje
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:02   #37
Quote:
AngelFire9 kaže: Pogledaj post
Sav život je ILUZIJA ili Buddhin san.
Nema od toga ništa.

Kad te netko premlati jel iluzija to da te boli sve po tijelu?

Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
harekrišna...rama rama...vječno odvojeni djelići...solomonsko rješenje
Daj malo pojasni. Solomonsko rješenje?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:25   #38
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nema od toga ništa.

Kad te netko premlati jel iluzija to da te boli sve po tijelu?
Pa imaš ugodinih i neugodnih iluzija...

Quote:
Daj malo pojasni. Solomonsko rješenje?
Da su duše vječne i neuništive kako to hare krišne uče onda ne bi moglo doći do pada u grijeh jer vječnost je garancija iskustva...i duše bi bile jednako moćne kao i Bog i ne bi bile podložne njemu jer su jednake kvalitete-vječne.

Vječan je samo gradivni materijal od kojeg su duše oblikovane,,,
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:35   #39
Pa definicija bi bila da je to samosvesni entitet koji je retrokauzalnost svemira.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:39   #40
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Pa imaš ugodinih i neugodnih iluzija...
Tko ima iluzije?
Quote:
Da su duše vječne i neuništive kako to hare krišne uče onda ne bi moglo doći do pada u grijeh jer vječnost je garancija iskustva...i duše bi bile jednako moćne kao i Bog i ne bi bile podložne njemu jer su jednake kvalitete-vječne.

Vječan je samo gradivni materijal od kojeg su duše oblikovane
Ne, baš suprotno. Da je duša uvjetovana odnosno stvorena, onda ne bi bilo pada u grijeh, nego bi sve bila krivica Boga. Bez vječnosti, nema slobode odabira.

Vječnost nije kvaliteta, nego egzistencijalni fenomen
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.