Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2016., 22:27   #41
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Ej…a govorio si o duhovnom napredovanju duše /čovjeka/ …pa ako iluzija nije ni dobra ni loša onda nema napretka /i nazadka/ duše. Što je duhovni razvoj nego sve pravilniji odnos prema iluziji…u kojoj može biti manje ili više vrine,manje ili više zla i zlih posljedica

Prihvatam iluzije na potenciju…ali to ne znači da je umu nemoguće ući u stanje ne-iluzije.

Ne slažem se…jer vrlina mora imati elemente Zakona… i kad čovjek sebi stvara blagostanje po svaku cijenu svakako da ukoliko u sebi ima i malo vrline znat će da ne bi želio da njemu neko ukrade auto kao što to on čini radi svog blagostanja.

super rečeno ali da bi se stvarno djelovalo tako treba poznavati Zakon Života, Vrlinu i biti mudar,svjestan selekcije: ne bacati biserje radosti i mudrosti pred ljudolike svinje...
Um je prepreka spoznaju Stvarnosti, umom (posebno intelektom) nemoguće je doseći stvarnost, on je posledica starnosti (izvornosti) a nije istovetnost s njom niti njen uzrok.

Postoje prirodne i neprirodne impresije (sanskare), prirodne su one na kojima počiva razvoj evolucije i samo formiranje formi, na kraju i čoveka, a neprirodne impresije dolaze samo na osnovu pune svesti koju poseduje čovek sa svojim diskriminatornim delom uma (intelektom), kao i gomilanjem izobličenih utisaka koje na kraju utiču i na opšte stanje čovekovog tela, aure, astrala i tome slično.

Iluzija je samo utisak da je psihološki svest impresija koji postoji kao otisak u umu nešto stvarno. U odnosu na distorziranost percepcije, čovekove namere a zatim i aktivnosti, koje stvaraju dalje tendencije, predstavljati nešto što je dodatno vezujuće ili nešto što je oslobađajuće po svest.

Nije problem um, već čovekovo poistovećivanje sa sadržajem uma, um je prirodno u svesti i čini prirodni razvojni faktor svesti, bez uma nema evolucije formi, nema božanske Kreacije i nema prosvetljenja, no ono je poput "goriva" na putu samospoznaje Duše - a Duša niti nestaje niti nastaje ali svest Duše je ono što se razvija kroz razvoj svesnosti ili kristalisanja, a za taj razvoj pojava Uma predstavjla najveće čudo stvaranja.

Čovek i Kreacija predstavljaju samo stanje svesti Boga u božanskom snu Kreacije, to deluje kao nešto stvarno, kao da Kreacija stvarno postoji - no, ona je više mašta, a u toj mašti, mali čovek sanja sebe kao stvarnog - usvtari Bog je taj koji sanja da je čovek koji traži Boga.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:32   #42
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nisam napisala pravilno već ravnomjerno.

U životinjskom svijetu otimačina nije *nešto normalni*. Životinje će se boriti za hranu ako su gladne, ali sitna životinja neće otimati nikom ništa.

Ne bi se složila da je ljudski moral programirala religija.

Naravno da se neki bogate i obogate u ratu. Međutim, ukupno je rat šteta i za pobjednike i za poražene.
pravilno, pravedno, ravnomjerno..to sve može značiti slično ali je različito.

npr. hrana se baca a neki gladuju, proizvodi se svašta i to nakon kupovine ide u koš za smeće..plastike i sl. otpadi.

kdo životinja je sve borba za teritorij, nema etike, zubi, kljunovi, kandže, ralje..jesmo i mi životinje ili smo potomci bogova?

a od kud moral nego od religije, vidiš da se djecu indoktrinira već od male škole.

te elite se obogate ratovima, doslovno stotine ljudi. (sve se čini da urota ima smisla)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:17   #43
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
pravilno, pravedno, ravnomjerno..to sve može značiti slično ali je različito.

npr. hrana se baca a neki gladuju, proizvodi se svašta i to nakon kupovine ide u koš za smeće..plastike i sl. otpadi.

kdo životinja je sve borba za teritorij, nema etike, zubi, kljunovi, kandže, ralje..jesmo i mi životinje ili smo potomci bogova?

a od kud moral nego od religije, vidiš da se djecu indoktrinira već od male škole.

te elite se obogate ratovima, doslovno stotine ljudi. (sve se čini da urota ima smisla)
Nije na ljudima da prouzroče mir.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:30   #44
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije na ljudima da prouzroče mir.
Nego na kome?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:35   #45
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post

jesmo i mi životinje ili smo potomci bogova?
Zašto ili - ili, zašto ne i - i ?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:44   #46
Ne znam je li se sjećate, ali serija 'Život na Sjeveru' nam je jako dobro prikazala kako bi nam moglo biti
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 00:00   #47
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
smatram etiku bitnim faktorom glede teme.
A ja školstvo.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 00:21   #48
To ti ono kad se srednja uplete u osnovnu il obrnuto, a fax trlja ruke, jelte.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 09:37   #49
Smile

samo ga sami možemo stvoriti
mirid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 10:33   #50
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije na ljudima da prouzroče mir.
iliti..
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 11:03   #51
I u najtežim vremenima svaki čovjek nosi ili stvara u sebi mir,ako ne dozvoli da ga u vrtlog nemira uvuku oni koji to nisu u stanju.

Na ljudima je stvaranje mira....među ljudima.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 11:47   #52
Gledao sam film Time Machine po knjizi što je napisao H.G.Wells ..

Ako je tko gledao, sve mi se čini da je to čak i moguće da se dogodi.. Kad vidim opće zaglupljivanje na sve strane..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:05   #53
yakuzza,

htjedoh reći da proizvedba mira nejde po nečijoj želji

gle, saću zažmiriti i poželjeti mir svima na svijetu
a
ti reci hoće li mi se želja ostvariti

... pa ako se ostvari, ne zaboravite mi zahvaliti, kad već velite 'ljudi će proizvesti mir'

i tako već to...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:41   #54
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
yakuzza,

htjedoh reći da proizvedba mira nejde po nečijoj želji

gle, saću zažmiriti i poželjeti mir svima na svijetu
a
ti reci hoće li mi se želja ostvariti

... pa ako se ostvari, ne zaboravite mi zahvaliti, kad već velite 'ljudi će proizvesti mir'

i tako već to...
Jedino ljudi i mogu proizvesti mir, naravno ne time što će ga poželeti ili meditirati na njega, ali će svejedno od morati proisteći iz transformacije ljudskih života, a do toga jednom mora doći - inače nas neće biti.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:00   #55
Onda moraju meditirat daleko jače, bolje, jerbo preslaba im mantra naspram onih koji mantraju nemir.

De ljudi će proizvest mir, šur kak da ne, nemojte me nasmijavat.

Jeste čuli za preispitujte duhove kako bi znali koji duh potječe od Boga?
E pa onda ste slobodni preispitati duh svijeta, umrežani duh koji ne potječe od Boga.
Preispitajte pa nam javite, znate nestrpljivo iščekujemo vaš odgovor
ali i recept kako prouzročiti planetarni mir jer to bi onda bilo stvarno nešto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:46   #56
Ne znam, imam neki osjećaj dokle god je ovaj svijet pun promjena da neće biti mira. Stvarno ljudi trebaju bit u ludilo balansu da bi bilo mira, i tko zna jel to trajno. Pa vidiš zadnjih sedamdeset godina relativni mir nakon onog najumnobolesnijeg svjetskog rata ikad, već su ljudi u strahu čude se da toliko dugo traje mir. Iako gledajuć globalno nije ga nikad bilo. Tim čudnije ta u sebi možemo ipat imati toĺiki mir pored svega ovoga. Možda je samo moguće u sebi postić vječni mir, a okolnosti i tzv. utopijsko društvo neće postojati, ili će kratko. Jer kakav je to mir koji je traje određeno vrijeme, vječni mir to nam treba.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 07:51   #57
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
De ljudi će proizvest mir, šur kak da ne, nemojte me nasmijavat.
Samo ljudi mogu proizvesti mir, jednako kako održavaju nemir (u sebi i spolja), deda mraz se time ne bavi. Kad će to biti i da l' će, to je već neko drugo pitanje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:07   #58
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Gdje počinje mir?
mir počinje eliminacijom pohlepe.
kada s lica zemlje,
nestane zadnji pohlepnik.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:52   #59
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Samo ljudi mogu proizvesti mir, jednako kako održavaju nemir (u sebi i spolja), deda mraz se time ne bavi. Kad će to biti i da l' će, to je već neko drugo pitanje.
Pravi Život ti je jehovin svjedok i njen koncept budućeg mira na Zemlji zasnovan je na intervenciji Neba i sa Slavnim dolaskom Krista....što biblija i kaže a svi to pa i jehovini svjedoci objašnjavaju bujno slikovito i maštovito na razne načine...
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:23   #60
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Pravi Život ti je jehovin svjedok i njen koncept budućeg mira na Zemlji zasnovan je na intervenciji Neba i sa Slavnim dolaskom Krista....što biblija i kaže a svi to pa i jehovini svjedoci objašnjavaju bujno slikovito i maštovito na razne načine...
Uopće nije bitno kojoj religijskoj nominaciji tko pripada.
Bitno je da svatko u sebi nađe tj stvori mir i širi ga oko sebe.
U početku samo na najužu okolinu,a onda sve šire i šire.
Ako smo u stanju to sami činiti i Bog će nas podržati.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.