Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 15:31   #41
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Svako ima pravo na svoje mišljenje, čak i oni koji ne misle.

A tema je dno. Članak na koji se poziva nema nikakve veze s duhovnošću. A i najobičniji je falsifikat, na što je Nepoznati već u početku ukazao.

Te su teze proizašle iz radionice "kiselog grožđa". Razni jadnici koji nemaju uspjeha kod žena pokušavaju se uvjeriti da će ih nejebica učiniti genijalcima. How yes no.

Bolje bi im bilo da stišću prstiće na nogama, to stimulira moždane stanice.
Tema i je super interesantna, a ovaj post mi je otvorio oci da, kako ima ljudi koji analiziraju Teslu, tako ima i ljudi koji pokusavaju naci opravdanje cool

Osobno mislim da u zivotu covjeka koji moze imati i prijateljstva, znanstvene/umjetnicke radove, ljubav, hobije... ukoliko zeli postati vrstan u necemu, da ne moze imati sve. Jer zivot pruza previse toga. I onda covjek svjesno ili nesvjesno zastrani u nekim sferama. Mislim da Teslinom zivotu ispunjenom idejama i mogucnosti da te ideje realizira, putovanjima, miljenjanjima kontinenata i svega necega, ako nije ljubitelj dodira, i nije bilo stalo do obitelji, zena i tako toga.

Uspjesni ljudi su u principu "svestrani", ali ne toliko da bas na sve stignu vec na vecinu toga.
majjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:34   #42
Talking

Ahtung - duhtung!

Ignorišite Leteće upise - žena ona je!
Hvala!

Joda Master džedaj
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:42   #43
Volio bih vidjeti kakve znanstvene radove od ovoga što je postavio temu jer da ne bi bilo zaludno ostao bez one stvari ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:41   #44
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Svako ima pravo na svoje mišljenje, čak i oni koji ne misle.

A tema je dno. Članak na koji se poziva nema nikakve veze s duhovnošću. A i najobičniji je falsifikat, na što je Nepoznati već u početku ukazao.

Te su teze proizašle iz radionice "kiselog grožđa". Razni jadnici koji nemaju uspjeha kod žena pokušavaju se uvjeriti da će ih nejebica učiniti genijalcima. How yes no.

Bolje bi im bilo da stišću prstiće na nogama, to stimulira moždane stanice.
Ja mislim da bi bilo bolje da je Tesla išao putem Alaistera Crowleya: http://www.intimatemedicine.com.hr/h...jekom-orgazma/

Dobio bi bio puno više ideja i puno novih pronalazaka.

Seksualna magija je termin za različite oblike spolne aktivnosti, prakticirane u magiji ili religiji. To je korištenje energije spolnog uzbuđenja i / ili orgazma pri vizualizaciji željenog rezultata. Tu energiju praktikant šalje u univerzum u nadi u željenu promjenu u kraljevstvu manifestacije. Rečeno našim jezikom, vrlo živo si predstavlja svoju želju (za čime god - partnerom, automobilom, boljom plaćom) pri orgazmu i vjeruje da će otpuštanje snažne energije orgazma isti razaslati u svemir, koji će se pobrinuti da se želja i ostvari. Hoćete li pokušati?

Trebao je dakle Tesla puno pumpati i pri tome zamišljati kako bi trebao izgledati asinhroni generator i kome patent prodati što bolje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 07:46   #45
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
Svi,više manje,znamo njegove stavove o ženama.

http://atma.hr/evo-sto-je-tesla-misl...a-i-feminizmu/

Iako,osobno vjerujem da treba rješavati uzrok problema,a ne problem

smatrate li da mška osoba koja uspije razmišljati samo "gornjom glavom" zapravo ostvariti najviše?

znam,da su mnoga djela nastala baš zbog žena,ali isto tako mnogi muškarci su (istina svojom krivicom) porilično upropastili svoj život zbog žena-pogotovo s raznim aferama,mladim mesom i sl.

Je li ključ uspjeha maksimalna kontrola samog sebe-u tome pogledu,za potpuni uspjeh?
Priča se da je bio aseksualan ili čak homo, ko će ga znat..uostalom, nije on reko niš protiv sexa, već sljedeće iz njegvog intervjua 1899. godine:

''Dva su puta: mnogo ili nimalo seksa. Sredina služi za obnavljanje ljuskog roda. Previše seksa kod izvjesnih ljudi pothranjuje i snaži vitalnost i duh. Uzdržavanje od seksa to isto čini kod drugih ljudi. Ja sam izabrao taj drugi put.''
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:58   #46
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Priča se da je bio aseksualan ili čak homo, ko će ga znat..uostalom, nije on reko niš protiv sexa, već sljedeće iz njegvog intervjua 1899. godine:

''Dva su puta: mnogo ili nimalo seksa. Sredina služi za obnavljanje ljuskog roda. Previše seksa kod izvjesnih ljudi pothranjuje i snaži vitalnost i duh. Uzdržavanje od seksa to isto čini kod drugih ljudi. Ja sam izabrao taj drugi put.''
Lisen ljubavi covjek nazalost i nasao ljubav u struji...Zalosne li sudbine covjeka umro na kraju sam i bez pare i dinara no vjerojatno nije ni mogao drugacije ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:48   #47
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi bilo bolje da je Tesla išao putem Alaistera Crowleya: http://www.intimatemedicine.com.hr/h...jekom-orgazma/
Čarobnjaštvo je vijekovima bilo djelomično povezano sa seksom – hrvatske vještice su navodno letjele na Klek zbog orgija s vragom...

Pa, ako netko treba prijevoz....
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:49   #48
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Lisen ljubavi covjek nazalost i nasao ljubav u struji...Zalosne li sudbine covjeka umro na kraju sam i bez pare i dinara no vjerojatno nije ni mogao drugacije ...
To je samo površno posmatranje jednog visokorazvijenog srećnog i celovitog postojanja čoveka koji je bio više od običnog čoveka. Mi smo u principu ti koji su žalosni jer nemaju ni elementarnog razumevanja života, a to se za Teslu ne može reći - naravno, ko barem nešto suštinski zna o njegovom postojanju, i o svom.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:06   #49
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
To je samo površno posmatranje jednog visokorazvijenog srećnog i celovitog postojanja čoveka koji je bio više od običnog čoveka. Mi smo u principu ti koji su žalosni jer nemaju ni elementarnog razumevanja života, a to se za Teslu ne može reći - naravno, ko barem nešto suštinski zna o njegovom postojanju, i o svom.
Samoca je zalosna sudbina,.ljudsku toplinu nikakva struja ni nauka ne moze zamjeniti....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 15:07   #50
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Samoca je zalosna sudbina,.ljudsku toplinu nikakva struja ni nauka ne moze zamjeniti....
Tesla je svašta prolazio ali se za samoću kao što je opisuješ to ne može reći, niti da je tu nekakva nauka u klasičnom smislu, visoko prosvetljena osoba i nekakav uobičajeni naučnik koji se oslanja samo na svoj um kao memoriju su ogromna razlika, može se reći za nerazumevanje i tome slično, ili ograničeno razumevanje, no to je druga pojava prisutna i kod drugih. Zbog toga ga mnogi nazivaju i ludim, priznavajući samo ono što paše njihovoj ograničenoj logici života. To je svakako bilo naglašeno u njegovo vreme posebno jer je jasno komunicirao sa nazovimo-to duhovnim energijama ili drugačijom vrstom postojanja, sa zrelim svestima nekih prosvetljenih itd, daleko je to od samoće onih koji sebe poistovećuju sa fizičkim telom, oni ne samo da su usamljeni već im je užasno dosadno jer nikada nisu izašli iz okvira sopstvenih utisaka o životu, ono što doživljavaju ljudi poput Tesle je jedistvo sveukupnog postojanja, u tome nema samoće, o tome je on puno govorio no za ljude su to često uglavnom nejasne metofore za nešto što je bliže njihovoj logici, ili mu pripisuju nekakvu prostu religioznost na način kako to oni doživljavaju "ja bogobojažan na zemlji, i veliki Bog na nebu koji sve vidi".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:29   #51
Cemu ta mistifikacija ?
Cinjenica je da je Tesla svojim pronalascima zaduzio covecanstvo.
Cinjenica je i da je imao neke neuroticne crte karaktera, da je umro osamljen i siromasan.

Zasto bi sada te neuroticne crte i ocigledno, kako ti kazes sa jedne "jedistva sveukupnog postojanja" tocke gledanja, nekompletan zivot,
proglasavali nekim vrhuncem dozivljavanja i ljudskih mogucnosti.
Tesla je imao neke duhovne, pre svega mentalne sposobnosti, ali po meni je on daleko od veoma razvijenog duhovnog coveka, a pogotovo ga ne bih uzimao za prosvetljenog (sto niko od nas ne moze sa sigurnoscu tvrditi).

Da mi je samo znati ko je pustio u opticaj tu bubu, da kod svih ucitelja, gurua, osnivaca religija... koji su imali izvesne sposobnosti, to automatski podrazumeva da u nekim oblastima nisu bili ispodprosecni, tj. da je sve ono sto nam kod njih izgleda blesavo, nije uistinu blesavo, vec samo neka nedokuciva bozanska mudrost.
Jedan od najvecih grehova religija i "duhovnosti" je teoretsko, a onda i prakticno produbljivanje jaza u ljudima.
Pa tako imamo besmislenu borbu izmedju materijalnog i "duhovnog", seksa i ljubavi, muskarca i zene, bogatstva i siromastva, intelekta i srca, volje i zelje...

Zamislite kako bi vas neki taoista pogledao kada bi mu rekli da bi trebao da se posveti samo jangu, a jin bi trebao da zanemari, ili potpuno unisti ?!
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:45   #52
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

Zamislite kako bi vas neki taoista pogledao kada bi mu rekli da bi trebao da se posveti samo jangu, a jin bi trebao da zanemari, ili potpuno unisti ?!
a kako onda jogiji ?
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 20:12   #53
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a kako onda jogiji ?
Jogija ima svakakvih. Na kojeg tacno mislis ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 20:47   #54
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Cemu ta mistifikacija ?
Cinjenica je da je Tesla svojim pronalascima zaduzio covecanstvo.
Cinjenica je i da je imao neke neuroticne crte karaktera, da je umro osamljen i siromasan.

Zasto bi sada te neuroticne crte i ocigledno, kako ti kazes sa jedne "jedistva sveukupnog postojanja" tocke gledanja, nekompletan zivot,
proglasavali nekim vrhuncem dozivljavanja i ljudskih mogucnosti.
Tesla je imao neke duhovne, pre svega mentalne sposobnosti, ali po meni je on daleko od veoma razvijenog duhovnog coveka, a pogotovo ga ne bih uzimao za prosvetljenog (sto niko od nas ne moze sa sigurnoscu tvrditi).

Da mi je samo znati ko je pustio u opticaj tu bubu, da kod svih ucitelja, gurua, osnivaca religija... koji su imali izvesne sposobnosti, to automatski podrazumeva da u nekim oblastima nisu bili ispodprosecni, tj. da je sve ono sto nam kod njih izgleda blesavo, nije uistinu blesavo, vec samo neka nedokuciva bozanska mudrost.
Jedan od najvecih grehova religija i "duhovnosti" je teoretsko, a onda i prakticno produbljivanje jaza u ljudima.
Pa tako imamo besmislenu borbu izmedju materijalnog i "duhovnog", seksa i ljubavi, muskarca i zene, bogatstva i siromastva, intelekta i srca, volje i zelje...

Zamislite kako bi vas neki taoista pogledao kada bi mu rekli da bi trebao da se posveti samo jangu, a jin bi trebao da zanemari, ili potpuno unisti ?!
Netko pokušava neuroze ili možda čak i gore od toga progurati kao poželjan modus operandi..Tesla je samo sredstvo nebitan u toj priči ali potreban da kao fizike genije neurotičan karakter postane modelom djelovanja..Genije je ljepak zalog tipa on je genije mi ne možemo dokučiti njegove fobije i neuroze koje su kako ti kažeš "vrhunska neka mudrost"..Da se čovjek nasmije a što drugoo..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:44   #55
Interesantno.

Tema naceta na temelju necijeg zapisa upitne validnosti na pop-kvazi-deep online publikaciji.
Nekoliko sudova sto je Tesla htio, trebao, mislio i gdje je pogrijesio. Jer naravno oni znaju bolje. Da vidimo tko ce sto ostaviti covjecanstvu iza sebe.

Za one koji se nisu nikad bavili istrazivanjem ili razvojem icega, nego samo konzumiraju tudje i komotno pametuju iz fotelje, korisno je napomenuti da se vrhunska dostignuca ne postizu tipicno izmedju 9-17 a kasnije mozak na pasu.

Neke stvari (one koje ista vrijede) iziskuju odricanja.

Nakon sto se prethodno navedeno asimilira potrebno je razmotriti faktore koji cine uspjesnu vezu, nakon cega neke odluke covjeka o kojem se diskutira mogu biti jasnije. Nakon cega je moguce uvidjeti smislenost (a i aroganciju) u sudu o nekome tko je zrtvovao svoj privatni zivot da bi isti danas imali hrpu privilegija koje dozivljavaju zdravo za gotovo.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 00:06   #56
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Interesantno.

Tema naceta na temelju necijeg zapisa upitne validnosti na pop-kvazi-deep online publikaciji.
Nekoliko sudova sto je Tesla htio, trebao, mislio i gdje je pogrijesio. Jer naravno oni znaju bolje. Da vidimo tko ce sto ostaviti covjecanstvu iza sebe.

Za one koji se nisu nikad bavili istrazivanjem ili razvojem icega, nego samo konzumiraju tudje i komotno pametuju iz fotelje, korisno je napomenuti da se vrhunska dostignuca ne postizu tipicno izmedju 9-17 a kasnije mozak na pasu.

Neke stvari (one koje ista vrijede) iziskuju odricanja.

Nakon sto se prethodno navedeno asimilira potrebno je razmotriti faktore koji cine uspjesnu vezu, nakon cega neke odluke covjeka o kojem se diskutira mogu biti jasnije. Nakon cega je moguce uvidjeti smislenost (a i aroganciju) u sudu o nekome tko je zrtvovao svoj privatni zivot da bi isti danas imali hrpu privilegija koje dozivljavaju zdravo za gotovo.

Postavljaš stvari iz krive perspektive. Netko je radio i izumio sve to upravo zato da bi mi danas iz fotelje pametovali, odmarali, uživali i tako. I sada bi nam i to oduzeo sa onom dobrom starom "ne vrijediš dok se ne naradiš kao konj". Bez brige, ulovilo je ovo društvo svakoga za muda na ovaj ili onaj način.
Tesla je upravo radio na tome da nam ne bi bilo tako... da ne bi jednog dana počeli plaćati vodu i kisik... od čega jedno već i plaćamo... a Japanci već i kisik plaćaju koliko sam čuo. I što im onda vrijedi što su radilice? Kome su od koristi? Nikome, a sebi najmanje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 00:13   #57
Pri cemu se naravno postavlja pitanje da li je "neko zrtvovao svoj privatni zivot" svesno, ili je bio gonjen nekim svojim manje, ili vise uzvisenim porivom.
Osim toga postavlja se pitanje da li je to odricanje generalno neophodno, ili je samo proizvod odredjene zivotne nevjestosti.

Jer cinjenica je isto da ima dosta njih koji se "odricu" (na pr. zive u celibatu), a opet ne postignu nista spektakularno, dok ima primera onih koji se nisu "odricali" pa su ipak bili genijalni pesnici, znanstvenici, ucitelji...

Ako je Tesla zaista rekao ono sto se navodi u uvodnom postu (u sta sumnjam), onda je sto se toga tice obican papak, bez obzira na svu svoju genijalnost.
Sigurno je da pri odredjenoj koncentraciji na neki rad (bilo znanstveni, umetnicki...) neke oblasti covekove licnosti/zivota padaju u drugi plan, ali velicati takvu neprekidnu jednostranost, kao vrhunac covekovih mogucnosti je po meni za vecinu ljudi samo lazni "ideal", koji im stvara pogresne predstave i probleme.

Mislim da ce Tesla sigurno jos koji put morati da se inkarnira, da bi zaokruzio svoju zivotnu pricu.
Sto naravno vazi i za vecinu nas.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 00:54   #58
Evo jednog primera za ovo sto pisem, u slucaju da nisam dovoljno jasan.

Jesenjin je bio sjajan pjesnik, medjutim sa 30 godina je izvrsio samoubistvo.
Tagore je bio pjesnik, pripovjedač, filozof, skladatelj, slikar, pedagog, esejist, dramski pisac i prevoditelj.
Bio je ozenjen, imao djecu i poziveo je 80 godina.

Tvrditi, na osnovu Jesenjina da su nesrecna ljubav, sklonost ka samoubistvu, alkoholizam, neophodni uslovi da bi se bilo dobar pjesnik i propagirati to kao ideal pjesnistva je u susprotnosti sa drugim mogucnostima i putevima, kakav je na pr. bio Tagoreov.
Naravno da se njihova djela ne mogu direktno uporedjivati po vrjednosti, niti se smisao i nacin njihovog zivota mogu vrednovati u odnosu na to sta je znacio za njih (sta ih je gonilo da zive kako zive), ali u odnosu na pjesnistvo-zivot relaciju uvek bih pre nekome preporucio da bude Tagore, a ne Jesenjin (u smislu da zivi dugo i ispunjeno, a ne da se ubije mlad, jer je to "neophodno odricanje" da bi se bio dobar pjesnik).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 08:51   #59
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Postavljaš stvari iz krive perspektive. Netko je radio i izumio sve to upravo zato da bi mi danas iz fotelje pametovali, odmarali, uživali i tako. I sada bi nam i to oduzeo sa onom dobrom starom "ne vrijediš dok se ne naradiš kao konj". Bez brige, ulovilo je ovo društvo svakoga za muda na ovaj ili onaj način.
Tesla je upravo radio na tome da nam ne bi bilo tako... da ne bi jednog dana počeli plaćati vodu i kisik... od čega jedno već i plaćamo... a Japanci već i kisik plaćaju koliko sam čuo. I što im onda vrijedi što su radilice? Kome su od koristi? Nikome, a sebi najmanje.
Citiras post sa jabukama, valoriziras perspektivu prema tome kako tebi odgovara pa pricas o kruskama.

Nitko nije radio pozrtvovno da bi ostali uzgajali salo i pravili se pametni uz nula truda, nego da razvije svijet i pomogne drustvu. Tudja komocija nije motivator ulaganja vlastitog truda.

Nema veze niti sa radilicama, Japancima, niti s time tko sto svojata. Ovdje se pokusava filozofirati o Tesli i njegovim zivotnim izborima.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 09:14   #60
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pri cemu se naravno postavlja pitanje da li je "neko zrtvovao svoj privatni zivot" svesno, ili je bio gonjen nekim svojim manje, ili vise uzvisenim porivom.
Svjesno je odabrao maksimalni fokus na djelo jer je mu je bilo jasno sto njegov cilj iziskuje i kako bi veza djelovala na to i to na vezu.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Osim toga postavlja se pitanje da li je to odricanje generalno neophodno, ili je samo proizvod odredjene zivotne nevjestosti.
Ako je vrhunski um koji je kreirao ta dostignuca to odabrao, da bi mogao postici sto je postigao, onda je neophodno.

Nema velikih postignuca bez odricanja i discipline.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.