Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 09:29   #41
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
pa ne znam kad sam zadnji put oprala nešto na ruke. to mi je onak - prošlostoljećno
imam osjećaj da ne isperem dobro. a malo sam I lijena.
nadam se da si sama sebi izuzetak

imam puno više povjerenja u sebe i lavor kad, na primjer, perem vunene rukavice, šalove, kape i slično, nego u mašinu. pogotovo prvo pranje.no to sam ja, ne mislim da svi trebaju.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Hvala

Inace, slobodno mi preporucite i kakvu self-help psihologiju
koji smjer?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 09:40   #42
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
koji smjer?
Onaj koji radi
Nebitno, sve primam Analiticka mi mozda nije prioritet trenutno jer cu prije prosvikati nego ista razrjesiti sa sobom (Spavala sam 4 sata)
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 09:42   #43
Oliver Burkeman, mislim da sam za njega baš ovdje negdje i saznala. Ne mogu reći da mi je promijenio život ali mrvicu mi je protresao perspektivu. Nije klasični self. -help.
Almost Rosey is offline  
Old 05.12.2016., 09:43   #44
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Inace, slobodno mi preporucite i kakvu self-help psihologiju
Izvoli. Nema na čemu.
klonka is offline  
Old 05.12.2016., 09:49   #45
Hvala dame

Ne znam je li me ovo klonka zajebava linkajuci citav opus, ali procesljati cu svakako
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 09:49   #46
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
...

Ošišana sam priblžno kao ova plava tu http://www.murmao.com/hair-ideas/hairstyles-short-cuts

Mogu bit i relativno raščupana, ali sam prestara za pankeriju, mislim, treba mi nešto urednije.
imamo približno iste frizure
oblikujem je sušenjem al' ja volim i kad je raščupana pa nekad nabacim voska
baja is offline  
Old 05.12.2016., 10:02   #47
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
najbolja selfhelp psihologija su fizički rad I planinarenje. društvo pasa, mačaka, konja (...) također pomaže ali u kombinaciji s radom I planinarenjem. rad ne prisilan.
evo, sve sam ti rekla.
...i volontiranje.
Dlapek is offline  
Old 05.12.2016., 10:10   #48
Ha, uspjela sam ja i volontiranje odvesti na neprihvatljive razine Recimo nespavanje radi prijave za neko financiranje Dobili smo pare i sve 5, ali 2 mjeseca pisanja prijave i skupljanja potpisa, preporuka, cekanja odluke, bla.
Nisam bas najvjestija sa stavljanjem stvari u perspektivu, je l'
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 10:12   #49
fakat, gdje volontirati, kako se dati na taj način a da nije volontiranja radi I da nije zato da bi netko drugi ladio dupe I spremao novce za sebe? gdje se može nešto napraviti za djecu, beskućnike..?
Stella PoP is offline  
Old 05.12.2016., 10:18   #50
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ha, uspjela sam ja i volontiranje odvesti na neprihvatljive razine Recimo nespavanje radi prijave za neko financiranje Dobili smo pare i sve 5, ali 2 mjeseca pisanja prijave i skupljanja potpisa, preporuka, cekanja odluke, bla.
Nisam bas najvjestija sa stavljanjem stvari u perspektivu, je l'
čestitam na parama!

Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
fakat, gdje volontirati, kako se dati na taj način a da nije volontiranja radi I da nije zato da bi netko drugi ladio dupe I spremao novce za sebe? gdje se može nešto napraviti za djecu, beskućnike..?
vcz.
odi u neku udrugu ili javnu kuhinju pitati trebaju li pomoć. mogu te uputiti kome je pomoć najpotrebnija.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 10:31   #51
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Hvala

Inace, slobodno mi preporucite i kakvu self-help psihologiju
Ma zajebi to. Upiši se u teretanu radije, ili na jogu, ili bicikliraj.
Silajn is offline  
Old 05.12.2016., 10:38   #52
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
fakat, gdje volontirati, kako se dati na taj način a da nije volontiranja radi I da nije zato da bi netko drugi ladio dupe I spremao novce za sebe? gdje se može nešto napraviti za djecu, beskućnike..?
registriraj udrugu i kreni sama


ili vcz pa biraj područje koje te zanima
atlantis is offline  
Old 05.12.2016., 10:39   #53
zašto i ovo mora biti ili- ili?
ne može se baviti i tijelom i čitati usput, ili vrtlarenjem i knjigom, ili kuhanjem i čitanjem?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 10:51   #54
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zašto i ovo mora biti ili- ili?
ne može se baviti i tijelom i čitati usput, ili vrtlarenjem i knjigom, ili kuhanjem i čitanjem?
Zbog posla sam pročitala par tih selfhelp hitova. Zgađena sam bila. Imam prema toj kulturi averziju skoro kao prema Crkvi, što znači ogromnu To je redom pisano za ljude koji nit su baš obrazovani nit su baš pametni, a nekak mi Xiang ne spada u te kategorije.
Postoje knjige iz psihologije koje nisu selfhelp, a puno su korisnije. Hell, malo bolji udžbenik iz psihologije je korisniji. A postoji i Lacan
Naravno da se svi možemo naći u očajnim psihološkim stanjima i da nam je svaka štaka dobrodošla. Ali mora bit odgovarajuća onome što već jesmo. Nekom to može biti bistrenje vlastitih sranja čitanjem bilo kakve spekulacije, od filozofije preko SF-a do knjiga iz matematike, nekom sport, nekom nešto treće, ali ta ciljano pisana literatura mi se čini najjadniji izbor.
Disklejmer: možda nisam pročitala nešto što valja. Ovo što sam čitala je bilo u vrhovima po prodaji i recenzijama.
Silajn is offline  
Old 05.12.2016., 10:54   #55
Ma self-help je smeće. Radije, ovo što kaže Silajn, naučiti nešto o kognitivnoj pristranosti ili bazičnim vjerovanjima i prepoznavanju istih i sl., osnove psihologije, nego o moći pozitivnog mišljenja i slične pizdarije.
Almost Rosey is offline  
Old 05.12.2016., 10:54   #56
kad smo kod knjiga, jučer je bio Jedi, moli, voli na teveju, ali pogledala sam možda pol sata i otišla spavati.
ok je meni Julia Roberts, ali niam bila baš po dojmom. milsim da je netko ovdje pisao da je knjiga puno bolja. jesam što propustila s filmom?
ako jesam, kako uspiju tako zeznuti ekranizaciju?

kad je hype oko te knjige, uopće me nije privlačila priča o Amerikanki koja ide u Italiju da otkrije sebe i jede špagete.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 10:57   #57
Knjiga je uvijek bolja. Jednostavno se ne može prenijeti sve u 90 minuta filma. Pa se reže na mjestima koje redatelj smatra nebitnima a to sjebe piščevu koncepciju i dobiješ shit

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ay Carmela is offline  
Old 05.12.2016., 10:58   #58
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kad smo kod knjiga, jučer je bio Jedi, moli, voli na teveju, ali pogledala sam možda pol sata i otišla spavati.
ok je meni Julia Roberts, ali niam bila baš po dojmom. milsim da je netko ovdje pisao da je knjiga puno bolja. jesam što propustila s filmom?
ako jesam, kako uspiju tako zeznuti ekranizaciju?

kad je hype oko te knjige, uopće me nije privlačila priča o Amerikanki koja ide u Italiju da otkrije sebe i jede špagete.
knjiga je gora koještarija od fima. Jedva sam se probila kroz šumu fraza i klišeja.
Roberts je grozna.
Bardem je jedini razlog iz kojega bi se oko sat i pol života potrošilo na taj film.
Dlapek is offline  
Old 05.12.2016., 10:59   #59
Problem je što ja nakon pogledanog filma prvo, ne mogu guštati u knjizi.
nisu sve knjige bolje, LOTR.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 11:12   #60
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Problem je što ja nakon pogledanog filma prvo, ne mogu guštati u knjizi.
nisu sve knjige bolje, LOTR.
Obrnuto je još traumatičnije iskustvo. Još se živo sjećam razočarenja filmom Vodič kroz galaksiju za autostopere.

Bolji je LOTR u papirnatoj verziji.
Ay Carmela is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.