Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 00:45   #1
Ljubomora, posesivnost, zavidnost, kompleksi ...

Kako ljudima oko sebe pokazati (dokazati) da nemam problema s time niti sam ikad imao, niti mi je to neki pokretač ili okidač za bilo kakve postupke ili promjene. Primjetio sam da ljudi oko mene imaju totalno pogrešnu sliku o meni kao osobi, čak i obitelj, prijatelji tj. ljudi koji me poznaju cjeli život. Imam osjećaj kao da mi žele natovariti teret na leđa, koji za mene zapravo ne postoji jer sam ga davno odbacio. Ljudi uopće ne kuže na kojem principu funkcioniram cijieli život i da ova četiri pojma iz naslova za mene ne postoje.
Evo, sjetio sam se nekog banalnog primjera odprije kojih 15 - tak godina. (Npr. odbije me neka cura za koju sam se zanimao, nije bitan razlog, nakon kratkog vremena vidim ju u kafiću kako se "žvali" s nekim tipom i to onako namjerno da je gledam). Eto, takvim situacijama se ja uopće ne zamaram niti djeluju na mene, jednostavno pređem preko toga, zanemarim, prekrižim osobe i pravim se da nisam ništa ni vidio. Nadalje, prijatelj ili znanac kupuje novi auto a ja ne mogu ni posao pronaći. Sad svi misle da sam ljubomoran na njega ili što već, naravno da nisam želim mu da si kupi što bolji jači... i da me koji put provoza.

Pitanje je, kako uvjeriti ljude u ovo što sam tu naveo, kako im objasniti da mene takve stvari uopće ne diraju ?

Hvala na čitanju!
Ergaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 04:13   #2
Quote:
Ergaster kaže: Pogledaj post

Pitanje je, kako uvjeriti ljude u ovo što sam tu naveo, kako im objasniti da mene takve stvari uopće ne diraju ?

Hvala na čitanju!
A zašto je potrebno uvjeravati ljude u to?
Molim!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 08:31   #3
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A zašto je potrebno uvjeravati ljude u to?
Molim!
Smetaju me predrasude i odnosi bližnjih prema meni. Ostali neka misle što hoće, nebitni su u ovoj priči.
Ergaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:36   #4
Zašto bi uopće nekoga uvjeravao u to?
Imaš sposobnost ignoriranja i to je odlično. Znam po sebi, jer sam isto takva osoba i drago mi je zbog toga.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:57   #5
Quote:
Ergaster kaže: Pogledaj post
Sad svi misle da sam ljubomoran na njega ili što već, naravno da nisam želim mu da si kupi što bolji jači... i da me koji put provoza.
Pitanje je, zašto ti misliš da oni misle?


Quote:
Ergaster kaže: Pogledaj post
Pitanje je, kako uvjeriti ljude u ovo što sam tu naveo, kako im objasniti da mene takve stvari uopće ne diraju ?
Ali te dira to što ljudi misle da te neke stvari trebaju dirati. Zašto?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 08:41   #6
Quote:
Ergaster kaže: Pogledaj post


Pitanje je, kako uvjeriti ljude u ovo što sam tu naveo, kako im objasniti da mene takve stvari uopće ne diraju ?

Hvala na čitanju!
Moje misljenje je da stvari koje ljude uopce ne diraju, da o takvim stvarima ljudi uopce ne razmisljaju i nemaju potrebe iznositi van sebe kad u njima nema nista sta bi im stvaralo tjeskobu ili neke neugodne osjecaje, a kad nekog nesto dira to je bas suprotno i u ljudima tad ima nesto sta ih kopka iznutra jer se to njih tice i to bas oni dozivljavaju i postavljaju si pitanja ili postavljaju drugima pitanja o tome i zele cuti misljenja drugih da sebi olaksaju tu neku tjeskobu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.