Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 15:38   #1
Starost posteljice i ploda

rekao mi danas ginekolog na uzv da mi je posteljica starija od ploda. pitao me da li pušim, ne pusim i da je plodna voda uredu a da ce mi ovo sve objasniti moj ginekolog. cijelo vrijeme razbijam glavu o tome .... da li je ikome jos ovako bilo?

spominjao je neki raniji porod, ctg. ali nista konkretno nije htio govoriti. inace u 32 sam tjednu.

u trudnicku mi je upisao :
BPD =8,3 (31+5)
FL= 6,1 (31+6)
OA = 28 (31+3)

SA+ FPT vat uredan, posteljica smt
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:47   #2
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
rekao mi danas ginekolog na uzv da mi je posteljica starija od ploda. pitao me da li pušim, ne pusim i da je plodna voda uredu a da ce mi ovo sve objasniti moj ginekolog. cijelo vrijeme razbijam glavu o tome .... da li je ikome jos ovako bilo?

spominjao je neki raniji porod, ctg. ali nista konkretno nije htio govoriti. inace u 32 sam tjednu.

u trudnicku mi je upisao :
BPD =8,3 (31+5)
FL= 6,1 (31+6)
OA = 28 (31+3)

SA+ FPT vat uredan, posteljica smt

Znam ja
Meni je u 34.tjednu ustvrdio gradus posteljice II (ili zrelost posteljice) iliti posteljica mi je pocela stariti. Poslao me na pretrage: fibrinogen, D-dimere, APTV, PV, jetrene probe, acidum uricum, kreatinin i jos na urinokulturu, KKS i Rh. I sve je bilo OK.

Na ovom linku ovdje http://www.mypacs.net/cases/PLACENTA...N-3152809.html

imas vise o tome. Tu pise da je sve ok ako se gradus 2 (od moguca 3) javi iza 30og tjedna trudnoce. I pritom se pazi na velicinu djeteta.

To uopce ne mora znaciti da ces roditi ranije, a ne kuzim ovo sa CTGom? Jer na CTG se krece tamo od 37og tjedna. Mozda predlaze da ides ranije?

Pitaj svog ginica koji ce te vjerovatno poslati na ove testove.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:05   #3
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
Znam ja
Meni je u 34.tjednu ustvrdio gradus posteljice II (ili zrelost posteljice) iliti posteljica mi je pocela stariti. Poslao me na pretrage: fibrinogen, D-dimere, APTV, PV, jetrene probe, acidum uricum, kreatinin i jos na urinokulturu, KKS i Rh. I sve je bilo OK.

Na ovom linku ovdje http://www.mypacs.net/cases/PLACENTA...N-3152809.html

imas vise o tome. Tu pise da je sve ok ako se gradus 2 (od moguca 3) javi iza 30og tjedna trudnoce. I pritom se pazi na velicinu djeteta.

To uopce ne mora znaciti da ces roditi ranije, a ne kuzim ovo sa CTGom? Jer na CTG se krece tamo od 37og tjedna. Mozda predlaze da ides ranije?

Pitaj svog ginica koji ce te vjerovatno poslati na ove testove.
hvala ti. bas sam se prepala. jos mi to onako usput sve rekao. samo me pitao jel pusim? i suti... i onda ja njega pitam sto nije dobro kad pitate... uzas. jos mi napocetku kad sam ga pitala jel sve ok rekao cekajte da prvo vidim jel beba živa.... a ja je cula kako lupka. tako je bio neugodan i ciojelo vrijeme prica sa sestrom kad ce sutra ici doma. uzas
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:36   #4
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
rekao mi danas ginekolog na uzv da mi je posteljica starija od ploda. pitao me da li pušim, ne pusim i da je plodna voda uredu a da ce mi ovo sve objasniti moj ginekolog. cijelo vrijeme razbijam glavu o tome .... da li je ikome jos ovako bilo?

spominjao je neki raniji porod, ctg. ali nista konkretno nije htio govoriti. inace u 32 sam tjednu.

u trudnicku mi je upisao :
BPD =8,3 (31+5)
FL= 6,1 (31+6)
OA = 28 (31+3)

SA+ FPT vat uredan, posteljica smt
postoje stupnjavi propadanja posteljice
Granum I, Granum II, Granum III i otkazivanje funkcije posteljice...
koji ti je granum?
sa starošću trudnoće i posteljica propada, jer je ona sa rokom trajanja...
bitno je da li su ti protoci dobri, protoci kroz pupkovinu i protoci kroz tvoje krvne žile...
što ti je o tome rekao?

moja je u 37 + 2 tjednu bila granum III i išao je u 38 carski
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:52   #5
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
postoje stupnjavi propadanja posteljice
Granum I, Granum II, Granum III i otkazivanje funkcije posteljice...
koji ti je granum?
sa starošću trudnoće i posteljica propada, jer je ona sa rokom trajanja...
bitno je da li su ti protoci dobri, protoci kroz pupkovinu i protoci kroz tvoje krvne žile...
što ti je o tome rekao?

moja je u 37 + 2 tjednu bila granum III i išao je u 38 carski

e ovako je trebao nekako zvucati moj post da nije mamnezije
lara ti je to super objasnila - zaboravih ti napisat koliko je vazno da se provjere protoci!
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:25   #6
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
postoje stupnjavi propadanja posteljice
Granum I, Granum II, Granum III i otkazivanje funkcije posteljice...
koji ti je granum?
sa starošću trudnoće i posteljica propada, jer je ona sa rokom trajanja...
bitno je da li su ti protoci dobri, protoci kroz pupkovinu i protoci kroz tvoje krvne žile...
što ti je o tome rekao?

moja je u 37 + 2 tjednu bila granum III i išao je u 38 carski
nije mi rekao niti zapisao u trudnicku knjizicu. u utorak idem kod svog gin pa ce me valjda on na sve poslati sto treba. ali ovaj me sokirao..njegov stav koma....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:05   #7
Ne mogu baš naći puno informacija o ovome a doktor je suviše štur pa da pitam, možda neka od vas zna, da li je zabrinjavajuće u 29. tjednu SM I/II - po mojem doktoru je to jako zabrinjavajuće, ali ništa više od toga nije rekao. :
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:40   #8
Nakon teme o BH kontrakcijama, preranom otvaranju i skraćenom cerviksu, te IUGR, evo me i ovdje

Sad sam 34+1, mjere odgovaraju tjednima, protoci su dobri. Ali posteljica je malo starija nego što bi trebala biti. Sad je gradus I/II. Po ginu bi to bio nalaz za cca 36-37 tjedana. Nisam pušač. Terapija: ležanje na lijevom boku, kontrola za 2 tjedna. Nije me poslao na koagulacijske pretrage.

Gledam na radiološkim atlasima na internetu, piše od cca 30 tt nadalje da je gradus II normalan?

Ima neka dobra duša sa više znanja od mene da me ili utješi ili potjera da tražim veze po bolnici....
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:45   #9
normalan je..,
pa mora ti posteljica propadati kako stari..
o jebote kaktusić ja laik tebe doktora učim, ali sjeti se da je ona podložna propadanju..
pa meni je u 37 tjedenu bila Granum III.. e sad tebi je I/II.. to je najnormalniji nalaz... pa što ti je da nema Granuma.. ja bih te prva pitala.. kako je uopće tvoje dijete.. što bi trebala biti NOVA?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:01   #10
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
normalan je..,
pa mora ti posteljica propadati kako stari..
o jebote kaktusić ja laik tebe doktora učim, ali sjeti se da je ona podložna propadanju..
pa meni je u 37 tjedenu bila Granum III.. e sad tebi je I/II.. to je najnormalniji nalaz... pa što ti je da nema Granuma.. ja bih te prva pitala.. kako je uopće tvoje dijete.. što bi trebala biti NOVA?
ali koji k mi ordinira nastavak ležanja na lijevom boku...

jasno mi je da mora stariti...ali đe me nađe s ozbiljnim upozorenjem o lijevom boku...pa me tješi da je ok...ili je ok ili nije...protoci dobri.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:07   #11
gle draga, ja ne znam tvoju anamnezu ali u tvojim tjednima ja sam već bila puna 2 dex-a i svaki tjedan na UZV.
gle, da sam ja na tvom mjestu sve bi popušila osim spike o lijevom boku
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:15   #12
U prvoj trudnoći u 34 tjednu posteljica je bila II a protoci dobri,pitala me ginekologica da li pušim,rekla sam da jesam...a ona meni da ne bacam sad naglo nego da smanjim koliko mogu.Sada sam trudna 35 tjedana i jutros na pregledu posteljica I a isto pušim.Protoci su za sada u redu tako da nemam pojma.....
anteaa2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:48   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
gle draga, ja ne znam tvoju anamnezu ali u tvojim tjednima ja sam već bila puna 2 dex-a i svaki tjedan na UZV.
gle, da sam ja na tvom mjestu sve bi popušila osim spike o lijevom boku
anamneza- PPI u 24.tt, cerviks graničan još od ranije.

ne znam više šta da pušim...znam samo da sam popizdila. i da ću vjerojatno po drugo mišljenje za koji dan. i da ću nakon toga tražiti kontrolu svaki tjedan, bude li mi dijete živo. sad bih izbacila kroz prozor i krevetić, i madrac, i kolica, robicu...koji kurac smo ih kupovali..
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:21   #14
ma gle, ajmo realno, 99% trudnica općenito ni ne zna što je granum a kamo li koliki je njima..... i iznesu trudnoće čak i prenessu
to što si ti upućena u sve to je tvoja prednost a i mana.. ajd ruku na srce...
ponavljam u tim tjednima trudnoče to je normalno.. ali treba pratiti..
stoga ako imaš vrača a ne ginekologa, lijepo ga promijeni...

sad lijepo udahni i ajmo ispočetka, koliko si trudna? 34 tjedna...
što se događa ako nedaj bog na slijedećem UZV bude da je granum prešao u stupanj više ili da otkazuje posteljica? - hitan carski..
što je dobro kada dođe takva situacija? da pluća budu razvijena.. znači dex (dextametazon)
lijepo popričaj sa doktorom, neka ti to spiči, štetiti ne može samo koristiti i svekih tjedan dana na UZV na kontrolu..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:33   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma gle, ajmo realno, 99% trudnica općenito ni ne zna što je granum a kamo li koliki je njima..... i iznesu trudnoće čak i prenessu
to što si ti upućena u sve to je tvoja prednost a i mana.. ajd ruku na srce...
ponavljam u tim tjednima trudnoče to je normalno.. ali treba pratiti..
stoga ako imaš vrača a ne ginekologa, lijepo ga promijeni...

sad lijepo udahni i ajmo ispočetka, koliko si trudna? 34 tjedna...
što se događa ako nedaj bog na slijedećem UZV bude da je granum prešao u stupanj više ili da otkazuje posteljica? - hitan carski..
što je dobro kada dođe takva situacija? da pluća budu razvijena.. znači dex (dextametazon)
lijepo popričaj sa doktorom, neka ti to spiči, štetiti ne može samo koristiti i svekih tjedan dana na UZV na kontrolu..

lijepo mi je čovjek rekao da možemo mi na kontrolu i za tjedan dana, ako ću se ja bolje osjećati, ali da on misli da nema potrebe, da je 2 tjedna dovoljno, protoci su dobri i mjere odgovaraju, beba dinamična...i ja glupača pristala...
ubila bih se sad...nije me strah polaganog otkazivanja posteljice i IUGRa, strah me infarkta i nagle fetalne smrti, a to mi 1000 uzv-a ne može predvidjeti. Najrađe bih orobila ljekarnu i samoinicijativno se rokala Clexanom.
ma za tjedan dana ću na ponovnu kontrolu i amen
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 11:58   #16
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
lijepo mi je čovjek rekao da možemo mi na kontrolu i za tjedan dana, ako ću se ja bolje osjećati, ali da on misli da nema potrebe, da je 2 tjedna dovoljno, protoci su dobri i mjere odgovaraju, beba dinamična...i ja glupača pristala...
ubila bih se sad...nije me strah polaganog otkazivanja posteljice i IUGRa, strah me infarkta i nagle fetalne smrti, a to mi 1000 uzv-a ne može predvidjeti. Najrađe bih orobila ljekarnu i samoinicijativno se rokala Clexanom.
ma za tjedan dana ću na ponovnu kontrolu i amen
Pa odi kod njega za tjedan dana neka pregleda ponovo i neka ti napravi koagulaciju, jer jedino što ti ne može dati je uputnica za psihijatriju, a ako ti bude odradio pregled kako spada, ne budeš sama morala kod psihića.
A zašto ti ne bi mogla biti mirna, rezignirana i uživati?
Neka faca odradi pretrage, pa nek se nakon bo nalaza kurči koliko hoće kako su bili nepotrebni.
Ti budeš barem mirna.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:33   #17
naručila sam se za tjedan dana u privatnu polikliniku kod prilične face koja se inače bavi MPO, pa da vidimo šta on kaže. Valjda neće riknit posteljica s Grannumom I/II do tada. Ako je ispravno procijenjena na I/II.

Hvala puno svima na odgovorima
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 23:26   #18
evo da javim drugo mišljenje: Grannum I/II u 34-35 tt ne znači ništa ako su protoci kroz mozak i pupkovinu uredni i beba napreduje, a kod nas je zasad takvo stanje...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:32   #19
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
evo da javim drugo mišljenje: Grannum I/II u 34-35 tt ne znači ništa ako su protoci kroz mozak i pupkovinu uredni i beba napreduje, a kod nas je zasad takvo stanje...
kad stiže bebica???? budi pozitivna i bit će sve u redu!!!
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:45   #20
Quote:
malo čudo Lara kaže: Pogledaj post
kad stiže bebica???? budi pozitivna i bit će sve u redu!!!
Hvala ti termin je 13.11., a ja objašnjavam maloj da bi bilo lijepo da se deložira dva tjedna ranije, da ne muči tu posteljicu...jer nemam ama baš nikakvog realnog razloga da tražim raniju indukciju ili cara- nije MPO, anamneza nerizična, ja nepušač, normalan BMI, godina 31 (moglo je i manje, ali još uvijek je ispod 35), nema IUGRa, protoci dobri...nemam se za što uhvatiti. A ja zabrijala da će posteljica riknit.

I šta je najgore, nikako da dobijem gina na telefon da mi napiše Normabele, a nestalo mi ih...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.