Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2004., 19:05   #1
Piercing - problemi, savjeti...

Zanima me gdje se danas osim u piercing studijima/salonima/whatever mogu probusiti usi?

Pitam jer znam da se prije to moglo obaviti kod zlatara, ali se sjecam da im je pred x godina to zabranjeno... Nesto se pricalo da se isto moze obaviti iskljucivo kod odredenog profila lijecnika, ali se ja vise ne sjecam kojih...
So, ako imate bilo kakav info o subjectu (npr. treba li donijeti vlastite nausnice, cijena i sl.) bila bih vrlo zahvalna...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 19:19   #2
kod nas u osk se jos uvijek moze napravit kod zlatara, ali meni to ne bi palo na pamet. popusiti kakvu infekciju, ne hvala.

cula sam i ja da to neki doktori mogu raditi ponekad, ali ne znam nista vise o tome.

ja sam isla u piercing salon i ici cu ponovo. cak se nisam ni usudila ici u osk, nego sam isla u zg ( samo sam skontala da je tamo 50% skuplje nego kod nas )
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 20:54   #3
Re: Piercing related...

Quote:
Ignis kaže:
Zanima me gdje se danas osim u piercing studijima/salonima/whatever mogu probusiti usi?
Kod zlatara. Kosta ti nekih 20tak kuna, cak mozda i manje.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 21:48   #4
Quote:
Crimson Petal kaže:
kod nas u osk se jos uvijek moze napravit kod zlatara, ali meni to ne bi palo na pamet. popusiti kakvu infekciju, ne hvala.
Ja sam iz Rijeke, ali pitam da li je to jos uvijek vrijedece kako ne bi kao kreten isla od zlatara do zlatara (a puno ih je btw.) pa da me blijedo gledaju na moj upit da li buse usi...

Quote:
cula sam i ja da to neki doktori mogu raditi ponekad, ali ne znam nista vise o tome.
Ja znam da to radi odredeni profil lijecnika tj. postoje oni koji su to ovlasteni ciniti, ali nemam pojma koji su to...

Quote:
ja sam isla u piercing salon i ici cu ponovo. cak se nisam ni usudila ici u osk, nego sam isla u zg ( samo sam skontala da je tamo 50% skuplje nego kod nas )
Well, ja samo ne bih zeljela pokupiti neku bolestinu radi pizdarije... Znaci, piercing saloni su ok!?
Kada vec imas iskustva zanima me da li ti usi buse iglom, ili s onim pistoljem s kojim to i zlatari cine? Cisto da znam, jer ako buse s pistoljem obicno je dobro kupiti svoje medicinke...
I da, koliko te danas oderu za isto...

Ici cu bas ovih dana malo vidjeti, ali ako mi izvale neku cifru, mislim da cu ja opet sama ih ici busiti...

Enivej, hvala na odgovorima...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 22:00   #5
Quote:
Ignis kaže:
Ja sam iz Rijeke, ali pitam da li je to jos uvijek vrijedece kako ne bi kao kreten isla od zlatara do zlatara (a puno ih je btw.) pa da me blijedo gledaju na moj upit da li buse usi...
Imaš iza kazališta ordinaciju (gleda prema Mrtvom kanalu, ali se ne mogu sjetiti kako se zove). Ja sam pirsao usnicu (prije 3 godine) i tada je koštalo 200 kuna (bez naušnice). Ne znam da li je ista cijena i za ostale dijelove tijela.
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 22:23   #6
bushe ti onim pistoljem za svinje
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 06:53   #7
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Imaš iza kazališta ordinaciju
.. ..
cini mi se da mi je tamo frendica piercala obrvu, to je onaj neki doktor koji i anestetik daje i sve? zato i dodje brijem duplo skuplje neg na nekim drugim mjestima. ne znam koja su to druga mjesta, meni su citave i usne resice. al mi se ne cini bas da tolko dodje i za piercat uho.
a tocka?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 07:59   #8

Cisto lagano!

Na moj 60 rodendan unuci su me zafrkavali da oni imaju svi piersane usi i nausnice kao i moje sinovi i moja zena!

Sta sada ?, sa obzirom da si sam dajem inekcije naucen sam na malo neugodnosti, uzeo sam iglu od inekcije 18GC(prije toga sam kupio medical atiseptic kao i medical privjesak).....stao pred ogledalo i malo stisnuo zube ,(jer sam sebi je teze) i bingo, malo samo krvi , unuci sretni sada smo svi isti ,zena srdita na starog mulca...i ostalo je sjecanje svake godine dobim jednu nausnicu
na rodendan od sinova ili unuka imam vec lijepu kolekciju.





__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 09:38   #9
Fakat mi nije nikad palo na pamet da bi doktori busili usi.

Meni su ih busili prije 15-tak godina u zlatarni, naravno. I kad se sjetim kako su to radili, zlo mi dodje, jer zapravo bi samo rukama iz vrecice pune medicinki uzeli one boje koju si htio. Pa na onaj pistolj... bljak.
Ali kak sam ja u srednjoj bila malo "drukcija", jos dvije rupice na desnom uhu sam poslije probusila sama i to onom najtanjom medicinskom iglom.
Nakon busenja, stavila sam odmah tanku zlatnu nausnicu (jedva) i nikada mi se te dvije rupice nisu zakomplicirale tj. zagnojile koliko su ove "strucno" probusene.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 11:27   #10
Prve rupice su mi napravili u zlatarni kad sam bila s mamom u Varazdinu i konacno je podlegla nagovaranju da ipak probusim usi (bilo mi je 6 godina).

Onda sam jos neke dodatne izbusila ja sama. Komplikacija nije bilo, ali ipak se moraju postivati neka pravila. Naravno, nisam busila hrskavicu i imam dobru toleranciju boli. I nekak mi je sigurnije to obaviti doma nego bilo gdje drugdje, ali ja imam malo fobiju od svih tih virusa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 12:26   #11
Quote:
grandpa the du du monkey; Imaš iza kazališta ordinaciju (gleda prema Mrtvom kanalu, ali se ne mogu sjetiti kako se zove). Ja sam pirsao usnicu (prije 3 godine) i tada je koštalo 200 kuna (bez naušnice). Ne znam da li je ista cijena i za ostale dijelove tijela.
Hvala na informaciji. Svakako cu otici raspitati se, iako ako je i busenje uha 200 kn, to je po mom misljenju previse...

Quote:
VILKO; Cisto lagano! ... sa obzirom da si sam dajem inekcije naucen sam na malo neugodnosti, uzeo sam iglu od inekcije 18GC(prije toga sam kupio medical atiseptic kao i medical privjesak).....stao pred ogledalo i malo stisnuo zube ,(jer sam sebi je teze) i bingo, malo samo krvi , unuci sretni sada smo svi isti ,zena srdita na starog mulca...i ostalo je sjecanje svake godine dobim jednu nausnicu
na rodendan od sinova ili unuka imam vec lijepu kolekciju.
Ma ja sam ti to vec cinila. Doduse, izbusila sam 2 rupice, jedna od kojih je jos uvijek aktivna... Sada zelim probusiti ostale bez suvise natezanja.
Ja sam ti svoje busila zlatnom iglom, bez ikakve anestezije... Stavila je u 9X%tni alkohol i idemo... Zapravo nista ne boli dok ne trebas probiti kozu na straznjoj strani uha. No, zapravo sve skupa ne boli previse (ili ja samo imam dobru toleranciju na bol )...
Doduse, ja ti sama sebi mogu svasta napraviti... Sama sam sebi vadila zube, sama sam sebi iglom vadila iglicu morkog jeza koja mi se zabila po citavoj duzini nokta pod nokat i sl. (E, ako mene pitas to je bol. Sama ona zabodena iglica ako imalo pritisnes nokat boli, a kamoli tek kada sam sebi moras zabosti iglu pod nokat, a jos i vise kada dotaknes ovu prvu koju vadis... No, ucinila sam to bez beda jer nije da sam imala nekog izbora... Manje iglice se zagnoje i onda u procesu same izadu van, no ova ne bi izasla sama van valjda nikada, a da mi isto cini netko drugi nije uopce bila opcija tako da sam i taj put bila sama svoj majstor...
Zato nije da sam gadljiva or something, samo nisam trenutacno u prilici takvo sto izvoditi sama jer niti ovdje gdje sam sada imam alkohola, niti igle, niti dovoljno veliko zrcalo da nadgledam to sto cinim, a kako sama izradujem nakit zelim ga moci i nositi jer ipak ga prvenstveno radim za svoju dusu...

Quote:
Ipanema; ...Ali kak sam ja u srednjoj bila malo "drukcija", jos dvije rupice na desnom uhu sam poslije probusila sama i to onom najtanjom medicinskom iglom.
Nakon busenja, stavila sam odmah tanku zlatnu nausnicu (jedva) i nikada mi se te dvije rupice nisu zakomplicirale tj. zagnojile koliko su ove "strucno" probusene.
Well, ni ja nisam imala nikakvih komplikacija sa svojim "auto"probusenim rupicama jer sam i uho, kao i iglu kojom je isto probuseno vise puta premazivala alkoholom...


Enivej, hvala vam svima na odgovorima...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 13:00   #12
Quote:
alica kaže:
cini mi se da mi je tamo frendica piercala obrvu, to je onaj neki doktor koji i anestetik daje i sve? zato i dodje brijem duplo skuplje neg na nekim drugim mjestima. ne znam koja su to druga mjesta, meni su citave i usne resice. al mi se ne cini bas da tolko dodje i za piercat uho.
a tocka?
Da spiči ti nešto kao lokalnu, ništa ne osjetiš i za minutu je gotovo. Sad, ako je isti princip i kod bušenja ušiju, onda je lako moguće da je cijena ista.
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:06   #13
malo zaskvicis..i odma si posle ljepshi
brrr
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:10   #14
ja bila kod zeleta na piercingu i super mi je. sve je ok.

a uši sam bušila kao mala kod zlatara....sjećam se onog pištača...užžžas...
__________________
...
ljupkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:28   #15
Quote:
jimmy kaže:
malo zaskvicis..i odma si posle ljepshi
brrr
Skvik, skvik (lamatajući nogicama u zraku).
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:39   #16
tak nekak si i ja to predstavljam..
samo kaj delash posle, ak neces vishe, ides na amputacije il kaj?

kak bi ti objasnil jednoj konzervativnoj osobi poput mene, u cemu je estetika bushenja? simbolizacija sexualnosti? da li ima veze s arhetipovima? s kolektivnom svjescu? nesto sasvim trece individualno podsvjesno? mora biti neki poticaj, ne?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:12   #17
Quote:
jimmy kaže:
tak nekak si i ja to predstavljam..
samo kaj delash posle, ak neces vishe, ides na amputacije il kaj?

kak bi ti objasnil jednoj konzervativnoj osobi poput mene, u cemu je estetika bushenja? simbolizacija sexualnosti? da li ima veze s arhetipovima? s kolektivnom svjescu? nesto sasvim trece individualno podsvjesno? mora biti neki poticaj, ne?
Ala si ga brate izanalizirao.

Meni je osobno čisto stvar estetike, sviđaju mi se ukrasi na nekim dijelovima tijela. I nije to ovisnost. Kad sam ih skinuo, nisam imao potrebu da se bušim.
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:23   #18
Quote:
Ignis kaže:
Well, ni ja nisam imala nikakvih komplikacija sa svojim "auto"probusenim rupicama jer sam i uho, kao i iglu kojom je isto probuseno vise puta premazivala alkoholom...
He, he... kad se sjetim... pol deci alkohola sam potrosila... da ne bi bilo (pocinjem tockarati kao i Kegi... i bas me brige )
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 00:57   #19
Quote:
Ignis kaže:
Well, ja samo ne bih zeljela pokupiti neku bolestinu radi pizdarije... Znaci, piercing saloni su ok!?
Kada vec imas iskustva zanima me da li ti usi buse iglom, ili s onim pistoljem s kojim to i zlatari cine? Cisto da znam, jer ako buse s pistoljem obicno je dobro kupiti svoje medicinke...
I da, koliko te danas oderu za isto...
ako vec odes u salon, pazis na to kako izgleda, jel cisto, pitas prvo sto ce napraviti i kako, pazis da uzima novu iglu i sl. oprezno. ja sam pravila piercing na uhu (pinna) i na nosu, i jedno i drugo se radilo s iglom. u tome i je stvar, da se pravi piercing radi uvijek s iglom, a ne s onim pistoljima kao kod zlatara.

nos je bio oko 180 kn (u osk to naprave za 90) cini mi se...

inace ne podnosim bas bol, ali su me dobro namackali lidokainom pa je bilo ok. samo je poslije malcice boljelo; a mjesto gdje napravis pirs neko vrijeme je dobro ispirati vodom+soli. meni je ipak izbila neka infekcja kasnije (nemam bas cistu kozu) pa sam otisla kod doktorice po neku kremu i kasnije je sve bilo ok.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 16:42   #20
Čisto stvar vlastite prosudbe lijepog.
Ja sam kao "stari mulac" probušio uho sa 24 godine, prije nekih 3-4 godine.
Napravio sam to u zlatarni, istina kod jednog vrlo uglednog i čistog zlatara, uz to čovjek nije "ljimunada" tako da vjerujem u njegov posao.

Navukao je novi par rukavica i uho i vrh pištolja premazao alkoholom. Uzeo je medicinku pakiranu u sterilnoj vrečici, stavio je u neku napravu nalik na pištolj i samo se čulo kvrc.

Samo bušenje je zapravo izuzetno brzo i jednostavno jer uho buši sama medicinka koja se odmah i zakopči i sl. Za razliku od igle kojom svrdlaš nutra-van, pa medicinkom nabadaj tu istu rupicu i tako... Svaka čast svim majstorima koji su se odlučili na to.

Meni na muškarcu (pa tako i na meni samome) naušnica znači jedan sitan detalj. Ne volim nekakve alkice, provjeske, križiće, kolute i ne znam što. Odduvijek mi se sviđala i nosim je - sićušna naušnica. "Glavica" je nešto veća od glavice pribadače i u tome i je finta, vidi se tek pokoji sićušni bljesak kod pokreta glave.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.