Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 11:01   #461
Po meni je Tai Chi super za opustanje ali o samoobrani nema smisla raspravljati.Judo se pretvorio u sport neki kazu da je BS,a neki BV,a Tai Chi svi zovu BV.Ali samo ime govori da borilacka vjestina sluzi za borenje,a ne za plesanje i koreografiju,znaci meni je to slicnije pilatesu nego naprimjer karateu.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 11:07   #462
Ocito nisi vidio prakticni dio Taijiquana tzv "pushands".
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:44   #463
Prezakon+dokaz D.I.-u modificiranog judo garda.
Probat cu ovaj gard na treningu. Super mi izgleda samo sumnjam da ovakvih majstora ima kod nas(koliko ja znam oni nemaju sparing)u hrvatskoj.Kod nas je sve svedeno na mrvice(osim ako naletis na dobrog trenera).Znaci Tai Chi je ipak efikasan ali su ga ovi nasi "majstori"iskvarili.Samo fali mu sparing da bi mogao ponuditi nesto vise.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:02   #464
Vecina ljudi ide na Tai Chi radi wellnessa kroz vjezbanje formi i Qigonga, te se ne radi se toliko pushhands. Nije nitko nista iskvario nego je stvar u potraznji.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:25   #465
E pa ja bi to razdvojio jer nema smisla zvati onaj wellnes dio vjestina dok ovaj pushand itekako ima smisla zvati vjestina.Jer ja sam dosao u Tai Chi u zadru i vidio da je to opustanje,a ne vjestina.Ja uopce nisam znao za ovaj pushand do sad i to je do sad kvarilo moje misljenje o Tai Chiju.Jednostavno ta dva dijela treba razdvojiti.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 19:19   #466
sve ima svoj yin&yang
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 00:39   #467
push hand... praktični tio taijiquana?

to je samo igra koja služi razvijanju određenih vrsta "slušanja". To nije praktični dio ničega. Čak nije ni specifična za taijiquan.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:56   #468
Šta me vuces za jezik, u sklopu taijiquana se rade push hands(tuishou) drillovi(koji sluze ovome sta kazes), sparrinzi, a ima i natjecanja. Ima jos fajin/qinna aplikacije(koje se nadovezuju na tuishou), predpodstavljam da to smatras prakticnim dijelom?
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 08:49   #469
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Šta me vuces za jezik, u sklopu taijiquana se rade push hands(tuishou) drillovi(koji sluze ovome sta kazes), sparrinzi, a ima i natjecanja. Ima jos fajin/qinna aplikacije(koje se nadovezuju na tuishou), predpodstavljam da to smatras prakticnim dijelom?
a šta daš da te vučem za jezik
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 23:38   #470
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
a šta daš da te vučem za jezik
Cuj,ovo bi neki mogli malko krivo shvatiti..
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:01   #471
Malo tui shou, da ne ostane samo na priči. Pozdrav Caine, navrati na još koji trening

http://www.youtube.com/watch?v=stfyZYQPrcU
__________________
Ajmo bit kreativni !
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:11   #472
Grandmaster Chen Xiaowang Radionica Qigonga i Taijiquana
Zagreb, 27. 06. – 30. 06. 2013.




Velemajstor Chen Xiaowang je 19. Generacija Chen porodice Taijiquana i glavni nositelj i čuvar stila. Jedan je od rijetkih nositelja najvišeg zvanja (9. Duan Wei) potvrđenog od strane 'Kineske wushu asocijacije' za postignuća u Taijiquanu kao i zbog izuzetnog doprinosa u promoviranju i razvoju Chen stila taijiquana u Kini i u svijetu. Poznat je po eksplozivnoj Fajin tehnici i njegovoj moćnoj Qinna tehnici. Uz to Chen je veoma priznat majstor kaligrafije i autor knjiga i publikacija o Taijiquanu.


Program i raspored održavanja radionice:

Četvrtak: 27. 06. – Osnove Taijiquana
- Zhan Zhuang (stojeći qigong),
Osnovna pripremna vježba za ozbiljan pristup i rad sa Qi – energijom. „Preparation most important“, kako to kaže Master Chen.
- Chan si gong (namatanje svile) – osnovna tehnika i princip pri izvoñenju forme jednoručno i dvoručno. Osnovne tehnike (namatanje svile) s primjenom na neke dijelove stare forme koji se ponavljaju tokom forme kao na primjer koraci napred, nazad, u stranu itd.
- Demonstracija i promocija najnovije i najkraće forme u Chen stilu (9 form) koju je kao i prethodne dvije kratke forme (38 form i 19 form) osmislio i kreirao Chen Xiaowang kako bi učinio vježbanje taijiquan-a još jednostavnijim i pristupačnijim širem krugu zainteresiranih.

Petak: 28. 06.
- Rad sa Dantien-om - objašnjenje osnovnih principa i „Dantian movement“ (Dantian – fizički i energetski centar, centar ravnoteže).
- Objašnjenje toka energije (chi) kao i primjene osnovnih principa u formi – „three kinds of motion“ (tri vrste gibanja - Dantian movement). To objašnjenje je osnova za sve vrste kretanja pa tako i za primjenu i razumjevanje tehnika namatanja svile kao osnovne qi gong vježbe kod Chen
stil taijiquan-a.
- Veza između osnovnih push hands tehnika i forme
- vježbanje i korekcija stavova i pokreta iz Chen stila, pitanja i odgovori

Subota i Nedjelja: 29. i 30. 06. – Forma Laojia (osnovna stara forma) – 1. i 2. dio (pola forme – subota prvi dio, nedjelja drugi dio)
- učenje, ponavljanje i korekcija demonstracija forme dio po dio (Chen Xiaowang) pitanja vezana uz radionicu i općenito (qi gong, taijiquan).
Najvažniji dio u treniranju taijiquan-a, bez obzira radi li se o početnom ili naprednom stupnju, odnosi se na razumjevanje osnovnih principa vezanih za yin-yang promjenu i Chi povezivanje (rad s dantienom). U primjeni (vježbanju) forma Laojia, stajanje, namatanje svile i push hands su osnovni alati kojima se služimo kako bi se teorija taijiquan-a potvrdila u praksi.


Seminaru mogu prisustvovati svi zainteresirani bez obzira na prethodno znanje i iskustvo u prva dva dana (čet.-pet.), dok za program Laoija 1. i 2. dio (sub.-ned.) dovoljna je (nije obavezna) mogućnost praćenja forme.
Nadamo se da ćete trenutne obaveze i nemogućnosti moći prevladati i svojim dolaskom učiniti ovaj veliki događaj uistinu značajnim i poticajnim za vaše buduće stremljenje i planove vezane uz trening i vježbanje.


Cijena Radionice:
Jedan dan – 3 sata – četvrtak ili petak 40 €; članovi 35 €
Dva dana po 3 sata – četvrtak i petak 70 €; članovi 60 €
Subota i Nedjelja – 10 sati 110€; članovi 100 €
jedan dan Subota ili Nedjelja 60 €; članovi 55 €
Cijena Radionice ukupno: 180 €; članovi 160 €


Molimo vas javite se i potvrdite vaš dolazak na radionicu na:
[email protected]
mob: 095 557 5454
tel. 01 2981 396


Srdačan pozdrav, Jasminko & Co.
Chen Taijiquan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:26   #473
Bok svima,

Imam jedno pitanjce, naime dvoumim se između tai chija i joge.
Može mi netko malo objasniti što bi mi rađe preporučio u svrhu rekreacije,smirenja duha.
Htjela bi kombinaciju da vježbam ali i da imam vježbe disanja.
Hvala
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:49   #474
to dvije stvari su definitvno različite po fizičkom načinu treniranja no po psihičkom/duhovnom veoma slične
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:59   #475
Cak mozda i nisu tako razlicite ako se usporedi sa dinamicnim stilovima joge (vinjasa ili pak tradicionalni tibetanski sistemi koji su negdje izmedju onoga sto percipiramo obicno jogom i chi-kunga).

Mislim da je glavna razlika u onome sto te motivira. Joga ima vise u jednom ekstremu "fitness", a u drugom duhovnu dimenziju do Tai Chi ima u jednom ekstremu "newage", a u drugom borilacku. Takodjer bih rekao da jogu treba uzeti sa dozom opreza ako se ima povreda i problema sa kraljeznicom, a Tai Chi mi se cini da dosta opterecuje koljena (nisam nikada vjezbao, cisto po izgledu zbog ponesto niskih stavova, ali ovisi i o stilu)

No na kraju sto ce tebi najvise odgovarati u svrhu koju si opisala je vrlo individualno. S jedne strane se jako razlikuju i joga i Tai Chi od tradicije do tradicije i od instruktora do instruktora, a sa druge strane svakome od nas ista stvar drugacije djeluje. Nekome ce nesto polagano i kontemplativno biti smirujuce, drugig ce iritirati i bolje ce mu djelovati zestoka fizicka aktivnost cak i u te krajnje svrhe...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:56   #476
ako ti je do statickog vjezbanja odi na jogu, ako vise volis pokret te eventualno borilacki dio odi na tai chi. u oba slucaja pazi se sekti i "duhovnog", shvati to kao wellness bez previse mistike i filozofiranja(sto to u stvari i jest).
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 13:00   #477
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
ako ti je do statickog vjezbanja odi na jogu
ali ne na astanga, power, donekle vinijoga, i ostale vinjasa stilove joge, odnosno one potekle od Krishnamacharye (izuzev Iyengara) ili njihove modernije heterodoksne verzije. A niti tradicionalne tibetanske - naime one su ili uvijek ili cesto dinamicne.

Sa time da su neki od tih dinamickih fizicki intenzivniji i blizi nekoj gimnastici u parteru dok su drugi laganiji i "meditativniji" pa sve do vrlo jednostavnih kretnji uz usmjerenost pretezno na "ezotericno (mentalni fokus, pranu(chi), disanje, razne suptilnije fizicke pokrete koji su opet teorijski tumaceni kontrolom prane(chia)" slicno chi kungu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 11.01.2014. at 13:09.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:38   #478
Hvala puno, pomogli ste!
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:59   #479
Tai Chi Chuan Seminar

Pozivamo Vas na seminar Tai Chi Chuana

Eli Montaigue, Glavni instruktor World Taiji Boxing Asocijacije -WTBA, održat će četverosatni seminar u četvrtak 12.06.2014. od 18:00 do 22:00 .

Tema seminara biti će:

- gurajuće ruke (push hands, tuishou) s naglaskom na samoobrambeni aspekt istih
- da lu (the great repulse) način kretanja nakon gubitka ravnoteže u gurajućim rukama i kontrola partnera
- eksplozivna energija (fa jin), osnovne metode reciklaže energije pri udaranju

info: http://wudangshan.hr/seminar.html
platy254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 17:42   #480
Bok svima!

Vidim da tema nije aktivna vise, ali nadam se da ce mi netko vec odgovoriti
Zelim vjezbati tai chi i cula sam sve dobro o Jasminku, ali mi njegov termi ne odgovara, pa me zanma da li netko od vas zna gdje i kada Hao Qing Fu odrzava treninge, ako ih jos uvijek odrzava..? Hvala
Wey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.