Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 18:40   #141
CURE, TREBAM HITNO POMOĆ!

Narucila sam preko neta stikle, i dosle one i ja probam i jedva ih navukla.
Materijal nije koza, nego su lakirane.
I mogu ja njih nosit, ali mi je noga onako vani, i s unutarnje strane noge je rupa.
Izgleda uzasno. Molim pomoc, stvarno je hitno,trebam ih za vikend!
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:34   #142
Thumbs up

Možeš u postolara proširiti cipele, samo ih trebaš ostavit bar 7 dana kod njega na kalup. Ja sam između 36/37 Zarinih cipela, 37 mi je ispadao a 36 tisne, uzela 36 i odnila u postolara, za 30 kn proširio da su mi savršene sad!!!!
spickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 17:06   #143
Quote:
Ivanka0000 kaže: Pogledaj post
Prije par tjedana vidjeh u Zari prekrasne cipele/balerinke (nisu skroz niske nego imaju onako malu platforma lakiranu petu i gore su sive s mašnekom) ma prekrasne...al nisam imala novaca Nego..došla plaća i ja se sjetila tih balerinki i trk u Zaru i vidim sva sretna da ih ima! I naravno odmah isprobavaj itd.. Šta se desilo? Uglavnom probam ja prvo 36 (jer nosim 36-37. Dužina ok, osjećam da me malko žuljaju. Probam ja 37, veličina savršena, i reko idem i drugu obut kad ono probam hodat i druga mi pada, izlazi mi noga van i recimo da mogu nagurat prst iza. I sad reko šta ću, zovem odma kolegice iz obližnujeg dućana (jer tam radim) da mi daju savjet i veli kolegica ma kupi 36 rastegnut će se i razgazit blabal tak su i meni ovo ono..
I ja kupih 36 sva presretna i zadovoljna jer su to stvarno meni ono balerinke/cipele snova. I obula ih danas (istina hodala sam po gradu cijeli dan i još poslije bila na poslu), ali na poslu sam umrla od bolova doslovce da sam si morala kupit nešt jer su bolovi postali nepodnošljivi. Sad sam tak ljuta na sebe, neznam kaj da radim, zamijenit ih nemrem jer sam ih nosila (iako se ne vidi da su nošene baš), a opet da ih prodam bilo bi mi žao, i šta ak više neće bit 37 da kupim itd.. Uglavnom ne želim ih izgubiti ne fakat tolko su mi se uvukle pod kožu i da neznam šta da radim???
e po prvi put sam u životu neštu kupio u zari jer radi proporcija mi je uglavnom sve malo ili se ne sviđa. Nosim 43, probao cipelu 43 ajde kao na knap je pa ću 44. uzeo probao kesnio 600 ćuna sve fine, krenem na posao i danas razmišljam da odem amputirati nogu zbog nezamislive boli na peti. odličan dizajn, dušu dale za odijelo, ljudi na poslu ne mogu vjerovat da su iz Zare, ali krute u pm. Žuljale su me i prije cipele, ali ovo je za poludit, ne mogu niti bos šetat i razmišljam o bolovanju. Definitivno zadnja stvar koja će iz zare na moje tijelo/noge, a sa ovima nemam izbora nego trpit bol dok se ne razgaze. sada na taxi pa doma i umjesto 600 već me koštaju 650, dok se ne naviknem skupa sa flasterima, pjenama i kremama preću i 1200 za koliko su bile savršeno udobne Pradine na popustu (West gate). ne znam jel to tko proba prije puštanja u prodaju, za mene najgore iskustvo u životu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 10:58   #144
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
e po prvi put sam u životu neštu kupio u zari jer radi proporcija mi je uglavnom sve malo ili se ne sviđa. Nosim 43, probao cipelu 43 ajde kao na knap je pa ću 44. uzeo probao kesnio 600 ćuna sve fine, krenem na posao i danas razmišljam da odem amputirati nogu zbog nezamislive boli na peti. odličan dizajn, dušu dale za odijelo, ljudi na poslu ne mogu vjerovat da su iz Zare, ali krute u pm. Žuljale su me i prije cipele, ali ovo je za poludit, ne mogu niti bos šetat i razmišljam o bolovanju. Definitivno zadnja stvar koja će iz zare na moje tijelo/noge, a sa ovima nemam izbora nego trpit bol dok se ne razgaze. sada na taxi pa doma i umjesto 600 već me koštaju 650, dok se ne naviknem skupa sa flasterima, pjenama i kremama preću i 1200 za koliko su bile savršeno udobne Pradine na popustu (West gate). ne znam jel to tko proba prije puštanja u prodaju, za mene najgore iskustvo u životu.
Ne znači da su cipele udobne samo zato što na njima piše Prada...
Imaš u Deichmannu i DM-u (vjerojatno i na drugim mjestima) za kupiti kožne jastučiće za petu. http://www.deichmann.com/HR/hr/shop/...e-njegaislicno
http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...jelo_tips.html
Ja ih imam u jednom paru cipela (jedine cipele koje su me nažuljale do krvi), sada su mi jedne od udobnijih. Ako te žuljaju jer su ti tijesne (uske/kratke), odnesi ih kod postolara da ti ih proširi...
Dosta su oprečna mišljenja o Zarinim cipelama (na stranu dizajn koji je meni fantastičan), ali ja nisam imala nekakvih loših iskustava, a imam podosta njihovih cipela...
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 12:25   #145
Jel se mogu cipele malo i produžit? Kupila sam si neke fejk starke 37 jer su mi iz 38 ispadale noge van i dobre su mi na kratko, ali nakon dužeg hodanja me počnu strašno grebat iza jer su mi na knap i naprijed me malo bole prsti, al to nije problem nego ovo na peti je nepodnošljiva bol... Doslovno sam šepala par puta do doma, samo su mi još štake falile... Računala sam da će se olabavit i razgazit pošto su platnene, al evo i nakon 5-6 nošenja su iste ko prvi dan
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:37   #146
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Jel se mogu cipele malo i produžit? Kupila sam si neke fejk starke 37 jer su mi iz 38 ispadale noge van i dobre su mi na kratko, ali nakon dužeg hodanja me počnu strašno grebat iza jer su mi na knap i naprijed me malo bole prsti, al to nije problem nego ovo na peti je nepodnošljiva bol... Doslovno sam šepala par puta do doma, samo su mi još štake falile... Računala sam da će se olabavit i razgazit pošto su platnene, al evo i nakon 5-6 nošenja su iste ko prvi dan
trebat ce ti par mj da razgazis starke, doduse ja imam all star i ubijale su me, ali sam uspjela... malo ih vise razvezi
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 23:47   #147
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
trebat ce ti par mj da razgazis starke, doduse ja imam all star i ubijale su me, ali sam uspjela... malo ih vise razvezi
A super Tnx, Probat ću ih razvezat, inače ih svežem skroz jako
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 11:44   #148
Quote:
Andrijana1312 kaže: Pogledaj post
Ne znači da su cipele udobne samo zato što na njima piše Prada...
Imaš u Deichmannu i DM-u (vjerojatno i na drugim mjestima) za kupiti kožne jastučiće za petu. http://www.deichmann.com/HR/hr/shop/...e-njegaislicno
http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...jelo_tips.html
Ja ih imam u jednom paru cipela (jedine cipele koje su me nažuljale do krvi), sada su mi jedne od udobnijih. Ako te žuljaju jer su ti tijesne (uske/kratke), odnesi ih kod postolara da ti ih proširi...
Dosta su oprečna mišljenja o Zarinim cipelama (na stranu dizajn koji je meni fantastičan), ali ja nisam imala nekakvih loših iskustava, a imam podosta njihovih cipela...
prsti mi ne diraju nigdje i cipela je po dimenzijama ok, al je tvrda ko kopito. imam za vikend akciju sprej/pjena i gacanje. u međuvremenu sam i poluiščašio zglob i pomodrio je. ispričavam se mojoj voljenoj supruzi što koristim njen nick jerbo sam nisam dovoljno informatički pismen da kreiram usera i više to činiti neću.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 17:13   #149
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
prsti mi ne diraju nigdje i cipela je po dimenzijama ok, al je tvrda ko kopito. imam za vikend akciju sprej/pjena i gacanje. u međuvremenu sam i poluiščašio zglob i pomodrio je. ispričavam se mojoj voljenoj supruzi što koristim njen nick jerbo sam nisam dovoljno informatički pismen da kreiram usera i više to činiti neću.
Zara je poznata po odličnim modelima ali nevjerojatno neudobnim cipelama.
Još nikada kod njih nisam pronašla prihvatljivo neudobne cipele, sve su baš užasno neudobne ali sam ipak kupila u tri navrata jer su prelijepe.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:31   #150
Muce me dvoje cipele.
Crocs balerinke me stezi sa svih strana,neznam sto napraviti da ih raširim. To je onaj njihov matrijal plastika sl.
Druge su wedges koje su mi pak prevelike ..jel bi tu pomogli oni jastucici od silikona iz dm-a za visoke pete?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:31   #151
mislio sam da jedino ja imam probleme sa obućom hahahah xD

imam dugu a dosta usku nogu, zbog toga mi je teško naći da mi skroz odgovaraju nosim 45-46 , imam sad doma dvoje veličine 45 i taman su mi, ne upiru ni ništa, ali u zadnje vrijeme često kad isprobavam neke modele 45, dogodi se da osjetim palac dok hodam, nije sad da baš upire ali malo smeta .. radije bi da ne, očito su kalupi takvi, manji nego inače, i onda je problem, jer 45.5 često nemaju, a 46 ima dosta lufta i klapa mi jer imam usku nogu, jedino da uloške nosim, a da ne spominjem da sam par godina nosio 44! neznam ni sam kako sam mogao jednostavno sam mrzio da mi patike izgledaju ogromno hahaha, ali jedanput me toliko jako upiralo da od toga dana uvijek kupujem 45!! bolje da i ružno izgleda nego da upire grrrr

Zadnje uređivanje Stranger FX : 02.10.2014. at 23:40.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 04:04   #152
Question

Ok, dizem temu pa se unaprijed ispricavam

Naime kupio danas cipele i u trgovini su mi bile ok posto sam imao tanke carape i danas dosao kuci, probao na deblje i totalno me stiscu.

Moze li postolar to nekako srediti? Ne bi kemijao s kucnim DIY rijesenjima jer nisam bas najboljiu tome kada su takve stvari u pitanju.

Duzina mi je ok, ali sirina...hmmm..bas i ne.

Cijele kozne, Kickers.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Zadnje uređivanje win32 : 12.10.2014. at 04:15.
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 09:38   #153
Postolar bi trebao imati kalup i specijalnu pastu koja omekša kožu da se može proširiti, stoga ne vidim zašto ti to ne bi mogao riješiti.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 12:06   #154
Hvala puno na odgovoru! Nosim onda sutra pa budemo vidjeli.
Cijeli tjedan patnje oko cipela.
Prvo bolja polovica kupi u MASS-u cipele kojima se nakon jednog dana raspadne potplat (kome trebaju savjeti pravnika oko povrata obuće neka mi se javi jer sam radi MASS-a radio prijavu inspektoratu pa imam sve moguće informacije oko povratka obuće i odjeće općenito...uistinu...imate hrpu prava na koja u trgovini ne mogu ništa).
Još jučer uopće nisam ni mislio uzeti cipele i imao sam tenisice s tankim stopalicama te je na to bilo ok, ali bogme na normalnu čarapu je sve samo ne ok i dosta me steže (navikao sam na udobnu obuću i npr Timberland mi je ok...samo sam trebao otići po te Timberland cipele i vidim ove i te kupim.....blah, očito sam luđi što sam stariji...idem u krivom smjeru! LOL).

Ma vidio sam tu na temi da ih tretira nekim kemikalijama i sl pa rekoh da ne donesem pa da se još ne raspadnu.
Iskreno, nije baš da imam povjerenja u sve brandove no tako je to kada ti se nešto svidi i kada zapnem kao neko žensko (oprostite djevojke/žene, bez uvrede...pričam samo iz višegodišnjeg iskustva. Šala....šala... ).

Ok, onda sutra nosim postolaru pa "kud puklo" (doslovno ).

E da, u dužinu su ok, ali bi vrh cipele ipak mogao biti malo širi no nadam se da će to sve postolar riješiti.

Sada smo kontaktirali i mamu od bolje polovice pošto joj je otac bio postolar pa i ona kaže da to postolar navuče na kalup i cijele ih raširi za skoro broj. Ok, to mi paše i nadam se da je uistinu tako.

Ako ne pomogne, biti će jedne Kickers smeđe gležnjače na "tržnici" i još bolje, sređene kod postolara. LOL

Hvala vam svima ekipa...znate i sami kako je to, a meni je još veća frka jer nisam nikada imao tako "naknap" cipele. One su broj 44, a npr 45 bi mi bile bogme velike.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:49   #155
po širini ti se mogu proširiti , možeš ih nositi par dana na duple čarape, to će isto pomoći ali po dužini teško, pogotovo ako su za broj ili dva manje ... ja mislim da ću skroz preći na 46 .. bolje da ima lufta dovoljno

meni je oduvijek sve lako bilo kupiti osim obuće , uvijek problem kao što sam gore napisao jer imam takvu nogu .. i još mi palac ide prema gore malo , pa nemogu sve modele ni nositi baš pušiona ..

pa da vas pitam onda, kad kupujete patike koliko mjesta vam ima između palca i vrha patike? 1 cm, 2 cm ? sve više od toga je valjda veliko više neznam ni sam neodlučan sam jako kad kupujem obuću .. puno puta sam kupio krive, pa me sad strah da opet ne pogriješim.

meni bi idealno bilo 45.5 , ali rijetko nalazim da imaju na pola broja, uvijek kažu da nemaju, 45 osjetim malo palac, a 46 su nekako prevelike ...

ma najbolje u papučama ići svugdje hahahaa

Zadnje uređivanje Stranger FX : 14.10.2014. at 19:12.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:05   #156
Ja sam kupila u Bati kožne mokasine i broj je dobar. Probala sam i broj veće i noga mi je ispadala. Naprijed su mi ok (ne udaraju mi prsti), ali iza me doslovno režu kad hodam. Kad sjedim ok su mi. Znači, samo onaj gornji dio iza(rub), kao da je napravljen od žice. Ima tko kakav savjet?
Nosila sam ih 2-3 puta ali svaki put sa zaljepljenim flasterom na nozi.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:29   #157
Jel kupovao tko ova drvena kopita za širenje obuće?
Ovo ili Ovak nešto
Jel valja to kaj?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 21:18   #158
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Jel kupovao tko ova drvena kopita za širenje obuće?
Ovo ili Ovak nešto
Jel valja to kaj?
Imam ja ovo drugo
Inače mi služi da gurnem u neke cipele koje spremim na duže vrijeme, a sklone su deformacijama od stajanja
Zadnji put sam ih koristila za proširivanje malo otijesnih cipela, nagurala sam na ovaj prednji drveni dio debele čarape koje sam prethodno namazala sa kremom za ruke. Mislim da sam uspjela proširiti za trećinu broja, ali ne mogu garantirati jer su mi cipele toliko lijepe, pa mislim da sam možda sklona samozavaravanju
jelenkomedenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:32   #159
adidas ima užasno male kalupe neznam jeste li to primjetili ? probao sam par modela nedavno broj 46 i upiru me malo,
a inače nosim 45 .. znači adidas bi trebao uzeti 46.5 ili čak 47 jedne lipe visoke pro play, 650 kn koštaju htio sam ih kupiti,
ali najveći broj su imali 46, a manje su nego patike na meni koje su 45 .. neznam zašto adidas radi tako male kalupe ..
tako da na kraju ih nisam kupio.

imao sam jednom jedne adidas 44.5, prodavačica me nasamarila i tako sam ih nosio par dana, a to je toliko nabijalo, mislio sam da ću sve prste polomiti koliko je bolilo, upiralo je čak i kad sjedim, isto kao da sam obukao 42 broj koliko je kalup bio mali! .. i još sam tako bio na dejtu

odma sam ih prodao bio, i kupio neke pumine broj 45 preko neta, to jest shoebedo web shopa i sve štima puma ima normalan veći kalup ..

a kod čizama je opet druga priča, čini mi se da su kalupi ogromni, probao jedne 45 i klapa malo, izmjerim ih sa mojim patikama koje su isto 45 i ove čizme veće za 1 cm ..

Zadnje uređivanje Stranger FX : 06.11.2014. at 16:38.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:23   #160
Postovani,

Prvo se izvinjavam na malome OT, ali kako tu ima poznavatelja kožne obuće, tako bi trebao jedan savjet.

Naime imam Kickers kožne do gležnja svijetlo smeđe cipele i pitao sam u Daichmanu (ili kako se već zove) šta je najbolje za održavanje no da mi cipele nene promijene boju i dali su mi pčelinji vosak.

Pratio sam sve upute i sada moje cipele više nisu svijetle već skoro crne?
Prošlo je par sati no boja se ne mijenja i još su crne.

Ima li tko od vas neka slična iskustva i postoji li bilo koji način da vratim original boju cipelama?

Izvinjavam se još jednom na OT, ali ne znam šta da napravim i na koji način da vratim original boju te je li to uopće moguće?

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima i savjetima.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.