Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 13:06   #3701
Nema procedure, dođeš roditi i kažeš da bi stolčić.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:08   #3702
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
400kn je apartman
Hm, apartman je 500 kn noć. Barem su meni tako naplatili prije 3 mjeseca. Računa se koliko si noći provela unutra.
flygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:13   #3703
Quote:
kowalla kaže: Pogledaj post
Za kadu od briseva ide klamidija i bris na bakterije plus nalazi za hepatitis i ovo gore navedeno.
Ja imala sve to za kadu plus sam još išla na poseban pregled pred termin da dokt u poliklinici ocijeni jel mogu u kadu. Običan pregled, pogleda nalaze i napiše mišljenje da si ok za kadu. Mislim da sam za taj pregled zvala polikliniku da pitam kad da dođem pa su rekli bilo kad, nema naručivanja. Dokt sam rekla da bi u kadu.
flygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:15   #3704
Quote:
flygirl kaže: Pogledaj post
Ja imala sve to za kadu plus sam još išla na poseban pregled pred termin da dokt u poliklinici ocijeni jel mogu u kadu. Običan pregled, pogleda nalaze i napiše mišljenje da si ok za kadu. Mislim da sam za taj pregled zvala polikliniku da pitam kad da dođem pa su rekli bilo kad, nema naručivanja. Dokt sam rekla da bi u kadu.
Ovaj pregled nije obavezan, može se u kadu i bez toga.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:26   #3705
Malo sam offtopic ali, zna li koja od vas sto znaci RI art.umb i Ri art.c.med?! nista konkretno ne nalazim na netu?! HVALA!!
MamaNaZadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:20   #3706
mame koje ste nedavno rodile u rijeci, imam pitanje:
da li još uvijek preporučuju široko povijanje? od jedne mame sam nedavno čula da više ne, a od jedne druge da da. čisto me zanima da se znam pripremiti tj kupiti dovoljnu količinu tetra i švedskih/ćiripa. Hvala!
mala_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:16   #3707
Nama su na tecaju rekli da se u pgz i istri jos uvijek prakticira siroko povijanje iako se na prvom ultrazvuku zapravo vidi je li siroko povijanje nuzno ili nije. Ako postoje genetske predispozicije, savjetuju da se odmah krene siroko povijati.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:37   #3708
Preporuča se široko povijanje s jednom pelenom do mjesec dana, a po izboru s punih mj dana poceti s 2 pelene do kontrole kukica.
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:16   #3709
Cure koje ste nedavno rodile, je l' znate vode li sestre na babinjačama evidenciju o tome koje se dijete nadohranjuje a koje ne?

Mala je bila sa mnom cijelo vrijeme mog boravka u bolnici, samo su ju jednom uzeli na cca 2 sata (viša sila). E mene sad muči, jesu li ju oni možda za to vrijeme nadohranili (da ju umire) bez mog znanja. Ako jesu, bi li me obavijestili o tome ili ne?
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:31   #3710
Ne znam ti konkretno za ri rodiliste, ali na sv. duhu koji je naaaajveci prijatelj djece uredno nadohranjuju bebe kad ih odnesu na kupanje.
I ne da ti ne kazu, nego jos I lazu da oni to niiikaaaad ne rade kad ih pitas.

Mislim, meni svejedno, ali rade budale od zena.

A zasto ti je to tako jako bitno?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:37   #3711
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ne znam ti konkretno za ri rodiliste, ali na sv. duhu koji je naaaajveci prijatelj djece uredno nadohranjuju bebe kad ih odnesu na kupanje.
I ne da ti ne kazu, nego jos I lazu da oni to niiikaaaad ne rade kad ih pitas.

Mislim, meni svejedno, ali rade budale od zena.

A zasto ti je to tako jako bitno?

I naši se nazivaju žešćim prijateljem djece

A boldano; ne znam kako objasniti, ali bitno mi je jako i ždere me to još uvijek, a prošlo je već više od 2 mj. Moje je dijete, valjda imam (puno) pravo zahtjevati da joj ne daju ništa bez mog znanja. No, eto...to je Lijepa naša

Iako se tješim da ipak nisu jer su se ljutile na žene koje su tražile nadohranu. E sad...

Edit: naši ih uopće ne kupaju ta 3 dana
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:29   #3712
Kako ne kupaju? Peru ih pod špinom u sobi, koliko mene sjećanje služi.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:34   #3713
Bome i ja se sjećam da su sve bebe prali pod špinom u sobi svaki dan.
I ako beba nema po par sati, sigurno ih nahrane adaptiranim. I ne, ne kažu da li su to učinile.

Zašto je to bitno sad nakon 2 mjeseca?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:31   #3714
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
I naši se nazivaju žešćim prijateljem djece

A boldano; ne znam kako objasniti, ali bitno mi je jako i ždere me to još uvijek, a prošlo je već više od 2 mj. Moje je dijete, valjda imam (puno) pravo zahtjevati da joj ne daju ništa bez mog znanja. No, eto...to je Lijepa naša

Iako se tješim da ipak nisu jer su se ljutile na žene koje su tražile nadohranu. E sad...

Edit: naši ih uopće ne kupaju ta 3 dana
Ma kaj te to ima zderati? Ne zezne to ponudu I potraznju.
Ja sam prvog rodila bez rooming in-a, kljukali su ga s ad pa sam svejedno dojila 3 godine.

Mene vise zdere to sto kenjaju kad ih lijepo pitas: neeeeeeee, di bi mi nadohranjivali bebe , a donesu ti uspavanu bebu koja odvali spavanje od 5 sati u komadu, a kasnije kaka maaaalkice drugaciju kakicu od one kad su iskljucivo na mm.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:49   #3715
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Bome i ja se sjećam da su sve bebe prali pod špinom u sobi svaki dan.
I ako beba nema po par sati, sigurno ih nahrane adaptiranim. I ne, ne kažu da li su to učinile.

Zašto je to bitno sad nakon 2 mjeseca?
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Kako ne kupaju? Peru ih pod špinom u sobi, koliko mene sjećanje služi.
A eto...moju nisu kupali. Prvu sam rodila prije 4 i pol godine i nju jesu, mlađu sad nisu.

Boldano znaš iz pouzdanog izvora ili nagađaš?

frupy, znam da to ne zezne ponudu i potražnju i nemamo problema s tim. Stvar je u tome da sam ja imala rooming in i zato me to muči jer sam naglasila da želim isključivo dojiti i totalno mi je bezobrazno (da ne upotrijebim neki teži izraz) da ju nahrane bez pitanja. Ne bi ju im dala niti ta 2 sata da zbilja nisam morala

Sad je gotovo, nikad neću znati Iako, kaže mi frendica da negdje u bebinom kartonu evidentiraju, a to se i meni čini.
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:44   #3716
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
A eto...moju nisu kupali. Prvu sam rodila prije 4 i pol godine i nju jesu, mlađu sad nisu.
Boldano znaš iz pouzdanog izvora ili nagađaš?
frupy, znam da to ne zezne ponudu i potražnju i nemamo problema s tim. Stvar je u tome da sam ja imala rooming in i zato me to muči jer sam naglasila da želim isključivo dojiti i totalno mi je bezobrazno (da ne upotrijebim neki teži izraz) da ju nahrane bez pitanja. Ne bi ju im dala niti ta 2 sata da zbilja nisam morala
Sad je gotovo, nikad neću znati Iako, kaže mi frendica da negdje u bebinom kartonu evidentiraju, a to se i meni čini.
Želiš reći da tvoju i bebe iz vaše sobe nisu niti jednom okupali u ta 3-4 dana? Nemoguće. Ja ne vjerujem u to. Sorry.

Znam jer sam vidjela. Bila sam u sobi s 2 cure, one su bebe imale uz sebe a ja sam svomu svako toliko letjela na neonatologiju. Izdojila bi se i šturaj tamo. Malog od frendice su prva 2-3 dana često imali kod sebe (nije mogla ustati, pucala joj je glava), i unatoč tomu što je non stop bio na sisi dok je bio s njom, kasnije dok sam išla kod svoga bebana, vidjela sam kako ga hrane. Znam da je to bio on jer je bio jako, ali jako velika beba i glava mu je bila baš specifična. Njoj su kasnije rekli da ga nisu nikako hranili.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 18:15   #3717
Pa sta je sad do tolike stednje doslo da ni bebe vise ne kupaju? Rodila sam krajem svibnja i svaki dan su ih nosili na kupanje, i mene je iznenadilo sto ih ne peru u sobi, vozili su ih kod sebe. Sigurna sam da su ih kupali jer je moj imao puno kose i svaki put se vratio u novoj obleki i sa vlaznom kosom i jos su mu svaki put radile frizuru :P
A za dohranu, ja sam uvijek imala iskustvo da kenjkaju ako trazis da im daju nesto. Za prvog znam da su ga dohranjivale jer sam zato dobila jezikovu juhu, za drugo pretpostavljam da su mu mozda i dali nesto prvi dan jer je dobrih 5h bio kod njih nakon poroda a za treceg ne vjerujem jer je to kupanje zbilja bilo brzinsko. A i nakon poroda mislim da sam ga dobila na rooming in nakon malo vise od sat vremena.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:00   #3718
Rodilište Rijeka - iskustva

Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
Cure koje ste nedavno rodile, je l' znate vode li sestre na babinjačama evidenciju o tome koje se dijete nadohranjuje a koje ne?



Mala je bila sa mnom cijelo vrijeme mog boravka u bolnici, samo su ju jednom uzeli na cca 2 sata (viša sila). E mene sad muči, jesu li ju oni možda za to vrijeme nadohranili (da ju umire) bez mog znanja. Ako jesu, bi li me obavijestili o tome ili ne?

Ne bi te obavjestili.. Nama je jedna sestea rekla nek mi ne mislimo da one njima tamo ne daju jesti jer da kako bi one izdrzale sav taj plac.
A kad ti trazis nadohranu e onda ti se to biljezi i pise se da si ju TI trazila.
Napisat cu svoje iskustvo kad nađem vremena...
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:16   #3719
Znam da ima tisuću napisanih postova o tome šta treba ponijeti u rodilište i sve sam ih proučila i spakirala torbu,al sva sam izbezumljena oko tog da tu torbu uglavnom možete dobiti tek dan poslije.Šta onda uzet sa sobom u rađaonu? Neki kažu bocu vode i mobitel,a drugi skoro sve što je u velikoj torbi samo u manjim količinama!? Totalno sam izbezumljena i ukakana od straha i uopće ne znam šta spremit u tu kao malu. Ima netko da je nedavno rodio u Ri rodilištu da mi malo pomogne?
Huljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:02   #3720
Quote:
Huljica kaže: Pogledaj post
Znam da ima tisuću napisanih postova o tome šta treba ponijeti u rodilište i sve sam ih proučila i spakirala torbu,al sva sam izbezumljena oko tog da tu torbu uglavnom možete dobiti tek dan poslije.Šta onda uzet sa sobom u rađaonu? Neki kažu bocu vode i mobitel,a drugi skoro sve što je u velikoj torbi samo u manjim količinama!? Totalno sam izbezumljena i ukakana od straha i uopće ne znam šta spremit u tu kao malu. Ima netko da je nedavno rodio u Ri rodilištu da mi malo pomogne?
ovisi koliko dugo si u rađaoni,ja sam bila 2 sata i nisan stigla ni do vode a kamoli nečeg drugog.
imala sam malu torbicu,voda,labelom,koju čokoladicu s muslima ako zapnem duže u predrađaonu,što nisam, mob koji mi uopće nije trebao i nisan ga se ni sjetila...mislim drugo ništa,e da maramice...uglavnom muž mi je odmah čim sam prebačena na odjel donesao torbu i pustile su ga i gore sa mnom iako nisu bile posjete. tako da brzo dobiješ torbu.
Tena789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.