Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2004., 23:33   #1
Rim

Interesira me RIM,autobus do 7 dana.
Sa kojom agencijom,vaša iskustva?
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:49   #2
Prvo, preporučio bih da NE IDEŠ u Rim. U ljetnim mjesecima, hoću reći. Vrućina je nesnosna i sva je sreća što na svakom koraku curi voda iz fontana pa se možeš rashladiti i nadoknaditi izgubljenu tekućinu. Boca vode je neophodna; bez nje nemoj ni pomišljati hodati Rimom.

A kad dođeš, pazi dobro, ali stvarno DOBRO na svoje stvari. Mene su opljačkali još u Firenci (pa sam Rimom hodao bez puno briga) da nisam ni primijetio - hrpa Cigića je vikala pliz, pliz i u gužvi odeeee! Dokumenti i novac. Sva sreća pa mi je putovnica ostala.

Cijene su luđačke. U Vatikanu smo pojeli 4 kuglice sladoleda i 2 čaše vode za (tadašnjih) 45.000 lira. Nastradali su oni koji su naručili pizzu ... možda još uvijek peru suđe ne bi li otplatili dug. No, već u pokrajnjim uličicama su cijene puno pristojnije. Uglavnom, PRVO čitaj cjenik, POTOM naručuj. Skuplje je ako sjedneš za stol, a jeftinije ako jedeš/piješ s nogu.

Put je organizirala lokalna turistička agencija (iz Koprivnice sam). Vodič nam je bila gđa Ileana Panjkota, iz Zagreba; strašno simpatična ženica i vjerujem da radi za više agencija.
Put autobusom dugo traje, a nema se bog-zna-što vidjeti. Autoput i zahodi uz njega. Pa je sreća ako putuješ noću.

Spavali smo u, ahm, ne znam točno kako se zove, ali riječ je o (sad ću lupiti) hrvatskoj katoličkoj misiji u Rimu. Ima par desetaka soba, smještaj je prilično asketski, al' što ti ljudi imaju fino vino, uh!

Eto ... u svakom slučaju, isplati se otići. Zalutati ne možeš jer ionako svi putevi vode u Rim
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 13:57   #3
a u čemu si držao novce koje su ti maznuli??
pliz, pliz, odgovori...
šaljem kćer tamo pa me strah da junetko ne opelješi
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 16:03   #4
U torbici koja je bila oko pojasa. Zatvorena patent-zatvaračima (dva pretinca). Očekivao bi čovjek da će se čuti ono "ziiiiip" (kod otvaranja i opet "ziiiiip" kod zatvaranja. Nije se čulo ništa. Ni osjetilo. Kad su zbrisali, pogledam dolje i vidim da sve izgleda kako treba. Izvana. Iznutra - prazno. Nemam pojma kako to izvedu, ali očigledno im uspijeva.

Upozorenja vodiča su više nego jasna - novac i dokumente ne držati izložene (kao ja, ili još jedan veći bedak koji je novčanik držao u stražnjem džepu hlača). Ženama se preporučuje da torbu nose preko ramena, ali onak - remen na lijevom ramenu, pa ide koso dolje poprijeko i torba je ispod desnog pazuha.

Razmišljao sam malo, ali mi nije palo na pamet idealno mjesto za čuvanje "dragocjenosti". Možda kakva torbica oko vrata, pa spuštena u majicu. Al' u to opet ne stane bog-zna-što.

Novac svakako raspodijeliti na više mjesta - malo u novčanik, malo u putnu torbu i sl. Dokumente obavezno držati odvojeno od novčanika.

U svakom slučaju, sretan put tvojoj kćeri. Neka se ne opterećuje previše lopovlukom jer će joj briga pokvariti uživanje u putovanju. Promatranje prolaznika kao potencijalnih lopova definitivno nije cilj puta u Rim. Lako propustiš vidjeti Papu (tj. onu malu bijelu flekicu na dalekom prozoru ).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 20:13   #5
Quote:
Littlefoot kaže:
Prvo, preporučio bih da NE IDEŠ u Rim. U ljetnim mjesecima, hoću reći. Vrućina je nesnosna i sva je sreća što na svakom koraku curi voda iz fontana pa se možeš rashladiti i nadoknaditi izgubljenu tekućinu. Boca vode je neophodna; bez nje nemoj ni pomišljati hodati Rimom.


Eto ... u svakom slučaju, isplati se otići. Zalutati ne možeš jer ionako svi putevi vode u Rim
slažem se , ja idem već godinama tjedan prije Uskrsa i već tada je vruće

al da se isplati otić - je... jedan od genijalnijih gradova koje sam vidila
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 03:50   #6
Obožavam Rim! Predivan je, prekrasan..., ma sve naj! Bila sam dva puta i namjeravam ići svaki put kad mi se ukaže prilika. A nisam imala bliskih susreta sa lopovima, ali sam bila upozorena da ih ima puno. Pogotovo što se tiče metroa, tamo djeluju u skupinama po troje koji te totalno zbune i ne stigneš se ni snaći a već nema novaca i dokumenata!

E, da, što se tiče vrućine - ove godine sam bila tjedan poslije Uskrsa i bilo je toliko vruće da sam lagano izgorila po licu i rukama.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 11:12   #7
Rim

Hi!

Htjela bih roditeljima pokloniti organizirano putovanje u Rim (iz ZG ili ST, svejedno).
Molim, možete li mi preporučiti agenciju čijom organizacijom ste bili zadovoljni.
Svi drugi savjeti/iskustva su dobrodosli!

Unaprijed hvala!

Pozdrav!

P.S. Da li netko ima iskustva s agencijom 'ILIRIKA Turizam' (imaju samo Last Minute putovanja, www.lastminute.hr)?
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 20:33   #8
Ja kad sam bila u Rimu na maturalnom putovanju (nisam bila preko agencije) sam bila u hotelu "Villa Vecchia" van Rima predivno je bilo poznato mjestasce zbog vina i hotel je bio predivan. Pa ako odlucis ici bez agencije savjetujem ti da uzmes u opciju to mjestasce koje je busom pol sata iz centra Rima
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 20:42   #9
Re: Rim

Quote:
B&B kaže:

P.S. Da li netko ima iskustva s agencijom 'ILIRIKA Turizam' (imaju samo Last Minute putovanja, www.lastminute.hr)?
ne znam za rim, al sa ilirikom sam išla prošlo ljeto u grčku i što se mene tiče toplo ih preporučam
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 23:54   #10
Ajde ljudi da Vam malo vadim mast. Eto, ni kriv ni duzan Mooky je zavrsil u Rimu. Ak vas nekaj zanima a vi pitajte. Ak ne znam budem pogledal, bum se otsetal i sve Vam saznal. Bas mi se zgodno setati po Rimu. Tu sam nekoliko dana pa eto... il zelenite od zavisti, il se veselite sa mnom i zbog mene... kako Vam drago.
Ljubi Vas Mooky Sissa.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 17:08   #11
Mooky, jel ludnica zbog MTV MA?

Kakva je atmosfera?

Lijepo se provedi!
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 22:25   #12
nego..

..idem tamo za Novu godinu u solo aranzmanu. dakle, nije socijalnih 3 dana i organizirano s busom.
pa trebam upute di da se odem zapit
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 13:37   #13
ugrad ...ozbiljno
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 17:53   #14
Rim

planiram u Rim u 5 mjesecu, pa ima li tko kakvih savjeta???
dagmar_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 15:00   #15
stvarno ne vjerujem da nitko nema nekih sugestija, preporuka što vidjeti u Rimu...
dagmar_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 10:05   #16
Sto vidjeti? Pa cijeli Rim ti je za pogledati.
Forum, koloseum, Kapitol, Domus Aurea, palaca Borghese, Vatikan, San Angelo, Trevi fontana, Piazza Venezia, Piazza Navona, Piazza del Popolo, Piazza di Spagna, Pantheon, crkve: San Giovanni in Laterano, San Pietro in Vincoli (tu bus nasla Mojsija ), Maria Maggiore, San Paolo izvan zidina, Tiber-otocic, Trastevere, a posto si zensko (valjda), onda i Via Venetto ...

Ma to ti ovak ne znaci nista. Pogledaj malo po netu za informacije sto bi se isplatilo, nadji dobar plan grada i izaberi sto zelis vidjeti jer razbacano je po cijelom Rimu i ovisi o tome sto te zapravo zanima i koliko vremena imas.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:02   #17
Bio ja davne 1995 dole na 7 dana.

Što reći?
Fenomenalan grad.
Ne treba se sekirati sa pitanjima "što vidjeti u Rimu?".
Odgovor je jasan: SVE!
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 18:31   #18
Quote:
dagmar_p kaže:
planiram u Rim u 5 mjesecu, pa ima li tko kakvih savjeta???
da se ne ponavljam, evo citaj ovdje i ovdje

putopis u par dijelova s fotkama.

rim je predivan
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 01:48   #19
vidjeti sve ne možeš,možeš jedino vidjet manje ili više.definitivno potrebno otići više puta.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 15:09   #20
Super, mi idemo u Rim u 6. mjesecu... gdje ćete spavat? Mi planiramo rezervirati sobicu u onom katoličkom domu - Domus Croata ili tako nešto...
Kupili smo dva vodiča (Algoritam ili VBZ - imaju ih desetak različitih vrsta), i meni se čini da je nekak cijeli Rim za pogledat, tako da planiramo uzet taj vodič i šetati od jedne točke do druge - pa kaj stignemo stignemo...
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.