Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 22:20   #1
Kako se postaje sanitarni inspektor?

Zanima me koji se studij sve može završiti da se postane sanitarni inspektor? Znam da ima baš taj 4-godišnji studij na medicini u Rijeci, a u Zagrebu ima samo na Višoj zdravstvenoj taj smjer. Čitao sam da u obzir dolazi i završeni PBF, PMF, farmacija i medicina, s polaganjem nekih razlika te položen državni ispit. Zna li netko možda više o tome, koje su to razlike, gdje se polažu, jel ih moraju polagati studenti koji su zavšrili navedene fakultete ?

Kako izgleda taj državni ispit?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 14:32   #2
A zašto baš sanitarni inspektor?
Što fali inspektoru rada, ili zaštite na radu ili elektroenergetskom inspektoru ili inspektoru u području posuda pod tlakom...
ima toliko inspektora a ti baš zapeo za sanitarca
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:37   #3
http://www.poslovniforum.hr/poljopri...inspekciji.asp

Poslove sanitarnog inspektora u županijskom uredu, odnosno uredu Grada Zagreba obavljaju županijski, odnosno gradski sanitarni inspektori, a u Ministarstvu zdravstva sanitarni inspektori, viši sanitarni inspektori, granični sanitarni inspektori i viši granični sanitarni inspektori.

Poslove višega sanitarnog inspektora u Ministarstvu zdravstva mogu obavljati doktori medicine koji se bave javnim zdravstvom, odnosno doktori medicine s poslijediplomskim studijem iz javnog zdravstva, te osobe s visokom stručnom spremom farmaceutsko-biokemijskog, prehrambeno-biotehnološkog, prirodoslovno-matematičkog fakulteta, fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije, građevinskog i arhitektonskog fakulteta s najmanje pet godina radnog iskustva na poslovima sanitarne inspekcije.

Poslove sanitarnog inspektora u Ministarstvu zdravstva mogu obavljati osobe s visokom stručnom spremom iz stavka 2. ovoga članka s najmanje tri godine radnog iskustva u struci.

Poslove višega graničnoga sanitarnog inspektora i graničnoga sanitarnog inspektora u Ministarstvu zdravstva mogu obavljati doktori medicine specijalisti preventivnih grana, odnosno doktori medicine s poslijediplomskim studijem iz javnog zdravstva.

Poslove sanitarnog inspektora oružanih snaga Republike Hrvatske mogu obavljati osobe s visokom stručnom spremom iz stavka 2. ovoga članka s najmanje tri godine radnog iskustva u struci.

Poslove sanitarnog inspektora u županijskom uredu, odnosno uredu Grada Zagreba mogu obavljati osobe s visokom stručnom spremom iz stavka 2. ovoga članka i diplomirani sanitarni inženjeri s najmanje jednom godinom radnog iskustva u struci.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:38   #4
http://www.zvu.hr/studij/san/san.htm
futrola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:48   #5
Osvrt na aktualni ustroj i djelokrug rada sanitarne inspekcije (2005) - Hrvatski časopis za javno zdravstvo
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:53   #6
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Kako izgleda taj državni ispit?
ovo si potrazi malo po forumu (podforum P&K), dosta se o tome vec pisalo.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 19:45   #7
ja bih ti savjetovala da se upišeš na sveučilišni studij sanitarnog inžinjerstva u rijeci. vjerojatno je to prvi korak ka postajanju sanitarnog inspektora, ali nemoj me uzet za riječ. uglavnom odi na www.medri.hr za detaljnije informacije da ja ovdje ne baljezgam gluposti.
pozdrav!
__________________
život je kratak-
prekrši pravila, brzo opraštaj, ljubi polako, voli iskreno, smij se nekontrolirano i nemoj se kajati za bilo što, što ti mami osmijeh na lice:)
wh@tever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 19:08   #8
sanitar

UREDBA
O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O SANITARNOJ INSPEKCIJI

Poslove sanitarnog inspektora u Ministarstvu, uredima držav­ne uprave u županijama i uredu Grada Zagreba obavlja osoba koja je završila sveučilišni diplomski studij ili specijalistički diplomski stručni studij: medicine, sanitarnog inženjerstva, biokemijskog inženjerstva, prehrambenog inženjerstva, bioprocesnog inženjerstva, kemijskog inženjerstva i tehnologije, profesora biologije, inženjerske biologije, arhitekture, građevinarstva, inženjerske fizike ili strojarstva, s najmanje dvanaest mjeseci radnog staža u struci i položenim državnim stručnim ispitom.

ako te uistinu zanima sanitarna inspekcija i sve vezano uz sanitarno inženjerstvo upiši i završi petogodišnji studij sanitarnog inženjerstva (3+2) na medicinskom fakultetu u rijeci ili zdravstvenom veleučilištu u zagrebu
ourhealth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 12:18   #9
Bok svima !
Trebao bih malu pomoć oko budućeg školovanja kćer.
Trenutno pohađa 4. razred - smjer prehrambeni tehničar i htjela bi u budućnosti postati "sanitarni inspektor". Na stranicama "Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu" pronašli smo puno informacija.
Zanima nas par stvari :
1. pretpostavljamo da se ona kao prehrambeni tehničar može upisati na faks za sanitarnog inženjera ?
2. koji faks bi , po vašem mišljenju, bilo "lakše" završiti - prehrambeni ili sanitarni ?
3. može li nam netko ukratko objasniti tabelu ? npr. srednja škola-uzima se prosjek SVIH ocjena u sve 4 godine ili ...?

Svaki info i pomoć dobrodošla .
Hvala unaprijed !
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 12:40   #10
Quote:
ajmo samo jako kaže: Pogledaj post
Bok svima !
Trebao bih malu pomoć oko budućeg školovanja kćer.
Trenutno pohađa 4. razred - smjer prehrambeni tehničar i htjela bi u budućnosti postati "sanitarni inspektor". Na stranicama "Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu" pronašli smo puno informacija.
Zanima nas par stvari :
1. pretpostavljamo da se ona kao prehrambeni tehničar može upisati na faks za sanitarnog inženjera ?
2. koji faks bi , po vašem mišljenju, bilo "lakše" završiti - prehrambeni ili sanitarni ?
3. može li nam netko ukratko objasniti tabelu ? npr. srednja škola-uzima se prosjek SVIH ocjena u sve 4 godine ili ...?

Svaki info i pomoć dobrodošla .
Hvala unaprijed !
Nadam se da je sad tabela vidljiva .
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 12:44   #11
Ajmo samo jako, vaša kćer može upisati studij sanitarnih inženjera na Zdravstvenom veleučilištu Zagreb ili u Rijeci na Medicinskom fakultetu pod uvjetom da položi državnu maturu ali provjerite još točno uvjete upisa.
Po mojem, lakše bi bilo završiti ''sanitarni'' nego prehrambeni fakultet. Pod' 'sanitarni' mislim na studij sanitarnih inženjera na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu. Postoje dodiplomski koji traje 3 godine i diplomski specijalistički stručni studij od 2 godine.
Za ovo treće, na žalost, ne mogu pomoći jer nisam u to upućen.
Marijan Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 13:24   #12
Quote:
Marijan Ivan kaže: Pogledaj post
Ajmo samo jako, vaša kćer može upisati studij sanitarnih inženjera na Zdravstvenom veleučilištu Zagreb ili u Rijeci na Medicinskom fakultetu pod uvjetom da položi državnu maturu ali provjerite još točno uvjete upisa.
Po mojem, lakše bi bilo završiti ''sanitarni'' nego prehrambeni fakultet. Pod' 'sanitarni' mislim na studij sanitarnih inženjera na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu. Postoje dodiplomski koji traje 3 godine i diplomski specijalistički stručni studij od 2 godine.
Za ovo treće, na žalost, ne mogu pomoći jer nisam u to upućen.
Hvala puno na informacijama !
I nama nekako "lakše" izgleda sanitarni...

Nadam se da će netko znati odgovoriti o tabeli .

Ako zaluta koji student sanitarnog i ako ima malo vremena , molim ga da napiše par riječi o faksu ....
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 13:34   #13
Nema na čemu, gospodine! Uzmite u obzir činjenicu da sam ja diplomirao u starijem sustavu, maturirao sam 2002. godine kao sanitarni tehničar, znači da nisam u sustavu državne mature, maturirao sam po starom, 2003. sam upisao Zdravstveno veleučilište i diplomirao 2006. 2007. sam upisao diplomski studij sanitarnih inženjera u Zagrebu kao prva generacija. Provjerite uvjete upisa na starnici postani-student.hr ako vaša kćer tek treba završiti srednju školu i posjetite web stranice Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu te Medicinskog fakulteta u Rijeci!
Marijan Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 13:35   #14
Još se raspitujte. Želim pomoći ali ne želim Vas dezinformirati ako me razumijete!
Marijan Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 13:46   #15
Quote:
Marijan Ivan kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, gospodine! Uzmite u obzir činjenicu da sam ja diplomirao u starijem sustavu, maturirao sam 2002. godine kao sanitarni tehničar, znači da nisam u sustavu državne mature, maturirao sam po starom, 2003. sam upisao Zdravstveno veleučilište i diplomirao 2006. 2007. sam upisao diplomski studij sanitarnih inženjera u Zagrebu kao prva generacija. Provjerite uvjete upisa na starnici postani-student.hr ako vaša kćer tek treba završiti srednju školu i posjetite web stranice Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu te Medicinskog fakulteta u Rijeci!
Hvala na trudu i pomoći !
Već smo se informirali(čitali) web stranice Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu te Medicinskog fakulteta u Rijeci , no kao što i sami velite , potrebne su nam još neke dodatne informacije pa ih skupljamo "okolo" iz prve ruke.
Pogledati ćemo još predloženu stranicu "postani-student.hr" možda nađemo još koju korisnu informaciju.
Kako je školska godina tek počela, htjeli bi da se pripremi ili dodatno posveti nekim "bitnim" predmetima za navedeni faks...
Hvala još jednom na trudu i pomoći !
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 13:49   #16
Thumbs up gospodinu

Gospodine, neka kćer pogleda i za Prehrambeno- biotehnološki fakultet! Tamo može završiti prehrambenu tehnologiju, biotehnologiju, nutricionizam a i tema postoji ovdje na forumu! Surfati, pričati i neka na vrijeme uči, to ja savjetujem! Svako dobro!
Marijan Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 14:34   #17
Quote:
Marijan Ivan kaže: Pogledaj post
Gospodine, neka kćer pogleda i za Prehrambeno- biotehnološki fakultet! Tamo može završiti prehrambenu tehnologiju, biotehnologiju, nutricionizam a i tema postoji ovdje na forumu! Surfati, pričati i neka na vrijeme uči, to ja savjetujem! Svako dobro!
Još jednom, hvala na trudu i pomoći !

Ako zaluta koji student sanitarnog i ako ima malo vremena , molio bih ga da napiše par riječi o faksu ....

Pozdrav !
ajmo samo jako is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2021., 14:59   #18
Quote:
ajmo samo jako kaže: Pogledaj post
Još jednom, hvala na trudu i pomoći !

Ako zaluta koji student sanitarnog i ako ima malo vremena , molio bih ga da napiše par riječi o faksu ....

Pozdrav !
Pozdrav, apsolvent sam sanitarnog inzenjerstva na ZVU u Zagrebu, pa cu Vam dati objasnjenje. Sanitarno inzenjerstvo se u Hrvatskoj moze upisati samo na ZVU u Zagrebu i MedRi u Rijeci. Na ZVU postoji redovni i vanredni (jedina razlika u odnosu na redovni je da se placa) preddiplomski strucni studij te vanredni specijalisticki diplomski studij koji je moguce upisati svake druge godine. Na MedRi postoji redovni preddiplomski i diplomski sveucilisni studij koji se upisuju svake godine. U sanitarnom inzenjerstvu uglavnom nema razlike u vrednovanju veleucilisne (zg) i sveucilisne (ri) diplome buduci da su to jedina dva studija u Hrvatskoj, no sveucilisna ipak pruza laksu mogucnost nastavka obrazovanja (poslijediplomski ili doktorski studij) te ce odredeni pojedinci mozda vise vrednovati sveucilisnu. Isto tako, valja naglasiti da je moguca mobilnost izmedu ta dva fakulteta uz polaganje razlikovnih predmeta. Generalno gledajuci, malo je tezi rijecki fakultet koji se vise bazira na teoretskom znanju, dok na ZVU ima vise prakse. Oba studija pruzaju jednake mogucnosti zaposlenja koje je stvarno raznovrsno. Sanitarno inzenjerstvo je vrlo siroko podrucje sto mu je i prednost i mana. Prednost u smislu da imate stvarno puno mogucnosti zaposlenja na najrazlicitijim pozicijama, a mana zato sto na svaku od tih pozicija konkuriraju ljudi s drugih fakulteta koji su uze usmjereni i veci su strucnjaci u svom podrucju u odnosu na nas. Zato ce poslodavac cesto prije zaposliti nekog drugog tko je, eto, uze specijaliziran za odredeno podrucje. Zbog toga se potrebno odluciti za odredeno podrucje sanitarnog inzenjerstva te postati strucnjak u tome. Da bi postao sanitarni inspektor potrebno je zavrsiti diplomski studij, dakle 5 godina, odraditi staz, poloziti drzavni strucni ispit, ispit za sanitarnog inspektora i imati odreden br godina iskustva u struci. Isto tako, moguce je zavrsiti i neke druge faklutete, pa postati sanitarni inspektor (medicina, agronomija, biokemija, biologija, fkit, pbf...). Istina je da laska biti inspektor, ali taj posao je sve samo ne lagan, a uz to nije ni placen kao sto se misli u javnosti. Realno, sanitarno inzenjerstvo pruza i bolje mogucnosti od sanitarne inspekcije, samo treba biti snalazljiv i uporan, a prije svega trebas imati veliki interes za to. Ako Vas jos nesto zanima slobodno pitajte. Lp
Hre ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.