Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 10:23   #61
Trudnoća i problemi sa zubima/desnima - zbirni topic

Ima tko iskustava s tim?
Imam problematičan umnjak kojeg će trebati vaditi. Dr. kaže da ak mi ne bude stvarao probleme ne moram sad vaditi... Prije mjesec dana je bio upaljen i pila sam antibiotik. Sad je ok.
I ne znam s čim smijem ispirati usta? znam da se kadulja ne smije piti, al jel se smije ispirati u trudnoći? Ili s nečim drugim.
Baš mi je to trebalo
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:31   #62
ufff. nedavno sam imala taj problem. bez da me prethodno bolio taj zub, upalio se i to preko cijelog lica s desne strane. 5 dana sam pila antibiotik i na kraju sama rješila problem iglom. zubarka nije htjela ni blizu pod upalom. tak da- ne znam kako ti pomoć. a ispirat možeš i hexoralom, ili šta već ima u ponudi sad. mislim da i octanisept može na sluznicu, pitaj u ljekarni. ja sam samo ludila i pokušavala svime i svačim i na kraju pukla i razrezala si meso. zasad je ok, al bojim se da nije neko rješenje na koje se trajno mogu osloniti.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 13:25   #63
Mozda je bolje izvaditi zub kad prodje upala nego svako malo rokat antibiotike, dunno
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:00   #64
smiješ ispirati kaduljom, rekla mi šogorica-doktorica!
(mene bilo grlo bolilo pa sam pila kadulju-nisam znala, dok mi ona nije rekla -srećom nisam puno...)
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:09   #65
Imala sam istu situaciju, na kraju završila na antibiotiku, nisam mogla usta otvoriti od upale. Uglavnom, kad se upala povukla, zubarica mi je palila meso oko umnjaka (zvuči odvratno, ali šikne injekciju pa ne boli), a vađenje smo dogovorile nakon poroda. Preporučila mi je to paljenje jer zbog hormona i još nekih drugih faktora u trudnoći postoji velika šansa da se upala dogodi neposredno prije poroda, a ovo paljenje puno pomaže.

Osim toga, možeš si olakšati mazanjem upaljenog područja s Gengigelom, potpuno siguran u trudnoći. Dosta skup ali učinkovit, nešto više od 100 kn za malu tubicu. Ispiranje u kadulji isto preporučljivo, sigurno u trudnoći
NoraFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:02   #66
hvala svima na savjetima :-).
Ajde lakše mi je kad čujem da su i drugi imali taj problem. Meni nitko nije spominjao nikakvo paljenje mesa.
Možda je onda bolje da izvadim sad u 2. tromjesječju, nego da mi se upali pred porod :-(((
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:26   #67
Ja sam samo posjetila zubaricu za popravljanje zuba... rekla mi je da se zubi samo popravljaju 4,5,6 mjesec, i tad mi je radila zub sa inekcijom, a sad u 7 mjesec mi je rekla da se zubi ne rade osim u hitnim hitnim slucajevima, pa mi je samo stavila pod lijek koji bi trebao drzat dok rodim.
Onda mi je rekla da cemo nastaviti po potrebi sto treba.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:40   #68
ja sam izvadila umnjak u 2 ili 3 mjesecu trudnoće bez problema....sa anestezijom. i spasila se!!!
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:50   #69
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustava s tim?
Imam problematičan umnjak kojeg će trebati vaditi. Dr. kaže da ak mi ne bude stvarao probleme ne moram sad vaditi... Prije mjesec dana je bio upaljen i pila sam antibiotik. Sad je ok.
I ne znam s čim smijem ispirati usta? znam da se kadulja ne smije piti, al jel se smije ispirati u trudnoći? Ili s nečim drugim.
Baš mi je to trebalo
ja sam vadila zub u trudnoći koji nikako nisam mogla izlječiti,doktorica nije htjela davati antibiotike zato kaj ga je htjela ili spasiti bez tableta antbiotia samo s zubarskim ljekovima ili vaditi jer imam gužvu među zubima pa nije neka frka ako i ostanem bez tog zuba i na kraju mi ga je izvadila tj.zubarka na poliklinici.prošlo je ok cijeli dan sam stavljala hladne obloge i nisam popila niti jednu jedinu tabletu protiv bolova.žao mi je samo kaj sam toliko dugo čekala s vađenjem
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:08   #70
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
I ne znam s čim smijem ispirati usta? znam da se kadulja ne smije piti, al jel se smije ispirati u trudnoći? Ili s nečim drugim.
Cure su ti već rekle, smiješ ispirati kaduljom. Mei je također liječnica preporučila za grlo. Smiješ i korisiti sprej na bazi propolisa za desni, mislim da se zove Apipro dent.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:38   #71
Propolis nažalost ne može puno napraviti u slučaju upale zubnog mesa ili zuba

To "paljenje" nije neka strašna stvar, puno je učinkovitije od rezanja mesa jer radi manju ranu i brži je oporavak, a rezultat je isti: riješiš se viška mesa oko umnjaka, taj višak je najveći krivac za upale jer se hrana zaglavi između pa se upali. Barem tako mi je moja zubarica objasnila.

Uf baš je bljak ovaj moj post, nemojte čitat ako ne morate hehe
NoraFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:24   #72
Ja sam imala upalu zubnog mesa u trudnoći, zubar mi je rekao da se to zna događati u trudnoći od hormona i ako bude gore da ću morati piti antibiotike. Boljela me bila i desna strana lica, kao da se upala proširila na desni sinus i onda me od toga boljela cijela glava, bilo je užasno. Uspjela sam izbjeći antibiotike, ispirala sam usta kaduljom i mazala desni Gengi gelom, tubica košta oko 85kn, još uvijek imam malu upalu desni.
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 00:29   #73
Thumbs down Trudnoća i problemi sa zubima/desnima - zbirni topic

I prije nego sam ugledala plus na test, dakle u 1., 2. tjednu trudnoce mucile su me bolne desni, pa sam odmah posumnjala da sam trudna. Inace koristim sensodyne pastu, pa sam jos i pila caj od kadulje i sve se to smirilo, ali je ostala bol na dvojci. i sad sam primjetila da je gingiva skroz pobjegla sa dvojke i vidi se vrat zub. onda sam procitala da mi to mogla biti paradentoza, odnosno njen pocetak. Paradentoza je jako opasna za bebu i moze uzrokovati prijevremeni porod. i Sad sam ja luda od brige, i uz sve to jos procitam da caj od kadulje nije dobar u trudnoci. inace mi je trojka totalno prema unutra gurnuta i zubar mi je dodao na nju materijala, jer je izgledalo kao da je uopce nemam, i tu se uvijek kupi u tom džepu bakterija, osjetim po mirisu kad cistim koncem. molim vas ako neka nesto zna o tome ili ima slicne probleme neka napise svoje iskustvo. i da sve jos bude gore trenutno se nalazim u stranoj zelji gdje muz radi, i moram se prvo raspitat za dobrog zubara i naci ga, znaci jos par dana ludila i tjeskobe. hvala unaprijed!
sretnaizelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:02   #74
ne možeš tu previše učiniti, održavati redovito higijenu usta, posli svakog jela prati zube i to je to. Koristim isto sensodine i imam sličan problem kao ti, meni jedino stomatolog pređe preko zuba sa nekom tekućinom svako malo pa me manje boli.Koristi meku četkicu ne srednju ili tvrdu.Pogoršalo mi se stanje u trudnoći.
__________________
bez živciranja molim
ardnas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:50   #75
Quote:
sretnaizelena kaže: Pogledaj post
I prije nego sam ugledala plus na test, dakle u 1., 2. tjednu trudnoce mucile su me bolne desni, pa sam odmah posumnjala da sam trudna. Inace koristim sensodyne pastu, pa sam jos i pila caj od kadulje i sve se to smirilo, ali je ostala bol na dvojci. i sad sam primjetila da je gingiva skroz pobjegla sa dvojke i vidi se vrat zub. onda sam procitala da mi to mogla biti paradentoza, odnosno njen pocetak. Paradentoza je jako opasna za bebu i moze uzrokovati prijevremeni porod. i Sad sam ja luda od brige, i uz sve to jos procitam da caj od kadulje nije dobar u trudnoci. inace mi je trojka totalno prema unutra gurnuta i zubar mi je dodao na nju materijala, jer je izgledalo kao da je uopce nemam, i tu se uvijek kupi u tom džepu bakterija, osjetim po mirisu kad cistim koncem. molim vas ako neka nesto zna o tome ili ima slicne probleme neka napise svoje iskustvo. i da sve jos bude gore trenutno se nalazim u stranoj zelji gdje muz radi, i moram se prvo raspitat za dobrog zubara i naci ga, znaci jos par dana ludila i tjeskobe. hvala unaprijed!
Prije će ti prijevremeni porod uzrokovati ovo nerviranje i paničarenje.
Ma kakvo ludilo i tjeskoba? jesi li ti normalna? pa daj se smiri.
ništa neće bit ni tebi ni bebi. o čemu ti govoriš?


Uzmi četkicu i trljaj malo jače zube poslije svakog obroka.
Uostalom, imaš danas svu silinu sprava i preprata namijenjenu upravo sprečavanju te "bolesti".
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 08:17   #76
ja isto imam problema s desnima od kada sam trudna i stomatologica mi je preporučila da koristim pastu paradontax i mekanu četkicu curaprox, rekla mi je da često masiram četkicom desne i da ne prestajem ako krvare, jer da to ljudi često griješe ( prestaju četkat kad krvari ), treba četkati zube i kad krvare.... u svakom slučaju savjetujem ti da obavezno posjetiš stomatologa da on da svoje mišljenje i ništa se ne brini.... u trudnoći se to jako često događa, a još neznam ni jednu trudnicu koja je zbog toga imala neke veće komplikacije...
cocolina0508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:20   #77
Quote:
cocolina0508 kaže: Pogledaj post
ja isto imam problema s desnima od kada sam trudna i stomatologica mi je preporučila da koristim pastu paradontax i mekanu četkicu curaprox, rekla mi je da često masiram četkicom desne i da ne prestajem ako krvare, jer da to ljudi često griješe ( prestaju četkat kad krvari ), treba četkati zube i kad krvare.... u svakom slučaju savjetujem ti da obavezno posjetiš stomatologa da on da svoje mišljenje i ništa se ne brini.... u trudnoći se to jako često događa, a još neznam ni jednu trudnicu koja je zbog toga imala neke veće komplikacije...
Potpis. + ja špricam desni nakon pranja sa sprejem od propolisa i kadulje kupljenim u dm-u. I stanje mi se jako poboljšalo. Kao što ti je cocolina rekla nikako ne prestaj masirati i četkati desni, unatoč krvarenju.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:38   #78
mene desni ne bole ali mi krvare kad perem zube... a moje pranje zubi traje otprilike 15 sekundi... toliko naime prođe od stavljanja četkice u usta, dok želudac ne dođe do četkice... jednostavno povraćam
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:39   #79
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Potpis. + ja špricam desni nakon pranja sa sprejem od propolisa i kadulje kupljenim u dm-u. I stanje mi se jako poboljšalo. Kao što ti je cocolina rekla nikako ne prestaj masirati i četkati desni, unatoč krvarenju.
Da, kadulja i meni jako pomaze, jest da sam je prije i pila nakon muckanja u ustima, a sad samo ispirem s njom jer sam tu na forumu procitala da nije dobra u trudnoci. A ja isto četkam unatoc krvarenju, a cuprox cetkice su zakon, ja sam poludila dok ih i ovdje nisam nasla, sve ostale koje sam probala su uzasno grube. nazalost do tog spreja ne mogu trenutno doci, jer nisam u hr.
sretnaizelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:42   #80
Zubna pasta Parodontax.
Smrdi k'o govno, skupa je abnormalno, al' SPASILA ME.
Počela sam je koristiti po preporuci stomatologa kad sam u trudnoći imala taj problem i stvarno je vrhunska.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.